Autor Zpráva
marian245
Profil
Vím že už se tady na to stejné téma někdo ptal, ale i tak prosím o smazání tohoto účtu.
Nikdy jsem ho nepoužil (kromě tohoto příspěvku), takže nebude problém když přezdívka odtud úplně zmizí.
Předem děkuji
Tomáš123
Profil
marian245:
A si si istý, že sa už nikdy nebudeš chcieť nič opýtať? Keď v profile nemáš žiadne príspevky nemáš dôvod o mazanie žiadať (dosť častým dôvodom býva sťažnosť, že nejaký príspevok poškodzuje dobré meno užívateľa).

Takže si radšej premysli dôvody a ak je to iba nejaká drobnosť alebo prosté vyčistenie priestoru tak sa na to vykašli.
marian245
Profil
Vpodstatě mi jen o vyčištění prostoru jde,
ale i tak si nemyslím, že by to měl být až takový problém, ten účet smazat.

A ano, jsem si jistý, že se už nebudu chtít ptát, stejně jako jsem se neptal poslední 3 roky.
Vlastně ani nevím proč jsem si ten účet tady zakládal.
Joker
Profil
marian245:
Vpodstatě mi jen o vyčištění prostoru jde,

Na druhé straně smazání účtu taky není „zadarmo“, někdo s administrátorskými právy se tím bude muset zabývat a účet smazat, vzniká tam riziko omylu a podobně.
A nejspíš třeba dvě minuty času administrátora jsou větší „náklad“, než jeden záznam v databázi.

Z technického pohledu ten účet řekl bych ničemu nevadí. Když u něj nejsou žádné příspěvky, není problém ani s vyhledávači a podobně.
Takže jediný efekt by byl, že by někdo jiný mohl použít tu přezdívku. Nicméně si nemyslím, že by se zrovna na přezdívku marian245 stála fronta.
marian245
Profil
Joker:
vzniká tam riziko omylu a podobně
Právě proto bývá na spoustě webových služeb v nastavení tlačítko/odkaz pro smazání účtu.
A nemyslím si, že by pro někoho, kdo je schopen vytvořit, popřípadě spravovat servery/databáze/webové aplikace, byl až tak velkej problém takové tlačítko vytvořit. Tím by se také zamezilo riziku omylu, že admin smaže záznam co je o řádek níž nebo výš. Stejně tak tam bývá časová lhůta, aby si i uživatel mohl svůj krok případně rozmyslet.


A nejspíš třeba dvě minuty času administrátora jsou větší ‚náklad‘, než jeden záznam v databázi.
Nemyslím si že by 2 minuty admina zabily, ale k tomu by se hodilo právě výše zmiňované tlačítko, aby se tím admin nemusel zabývat.

Podle mě by měl uživatel mít právo svůj účet smazat, i když k tomu žádnej důvod třeba nemá. Přijde mi to rozhodně jako menší ztráta času, než tady psát proč to nemazat.
lionel messi
Profil
marian245:
Podle mě by měl uživatel mít právo svůj účet smazat, i když k tomu žádnej důvod třeba nemá.
Nesúhlasím. Niektorí nemajú žiadne dôvody a iní ich majú veľmi zlé (napr. zahladenie stôp, samozrejme, nehovorím, že ide o tvoj prípad!), prečo by im malo byť vyhovené?

Namiesto uvedenia dobrej príčiny na odstránenie konta odporúčaš moderátorom, ako by mali problémy s podobne znudenými užívateľmi riešiť. Myslím si však, že táto stratégia k cieľu nevedie.

Mimochodom, Google už stihol zaindexovať aj toto vlákno. :-)
marian245
Profil
lionel messi:
veľmi zlé (napr. zahladenie stôp
Nevím co je podle vás na zahlazení stop až tak strašnýho, pokud nejde o něco nelegálního apod.


Google už stihol zaindexovať aj toto vlákno. :-)
On Google taky po nějaké době zjistí, že tahle stránka už neexistuje a z indexu ji vymaže, ale to je podle mě ten nejmenší problém. :-)
A já taky nemluvil o mazání vláken, pouze o uživatelském účtu. Jak bylo navrhováno v jiném vláknu na stejné téma již dřív, místo uživatelského jména by se mohlo zobrazit ve vláknu něco jako Nick smazaný apod.


Místo tlačítka na smazání je taky možnost automatického mazání dlouho nepoužívaných účtů, pro jakési "pročištění" databáze. Tím by se zamezilo aji okamžitému zahlazení stop, pokud by byla lhůta např. 2 roky, po kterých by byl nepoužívaný účet automaticky smazán.
1Pupik1989
Profil
To není jen smazání účtu. Musí se mazat i příspěvky, reakce a citace. To je opravdu lepší ten účet nechat být a nevšímat si ho.
marian245
Profil
1Pupik1989:
To není jen smazání účtu. Musí se mazat i příspěvky, reakce a citace. To je opravdu lepší ten účet nechat být a nevšímat si ho.
Tohle chápu, stejně i fakt, že udělat script, který změní jméno daného uživatele na např. Smazaný uživatel není jednoduché (aspoň ne pro mě :D ).
U mého účtu však tento problém není, jelikož jediná jeho aktivita je v tomto vláknu.

A tak doufám, že se najde nějaký hodný admin, který můj účet vymaže z databáze. :)
1Pupik1989
Profil
[#9] marian245 To jsem jen vysvětloval myšlenku, proč tu taková fíčura není. U tebe by to asi nebyl problém, ale otázka je, jestli nestačí ten účet nepoužívat. Pokud smažou jen toto vlákno, tak z DJPW o tobě ve vyhledavačích nic nebude.
lionel messi
Profil
1Pupik1989:
Pokud smažou jen toto vlákno, tak z DJPW o tobě ve vyhledavačích nic nebude.
Žiaľ, nie je to tak celkom pravda. Dôkaz (štvrtý link zhora).
marian245
Profil
lionel messi:
Žiaľ, nie je to tak celkom pravda. Dôkaz (štvrtý link zhora).
Jasně, že na vyhledávačích se tyto informace ještě nacházejí, protože účet zatím nebyl smazán, ale po určité době co stránka zmizí, ji Google ze svého indexu vymaže.
Joker
Profil
marian245:
Podle mě by měl uživatel mít právo svůj účet smazat, i když k tomu žádnej důvod třeba nemá.

Na takový názor máte právo, nicméně software, na kterém běží tato diskuse, s tím nepočítá.

Nemyslím si že by 2 minuty admina zabily, ale k tomu by se hodilo právě výše zmiňované tlačítko, aby se tím admin nemusel zabývat.

Tlačítko a související funkčnost by někdo musel naprogramovat, což by stálo ještě daleko víc času.
Jinak z původního argumentu, že se tím něco ušetří, už je argument, že to nebude zas tolik stát. Možná pár minut času není moc, ale pár minut času na něco, co nemá žádný význam, je moc.

Přijde mi to rozhodně jako menší ztráta času, než tady psát proč to nemazat.

To je sice pravda, ale podle mě řešení takových „procesních“ záležitostí souvisí i s funkcí moderátora, takže mi přišlo trochu nezdvořilé to úplně ignorovat.

Jinak já stejně nemůžu ten účet smazat, takže můžu jen vysvětlit, proč ho nesmažeme :-)


To je za mě k tomu všechno.

Poprosím i další diskutující, aby zvážili fakt, že případná následující diskuse bude nejspíš jen velká ztráta času.
marian245
Profil
Joker:
Jinak já stejně nemůžu ten účet smazat, takže můžu jen vysvětlit, proč ho nesmažeme :-)
V tom případě je tu někdo, kdo účet smazat může?
Tomáš123
Profil
marian245:
Toľko kriku kvôli jednému prázdnemu účtu...
Chamurappi
Profil
Reaguji na mariana245:
V tom případě je tu někdo, kdo účet smazat může?
Jsem tu třeba já. Ale tohle vlákno bych stejně smazat nechtěl, takže by tu tak či tak po tobě zůstala stopa. Prakticky je celkem jedno, jestli bude k nalezení i tvůj zdejší profil, nebo ne. Krom toho je zde v plánu sestavovat jakýsi pseudo-profil i neregistrovaným uživatelům na základě zadaného jména.

Podle mě by měl uživatel mít právo svůj účet smazat, i když k tomu žádnej důvod třeba nemá.
Nedávno jsem o tom přemýšlel v souvislosti s webem Terms of Service; Didn't Read, který se věnuje překladu sáhodlouhých podmínek užívání všelijakých velkých služeb do stručných srozumitelných bodů a vyhodnocuje i jejich férovost. Moc pěkná služba. Jako negativum tam občas bývá zmíněno, že určitá služba neumožňuje zrušit účet. Postupně jsem dospěl k názoru, že s právem na zrušení svého účtu do jisté míry asi spíš souhlasím. Ovšem záleží na druhu služby (jak moc je osobní) a na způsobu zrušení – nesmí způsobovat vedlejší škody.

Vlastně ani nevím proč jsem si ten účet tady zakládal.
Den předem jsi na naši diskusi zavítal přes hledání obrázků na Googlu, zaujala tě chybová hláška o pádu nějakého procesu ve Windowsu, která byla v tomto příspěvku. O devět sekund později jsi opět přes hledání obrázku přišel na hodnocení jakéhosi webu. Nevidím žádné společné klíčové slovo, netušíš, co jsi hledal? :-)
Ať to bylo cokoliv, diskuse tě musela nadchnout, protože další den směřovaly tvé kroky přímo k registraci. Mezitím, co jsem v restauraci čekal, než mi přinesou kuřecí nudličky na oregánu, jsi začal zakládat nové vlákno v kategorii HTML, chtěl jsi ho nazvat „nefunkční odkazy“, vyskočily na tebe výsledky automatického hledání zadaného sousloví, ty sis je rozklikal do nových tabů… a co ses tam dočetl, to ti asi stačilo, nic jsi nezaložil. O hodinu později jsi zde ještě vyhledal cosi souvisejícího s Googlem Googlem. A to byl konec.

Nevím co je podle vás na zahlazení stop až tak strašnýho, pokud nejde o něco nelegálního apod.
Pokud nejde o něco vyloženě (neprávem) poškozujícího, vnímám jakékoliv zahlazování jako vandalismus. Hledání na internetu občas připomíná archeologii, z drobných útržků jde sestavit relativně přesný otisk doby. Možná užitečný, možná jen zajímavý, dost možná úplně zbytečný, ale samotná fosílie do toho za svého života nemá co mluvit, její povinností je uhynout co nejzachovaleji :-)
Kajman
Profil
marian245:
Uživatelé, kteří nikdy nic nenapsali a několik let tu nepřišli přihlášení se semtam odstraňují, právě aby se uvolnily přezdívky.

Problém je teď v tom, že jsi sem napsal a Chamurappi nechce smazat toto téma. Jinak by byl ten účet třeba za dva roky ostraněn spolu s dalšími takovými.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Postupně jsem dospěl k názoru, že s právem na zrušení svého účtu do jisté míry asi spíš souhlasím. Ovšem záleží na druhu služby (jak moc je osobní) a na způsobu zrušení – nesmí způsobovat vedlejší škody.

1. Zastávám názor, že diskusní vlákno je společné autorské dílo kolektivu autorů. Protože vymazáním příspěvku (příspěvků) i jediného autora dojde k poškození kolektivního díla, upírám principiálně jednotlivým autorům právo mazat svoje příspěvky, pokud k tomu není nějaký závažný důvod anebo pokud se smazáním nesouhlasí i ostatní spoluautoři.

2. Smazat stránku s profilem, pokud by se to nedotklo samotných příspěvků, by moc velké škody asi nenapáchalo, nicméně profil se na ledacos hodí, třeba k hledání příspěvků, když znám autora, nebo abych se podíval, co někdo jinak a jinde píše. Přikláněl bych se k tomu, že Profil je jakási daň za možnost do diskuse psát a mazal bych ho jen ve výjimečných případech. Právo smazat svůj profil „jen tak“ bych nenabízel.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0