Autor Zpráva
Xanomes
Profil
Ahoj,
nedávno jsem si všiml chyby v sekci Názor na stránku, konkrétně u tohoto vlákna. Nahoře vedle názvu vlákna totiž odkaz (zobrazit web) odkazuje na stránky, které zmínil jeden z diskutujících, nikoliv na stránky o kterých je vlákno. Bude to pravděpodobně způsobeno tím, že script dosazuje jako cíl odkazu první odkaz na stránce a protože toto je druhá strana vlákna nevidí odkazy z první strany a tak tam dosadil odkazovanou ukázku designu místo webu, kterého se vlákno týká.

Xanomes
Str4wberry
Profil
Ano, skript hloupě vybírá odkaz (nejspíš první) v prvním příspěvku, který se použije pro účely drobečkové navigace.

Jednoduché řešení to nemá.

Možná by se ve formuláři pro vytvoření tématu s hodnocením mohlo políčko pro název tématu nahradit za URL. Název tématu by se potom buď sestavil z URL očištěné o „http://“ a další plevel, nebo by se mohl stáhnout z <title> hodnocené stránky.

Tím by bylo i nemožné, aby někdo žádal o hodnocení bez uvedení odkazu a šlo by odkaz spolehlivě vypisovat na všech stránkách. Odkaz na stránku by se potom mohl zobrazovat i přímo ve výpisech témat, takže by se šlo na stránku podívat bez nutnosti navštívit téma.

Ještě mě napadlo, že by se pro hodnocené stránky mohl generovat jejich screenshot.
Xanomes
Profil
Str4wberry:
Mne spíše napadlo, že by se na stránkách 2, 3 atd. pořád četly odkazy ze stránky 1 (čímž by byla zajištěna stejná funkčnost jako na stránce 1).
Str4wberry
Profil
To by se dělalo těžko, protože na těch dalších stránkách se zkrátka z DB první příspěvek nevybírá.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Název tématu by se potom buď sestavil z URL očištěné o ‚http://‘ a další plevel
Autor webu nemusí chtít viditelně (zaindexovatelně) propagovat adresu.

nebo by se mohl stáhnout z <title> hodnocené stránky
Pokud by se nestahoval s každou návštěvou, tak bys kvůli tomu stejně musel přidat záznam do databáze. To už tam rovnou můžeš přidat kolonku pro adresu, která se naplní při vzniku či editaci zakládajícího příspěvku.

Tím by bylo i nemožné, aby někdo žádal o hodnocení bez uvedení odkazu
To by bylo dobré. Obecně by zakládající formulář mohl provádět víc testů, to už bylo probráno mockrát.

Odkaz na stránku by se potom mohl zobrazovat i přímo ve výpisech témat, takže by se šlo na stránku podívat bez nutnosti navštívit téma.
To by se mi asi nelíbilo. Jednak by to víc svádělo ke spamování (spammer by si myslel, že bude šťavnatě odkázaný přímo na úvodní stránce DJPW), jednak může v příspěvku autor popsat, co si přeje a nepřeje hodnotit, na co se zaměřit, případně něco vysvětlit, jednak jako uživatel nevidím prakticky žádný přínos z toho, že můžu rychle odejít na nějakou neznámou stránku přímo ze seznamu (spíš naopak chci vědět víc o tom, kam jdu).
Sitole
Profil
Str4wberry:
A co přidat další sloupec v DB to které se URL vyparsuje a uloží. Po každé úpravě prvního příspěvku se opět vyparsuje a uloží. Nejsem si jistý, jak složitě by se v již hotovém foru přidávala, ale krom uložení k uživatelům (na první pohled blbost). Připojení klíče a URL do názvu, poté rozdělit název a URL. Nebo vytvořit novou tabulku s ID topicu a adresou. :-)
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Autor webu nemusí chtít viditelně (zaindexovatelně) propagovat adresu.
Potom má ale jedinou možnost web nedávat k hodnocení.

To už tam rovnou můžeš přidat kolonku pro adresu, která se naplní při vzniku či editaci zakládajícího příspěvku.
Ano, adresa by měla být ve zvláštní kolonce. Myšlenka doplňování je v tom, že by díky tomu vznikaly lepší titulky bez zvýšení nároků na uživatele.

jednak jako uživatel nevidím prakticky žádný přínos z toho, že můžu rychle odejít na nějakou neznámou stránku přímo ze seznamu
Osobně si myslím, že bych díky takové funkci častěji hodnocení stránek navštěvoval. Takhle musí člověk rozkliknout téma, najít odkaz na web a teprve si stránku zobrazit. A až teprve potom zjistí, že ho web nezajímá a nic k němu psát nechce. Postupně tak začne celé hodnocení stránek ignorovat. Nástroj, kterým bych rychle rozpoznal web, který stojí za to hodnotit, by se mi proto hodil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Potom má ale jedinou možnost web nedávat k hodnocení.
Momentálně má možnost neuvést adresu v textu, ale jen jako cílovou adresu odkazu. Už jsme párkrát mazali adresu, aniž bychom narušili odkaz.

Myšlenka doplňování je v tom, že by díky tomu vznikaly lepší titulky bez zvýšení nároků na uživatele.
Ty současné nároky nejsou zase tak velké, jen velmi výjimečně se stane, že odkaz chybí. O něco méně výjimečné je, že není prokliknutelný, obojí jde kontrolovat jinak.
Navíc předpokládáš, že titulky hodnocených stránek jsou nějak dobré. Občas v nich jsou nesmysly, nebo jsou přesycené klíčovými slovy. Přijde mi správné, že titulek v kontextu hodnocení určuje autor, případně moderátor – omezuje to případy, které by se jemu nebo nám mohl nelíbit. Pokud si u nás někdo nechá ohodnotit zbrusu nový web, tak ho skoro určitě předběhneme ve vyhledávačích při hledání jeho titulku.

Takto by se jmenovalo posledních jedenáct vláken:
• JK's Notes (Vaše kritika webu studenta, #)
• Sitole.cz :: Blog o internetu a programování (Názor na Sitole.cz, #)
• Xanomesite: Blog (Xanomesite, #)
• Parkovaná doména www.talkspet.com (Daruji webové stránky, #)
• Domů (Noko webpage, #)
• GoShort (GoShort, #)
• Inter Flag s.r.o. - reklamní vlajky, státní vlajky, praporky (Prosím o kritiku stránek vlajky.cz, #)
• hTabs org | Databáze tabelatur pro harmoniku (Stránka s databází tabelatur pro harmoniku, #)
• Guarana Antarctica & Sumol (Prosím o názor na 2 mé webové stránky, #)
• JS Production | Grafika / Reklama / Eventy (Názor na web (jsproduction.cz), #)
• Ráj Bastlířů - Bastlení, AVR, ARM, mikrokontroléry,C#, programování, elektronika, EAGLE, grafika, novinky (Názor na www.rajbastliru.cz, #)

Takhle musí člověk rozkliknout téma, najít odkaz na web a teprve si stránku zobrazit. A až teprve potom zjistí, že ho web nezajímá a nic k němu psát nechce.
Odkaz v rozkliknutém vlákně najde snadno, když je na stabilním místě. Usnadníme-li činnost lidem, kteří žádný názor psát nechtějí, myslím, že se spíš jejich poměr zvýší než sníží. Samotná přítomnost formuláře a žádosti o názor víc inspiruje k napsání příspěvku. Nemusíš-li vstoupit dovnitř vlákna, nemusíš ani číst ostatní příspěvky (a dohlížet na jejich správnost) => ani ostatní nebudou číst tvé příspěvky => máš ještě menší motivaci něco psát.

Postupně tak začne celé hodnocení stránek ignorovat.
To se skutečně v nějaké znatelné míře děje? Jednak se domnívám, že vlákna z této kategorie patří mezi nejnavštěvovanější (čísla nemám, ta můžeš zjistit z DB), jednak v ní obvykle nebývá nouze o odpovídající (ačkoliv je to takové kolísavé).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0