« 1 2 »
Autor Zpráva
Jan Kovalcik
Jak mam smazat stare inzeraty?
Hledáme PHP programátora
Chamurappi
Reaguji na Jana Kovalcika:
Mazat můžou jen moderátoři.
Nestačí pod inzerát připsat, že už není aktuální?
Jan Kovalcik
nestaci, potrebuji smazat stare telefony a emaily
odsud
Hledam schopneho grafika na DTP
a odsud
Hledame CSS kodera se znalosti XML, XSLT
a odsud
Hledáme PHP programátora
a odsud
Hledám css/xhtml kodera na drobné práce
Kubo2
Jan Kovalcik:
potrebuji smazat stare telefony a emaily

Je pre zmazanie nejaký naozaj pádny a relevantný dôvod?
Jan Kovalcik
Jistě, jinak bych o to nežádal.

Místo hloupých komentářů, dokáže mě někdo pomoci?
Str4wberry
Pokud ten důvod existuje, můžete ho sem bez hloupých komentářů napsat.
_es
Jan Kovalcik:
Takže nepotrebuješ zmazať celé inzeráty, len ich zmeniť. V tom by ti možno mohli moderátori vyhovieť, celé vlákna sa nezvyknú na požiadanie mazať.
Joker
Jan Kovalcik:
Místo hloupých komentářů, dokáže mě někdo pomoci?
Ten komentář nebyl hloupý, protože smazání závisí právě na uvedení pádných a relevantních důvodů.

Standardně o mazání vláken rozhodují moderátoři: Jsou potřeba tři souhlasy a každý moderátor může smazání vetovat.

Nestačilo by jen odstranit ty kontakty? V jednom inzerátu máte dokonce pozitivní referenci, to je skoro Vaše škoda to vymazat.

Ale jestli to přesto chcete smazat, tak já hlasuji pro smazání.
Kajman
Jan Kovalcik
Mně podle žádosti přijde, že stačí smazat kontakty (a místo nich třeba připsat, že inzerát již není platný). Upravím to a kdyby to nestačilo takto, tak dejte vědět.
Jan Kovalcik
Kajmane dekuji!

Ano, takto je to dostacujici, dekuji

Sice nevím jaký důvod má nechávat na web 7 let starý inzerát na web, který už nevlastníme ani neprovozujeme - první inzerát.
Nebo na adresu kde už nesídlíme a na práci kterou nepotřebujeme - druhý inzerát.
Nebo na práci ani pozici, kterou již nemáme a nepotřebujeme - další dva inzeráty

ale klidně si je tam nechte, smazání kontaktů je dostačující, děkuji tedy za pomoc.
Chamurappi
Sice nevím jaký důvod má nechávat na web 7 let starý inzerát na web
Mě by zajímalo, jaký je důvod mazat je zrovna po sedmi letech. Proč jsou teď najednou problém?

Kontaktní údaje jsou identifikátory, vytvářejí více či méně úplný obraz o aktivitách internetové entity napříč časem. Buď pozitivní, nebo negativní… a jakmile chce někdo zčistajasna nějaké pojítko smazat, asi se mu ten obraz nelíbí.
Jan Kovalcik
Chamurappi, další chytrák.

Napište mi prosím do této diskuze vaše soukromé telefonní číslo a váš soukromý email a jméno, abychom měli úplný obraz o vašich internetových aktivitách a každý robot či call centrum mohlo z této informace čerpat.
Joker
Jan Kovalcik:
Sice nevím jaký důvod má nechávat na web 7 let starý inzerát
On se tu nechává sám od sebe :-)
Aktivní zásah, který se zdůvodňuje, je jeho smazání.

Ale obecně tu panuje tendence nemazat příspěvky, pokud k tomu není důvod. Včetně těch, které třeba i já považuji za zbytečné.
Petr ZZZ
Jan Kovalcik:
Místo hloupých komentářů“ (...) „Chamurappi, další chytrák.

Dovolím si poznamenat, že zde na podobný tón nejsme zvyklí a zvykat si nehodláme.
Chamurappi
Tvůj přístup se mi nelíbí. Nežádáš, ale diktuješ (slovem „potřebuji“ slušná prosba nezačíná) a na rozumné požadavky o vysvětlení reaguješ agresivně, jako kdyby nám po tom nic nebylo, jako kdybys měl automaticky právo rozhodovat o svých starých příspěvcích…

Napište mi prosím do této diskuze vaše soukromé telefonní číslo a váš soukromý email a jméno
Raději bych sem napsal tvoje kontakty z inzerátu. Chvíli tady i byly. Do inzerátů je nevrátím, pokud mi sdělíš pádný důvod, proč v nich být nemají.

a každý robot či call centrum mohlo z této informace čerpat
No vida, tady se rýsuje náznak nějakého zdůvodnění (i když očekávání, že smazáním z diskuse zmizí kontakty z databází spammerů, je trochu naivní). Bohužel je protichůdné k tomu, které jsi naznačil v příspěvku [#3].
Jan Kovalcik
zdůvodnění je jasné, jsou to moje soukromé udaje.

Takže ano, myslím si, že bych o nich měl rozhodovat já, jestli budou veřejné a né vy.

Když zveřejním vaše soukromé údaje a pak budu rozhodovoat jestli Vám je milostivě smažu nebo Vám budu klást hloupé dotazy, taky asi nebudete rád.

Myslím si, že právo na nešíření osobních udaju je ze zakona a kdyz vyslovím nesouhlas se zveřejňováním svých osobních údajů, tak mě musí ze zákona provozovatel serveru vyhovět, je to tak? Na základě ochrany osobních údajů.

Pokud se pletu a myslíte si, že jsem arogantní, tak veřejně také napište vaše osobní údaje, ne?

a co se týká slušnosti, já Vám vykám, mám u svého příspěvku své jméno a nejsem hulvát co každému týká na potkání a schovává se za přezdívku a ani na požádání se neidentifikuje.
_es
Jan Kovalcik:
Zverejniť kontakty si sa rozhodol ty sám, teda si s ich zverejením súhlasil. V podmienkach diskusie vtedy nebolo, že máš právo, aby ti bolo neskôr zmazané hocičo, čo napíšeš. To, že ti moderátori vyhoveli, bola len ich dobrá vôľa, nie povinnosť. Takže tu neuvádzaj nejaké od veci argumenty o údajoch o iných.
Jan Kovalcik
_es: to prave neni pravda, svuj souhlas se zverejnenim osobnich udaju muzes kdykoli odvolat. Na googlu mas moznost se nechat vymazat z cache. Podle zákona o ochraně osobních údajů ale to je burt.

Snazim se to smazat z desítek, serverů všem stačilo, napsat prosím smažte mě a odpověď byla "smazali jsme vas" tady se musim obhajovat, pred chamurappim pomalu lezt po kolenach.

Ok, omlouvam se, dekuji ze jste me vyhoveli, jsem opravdu vdecny.

Neznamo kdo pod nickem Chamurappi je buh, dekuji ti. Prisel bych osobne podekovat flaskou, ale nevim kam.

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Taurus
Jan Kovalcik:
všem stačilo, napsat prosím smažte mě

Ať se dívám jak se dívám, tady to nezaznělo, naopak spíš viz [#14] Petr ZZZ.
Petr ZZZ
Jan Kovalcik:
a co se týká slušnosti, já Vám vykám...
A co se týká slušnosti, nečetls zdejší pravidla: Počítejte s tím, že vám odpovídající mohou tykat.

„Myslím si, že právo na nešíření osobních udaju je ze zakona a kdyz vyslovím nesouhlas se zveřejňováním svých osobních údajů, tak mě musí ze zákona provozovatel serveru vyhovět, je to tak?“
Ty údaje jsi zveřejnil ty sám, dobrovolně. Mazat je po sedmi letech je jednak docela dlouho po uplynutí obvyklých reklamačních lhůt a jednak se s tím pojí náklady. Malé, ale náklady to jsou, někdo to musí udělat, nejsi jediný. Zdrženlivost v mazání je třeba vnímat v širším kontextu.
_es
Jan Kovalcik:
A zvyšné tvoje inzeráty na tomto fóre sú ešte platné? Alebo tam tie kontakty nevadia? Dodatočná úprava príspevkov, či ich mazanie je práca navyše a nezdá sa mi, že by ju bol niekto povinný spraviť na tvoje vyžiadanie, zvlášť, keď si tie príspevky písal ty sám.
Jan Kovalcik
ok, co mám teď dělat? nebo o čem je tahle debata?
Joker
Jan Kovalcik:
Snazim se to smazat z desítek, serverů
Možná právě to u některých tady, jestli to zjistili, mohlo vyvolat podezření.
Z dosavadních zkušeností když se někdo takhle nahonem a hromadně snažil likvidovat své kontaktní údaje, většinou se pak ukázalo, že se snaží zničit spojení mezi svou osobou a nějakou levárnou, která se na něj někde provalila.

Takže možná na základě těch zkušeností i nové takové žádosti vyvolají otázky.

nebo o čem je tahle debata?
Tak jestli to chápu, žádost byla nakonec uspokojivě vyřízena, takže tím to můžeme uzavřít?
Chamurappi
kdyz vyslovím nesouhlas se zveřejňováním svých osobních údajů, tak mě musí ze zákona provozovatel serveru vyhovět, je to tak?
Sám sis je zveřejnil, žádný zákon nás nemůže donutit, abychom je dodatečně mazali. Když zveřejníš inzerát v papírových novinách, také nemáš právo na jeho vystřižení z archivovaných novin. Legálně zveřejněné věci prakticky nikdy nepřestávají být legálně veřejné, výjimkou jsou snad jen státní převraty. Ochrana osobních údajů se vztahuje na ten prvotní jednorázový akt zveřejnění.

Na googlu mas moznost se nechat vymazat z cache. Podle zákona o ochraně osobních údajů
Ne, podle směrnice EU, která dle (značně kontroverzní) interpretace Evropského soudního dvoru má chránit před dohledatelností již nerelevantní osobní historie pomocí osobních údajů. Autoři stránek se vymazání z Googlu můžou docela dobře a zcela legálně bránit.

a ani na požádání se neidentifikuje
Dozvíš se o mně jen to, co ti řeknu … a nedonutíš mě sdělovat ti pravdivé osobní údaje. Uklidnilo by tě, kdybych se podepsal třeba Tomáš Hradil, bydliště Lezice 8, Spojené království České Republiky a mocného Webylonu? Jestli mi chceš přinést flašku, tak piju Rajec Mateřídoušku.

a co se týká slušnosti, já Vám vykám
Klidně mi tykej. Já ti vykat nezačnu, protože si tě vážím podobně, jako si vážím ostatních zdejších diskutérů a přátel … a těm tykám.

co mám teď dělat?
Mohl bys mi prosím odpovědět na moji hloupou otázku v příspěvku [#11]?

Reaguji na Jokera:
žádost byla nakonec uspokojivě vyřízena
Jak se to vezme
_es
Chamurappi:
Reaguji na Jokera:
„žádost byla nakonec uspokojivě vyřízena“
Jak se to vezme…
Okrem toho tu sú ešte ďalšie inzeráty Jana Kovalcika a neodpovedal, či sú aktuálne alebo tam ten mail nevadí. Taže, či bude ešte postupne požadovať aj ich úpravu...

Jan Kovalcik:
Na googlu mas moznost se nechat vymazat z cache.
No neviem, Google na ten „závadný“ mail nájde 336 stránok. To kontroverzné rozhodnutie o „mazaní“ nerobí napríklad na google.com, ale len na „európske“ domény. Okrem toho existuje spústa iných vyhľadávačov. To si snáď myslíš, že sa ti podarí ten mail odstrániť odvšadiaľ, kde si ho sám dal?
Jan Kovalcik
_es podle me uz je to smazano ze vsech. Počkej zapřemýšlím jestli 7 let starý inzerát je platný ........ ne, už ne, rád bych to smazal ze všech

Chamurappi: napísu do PM, jde to nejak? nevim poslal jsem ti to pres Webylon form.

_es k googlu: Aha, váááážně? Téééda. ... Mám sedět na prdeli a čučet do zdi nebo se to posnažím smazat co to jen jde? ... já se snažím se s tím něco udělat, ale jste tady opravdu příjemní a pokud to bude na každém serveru tak jednoduché, tak to mám za chvíli.

Joker: tak nebudte podeziravy, je to zbytecne. Poslal bych ti to co Chamurappimu, ale nemam ho ulozenej.

v kostce: mazu to uz asi 3 roky, jednou za čas, vzdycky kdyz me vola moc callcenter naraz, volacích automatů a zmatenym zakaznikum musim davat cislo na zakaznickou podporu.

a kdyz uz jsme u tech inzeratu hledame zkušeného PHP vývojaře pro Brno, který se nezalekne starého kódu, který by dělal na našich eshopech.
30 000 - 60 000 / mesic podle zkusenosti.

a tady je jedna drivejsi vlna mazani
Rád bych smazal 6 let starý inzerát
ktera nevysla, akteri jsou stejni

_es ještě doplním, že babičky, který mě volají, že si od nás objednali turistické hole a číslo na mě našli kdo ví kde (i když mají správne číslo v mailu, na webu, na googlu, na firmách) nepoužívají yahoo, ani google.com a většinou ani neví kde to číslo našli. Většinou někde přes seznam a tam se to dá docela dobře mazat, a dost pravděpodobně i z tohoto fora. Vždycky jim dám telefon na zákaznickou podporu, kde se o ni postarají naše holky.

Ona se zbytečně zdrží, já se zdržím, a pak se ještě zdržuju vysvětlováním proč to chci smazat, připadá mě to jako OBROVSKÁ ztráta času.

Nezdržuju se vysvětlováním, proto to působí na lidi tak jak to působí. Vím to, ale jsem takový a ve většině případů je to v pořádku.
_es
Jan Kovalcik:
podle me uz je to smazano ze vsech.
To by mala byť snáď tvoja starosť aspoň oznámiť, o ktoré presne inzeráty ti ide a nie ešte chcieť, aby ich niekto za teba hľadal. Svoje príspevky si nájdeš v „profile“ člena.

a tady je jedna drivejsi vlna mazani
Rád bych smazal 6 let starý inzerát
ktera nevysla, akteri jsou stejni
No samozrejme že „nevyšla“, lebo si ani poriadne nenapísal, čo vlastne chceš. Pritom si bol odkázaný na článok z pravidiel, kde je popísané, ako postupovať.
Jan Kovalcik
_es ano ano jsem nejhorší člověk na světě,

aha, hledal jsem telefon, ne email, s emailem jsem nasel jeste 3
CSS / xhtml koder s doboru znalosti anglictiny pro preklad
Koder CSS
PHP programátor profesionál senior

takže prosím také o vymazání kontaktních infromací
Chamurappi
Souhlasím s odstraněním kontaktů i ve zbývajících inzerátech.

vzdycky kdyz me vola moc callcenter naraz, volacích automatů
Neexistují už pro chytré telefony aplikace, které umí proklepnout na internetu věrohodnost čísla před tím, než začnou zvonit?
Nebo které stihnou skrytému číslu (prozváněcímu automatu) zvednout hovor dřív, než to vzdá?

K tomu, cos mi napsal přes formulář:
Nevím proč ve všech vidíš hned podvodníky a všichni jsou podezřelí, že si chcou smazat soukromé informace. Proč by všechno a všichni byli špatní?
Většinou je můj odhad situace správný. Když člověk odmítá sdělit důvody a ještě trousí drzé poznámky, je samozřejmě mnohem podezřelejší. Inzeráty mohly být pročištěné od tvých kontaktů už před půlrokem, kdybys býval normálně odpověděl.

Mazu ty udaje ze vsech koutu uz leta, rekneme tak 3 roky.
A pomáhá to?
jenikkozak
Chamurappi:
Souhlasím s odstraněním kontaktů i ve zbývajících inzerátech.
Nevím, co Jan Kovalcik Chamurappimu napsal, ale asi to bylo dost děsivý, takže jsem asi taky pro.

Jen taková poznámka: ochrana osobních údajů se vztahuje jen na fyzické osoby, nikoliv právnické.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.