« 1 2
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Bude to jako obvykle u Anděla.

Přihlášení: Str4wberry, Joker, Chamurappi, juriad, RockFire, Amunak, Jan Tvrdík, radekt, quatzael

Chcete-li přijít někdo další, dejte vědět do neděle 17. 5., ať je znám počet míst, které budeme potřebovat pro reservaci restaurace.

Pokusím se, aby nehrozilo tak velké otravování hlukem jako minule.
quatzael
Profil
Ahoj, já bych se možná výjimečně letos na chvíli zastavil, jestli je to možný.. Jenom prosím napište kde to přesně bude a jestli tam budete nějak označení, abych vás poznal.
Joker
Profil
quatzael:
Jenom prosím napište kde to přesně bude a jestli tam budete nějak označení, abych vás poznal.

Na některých srazech bylo na stole logo, ale nejsnazší je přijít do toho podniku a zeptat se obsluhy, kde je příslušná rezervace ;-)
radekt
Profil
Těším se. Takže kde to bude? A od kolika? Na čí jméno bude rezervace?
Joker
Profil
Jsou už detaily srazu? Začíná to být docela aktuální…
Str4wberry
Profil
Sraz bude opět v Tradici. V Klasu už není volný nekuřácký salonek a tamní kuřácký prostor bývá ještě hlučnější, než to bylo minule.

V Tradici jsem výslovně požádal o nehlučný prostor nezávisle na (ne)toleranci ke kouření, tak uvidíme.

Na jméno Jahoda, čas: 18.00. Jestli to časově někomu vychází dříve, můžu dorazit dřív, aby tam neseděl sám.
Amunak
Profil
Dorazím asi mezi sedmou a osmou.
RockFire
Profil
Koukám, že jsem přihlášen a ani jsem nic nenapsal :) Stavím se na chvíli, později večer něco mám.
Kajman
Profil
RockFire:
Koukám, že jsem přihlášen a ani jsem nic nenapsal :)

Tak to se někdo naboural na tvůj účet :-) [9]
RockFire
Profil
Kajman:
Tak to se někdo naboural na tvůj účet :-)

Ne, jsem jen blbej :)
Joker
Profil
Bude asi čas sundat upozornění na sraz ;-)

Jinak sraz byl fajn, jako vždy, probralo se hodně zajímavých témat a dokonce dorazil i Yuhů.

Ale měl by se ještě uspořádat doplňující sraz, kde by se dořešila ta technologická singularita :-)
sitole
Profil
Joker:
Bude asi čas sundat upozornění na sraz ;-)
Ńa mobilu se stále zobrazuje to staré s tím "bude zraz.." Zobrazuje se i na novém zařízení, na kterém nebyli stránky načítané předtím.
Amunak
Profil
No jo, úplně jsem zapomněl poděkovat za sraz.

Tak tedy: díky, bylo to moc fajn :-)

A Tradice je supr hospoda.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Upozornění jsem teď sundal. Za pár let to všem vypadne z keše…

a dokonce dorazil i Yuhů
A po půlnoci i my k Yuhůovi. Škoda, že jsem si nevyfotil tu terasu. Můžu odkázat jen na ptačí perspektivu, ze které není vidět, jak je to zelené vysoko oproti ostatnímu zelenému okolo a jak to má nepříjemně nízké zábradlí.


# Co všechno se rozebíralo


1) Několikrát během večera jsme se dostali k adblockům.
Moc jsme nezkoumali, jestli jsou fér, nebo ne (k tomu viz starší debata), ale obecně jak různé blokovače fungují, jak jdou detekovat, jaká sorta uživatelů je nejvíc používá, jak jde vyjednávat s nimi a jak s výrobci ABP.

2) Probíraly se nějaké odborné PHP pindy.
Poslouchal jsem a myslel si o tom své (= že tomu skoro vůbec nerozumím). Laravel, Symphony, Nette…
Nenechal jsem se přesvědčit, že include neznající BOM je dobrý nápad, ačkoliv argument, že se s tím můžou inkludovat i binární kusy souborů a do těch by se nemělo zasahovat, zněl rozumně. Přišlo by mi jako dobrý nápad mít dva příkazy (binární a chytrý-textový), nebo se řídit MIME typem inkludovaného souboru. Nízkoúrovňová práce s texty je na webu většinou nepraktická, asi jsem moc zmlsaný jinými jazyky.
Část lidí krátce řešila quatzaelův problém se SOAPem, ani nevím, jak to dopadlo.

3) Debatovali jsme dvakrát o úrovni obecných diskusí.
Poprvé se mě radekt snažil přesvědčit, že politické diskuse nejde zkrotit a usměrňovat, že je to beznadějný hnůj. Můj zběžně nastíněný nápad mi nevymluvil, ale stejně se k jeho uskutečnění nikdy nedostanu a i kdybych se k němu dostal, nejspíš bych nepřilákal dostatek lidí, aby to bylo tak velké, jak bych chtěl. Ovšem kdyby přece jen můj projekt vyšel a dosáhl té naivně vysněné velikosti, přimlouval bych se, aby ve filmu o něm hrál radkat při našem hospodském rozhovoru Sean Bean.
Podruhé jsme se k úrovni diskusí dostali v souvislosti s Novinkami a jejich ostudně extrémními diskutéry. Dumali jsme, zda Seznam prokazuje českému internetu službu tím, že společenskou spodinu soustředí na jedno místo.

4) Umělá inteligence se blíží.
A bude dělat naši práci, agent Smith měl pravdu. Většina současných politických představ o budoucnosti se během následujících pár desetiletí zhroutí, jakmile bude půlka produktivní populace nezaměstnatelná kvůli automatizaci… a nejspíš neexistuje žádný recept na to, jak by se měla společnost správně vyvíjet. Lidská práce se postupně stane nadbytečnou. Na druhou stranu bude i produkce mnohem levnější.
Mně osobně přijde víc fascinující, co se stane, až bude nahrazena i poslední lidská profese – programátor umělé inteligence. Co potom s námi umělá superinteligence jakožto poslední vynález lidstva udělá? To nejspíš záleží na zadání, které dostane. Rozebírali jsme takové věci, jako je primární cíl bytí, neměnnost evolučního imperativu, co jsou to vlastně emoce a jestli je AI potřebuje.
Yuhů se nás ptal, jak bychom umělé inteligenci zadali, aby vymyslela inteligentnější umělou existenci. Nikdo z nás nevěděl. Škoda. Nejspíš se Seznam nechá v této oblasti předběhnout Googlem, který už má ve směru vývoje AI našlápnuto akvizicí DeepMindu, což je umělá inteligence, která se umí naučit hrát libovolnou hru na Atari.

5) Změnila se frekvence srazů a možná jsme schopni změnit i místo.
Bude se frekvence srazů diskuse nadále zvyšovat? A jak rychle? Kdy nastane srazová singularita? :-)
Zazněla pesimistická obava, že kdyby se sraz uskutečnil jinde než v Praze, byla by nakonec většina účastníků stejně z Prahy a okolí. Jsem optimista, věřím, že by se na nějaký moravský sraz mohli dostavit i kolegové ze Slovenska.
Možná bychom měli připravit novou mapu uživatelů, protože ta devět let stará od ah01 už asi nemá vypovídací hodnotu.

6) Stagnují nám projekty.
Má JS učebnice stále čeká na vydání… ach jo. A až konečně něco vydám, tak to rozhodně nenaplní tři roky pěstované očekávání :-)
Péhápko.cz zase čeká na nějaké další kapitoly, ale jinak je na tom asi dobře.
Samotný JPW se nevyvíjí skoro vůbec. Plán z podzimu zůstal převážně nepochopen. Nicméně Yuhů aspoň změnil design pro toto tisíciletí.
Úplně v závěru jsme se dostali ke značce <meta name="seznam-ranking-position"> ve zdrojáku úvodní stránky JPW.


Možná jsem na něco zapomněl. Párkrát jsme byli rozděleni na dvě samostatné skupiny a nevěděli jsme navzájem, o čem si podíváme.
Jednou Joker nastínil, že řekne nějakou vtipnou historku z pojišťovny, ale kvůli odbíhání na záchod byla odložena a vlastně ani nevím, jestli ji nakonec odvyprávěl.
Z webdesignérských témat jsme okrajově zavadili o flexbox. Str4wberry říkal, že pozastavuje vykreslování podobně, jako to kdysi dělali tabulky… to je potřeba prozkoumat.
Jan Kozák
Profil
Díky za báječný přehled, Chamurappi.

Zazněla pesimistická obava, že kdyby se sraz uskutečnil jinde než v Praze, byla by nakonec většina účastníků stejně z Prahy a okolí.
Na moravský bych jel. Viděl bych to spíš optimisticky - všichni by tam šli, aby ocenili vaši ochotu se přesunout.
Měl jsem v úmyslu do Prahy zajet a pak z Brna domů jít nějakých 60 km pěšky. Ale hlásili škaredé počasí. Jsem dostatečný nadšenec na to, abych chtěl jít v noci na túru, ale nejsem blázen, abych potřeboval někde šaškovat v dešti a zimě.

Yuhů se nás ptal, jak bychom umělé inteligenci zadali, aby vymyslela inteligentnější umělou existenci.
„Kortáno, vymysli inteligentnější umělou inteligenci.“

Nicméně Yuhů aspoň změnil design pro toto tisíciletí.
VRAŤTE NÁM ZPĚT STARÝ VZHLED JAKPSATWEB!!!
quatzael
Profil
Taky se přidávám k poděkování za zorganizování srazu.

Amunak:
A Tradice je supr hospoda.
To sice je, akorát mi vadilo, že tam byl po celou dobu dost velkej kravál. A navíc totálně off-line, wth!?

Diskuze se hodně točila kolem adblocků, občas se to zvrhávalo k geekovštějším tématům jako např. ta singularita:o)

Chamurappi:
Část lidí krátce řešila quatzaelův problém se SOAPem, ani nevím, jak to dopadlo.
No off-line se tam bohužel toho moc vyřešit nedalo. Jak se ukázalo, tak najít někoho kdo perfektně ovládá SoapClienta je prakticky nemožný.
Každopádně díky Janu Tvrdíkovi a Juriadovi za snahu aspoň nějak offline poradit. Wireshark jsem zkoušel, ale chrlilo to tolik packetů za sekundu, že se absolutně nedalo poznat co z toho je můj zkoumaný request.
Každopádně se mi to ale nakonec o víkendu podařilo vyřešit. Řešení jsem popsal tady v jednom z mých vláken k tomuto tématu: Jak poslat přímý XML SOAP request v PHP?
Nakonec jsem to ale musel vyřešit pomocí cURL, protože SoapClient nejspíš neumí moc headery. Tak jsem za to hodně rád. Už jsem úspěšně implementoval několik SOAP a REST requestů, ale tohle dlouho zůstávalo neřešitelným problémem.

Jo a jinak jsem se v sobotu probudil s nějakou virózou, takže tam na mě někdo musel něco prsknout.. Přiznejte se kluci, kdo to byl?
Joker
Profil
Chamurappi [#14]:
Jednou Joker nastínil, že řekne nějakou vtipnou historku z pojišťovny, ale kvůli odbíhání na záchod byla odložena a vlastně ani nevím, jestli ji nakonec odvyprávěl.
Neodvyprávěl. Ale stejně to byla spíš perlička k v té chvíli aktuálnímu tématu, už si ani nejsem jistý, co to přesně bylo.

Část lidí krátce řešila quatzaelův problém se SOAPem
Nakonec byl „část lidí“ možná jen Jan Tvrdík, já na to koukl a pak se omluvil, že v půl jedenácté a po několika pivech už studování kódu nedávám…

Yuhů se nás ptal, jak bychom umělé inteligenci zadali, aby vymyslela inteligentnější umělou existenci. Nikdo z nás nevěděl.
Dodatečně mě něco napadlo:
Určitě by šlo umělé inteligenci zadat vylepšení jí samotné. Pokud by byla z neuronů, vymyslet efektivnější neurony, propojení, apod.
Svým způsobem to už děláme, když používáme počítače k návrhu lepších procesorů.
Pak by určitě šlo stanovit nějaká kritéria a navrhnout inteligenci, která v těch kritériích bude lepší.

A když se nakousl vzhled webů:
Kromě uvedených témat se probírala i změna vzhledu iDnesu.

Změnila se frekvence srazů a možná jsme schopni změnit i místo.
Námět: Pokud by se v Brně konala nějaká pro téma fóra zajímavá akce, mohl by se udělat „hromadný výlet“ a spojit to se srazem.
petr 6
Profil
Mluvím teda jen za sebe, ale přece jen si myslím, že pro mimopražské by byl daleko vhodnější termín v sobotu, protože jít v pátek do práce a z práce jet rovnou do Prahy není zas tak lákavé, jako když na to má člověk celý den. Navíc kdyby byl sraz v sobotu, tak bych si předtím mohl třeba projít i nějaké ty pražské pamětihodnosti a tak.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0