Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj,
poslední dobou při svých návštěvách často válčím s jefitto44, jehož znalosti jsou minimální, nicméně potřeba vyjadřovat se ke všemu, je maximální.

Chci se tímto zeptat, nebyla by diskuse bez jefitta zajémavější pro více lidí, nebo jsem jediný, koho znechucuje? Ty neustálé "rady" jsou jedním z důvodů, proč sem chodím méně, než bych chodil rád.

Naposledy třeba v barevné přechody.

Vím, že ban mu udělit (asi) nelze, nicméně nějaká podmínka? Přeci jen, provozovatel může ze svého serveru vykázat kohokoliv, kdo mu není přínosem. Je to krajní řešení, ale zvažte ho, případně alespoň nějakou domluvu tomuto členovi.
lionel messi
Profil
anonymníí:
poslední dobou při svých návštěvách často válčím s jefitto44, jehož znalosti jsou minimální, nicméně potřeba vyjadřovat se ke všemu, je maximální.
Často si to nedokáže ani priznať (ďalší príklad). Taktiež zrovna nevyniká vysokou mierou sebaovládania (pamätám si aj jeho už dávno zmazanú reakciu, zdá sa mi, že to bolo práve na tvoju adresu, v štýle: „Si taký múdry, že sa mi z toho chce s…“).

Vím, že ban mu udělit (asi) nelze, nicméně nějaká podmínka?
Myslím, že svojím vyjadrovaním pomerne často balansujúcimi na hrane slušnosti lezie zopár ostatným diskutérom na nervy. Pamätám si, že tuším jenikkozak mu raz ešte v časoch svojho moderátorského pôsobenia navrhol mesačný ban za vulgárnosti a malý prínos, nezískal však súhlas (respektíve ostatní moderátori nereagovali). Ak by bol jefitto44 niekedy v blízkej budúcnosti vylúčený, bolo by to zrejme len na isté prechodné obdobie, ináč by sa musel previniť horším spôsobom.
jefitto44
Profil
anonymníí:
nebo jsem jediný, koho znechucuje?

Ty znechucuješ mňa svojou namyslenosťou a tým, že si myslíš, že si niekto viac, preto že vieš poradiť. Máš azda právo vysmievať sa z ľudí, ktorí vedia menej ako ty? Či ty si sa narodil a si mal PHP v malíčku? ;)

Alebo majú všetci diskutujúci čakať, kým im poradí sám veľký "anonymníí"? Nikto iný na to nemá právo? Ja viem, že niekedy sú moje rady zlé, ale snažím sa pomôcť. To je všetko, o čo mi ide
Taurus
Profil
anonymníí:
Nevidím to tak horké, ač mně často svými antiIE příspěvky lezl krkem.

U tebe se mi nedávné vlákno taky nelíbilo a mám pocit, že to nebylo poprvé. Holt jsme na diskuzi, kde je plno různých lidí. Myslím, že podobných zbytečně očerňovacích vláken by mohlo být hodně, ale jsou k ničemu, max. k ledu.
anonymníí
Profil *
jefitto44:
Nemám pocit, že jsem víc než ostatní. To se znechucením nemá nic společného, znechucen může být i člověk, který nemá vzdělání, který není ani omylem více než ostatní, nicméně má svůj názor a pozná rozumnou míru.

Narodil jsem se stejně jako ty bez znalostí, ale narozdíl od tebe, když se v nějaké oblasti neorientuji, držím ústa a případně se něco přiučím. A pokud si nejsem jistý, tak si nejprve radu, kterou dávám, ověřím v praxi. Tvůj přístup "napiš všude, kde můžeš a třeba se někde trefíš" je divný, frekvence tvých příspěvků mohla být desetinová a přínosu diskuse by to neuškodila. Ta desetina je zhruba to, kde jsou tvé rady platné, zejména u základnějších dotazů.

Všimni si, že nehraju šeptandu, mohl jsem založit vlákno u ledu, abys ho neviděl. Je tady, aby ses k němu mohl vyjádřit, ale spíše se nad sebou zamyslet.


Taurus:
Není primární očernit, může se přesunout (když o něm jefitto ví) i k ledu. Důvod, proč je v této kategorii, jsem napsat před chvilkou.

Diskusi respektuju, ale k diskusi patří i úroveň členů. Neříkám vykázat jefitta, spíše dočasně ho přibrzdit. Nebo si třeba uvědomí, že občas přestřeluje, tím toto vlákno svůj účel také splní.
Taurus
Profil
Očerňováním jsem myslel, že se tu akorát budou lidé hádat...
Joker
Profil
anonymníí:
Přeci jen, provozovatel může ze svého serveru vykázat kohokoliv, kdo mu není přínosem.
Technicky ano, ale takový postup (někoho vyhodit prostě protože můžu) se tu nepoužívá a já osobně s ním nesouhlasím.
Snad ve všech lidských společnostech se víc než trestání na základě sympatií či antipatií osvědčilo definovat pravidla a předvídatelným způsobem trestat jejich porušování.

Nevidím důvod, proč by někdo měl dostat ban za to, že je „nedostatečně přínosný“, pokud vyloženě neškodí.
Snad jediný, kdo dostal ban (z velké části) za nekvalitní příspěvky byl peta, přičemž to zabralo několik let, větší počet vyloženě škodlivých „rad“, opakované upozorňování a napomínání (plus několik krátkodobých banů) a k tomu ještě další drobné prohřešky proti pravidlům.

Takové intenzity jefitto44 určitě nedosahuje. Odkázané vlákno „Chcem urobiť hru“ je pravda na zamračení, ale ne na velké trestání podle mě.
Já osobně bych vlákno „Chcem urobiť hru“ smazal, tohle nechal (ať víme, že se to probíralo), jefitto44 vezme na vědomí, že takové chování je nežádoucí, a tím bych to prozatím skončil.
jefitto44
Profil
Chcem urobiť hru som trochu neovládol svoje emócie.

Skúste sa na to pozrieť z môjho pohľadu. Človek ktorý nevie tak veľa ako by chcel príde na diskusiu sa pýtať, či jeho myšlienky sú správne a efektívne. Prišiel som po radu od skúsenejších, ktorí robili už viac ako jednoduché stránky. A namiesto rady sa mi dostane výsmechu.

Ja som sa chcel hlavne vyhnúť tomu, aby som nerobil niečo, nad čím strávim 4 hodiny a neskôr to budem 10 hodín prerábať, lebo to bude zle navrhnuté. Presne tak ako som tu raz písal niečo o nejakej databáze a povedali ste mi, že ju mám zle navrhnutú. Takže som tri hodiny zabil tým, že som prerábal db aj kód aj kopec funkcií, ktoré s tým súviseli. To je všetko, čo som od tejto témy očakával.

Ale namiesto rady sa mi tam niekto vysmeje, že som luzer a že radšej by som to vôbec nemal robiť a že je vlastne všetko zbytočne, že je vlastne zbytočné vôbec to že žijem. Je to na škodu celej spoločnosti, asi by som sa mal postaviť a ísť sa hodiť pod vlak, vtedy by určite pominuli všetky problémy sveta, počnúc globálnym otepľovaním cez svetový hlad až po homosexuálov. Isteže, nemusel som reagovať tak ako som reagoval. Ale v tej chvíli som proste neovládol emócie. A nehovorte, že vy emócie ovládate vždy ;) Všetci robíme chyby
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymníího:
Jakoukoliv neznalost či rozpoznaný omyl považuji za potenciální přínos, je to otevřená výzva k nápravě. Před lety to byl pro mě hlavní motor, proč jsem se do diskusí začal zapojovat – některé nesmysly mi tak vadily, že už jsem je nechtěl přehlížet (a rozhodně jsem je nechtěl ani mazat). Též není nutné popírat, že usvědčit někoho z omylu může být zábavné :-)

Máme zde sice jeden precedens, kdy byl na rok zabanován člověk s mizernými znalostmi, nulovou ochotou napravovat své nevědomosti a často i nepříjemným vystupováním, ovšem peta k tomu přidával i soustavné otravování moderátorů. Tím překročil mez.

Jinými slovy si nemyslím, že za samotné odborné chyby by měl být diskutér trestán.
Docela se mi nelíbí, že si myslíš opak a že jdeš vyloženě do útoku… tímto přístupem těžko jefitta44 napravíš, naopak tím zažeháváš osobní konflikt, který se může chronicky táhnout napříč více vlákny a který tady fakt nechci.

Nebo si třeba uvědomí, že občas přestřeluje, tím toto vlákno svůj účel také splní.
To by byl lepší výsledek. Horší možnost je, že začne (nejen on) bedlivě sledovat a kontrolovat tvůj přínos pro diskusi :-)

Všimni si, že nehraju šeptandu, mohl jsem založit vlákno u ledu
Nemyslím si, že můžeš zakládat vlákna u ledu.


(Edit: Reakce napsána bez čtení příspěvků od #7 dál.)
anonymníí
Profil *
Chamurappi:
Uvidíme, jestli si z toho něco vezme k srdci. Pokud ne, půjdu o dům dál, resp. budu mít více času na čtení jiných e-zajímavostí :-)

Konflikt zažehávat nechci, a proto, jestli myslíš, že se mi to podařilo, tohle vlákno smaž (nebo přesuň k ledu, aby nebylo tolik na očích). Nemám potřebu ostřit (potenciální budoucí) konflikty.

AD led: aha, to nevím, popravdě jsem to ani nezkoušel. Měl jsem za to, že ta kategorie má jediné specifikum v neviditelnosti, ne v možnost zakládat vlákna. Ale to už jsme mimo.

Takže... asi to smažme, Jefitto o tomto vlákně ví, budiž si ho vezme k srdci a třeba se i napraví. Ovšem, jestli se dějí zázraky :-))
Trejpa
Profil
Tomu, kdo používá nadávky a vulgarity, ze zásady nepomáhám. Z mého pohledu je takové potrestání dostatečným.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0