« 1 2 »
Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Notice of removal from Google Search

Due to a request under data protection law in Europe, we are no longer able to show one or more pages from your site in our search results in response to some search queries for names or other personal identifiers. Only results on European versions of Google are affected. No action is required from you.

These pages have not been blocked entirely from our search results, and will continue to appear for queries other than those specified by individuals in the European data protection law requests we have honored. Unfortunately, due to individual privacy concerns, we are not able to disclose which queries have been affected.

Please note that in many cases, the affected queries do not relate to the name of any person mentioned prominently on the page. For example, in some cases, the name may appear only in a comment section.

The following URLs have been affected by this action:

Ban pro uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ/RereSq
Ban pro uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ/RereSq
Marschmallow
Profil
Yuhů:
No tak to je pěkný. Má téma Ban pro uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ/RereSq něco společného s Googlem? Je asi více než možné, že někdo využil možnost, odstranit se z Google a podal žádost o odstranění jeho údajů/ spamu / internetové historie z Googlu ohledně Diskuse?
Každopádně to trošku kazí Diskusi, protože Google vyhledávání je nastaveno jako hlavní pro tuhle diskusi. Navíc mohou přibýt další odstranění výsledků z Google.


Pro ty, co by nevěděli, co je v dopise: Google Translate
ProbablyYes
Profil
Pokud má toto vlákno reprezentovat nesouhlas s odstraněním těchto stránek z vyhledávání Googlu a celkově se zákonem samotným - jednoduše je přesuňte pod jinou url a nechte vlákno Google znovu zaindexovat. Systém pro odmazávání výsledků se, pokud vím, týká čistě konkrétních url - dá se tedy takto obejít a skoro to vypadá, že k tomu samotný Google nabádá.
Kolik práce asi dalo zaměstnanci Googlu najít na stránkách - napsaných v jazyce kterému nerozumí - platný kontakt a report o odstranění odeslat?
Marschmallow
Profil
ProbablyYes:
Kolik práce asi dalo zaměstnanci Googlu najít na stránkách - napsaných v jazyce kterému nerozumí - platný kontakt a report o odstranění odeslat?
Žádnou. Maximálně je to otázka 2 - 3 sekund.
ProbablyYes
Profil
Marschmallow:
Z nahlášené stránky do patičky stránky a proklik na hlavní stránky -> znovu do patičky -> kontakt. A teď vyvstávají další jazykové bariéry. Ale otázka byla myšlena hlavně v obecnějším duchu - co dělá Google na méně přehledných stránkách, prostě oznámení neodešle?
Trejpa
Profil
ProbablyYes:
Whois služby znáš?

Myslím, že tohle sem nepatří.
Chamurappi
Profil
Předpokládám, že žadatelem byl Petr Gräf.
Nelíbí se mi to. Neštve mě jen rozhodnutí evropského soudu, ale i přímo Petr Gräf. Kdyby se ozval nám, že chce přejmenovat, nejspíš bychom mu vyhověli (nebyl by první), takhle se cítím obejit. Sice nedokonale a naivně, ale přesto mi to vadí. Přemýšlím, kolik dalších nerelevantních výsledků o sobě si nechal smazat, aby vypadal jeho online profil v Googlu pěkně.


Reaguji na ProbablyYese:
Kolik práce asi dalo zaměstnanci Googlu
Nepřijde mi to zajímavé a nesouvisí to s naší diskusí.
Ani nevíme, kudy Yuhů tu zprávu dostal. Str4wberrymu se její česká varianta předvčírem objevila v GWT.
ProbablyYes
Profil
Trejpa:
Irelevantní. Spousta lidí na sebe kontakt uvedený vůbec nemá. Nejedná se přeci pouze o cz domény.

Chamurappi:
Souhlasím, že jde o OT, nehodlám toto téma nadále rozvíjet. Každopádně mi ovšem zajímavé přijde, že si Google dá tolik práce, s kontaktováním ohledně změny výsledků vyhledávání. Jde o naprosto ojedinělí případ, kdy Google kontaktuje lidi, kteří s ním prakticky nemusí mít co dočinění.
Kajman
Profil
Marschmallow:
Každopádně to trošku kazí Diskusi, protože Google vyhledávání je nastaveno jako hlavní pro tuhle diskusi.

Vyhledávání v rámci diskuse by nemělo být ovlivněno. Blokování se provádí na hledání jmen. Variantu s operátorem site: nemá smysl blokovat.
Str4wberry
Profil
Ani nevíme, kudy Yuhů tu zprávu dostal. Str4wberrymu se její česká varianta předvčírem objevila v GWT.

Tipoval bych, že tu zprávu Yuhů získal tamtéž, akorát má GWT v angličtině. :–)
Marschmallow
Profil
Kajman:
To samozřejmě, ale takových žádostí (vymazání) se tu může množit. Příkladem je třeba taková éra pana tlstaka alias Jozefa Šcúra.
Str4wberry
Profil
Tak pořád nemožnost hledání podle jmen zase tolik nevadí. A pokud nebude omezené vyhledávání s „site:“, tak by to nemělo vadit už vůbec.
Joker
Profil
Chamurappi:
Předpokládám, že žadatelem byl Petr Gräf.
Na hledání „Petr Gräf“ se to vlákno opravdu v Googlu nezobrazí, ale to jméno se tam jen párkrát zmínilo, tak nevím, jak vysoko a jestli vůbec to tam bylo předtím.

Na druhé straně to ale dává příležitost k experimentování. Co zkusit odkazy na to vlákno změnit (přidat do nich nějaký GET parametr) a počkat, co se bude dít?
_es
Profil
Joker [#13]:
Mne Google nájde Odkaz. To je však presmerované na „závadnú“ stránku.
Bubák
Profil
Joker:
to jméno se tam jen párkrát zmínilo, tak nevím, jak vysoko a jestli vůbec to tam bylo předtím.
To sice nezjistíme, ale v google.cz na dotaz Petr Gräf site:cz mám stránku "Ban pro uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ/RereSq" na třetí stránce vyhledávání.

Podle článku na Lupa.cz Z práva být zapomenut je fraška, v hlavní roli politici, média a GoogleGoogle vymaže odkaz jen z dotazu na konkrétní jméno (třeba „Josef Novák“), pokud je dotaz složitější („Josef Novák exekuce“), odkaz ve výsledcích zůstává
Vypadá to, že i dotazy s operátorem site jsou složitější.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Co zkusit odkazy na to vlákno změnit (přidat do nich nějaký GET parametr) a počkat, co se bude dít?
Nevím, jak by to šlo snadno udělat, odkaz na to vlákno je všude možně a je otázka, za jak dlouho by si té změny robot všiml. Možná upravit sitemap.xml

Úplně jednoduše můžeme zkusit odkázat s nějakým parametrem navíc, třeba takhle, ale to bych na místě Googlu vnímal jako přirozenou duplicitu nehodnou pozornosti.
Nebo můžeme vyrobit statickou kopii HTML a mít ji jen tak položenou vedle. Ovšem pořád bude potíž v tom, že původní stránka zaindexovaná je, takže jakýkoliv náš pokus jí bude jen slabě konkurovat. Museli bychom asi narušit indexování původní adresy a to bych vnímal jako vstřícný krok k podvodníkovi, o němž to vlákno je.


Reaguji na Str4wberryho:
Tak pořád nemožnost hledání podle jmen zase tolik nevadí.
Jestli nám Google o každém zablokování řekne, tak to ani nedopadne podle představ žadatelů.

Myslím, že by bylo fér dát Petra Gräfa do titulku tohoto vlákna. Čistě pro pořádek, kdyby podobných oznámení bylo víc, tak ať se v tom vyznáme.
Joker
Profil
Chamurappi:
Nevím, jak by to šlo snadno udělat
Já původně myslel replace v databázi, ale v té chvíli mi nedošlo, že ty nejpodstatnější URL nejsou natvrdo v databázi.

ale to bych na místě Googlu vnímal jako přirozenou duplicitu
To by právě byl cíl experimentu: Zjistit, co se stane. Blokuje Google i adresy podobné té zakázané? Jak moc podobné?

Museli bychom asi narušit indexování původní adresy a to bych vnímal jako vstřícný krok k podvodníkovi, o němž to vlákno je.
301 na tu novou stránku?
Str4wberry
Profil
Pro experiment by bylo možná lepší vytvořit nové téma s nějakým jménem a požadovat po Google zapomenutí. A potom tématu třeba změnit ID.

Šlo by celý proces sledovat hezky od začátku do konce.
Marschmallow
Profil
Str4wberry:
Co třeba využít Petrovo ZZZ Úplně nové kočkovlákno?
Joker
Profil
Str4wberry:
Nechce k tomu Google nějaké papírování? Tady máme už existující hotový zákaz :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Nechce k tomu Google nějaké papírování?
Chce minimálně digitální kopii občanky. Už jsme to trochu nakousli.
Přiznávám, že jsem dost proradná osoba na to, abych měl na disku kopie cizích občanek, ale jsem zase příliš slušný na to, abych je k něčemu zneužil :-)


Reaguji na Marschmallowa:
Oprávněnost žádostí vyhodnocují živí lidé, experiment by musel vypadat hodně věrohodně. Asi by musel probíhat delší dobu.
Yuhů
Profil
ProbablyYes:
Pokud má toto vlákno reprezentovat nesouhlas s odstraněním těchto stránek z vyhledávání Googlu
Ne, toto vlákno nemá demonstrovat nesouhlas s vyřazením. Je to neutrální oznámení.

Kolik práce asi dalo zaměstnanci Googlu najít na stránkách
Žádnou práci to nedalo, přišlo to automaticky na adresu, kterou mám k tomuto webu nastavenou v Google Wembaster Tools.

co dělá Google na méně přehledných stránkách, prostě oznámení neodešle?
Ano. Majitelé stránek, které nemají navázaný žádný email v GWT, nedostávají žádná oznámení.

Chamurappi:
Předpokládám, že žadatelem byl Petr Gräf.
Pouhá neověřená hypotéza.

Joker:
Na hledání ‚Petr Gräf‘ se to vlákno opravdu v Googlu nezobrazí, ale to jméno se tam jen párkrát zmínilo, tak nevím, jak vysoko a jestli vůbec to tam bylo předtím.
Ale ono je tam právě i teď. Google typicky zobrazuje jenom jednu url z jednoho hostname (pokud to není navigačně vypadající dotaz, což tohle není). Každé další URL z toho webu je tak zvaná site duplicita. A tou URL, kterou na Na dotaz Petr Gräf z této diskuse zobrazí, je jeho profil, tedy O uživateli Petr Gräf. Což je správně. Pokud chcete vypnout filtrování site duplicit, musíte doklikat až na poslední stránku všech SERPů a kliknout na "zopakovat vyhledávání a zobrazit i vynechané výsledky". (Do googlího vyhledávacího URL to přidá parametr filter=0.) V takovém případě je ale stránka Ban pro uživatele ... vypsána na páté stránce SERPu hned pod tím uživatelským profilem. Z toho usuzuji, že odstraněným dotazem není dotaz Petr Gräf. (Testováno z české IP adresy na Google.cz v anonymním Chrome.)

Co zkusit odkazy na to vlákno změnit (přidat do nich nějaký GET parametr) a počkat, co se bude dít?
Nebude se dít nic, Google přidá novou URL do kanonické množiny k té staré a nazdar. A to pravděpodobně i v případě, že změníme mnohem víc než parametr. Totéž by udělalo 301 na novou stránku.

Chamurappi:
Myslím, že by bylo fér dát Petra Gräfa do titulku tohoto vlákna. Čistě pro pořádek, kdyby podobných oznámení bylo víc, tak ať se v tom vyznáme.
Nebráním se pořádku, ale konkrétně teď tomu brání dvě věci. Za prvé se to tam úplně nevejde a za druhé (a to zejména) nevidím žádný důkaz, že byl skutečně postižen dotaz "Petr Gräf". Spíše se domnívám, že jsem to v předminulé odpovědi důvodně zpochybnil.

Vlastně bych byl rád, kdyby se někdo pokusil najít dotaz, na který se to filtruje. Přiznám se, že se mi nechce někde hledat americkou proxy a porovnávat desítky různých SERPů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
Četl jsem již několik zahraničních nářků typu „ten a ten se na našem webu nechal zapomenout“ a pod nimi komentáře ve smyslu „co blázníte, vždyť mně ho to našlo“. Není možné, že náhlý nárůst aktivity kolem zapomenuté stránky vyruší zapomínací efekt? Třeba stará informace přestává být už nerelevantní, když se na ni začalo nově odkazovat.

V takovém případě je ale stránka Ban pro uživatele ... vypsána na páté stránce SERPu hned pod tím uživatelským profilem
Hm, najde se stránka s forum=30 (jak již psal _es). Na této ledové adrese bylo vlákno nějakou dobu dostupné, ale už víc než rok je ve forum=18. Je to podivné.
Krom toho mám dojem, že Google nemá zdejší uživatelské profily moc rád, nebývají ani při dotazu na jméno nad vlákny, kde dotyčný psal. Ale určitou budou i výjimky, je to jen náznak, že se možná děje něco netypického.

Pouhá neověřená hypotéza.
Vycházel jsem z toho, že jiné občanské jméno se na obou stránkách současně nenachází. Ani žádný jiný osobní identifikátor.

Přiznám se, že se mi nechce někde hledat americkou proxy
Stačí použít Google.com, ten je imunní. Při prvním přepsání adresy přesměruje zpátky na národní doménu, při druhém ne.

Mimochodem, když tě tu máme, vyvíjí už někdo nátlak na Seznam, aby se také naučil zapomínat?
Joker
Profil
Yuhů:
Ale ono je tam právě i teď.
Aha, no já zkusil jen diskusi přes site: a našlo to tři stránky (profil, tu diskutovanou a ban uživatele peta). Pak jsem to zkusil bez site a našlo to jen ty zbývající dvě.

Nebude se dít nic, Google přidá novou URL do kanonické množiny k té staré a nazdar.
Takže se orientuje čistě podle stejného obsahu?
Na druhé straně Chamurappi: „najde se stránka s forum=30“ by napovídalo, že stránka s rozdílem v GET parametru se přece jen může zobrazit (a krom toho to naznačuje, že ta domněnka o blokovaném jméně je přece jen spávná).
Kajman
Profil
Možná bude nejjednodušší se Petra zeptat na emailu. Pokud to byl on, tak na hledání prostého jeho jména mi výsledek přijde irelevantní (vystupoval tam jako poškozený, ne jako podvodník) a žádost byla v souladu s nařízením EU.
Petr ZZZ
Profil
Na dotaz Petr Gräf jsem v google.de nenašel DJPW na prvních patnácti stránkách SERPu (dál jsem nelistoval), ale po prokliknutí Sie können bei Bedarf die Suche unter Einbeziehung der übersprungenen Ergebnisse wiederholen (můžete hledat znovu včetně přeskočených výsledků) je Ban pro uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ/RereSq na 69. místě. Na dotaz "Petr Gräf" (v uvozovkách) vidím to vlákno na 27. místě. Testováno ve Vídni v IE, který na této IP téměř nepoužívám; počítač v němčině.

Dodatek: Během jedné nebo dvou hodin, co mám rozepsaný tento text, se pozice na dotaz bez uvozovek posunula na patnácté místo — tak to buď nějak tancuje, nebo si Google za tu chvilku zapamatoval, že jsem ten výsledek dnes už prokliknul.
Str4wberry
Profil
Další: Ban uživatele l564/okolojsoucí
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Další: Ban uživatele l564/okolojsoucí
Tam jsou dvě jména, Jan Kartes a Filip Šedivý. Na jméno Kartese to vlákno najít jde (stejně jako řada jiných míst, kde spamoval), na jméno Šedivého se mi ho najít nepovedlo, i když jsem tedy neprošel všechny výsledky.

Jestli to chápu správně, tak nejhorší diskusní vandal posledních let Filip Šedivý přesvědčil Google, že čtyři měsíce starý incident již není relevantní. Dlouhodobé neurvalé otravování, opakované obcházení banu (po mnoha důrazných varování, že World Wide Web nezapomíná), několikaměsíční hra na spořádaného okolojsoucího proložená spamováním a vytrvalým tapetováním dětským pornem… to má být pozapomenuto?

I kdyby žadatelem nebyl l564, tak čtyři měsíce mi přijdou jako zatraceně krátká doba na to, aby ochrana soukromí převážila nad relevancí čehokoliv vyřčeného.


Reaguji na Kajmana:
žádost byla v souladu s nařízením EU
Nařízení se naštěstí vztahuje jen na vyhledávače. Nejsme povinni spolupracovat při zapomínání, vzdor není zakázán.
Jsem nakloněn názoru, že bychom měli vzdorovat vždy, už z principu. Cítí-li se někdo poškozen čímkoliv na této diskusi, nechť to řeší s námi, ne s vyhledávačem.
Str4wberry
Profil
Mimochodem, objevuje se mi hláška „Některé výsledky mohly být odstraněny na základě zákona EU o ochraně údajů. Další informace“ i při použití hledání vpravo nahoře. A při hledání Filip Šedivý se skutečně dané Googlem oznámené téma neobjevuje.
Chamurappi
Profil
Pan Šedivý mi sdělil, že nepíšeme pravdu, když spojujeme jeho jméno s dětskou pornografií, proto prý musel vykročit pravou nohou první, údajně mu sám Google nabídl možnost blokovat část diskuse na frázi "Filip Šedivý". Důkazy o všem, co zde prováděl, samozřejmě stále existují a v případě pochybností jsme ochotni je doložit oficiální cestou. Naši verzi pravdy budeme chránit před zapomenutím, dokud neuplyne dostatek času, nebo dokud nevznikne pravomocný rozsudek, že lžeme.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0