Autor Zpráva
DarkKnight
Profil
Zdravím,
včera ráno jsem přidával jednu otázku do diskuze, ke které mám 2 odezvy. (K tématu se samozřejmě dostanu, tohle je jen osobní důvod proč to navrhuji.) První je žádost o upřesnění výrazu a druhá je moje odpověď. Logicky se navštěvují témata kde jsou nulové odezvy, tudíž moje nezodpovězená otázka má nižší šanci na odpověď. Proto navrhuji tvorbu funkce, pomocí které by mohl buď moderátor či autor otázky označit téma za vyřešeno. Následně by se před tématem nebo ve speciálním sloupečku objevila žlutá hvězda a tím by se oddělily nevyřešené otázky od vyřešených.

Ano, vím že tenhle návrh tu byl už v roce 2009, ale byl víceméně poslán k ledu, kvůli předpokládané nespolupráci uživatelů. Navrhuji, že by se vždy po odchodu ze stránky s tématem autorovi otevřel alert s otázkou, zda lze jejich otázka považovat za vyřešenou. Pak je tu další věc s tím, že by si mohli zakázat objevování těchto alertů, takže ještě k tomu by se mohla uživatelům, či anonymům se schodným IP objevovat nějaká výzva na hlavní stránce, že mají některá témata nevyřešená. V každém případě by byla potřeba k tomu připsat, že pokud se na to uživatel již vykašlal tak také musí téma označit za vyřešené. To by však vytvářelo další zmatky uživatelům, kteří před podáním otázky hledají v diskuzi. Dalo by se to vyřešit další funkcí - uzavření tématu, které by se označilo šedou hvězdou...

To jest vše. Doufám, že jsou tyhle nápady dostatečným řešením proti nespolupráci uživatelů, protože si opravdu myslím, že by to označování pomohlo v lepší orientaci na fóru.
Radek9
Profil
Už se to tu několikrát řešilo (ne jen v roce 2009) a ve finále se to zazdilo vždycky. Z dobrého důvodu. Nikdy nedonutíš všechny uživatele svědomitě zaklikávat stav vlákna a někdy je to naopak na škodu, protože pak vlákno (zdá-li se býti vyřešené) ztratí pozornost i přes to, že by ještě pár odpovědí sneslo.
juriad
Profil
DarkKnight:
Autor vždy má možnost odpovědět. Vždy může vysvětlit, proč není se současnými odpověďmi spokojený, proč mu nefungují nebo proč se nehodí na jeho problém. V některých případech to může být složitější zformulovat, ale pokud to nezvládne autor, myslíš že nějaký status by vláknu pomohl s jeho vyřešením? Samozřejmě, že přispěvky typu „bump“ trpět nebudeme.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0