« 1 2
Autor Zpráva
Jan Kovalcik
Profil
Chamurappi:
Neexistují už pro chytré telefony aplikace, které umí proklepnout na internetu věrohodnost čísla před tím, než začnou zvonit?
vetsinou si je zjistim hned jak volaji z call centra, to mě zase az tak moc nevadi, vetsinou je docela rychle odpalkuji a jelikoz delam v marketingu, tak mě baví jaké způsoby se používají. Call centrum jde poznat už z oslovení, ale to znáte taky.
Cili je rychlejsi to vzit, na databazích to cislo neni, vyhledat tedy firmu co chce a odmitnout.

Nebo které stihnou skrytému číslu (prozváněcímu automatu) zvednout hovor dřív, než to vzdá?
Ano tohle je jediny zpusob, stahnout si appku ktera by automaticky kazde cislo vzala, pak dat zadost na operatora o identifikaci, pak si najit vlastnika automatu a ... hrozne slozita vec na kterou nemám cas, to me zdrzuje jeste vice. Zavěšení ještě před hovorem u operatora by bylo elegantní řešení, neexistuje.

Většinou je můj odhad situace správný. Když člověk odmítá sdělit důvody a ještě trousí drzé poznámky, je samozřejmě mnohem podezřelejší. Inzeráty mohly být pročištěné od tvých kontaktů už před půlrokem, kdybys býval normálně odpověděl.
Tak tady jsi správný odhad neměl. To je jedno, komentoval jsem jen jak přistupujete ke každému jako ke kriminálníkovi, haizlovi, podvodníkovi, dokud neprokáže opak. Je to smutný přístup k životu.


jenikkozak:
Jen taková poznámka: ochrana osobních údajů se vztahuje jen na fyzické osoby, nikoliv právnické.
Ahaaaaaaaa, děkuji za hodnotné poučení, bez kterého by můj život pravděpodobně skončil.
Super, tak se zkus zamyslet. Opravdu si myslíš, že můj email je snad kontakt na právnickou osobu?
Takže opět hloupý komentář, bez urážky prosím. Nemusíš se ročilovat, zamysly se.

... a ani mě to nemusís zase vyvracet, že přeci jsem tam napsal někde do nějakého inzerátu firmu, tak to přece musí být spojeno s právnickou osobou, nemusí. Pouze sis to tak vydedukoval a to co platilo před 7 lety neplatí nyní. Je to osobní údaj na který se vztahuje ochrana osobních údajů.

Je jedno jestli si napíšu svoje rodné číslo k právnické osobě, pořád je to můj osobní údaj fyzické osoby na který se vztahují zákony o ochraně osobních údajů, stejně tak telefon nebo email je osobní údaj fyzické osoby i když jsem si ho kdysi napsal někam do inzerátu.

Mimochodem dva ze 3 inzerátů jsou ještě před existencí jakékoli právnické osoby na moje jméno.
Takže hloupé poučky si opravdu nech pro sebe.


Chamurappi:
A pomáhá to?
No tak v databázích budu pořád, ale to za pár let vymře. Lepší než nic :)


resp. když se mě to povede smazat z vyhledávačů, tak aspoň zákazníci nebudou zmateni a volat mě místo na zákaznickou podporu. To je první meta, až to bude přyč z vyhledávačů, tak už se nebude telefon znovu obnovovat v databázích. Firmy krachují a kontakty se musí občerstvovat, takže už vymazání z hlavních databazí ala firmy.cz pomáhá výrazně.


za 10 let už to bude v cajku, doufám :) a do té doby se třeba operátor naučí blokovat skrytá čísla.
Taurus
Profil
Jan Kovalcik:
přistupujete ke každému jako ke kriminálníkovi

Viz můj příspěvek č. 19 z předešlé strany... Stačí si dát dohromady 2 a 2, ale evidentně je to i po 31 příspěvcích těžká rovnice. Že se tu chováme obezřetně a dodržují se ještě nějaké zásady slušného chování je jedině dobře.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Kovalcika:
do té doby se třeba operátor naučí blokovat skrytá čísla
Zkoušel ses zeptat všech operátorů? Technicky je proveditelné skoro všechno, co tě napadne, možná by tvůj operátor potřeboval lepší motivaci.

No tak v databázích budu pořád, ale to za pár let vymře.
Říkal jsi, že mažeš své kontakty už tři roky. Pozoruješ tedy nějaké zlepšení už teď?

Tak tady jsi správný odhad neměl.
Kdyby nastala stejná situace znovu, rozhodl bych stejně. Za to, že jsi vyvolal nesprávný dojem, nemůžu.

Pokud se stále domníváš, že má osoba ze zákona nárok na odstranění svých kontaktů, které sama zveřejnila, měl by mít vlastně stejný nárok i kriminálník a podvodník, že? A teď si představ, jakým způsobem by se takový člověk svého práva domáhal… a porovnej si to s tím, jak jsi postupoval ty.
Jan Kovalcik
Profil
Chamurappi:
Zkoušel ses zeptat všech operátorů? Technicky je proveditelné skoro všechno, co tě napadne, možná by tvůj operátor potřeboval lepší motivaci.
nezkousel a operatora menit nebudu, vyhrozovat ze odejdu protoze jinde to jde ... tak moc me to zase nevadi

Říkal jsi, že mažeš své kontakty už tři roky. Pozoruješ tedy nějaké zlepšení už teď?
Jasný, jen jsou nějaký vlny, kdy si říkám wtf? kde ten kontakt našli.

Pokud se stále domníváš, že má osoba ze zákona nárok na odstranění svých kontaktů, které sama zveřejnila, měl by mít vlastně stejný nárok i kriminálník a podvodník, že? A teď si představ, jakým způsobem by se takový člověk svého práva domáhal… a porovnej si to s tím, jak jsi postupoval ty.
No a to je přesně to stejné co říkám já. Může to být podvodník a může to být slušný člověk, vy k němu přistupujete jako k podvodníkovi, i když se chová stejně jako slušný člověk. Oba se chovají stejně, ale předpokládá se, že podvodník by se choval stejně, tak to MUSÍ být podvodník. To není obezřetnost, to je presumpce viny.

Ale říkám, to je jedno, každý máme jiný přístup k životu a k lidem kolem sebe, já jsem naivní, vy jste podezíravý, ok, no problem.

Smažete mě tedy prosím ty kontaktní informace z inzerátů?
Petr ZZZ
Profil
Jan Kovalcik:
Možná kdybys provozoval nějaké diskusní fórum, volně přístupné i bez registrace, vnímal bys problematiku v širších souvislostech. Nemyslím si, že z obezřetného přístupu vůči někomu, kdo si přeje promazat staré příspěvky a trvá mu půl roku, než začne reagovat na dotazy, je vhodné vyvozovat závěry ohledně „přístupu k životu a k lidem kolem sebe“.
Kajman
Profil
Kontakty v odkázaných tématech pročištěny.
Jan Kovalcik
Profil
Kajman je bůh, díky


Petr ZZZ:
Měl jsem server s obrazkama, videama, vtipama, smskama a otevřenýma diskuzema, kam chodilo 20 000 lidi za den a to několik několik let než přišel youtube a facebook. A stejně sem neměl tlupu takových chytráků jako je tady. Takže opět hloupý komentář. Smazat nevhodný příspěvek byla samozřejmost a bylo ji automaticky vyhověno.

Nehráli jsme si na spasitele světa, kteří rozhodují o tom co je na JEJICH posvátném fóru dovoleno a pouze když se bude člověk kát a obdivuhodně dobře vysvětlí důvody proč si žádá smazání svých lehkomyslných příspěvků, potom mu bude radou vyšších dovoleno nakládat se svými informacemi, tak jak rada vyšších rozhodne.

Moderátor Petr ZZZ: Odmazány hloupé komentáře o hloupých komentářích.
Moderátor Chamurappi: Vráceno.
Jan Kovalcik
Profil
Petr ZZZ:
he he, vyšší moc zasáhla. Nikdo tu přeci nebude říkat pravdu od moderátorech, ne ne, na to tu nikdo není zvědavý. Petrova pevná ruka tu vládne neomylně, a vy jste měl nějaký vážný důvod proč můj příspěvek smazal?

Jelikož tu přeci všechny příspěvky necháváte, tak proč cenzůra názorů? Nevulgárních a ani neporušujících pravdila fóra, jen tak, že se Vám zachce?
Ano, tím jste to akorát potvrdil.


Prosím promažte i vaše hloupé komentáře dříve, ať je ruka cenzora spravedlivě rozdělana mezi všechny diskutující.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Kovalcika:
Může to být podvodník a může to být slušný člověk, vy k němu přistupujete jako k podvodníkovi, i když se chová stejně jako slušný člověk.
Pokud se opravdu chová jako slušný člověk a normálně s námi komunikuje, tak s ním jako s podvodníkem rozhodně nejednáme.
Když tě na ulici zastaví cizí člověk a řekne ti „potřebuji si od tebe půjčit auto“, tak na něj také budeš nahlížet jako na podezřelého a minimálně mu položíš pár hloupých otázek…

Nevulgárních a ani neporušujících pravdila fóra
Porušuješ soustavně čtvrté pravidlo.

Měl jsem server s obrazkama, videama, vtipama, smskama a otevřenýma diskuzema, kam chodilo 20 000 lidi za den a to několik několik let
To jsi kabrňák!
Smiř se s tím, že jsi vyhrál, a jdi prosím své ideály exportovat na nějaké jiné fórum.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0