« 1 2 3 4
Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Chamurappi:
A ty z odkazu jinak na první pohled vidíš, kam vede? Nebo z čísla kategorie hned víš, co to je za kategorii?

Odkaz vidím, konkrétní kategorii nerozpoznám. Měl bych? Beru to tak, že je tady několik často odkazovaných zdrojů a ikona je opticky zvýhodňuje před odkazy "cizími" a tudíž méně důvěryhodnými. Ten princip mi nevadí, jen některé ty ikony jsou prostě moc velké nebo jinak výrazné. V některých je text, což dokonce svádí k tomu, že to člověk čte jako vizuelně odlišenou, ale přesto součást textu kolem.
Str4wberry
Profil
Jenom hlásím, že problém s Enterem v mobilním Edgi po updatu nejspíš zmizel.
Tomáš123
Profil
Páčilo by sa mi, keby diskusia automaticky transformovala dve mínuska resp. spojovníky (ak medzi tým existuje rozdiel) za jednu dlhú pomlčku. Hoci je v našich končinách dlhá pomlčka používaná pomenej, uprednostnil by som ju pre krátkou npomlčkou. Tá sa od klasického mínuska líši iba nebádateľne: -–. Dlhá mpomlčka je viditeľne dlhšia: -—.

Ďalej by som chcel v súvislosti s úpravou regulárnych výrazov navrhnúť, malú zmenu čo sa týka [pre]. Pri použití na premenné v PHP, kde názvu predchádza $ sa celý názov obalí takto $premenna, čo je potom nutné opraviť. Nešlo by to nejako jednoducho zmeniť?
Trejpa
Profil
Tomáš123:
keby diskusia automaticky transformovala dve mínuska resp. spojovníky za jednu dlhú pomlčku.
To není dobrá myšlenka na diskuzi, kam se často vkládají kódy:
HTML: <!– –> vs <!-- -->
JS, PHP: x– vs x--
IDN: xn–hkyrky-ptac70bc.cz vs xn--hkyrky-ptac70bc.cz

Ne, začátečník nebude vždy vkládat kódy do [pre]. A místo řešení skutečných problémů se bude řešit pomlčka. Lenost nebo neschopnost několika členů napsat pomlčku nebo tolerovat místo ní spojovník by neměla být překážkou ostatním, kteří mají důvod věřit, že to, co napsali, se i zobrazí.

Mám-li potřebu napsat pomlčku, tak si ji zkopíruji z nějaké stránky (například seznam.cz v patičce), naučím se její klávesovou zkratku (ve Windows ALT + 0150) nebo si ji namapuji na klávesnici.
Str4wberry
Profil
Možná by psaní některých dalších zvláštních znaků šlo doplnit do Nabodeníčkovače.

Třeba české uvozovky tak zapsat jdou jako ,q/,,q po zapnutí (,,, do prázdné <textarea>) .
Petr ZZZ
Profil
Nabodeníčkovač dlouhou pomlčku už dlouho umí: ,,,i udělá —.
Středně dlouhou umí taky: ,,i
Možná by stačilo doplnit nápovědu k nabodeníčkovači. :-)
Kcko
Profil
Trejpa:
+1
Str4wberry
Profil
Vskutku.

Ještě to umí zapsat $.

"a": "áä",
"c": "č",
"d": "ď",
"e": "éěë",
"i": "í–—",
"l": "ĺľ",
"n": "ň",
"o": "óôö",
"r": "řŕ",
"s": "š$",
"t": "ť",
"u": "ůúü",
"y": "ý",
"z": "ž",
"q": "„“"
Chamurappi
Profil
Když už jsme u těch nedokumentovaných funkcí, zkratka Ctrl + J nejen, že vloží při stisku dalšího písmenka méně používané BB-značky (jak se píše v nápovědě), ale umí i vypisovat šipky (při stisku šipky) a dlouhou pomlčku (při stisku pomlčky/spojovníku) a tvrdou mezeru (mezerou). Krátkou pomlčku tam nikde nemám. Asi bych ji mohl vyměnit za tu dlouhou, ta se skutečně moc často nepoužívá.


Reaguji na Trejpu:
Ne, začátečník nebude vždy vkládat kódy do [pre].
Možná by to šlo udělat nastavitelné. Kdo si věří, že kódy vždy napíše do již otevřeného [pre], ten by si mohl zapnout, že mimo [pre] se podobné náhrady dějí samy.


Reaguji na Tomáše123:
Pri použití na premenné v PHP, kde názvu predchádza $ sa celý názov obalí takto $premenna
Opravím. Díky za upozornění.


Reaguji na Str4wberryho:
Jenom hlásím, že problém s Enterem v mobilním Edgi po updatu nejspíš zmizel.
Jen pro pořádek zmíním, že jsem začátkem prosince zjistil, čím to bylo (nastavením fokusu), a u sebe jsem si to opravil.
Možná bych mohl svůj lokální djpw.js konečně hodit do sandboxu. Sice je v něm toho hodně rozbitého, ale to je riziko, se kterým musí uživatelé sandboxu počítat :-)

Mimochodem, čtvrtina z lidí, kteří mají vyplněný HTML dodatek, si do něj dala reklamní odkazy na sebe. Je to převážně naše vina, že to nemáme lépe popsané, ale stejně mi to přijde takové… zábavné. Člověk si tam nastaví „Instalujeme kamerové systémy po celé republice.“ a ono se to pak jen jemu krásně zobrazuje v patičce každé stránky, na to asi musí koukat jak vyvoraná myš.
Tomáš123
Profil
Z nejakého dôvodu vedie odkaz z drobčekovej navigácie vo vlákne moderovania na diskusii do kategórie O Jak psát web. Názvu kategórie predchádza správna ikonka (zrejme odvodená od cieľa odkazu).

Dnes som sa dvakrát chystal prispieť do staršieho vlákna a dvakrát na mňa pri odosielaní dvakrát po sebe vyskočil alert. Nebolo by možné od určitého počtu príspevkov vyhadzovať iba jedno upozornenie?
Chamurappi
Profil
Google zřejmě definitivně vypnul své hledací API: „The Google Web Search API is no longer available. Please migrate to the Google Custom Search API (developers.google.com/custom-search)
Toto API se používalo v automatickém hledání při vyplnění titulku nového vlákna, zkratkou Ctrl+G v příspěvkové <textarea> a položkami uvnitř Funkce/Hledání v klávesové mapě. Google ho zavrhnul v listopadu 2010, v září 2014 ho oficiálně vypnul, v prosinci 2014 ho doopravdy vypnul na tři dny, pak zase fungovalo… a teď ho asi už doopravdy úplně vypnul.

Je na obzoru nějaká alternativa?
Davex
Profil
Chamurappi:
Použít to „Google Custom Search API (JSON/Atom API)“ nejde, protože je bez placení omezeno na 100 hledání za den nebo z jiného důvodu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Davexe:
Custom Search jsem ani moc nezkoumal. Pokud si dobře vzpomínám, co jsem o něm kdysi četl, tak toho umí docela hodně, ale o to přísnější má limity pro bezplatné použití. Pro naše potřeby by stačilo „hloupé“ celosvětové hledání, které podporuje site: a možná inurl:. Doufal bych, že se někde vynoří něco použitelnějšího zdarma, když Google vyklidil pole…

Před pár lety jsem si všiml, že nás měl celkem dobře zaindexovaný Bing a hledací API Bingu mělo limit 5000 hledání na měsíc, nevím, jak je to teď.

Na samotném JPW to hledání vpravo nahoře používá Google Custom Search, že ano? Možná bychom se na něm mohli nějak přiživit. Nevím, jestli za to Yuhů už teď platí, můžeme to s ním probrat na srazu, pokud se zúčastní.
Davex
Profil
Chamurappi:
hledací API Bingu mělo limit 5000 hledání na měsíc
Ano, to jsem četl tady Search API zdarma?. Nicméně, zdá se, že už to neplatí a nyní je zdarma 1000 hledání za měsíc přes Bing Web Search API.
Tomáš123
Profil
Diskusia príspevky napísané pod užívateľským menom s podčiarkovníkom, neskôr pripísané ku profilu, nezobrazuje v sekcii Moje témata.
Taurus
Profil
HTML dodatek je znefunkčněný? Pár dní mi běží klasická verze, při mrknutí do zdrojáku tam odkaz na vlastní styl je.
Tomášeek
Profil
Taurus:
mrknutí do zdrojáku tam odkaz na vlastní styl je.
... čili HTML dodatek funguje :-)

O jakou URL, kterou linkuješ, se jedná? Pravděpodobně odkazuješ do špatné/nepřístupné lokace.
Taurus
Profil
Šlo o Keeehiho Taurovo linkovatelné CSS :-)

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" href="gistcdn.githack.com/anonymous/47c315b706de63f30e5857515bfe775e/raw/86ad3a8d0844687a8b830eb5e33bd9de2da4ab38/djpw.css" />

Tipuju to na výpadek minulý týden. Přimělo mě to k linkování z vlastní domény

<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen, projection" href="jpw.odemne.com/css-djpw/djpw.css">

ale dnes jsem si uvědomil, že bez https to vlastně nepůjde. Zkusil jsem návrat k původnímu odkazu a už to zase běží.

I tak díky a omlouvám se za vytažení tématu.
« 1 2 3 4

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0