Autor Zpráva
Fisir
Profil
Prý by se tu hodil nějaký zlý moderátor. Hlásím se. Nikomu se nechcou číst ty dlouhé příspěvky se spoustou formalit, takže vynechám takové to, jak mi Diskuse moc pomohla.

Netvrdím o sobě, že mám nějaké oslňující znalosti, samozřejmě, že pokud by se moderátoři měli určovat podle odborných kvalit, o mně tu (vůbec) nemůže být řeč. Evidentně to zase tak nevadí, a moderátoři mezi své řady vpouštějí i kolegy na nižším skill-levelu. Vyvážit to (dle mého) mohu dostatkem času a chutě bojovat se zábavnými otravnými mouchami, které obtěžují každodenní život na této diskusi a také s těmi, kteří by mohli vynaložit více snahy dostat správnou odpověď, třeba i tím, že budu opravovat názvy vláken, nebo provinilce kárat, dokud nebudou v dostatečném souladu s pravidly.

Hned bych třeba zchladil tohle vlákno o (asi) nějaké hře.

Docela by mě i bavilo diskutovat o připravovaných vylepšeních, dalšímu směřování diskuse a rozplétání složitých sporů a propojení (ne)spammerů a dalších výtržníků.

Kdysi jsem si udělal takový malý průzkum (do kterého se sice zapojil asi jenom Taurus), a vyšlo mi, že mě tu asi považujete za exota. Ale stejně jsem tady a snažím se proniknout do vyššího kruhu uklízeček a vládců. Teď záleží na tom, jestli si budete myslet, že jsem se už opravdu zbláznil, nebo mám docela dobrou vytrvalost (kterou mohlo poškodit mé vyjádření, že už mě to tady nebaví, ale takto bych mohl právě s těmito důvody bojovat).

Takže vyzívám všechny, co si to přečtou, aby v sobě našli tu dobrotu a podpořili mě. A jestli se to nepovede a já se tu pořádně ztrapním, nevadí, už jsem se dostal i z horšího :-). A ano, opičím se.
mimochodec
Profil
Navrhuji zřídit novou kategorii "Žádosti o moderátorství". Jen si nejsem jist, jestli fórum zvládne nápor příspěvků, přece jen mysql má své limity.
Tomáš123
Profil
Fisir:
Tvoje dôvody sú zaujímavé, ale nemyslím si, že tvoja žiadosť je úprimná. Tvoje rady sú v poriadku, neraz pomohli aj mne, ale toto je o inom. Videl si šancu a hneď si vyskočil. Nič viac.

Takže vyzívám všechny, co si to přečtou, aby v sobě našli tu dobrotu a podpořili mě.
Hah.

A ano, opičím se
Presne tak!

mimochodec:
Navrhuji zřídit novou kategorii "Žádosti o moderátorství"
A pri zobrazení dvoch stĺpcov bude nerovnaký počet riadkov... To určite :-). Podľa môjho názoru, vláken, ani záujemcov nie je tak veľa, aby to bolo potrebné.
Marschmallow
Profil
Tomáš123:
Založíme ještě kategorii Zamítnuté žádosti o moderátorství. Stačí?
Tomáš123
Profil
Marschmallow:
Založíme ještě kategorii Zamítnuté žádosti o moderátorství.
Potom ostane kategória žiadostí o moderovanie prázdna...
Fisir
Profil
Reaguji na mimochodce a Marschmallowa:
No, zrovna třeba vás bych smazal.
lionel messi
Profil
Fisir:
Netvrdím o sobě, že mám nějaké oslňující znalosti, samozřejmě, že pokud by se moderátoři měli určovat podle odborných kvalit, o mně tu (vůbec) nemůže být řeč.
Ja náhodou úroveň tvojich príspevkov za zlú nepovažujem, tohto by som sa na tvojom mieste rozhodne neobával.

Docela by mě i bavilo diskutovat o připravovaných vylepšeních, dalšímu směřování diskuse a rozplétání složitých sporů a propojení (ne)spammerů a dalších výtržníků.
Som rád, že nie som jediný aktívny člen s podobným záujmom.

vyšlo mi, že mě tu asi považujete za exota
V prvom rade ťa považujem za aktívneho a spoľahlivého radcu a to je najdôležitejšie.

Aktivita a z môjho pohľadu i odbornosť sú tvoje nepochybné plusy. Chýba ešte posledný bod — chuť.

A ano, opičím se.
Je fajn, že ťa moja žiadosť nakopla k niečomu užitočnému. Uvidel si možnosť a napadlo ti, že by ťa bavilo disponovať moderátorským oprávnením. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že na to, aby si bol dobrým moderátorom, musí ísť vôľa predovšetkým od teba. Ak naozaj vnútorne už dlhú dobu cítiš snahu prispieť ku zvýšeniu úrovne fóra, prečo si nepožiadal skôr? Vyznelo by to totiž o niečo úprimnejšie než v tejto siutácii. Takto sa (ako vidím nielen ja) totiž nedokážem zbaviť pocitu, že ide aj o istú pózu v štýle: „Keď si to už dovolil ten messi, ktorý ničím odo mňa nevyniká, prečo vlastne nie aj ja“.

Skús sa zamyslieť a odpovedať si, či ťa funkcia moderátora neomrzí po pár mesiacoch. Ide totiž o dôležité rozhodnutie, s ktorým sa spájajú aj isté záväzky.

Za iných okolností by som tvoje povýšenie zrejme vítal a podporil, ale kvôli nie práve najšťastnejšiemu načasovaniu tvojej žiadosti, ktoré ma núti zapochybovať o jej skutočnej úprimnosti, sa bohužiaľ zdržiavam hlasovania.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Hned bych třeba zchladil tohle vlákno
Souhlas.

že mě tu asi považujete za exota
Kdo a čím?

No, zrovna třeba vás bych smazal.
To si můžeš zkusit... Za co? Že jsem Ti na Twitteru doporučil používat Hangouts?

Tomáš123:
Potom ostane kategória žiadostí o moderovanie prázdna...
Proč? Já si myslím, že moderátoři jsou dosti spravedliví na to, aby poznali, kdo o to místo fakt stojí, a kdo se jen chytne hned první příležitosti, že jo Fisire? Nebo vytvořit kategorii Žádosti - o moderátorská práva, přístupy do sandboxu, změnu titulku, atd... Jenže na to se zase víc hodí kategorie O této diskusi. Takže celkový závěr je ten, že se žádná další podobná kategorie vytvářet nebude.

lionel messi:
Za iných okolností by som tvoje povýšenie zrejme vítal a podporil [..] zapochybovať o jej skutočnej úprimnosti, sa bohužiaľ zdržiavam hlasovania.
To mluví i za mě. Vyjádřil jsi přesně můj názor :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Za co?
V několika příspěvcích neřešíte to, jestli se stanu moderátorem, ale jestli založit kategorii vyhrazenou pro tyto žádosti, což je očividná blbost. Twitter sem netahej, Twitter je jinde.

moderátoři jsou dosti spravedliví na to, aby poznali, kdo o to místo fakt stojí, a kdo se jen chytne hned první příležitosti, že jo Fisire?
A ty si myslíš, že o to místo nestojím? Kdo by nestál? Je fakt, že když jsem uviděl na hlavní stránce to, že lionel žádá, řekl jsem si, že to teda mohu zkusit také.

Kdo a čím?
Soudím, že starší (jednak věkově a jednak dobou aktivity na Diskusi) členové si o mně neutvořili příliš dobrý obrázek, však stačí jen trochu zapátrat v mém profilu. Například stačí, abych přeložil jednu tabulku z dokumentace PHP a už se rozjíždí debata o nepřiměřených citacích…

Reaguji na lionela messiho:
Ja náhodou úroveň tvojich príspevkov za zlú nepovažujem
To je sice možné, ale přijde mi fér zopakovat zjevný fakt, že mám stále co zlepšovat.

prečo si nepožiadal skôr?
Neměl jsem na to koule. Víš, jsem optimistický realista, takže „když už si to dovolil ten messi“ a jenikkozak na můj příspěvek ve tvém vlákně neodepsal žádnou odrazující reakci (snad to nebyl sarkasmus), dovolil jsem si to zkusit i já.

Skús sa zamyslieť a odpovedať si, či ťa funkcia moderátora neomrzí po pár mesiacoch.
Pravděpodobně ne. Pokud by se někdo podíval na logy přístupů, uviděl by, že si docela rád pročítám kategorii U ledu a debaty se zabanovanými. Samozřejmě bych se eventuálně nebránil ani nějaké zkušební lhůtě.
1Pupik1989
Profil
Myslím, že kdyby vydržel ve funkci byť jen půl roku, tak by se mohl zajet nějaký standard. Z vlastní zkušenosti vím, že dělat "zlouna"není úplně jednoduché. Základ je nedávat informace ve spojitosti s nickem veřejně, aby vás v reálném životě nenapadaly jako mě.
mimochodec
Profil
Detekuji nedostatek nadhledu.
jenikkozak
Profil
Fisir:
No, zrovna třeba vás bych smazal.
Mimochodec jen vtipnou formou poukázal na tvé podle jeho názoru zřejmě ukvapené počínání. Ani zlý moderátor by neměl mazat příspěvky jen proto, že s nimi nesouhlasí.

Tomáš123:
Tvoje dôvody sú zaujímavé, ale nemyslím si, že tvoja žiadosť je úprimná. Tvoje rady sú v poriadku, neraz pomohli aj mne, ale toto je o inom. Videl si šancu a hneď si vyskočil. Nič viac.
Pokud má někdo schopnosti na to, aby byl moderátor, je přece jedno, zda o funkci požádá před nebo po Lioinelovi, ne? Není tu žádné psané ani nepsané pravidlo, že by se o moderatoření muselo žádat s nějakým odstupem.

lionel messi:
Aktivita a z môjho pohľadu i odbornosť sú tvoje nepochybné plusy. Chýba ešte posledný bod — chuť.
To sis asi spletl s nějakou lidožroutskou diskusí. Zdejší moderátoři nejsou na jídlo. Doufám…

Ak naozaj vnútorne už dlhú dobu cítiš snahu prispieť ku zvýšeniu úrovne fóra, prečo si nepožiadal skôr?
Moderátoři jsou vybíráni na základě dlouhodobé aktivity. Fisir má dnes šance hodně podobné, jako by měl před měsícem.

Marschmallow:
„že mě tu asi považujete za exota“
Kdo a čím?
Fisir si dělal průzkum, kterého se zúčastnil jen Taurus. Z toho průzkumu vyšlo, že je tu Fisir považovaný za exota. Je to napsané v souvětí, ze kterého jsi citaci vytrhl.

Fisir:
Například stačí, abych přeložil jednu tabulku z dokumentace PHP a už se rozjíždí debata o nepřiměřených citacích…
Dobře, že jsi to vytáhnul, chybělo to tu. Mimochodem, žádná citace to nebyla. Pokud si myslíš, že si na tebe někdo zasedl, je to nejspíš tím, jak ses dřív výstředně choval.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikakozaka, jenikkozak:
zlý moderátor by neměl mazat příspěvky jen proto, že s nimi nesouhlasí
Nejde o to, že s nimi nesouhlasím, ale o to, že se tu potom rozmazává mimotématická debata, která může udusit původní diskusi (zvlášť, když je to hned na začátku).

Pokud si myslíš, že si na tebe někdo zasedl, je to nejspíš tím, jak ses dřív výstředně choval.
I kdyby to byla pravda, nemůžu to mít nikomu za zlé. Stejně tak neříkám, že bylo zkopírovat tabulku podporovaných vlastností bez jakéhokoli odkazu na zdroj korektní. To zcela jistě nebylo. Zmiňuji to zde proto, aby si i novější diskutéři mohli o mně udělat obrázek se všemi dostupnými informacemi. Kdybych to nechtěl s sebou táhnout, prostě změním přezdívku. Zas tak zbabělý ale nejsem.
Taurus
Profil
Abych tu konečně odpověděl – v začátcích jsi mě hodně naštval a vroubek ti bohužel zůstal výrazný. Když jsem tě nedávno nazval exotem (možná jsem to psal s podobným vysvětlením), bylo to proto, že jsi kázal vodu a pil víno, přesněji mi vadila četnost a způsob napomínání druhých, zatímco jsi dělal dřív něco podobného. Přišlo mi to trochu drzé, směšné, zkrátka se mi to nelíbilo. Asi bych uvítal tvou větší taktnost v podobných záležitostech. Nemyslím tím zase nečinnost v pomáhání běhu fóra. To ne.
Petr ZZZ
Profil
Fisir:
moderátoři mezi své řady vpouštějí i kolegy na nižším skill-levelu
Copak to asi bude, ten skill level, že by to bylo anglicky? — Množné číslo zde (přinejmenším doposud) není na místě, jediný moderátor s podprůměrnou technickou zdatností jsem já :-).

Takže vyzívám všechny, co si to přečtou, aby v sobě našli tu dobrotu a podpořili mě.
Pančto mám za to, že moderátor by mimo jiné měl ovládat též svůj rodný jazyk, vyzývám tě jakožto žadatele o korunku k hojnější četbě krásné literatury nebo alternativně alespoň k našprtání vyjmenovaných slov. ;-)
Fisir
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
rodný jazyk
To jsem vážně napsal? Asi se hanbou propadnu zpátky do prvního patra přízemí na mé (paradoxně) jazykové škole. Přísahám, že až ta oprávnění dostanu, nebudu to vylepšovat :-).
Fisir
Profil
Žádost stále platí. Navíc k ní mohu přidat případnou pomoc s vývojem.
Sitole
Profil
Fisir:
Jestli je tu možnost hlasování o veřejném mínění tak se za tebe určitě přihlásím, ale zvedám prst!
Nejdříve dokonči svůj blog na nové doméně a potom si klidně moderuj do aleluja.

Doufám, že jsem nenapsal někam něco co jsem neměl. Z tohoto příspěvku má vyplynout jen to, že souhlasím s Fisirem jako moderátorem.
lionel messi
Profil
Fisir:

Netuším síce (respektíve veľmi matne áno), čo ťa primälo oživiť žiadosť, ale napriek tomu ju podporujem. Nikdy som s tebou nemal sebemenší problém, osobný ani odborný. Na poste moderátora, obzvlášť zlého (ako zlý by si vlastne chcel byť? :-)), by som si ťa predstaviť vedel.

<mimo témy>
Sitole:
Nejdříve dokonči svůj blog na nové doméně a potom si klidně moderuj do aleluja.

Niečo mi ušlo? (Pozor, spoiler: Predošlá veta je iba rečnícka otázka, nereagujte prosím v tomto vlákne, nech sa debata o diskusii nezmení na chat)
</mimo témy>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0