Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Zdravím, ako som si tak čítal vlastné vlákna z mojich úplných začiatkov, napadlo mi odpovedať si na otázky, ktoré vtedy nikto nepochopil, nepodal presne to riešenie, ktoré som potreboval alebo raz odpovedal a potom na mňa zabudol. Nejedná sa iba o tieto vlákna nejde iba o odpovede na vlastnú adresu. Mienim to všeobecnejšie. Otázkou je, ako kvalitná musí byť odpoveď, aby bol takýto príspevok prínosný?
lionel messi
Profil
Tomáš123:
Otázkou je, ako kvalitná musí byť odpoveď, aby bol takýto príspevok prínosný?
Ak objasníš, ako si problémy vyriešil, myslím si, že by išlo o hodnotné príspevky. Týkali by sa totiž témy, neslúžili by k nakopnutiu vlákien a navyše nikdy nevieš, či sa dopísaním riešenia nezavďačíš niektorému náhodnému okoloidúcemu, ktorý sa na tvoje vlákno dostane cez vyhľadávanie, v takomto prípade sa ti za riešenie pekne poďakuje. Pokiaľ viem, tak aj moderátori doplnenie riešenia do vlákna v každom prípade vítajú.
Joker
Profil
Je povolené objasniť otázku a odpoveď po dlhšom čase?
Ano.

Myslím, že příspěvek objasňující, jak byl problém nakonec vyřešen, nebo že se po čase objevilo lepší řešení, není na škodu i po delší době.
I třeba když tu někdo narazí na starý problém, ke kterému dnešní technologie nabízejí jiné řešení, je fajn to tam připsat.
Stejnětak když někdo má stejný nebo podobný problém jako původní tazatel, ale uvedené řešení nefunguje, nevyhovuje, nebo problém vůbec nebyl vyřešen.

Co smysl nemá je třeba snažit se komunikovat s původním tazatelem, dávat doplňující otázky, apod. Dá se předpokládat, že po několika letech tazatel problém nějak vyřešil, nebo ho řešení přestalo zajímat.
Tomáš123
Profil
lionel messi:
ako si problémy vyriešil
Vo väčšine prípadov sa z vtedajším riešením nestotožňujem a poznám niekoľko lepších.

neslúžili by k nakopnutiu vlákien
Nie každý príspevok, ktorý vlákno vynesie na prvú stranu je hodnotný (i v prípade, že nemá znenie typu „Poradíte už???").

Joker:
Dobre teda, niekedy si na to nájdem čas. Ak sa ti niečo bude zdať zbytočné, pokojne to vymaž... Pochopiteľne sa tu nebudem radiť o každom vlákne a príspevku. Ďakujem za informácie.
Jan Kozák
Profil
To, co jsi tam napsal, je podle mě velmi málo užitečné vzhledem k tomu, že jsi spoustu lidí donutil číst přes 20 příspěvků chatovacího vlákna.
Odpověď ve druhém vlákně také není nijak objevná (spíše je smutné, že jsi na to nepřišel už dávno), ale není tam tolik předchozích příspěvků, takže tam se oživení tématu zdá být vcelku užitečným.
Důvod, proč ti tam dřív nikdo neodpověděl, nebyl ten, že by nikdo neznal použití rámečků či pozadí. Příčina spočívala v tom, že jsi sem naházel spoustu banálních otázek, na které bys našel odpověď v další kapitole knihy, kterou jsi právě četl.
Tomáš123
Profil
Jan Kozák:
vzhledem k tomu, že jsi spoustu lidí donutil číst přes 20 příspěvků chatovacího vlákna
Ale veď som nikomu nezakázal odrolovať až dolu. Včera by ich museli prečítať 19 a dozvedeli by sa to, čo som sa ja nedozvedel (ak teda myslíš užívateľov z internetu). Diskutéri, ktorí to vlákno ete neprečítali a zaujalo ich, museli prečítať 20 príspevkov, aby vedeli, o čo tam kto žiadal, áno.

Riešenia som sa snažil písať komplexne a to, že som ich tam nenapísal vtedy, keď som o nich čítal/počul prvýkrát spôsobilo zrejme to, že už dávno som sa tu nenudil tak, ako včera :-)

které bys našel odpověď v další kapitole knihy, kterou jsi právě četl
Každý nejako začínal. Ja som začínal bez knihy a boli to pokusy a moja zábava.

Nie som si istý, či má význam pokračovať v tejto činnosti. Chcel som pripísať odpoveď ešte do jedného vlákna. Tam sa to myslím hodí. Potom to nechám tak.
Jan Kozák
Profil
Tomáš123:
Ale veď som nikomu nezakázal odrolovať až dolu.
Ty víš, co v tom vlákně je, protože jsi ho sám zakládal. Ale ostatní členové diskuse si to dávno nepamatují. Je to tuctové vlákno, které nemá čím zaujmout. Drtivá většina lidí bude muset číst i předchozí příspěvky.
Někteří si budou obsah toho vlákna vybavovat i po 13 dnech. Ale ne po 13 měsících.

Každý nejako začínal. Ja som začínal bez knihy a boli to pokusy a moja zábava.
O to nejde. Chci tím říci, že ty nevyřešené problémy nejsou natolik zajímavé, aby bylo potřeba je po roce vytahovat.

Nie som si istý, či má význam pokračovať v tejto činnosti.
Ne. Až někdo zjistí, jak se píší uvozovky, má svůj objev napsat do všech vláken za poslední roky, kde se píše o atributech? Prosím, věnuj se aktuálním vláknům.
Tomáš123
Profil
Jan Kozák:
Ne
Rozumiem.
1Pupik1989
Profil
Většinou autor řešení na píše s intervalem maximálně týden, pokud je slušný. Je pravda, že ta odpověď musí být obecnější ku prospěchu diskuse. Pokud někdo bude psát o své knihovně, tak je to zbytečné. Většina témat už ale byla zodpovězena a vznikají duplicity. Což spočívá v uživatelské logice pojmenování vláken. Možná by bylo fajn jako u stackoverflow udělat tagy.

Druhá věc je, že při některých otázkách je mi na blití. Když progeamátor/kodér nedokáže napsat otázku jako člověk, tak by toho asi měl nechat a dělat třeba uklizečku (i když většina svůj požadavek zpracuje).

Další věc co mě vytáčí, je odepisování kompletních kódů. Vzdyť z těch kodérů/programátorů budou lemplové bez kousku myšlení.

Čili za mě ne, nemá cenu odpovídat do dpam chatovacích vláken a spíš by se měly smazat.

Trošku jsem odpočil, ale někde jsem ti ze sebe musel dostat. Promiňte mi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0