Autor Zpráva
Nečolák
Profil *
V Opeře 10.62 / Windows XP nejdou nyní v diskuzích odesílat žádné příspěvky, začlo to dělat po novém roce, přesně nemám vysledované, tento prohlížeč používám příležitostně....

končí to fatálním alertem "Selhala komunikace se serverem" a nejhorší je že prohlížeč pak zamrzne a nejde ani alert stornovat.... Nikde jinde na netu se mi nic podobného nestává!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nečoláka:
Nemáš zakázaného referera?
To zamrznutí je divné, alert podobnou schopnost běžně nemá.

začlo to dělat po novém roce
To vyvolává otázku, kdopak vlastně jsi :-) … protože jako Nečolák jsi sem poslal jen dva příspěvky, oba dneska.
Nečolák
Profil *
To kdo jsem není podstatou této diskuze.... Chtěl jsem jen pomoct odladit chybu, která tam prostě je.... nic víc, nic míň....

Ta Opera je nainstalovaná "default" ..... odesílat informace o předchozí adrese má tento prohlížeč asu default vypnuté (?), alespoň u mně to tak je, nikdy jsem to nevypínal.... teď jse to zapnul a odeslat se to povedlo.... ;-)
Nečolák
Profil *
....dále jsem to zkoušel a v novém vláknu které jsem chtěl dnes napsat, a nefunguje to ani se zapnutým refererem (V Opeře 10) při té zmíněné chybě mi to dokonce vytíží procesor vždy na 100% do té doby než vynuceně killnu Operu přes správce programů, nezkušený člověk by ani nevěděl jak tu Operu zavřít, protože to fakt totálně zamrzne.... zajímavé 8-o

Může jít o minoritní problém staré Opery 10 , ale kdo ví?
Martin2
Profil *
Nečolák:
Může jít o minoritní problém staré Opery 10 , ale kdo ví?
Pravděpodobně. Nejsem si jistý, že by někdo kontroloval web v 7 let starém prohlížeči s nulovou penetrací.
Nečolák
Profil *
no vidíš a já ho používám často, jelikož mi nežere stovky MB RAM jako dnešní CHromáci a tak podobně.... :)
Zlaté staré časy hi-hi
Martin2
Profil *
Proč ne, když ti nevadí technické problémy na každém třetím webu…
Enko
Profil
Nečolák:
V Opeře 10.62 / Windows XP
Co tě vede k používání této verze Opery a již dávno nepodporované verze OS? S tvým přístupem bychom stále používali IE5 na Window 98.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina2 a Enka:
Já používám na jednom z počítačů Explorer 7 na rok a půl nerestartovaném (a mnohem déle nezáplatovaném) Windowsu. Technické problémy na stránkách, které navštěvuji, vesměs žádné nemám, jen mi většinou nefungují reklamy a pár týdnů zlobila Wikipedie, ale už to opravili. Když mi nějaký web nefunguje vůbec, tak má smůlu. Nejvíc mi na takzvaně moderních webech vadí, když mi chtějí kecat do toho, co musím/nesmím používat, jako, kdyby to byla jejich starost.

Co tě vede k používání této verze Opery a již dávno nepodporované verze OS?
Co na tom záleží? To mu chceš dělat IT servis? Já bych mu na místě autora webu chtěl jen zobrazit web, co nejlépe v rámci možností (a s ohledem na pracnost).

že by někdo kontroloval web v 7 let starém prohlížeči s nulovou penetrací
Skript na posílání příspěvků se tady už mnoho let neměnil. V Opeře 10 by měl fungovat.

S tvým přístupem bychom stále používali IE5 na Window 98.
V Exploreru 5 by zdejší odeslání příspěvku AJAXem také nejspíš fungovalo (kdyby byl v systému patřičný ActiveXObject, což u pětky nebylo jisté).
Nečolák
Profil *
Enko: Chamurappi

...Chamurappi tleskám, už to plně funguje a díky za pořešení, rovněž vesměs souhlasím s tvými řádky a pro Enka přidávám vysvětlení proč takovou oldies Operu používám?

Paradoxně jsem si ji oblíbil zpětně (teprve nedávno), kvůli stále bobtnajícímu Chrome prohlížeči a všem jeho novým konkurentů které jsou natom podobně, ty nové prohlížeče se na mém pomalejším internetu načítají o dva řády pomaleji, ta Opera 10.6 je proti nim rychlík (v turbo režimu), to je asi nejdůležitější aspekt a budeš se divit funguje mi asi 95% stránek na webu, mimo pár rádoby nejmodernejších portálů, které mají v indexu megabajtové skripty....
mimochodec
Profil
Nečolák:
Jen poznámka od starého operáře. Jestli se chceš držet staré opery, upgradem na verzi 12.17 nic nezkazíš a možná něco málo vylepšíš. Co, to už nepamatuju. Nad 12.17 už je to úplně jiný prohlížeč.
Martin2
Profil *
Chamurappi:
Nejvíc mi na takzvaně moderních webech vadí, když mi chtějí kecat do toho, co musím/nesmím používat, jako, kdyby to byla jejich starost.
Poslední dobou si nevybavuji web, který by něco explicitně přikazoval nebo doporučoval. Spíš se na tebe se starou verzí browseru tvůrci vykašlou, protože to je tvoje starost.

Explorer 7 byl mizerný prohlížeč už když byl nový, asi bych s ním nevydržel používat web, hlavně když bych mohl sáhnout po nějaké alternativě. Prakticky každá novější stránka je v něm už více či méně rozsypaná.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Nečoláka:
tleskám, už to plně funguje a díky za pořešení
Já ale nic nezměnil :-)


Reaguji na Martina2:
Poslední dobou si nevybavuji web, který by něco explicitně přikazoval nebo doporučoval.
Dělá to třeba titulní stránka YouTubu u staršího Firefoxu, ale v jejím případě je to pro mě motivace, abych si novou verzi nepořizoval, protože nadávání na prohlížeč se načte rychleji než její běžný obsah a neodvádí moji pozornost :-)
Exploreru 10 dává YouTube méně agresivní modrou proužkovou hlášku, které občas nejde odkliknout zavírátko – což je jediný projev nepodpory, kterého jsem si zatím všiml.
GitHub.com také otravuje proužkem v Exploreru 10 a ve starším Firefoxu, přestože v obou bez potíží funguje. (Naopak třeba konkurenční BitBucket o sobě explicitně tvrdí, že Explorer 10 podporuje, ale v JS mají jeden const, což v něm vyvolává syntaktickou chybu a bez JS jim půlka webu nechodí.)
Z českých webů třeba Doména.cz přesměrovává na úchvatnou hlášku, opět i v prohlížečích, v nichž funguje. Takových hlášek jsem viděl už fakt dost, s různou mírou otravnosti.

Explorer 7 byl mizerný prohlížeč už když byl nový
Z běžného uživatelského hlediska mi v něm nic nechybí. Byl by dnes možná použitelnější, kdyby býval uměl věci, u nichž jsem si před deseti lety postesknul, že je neumí (v podkapitolce Nesplněná přání).

Prakticky každá novější stránka je v něm už více či méně rozsypaná.
Wikipedia, StackOverflow, DJPW, Google, Code Project – nemají v podstatě žádný problém. Twitter a Google Images se zobrazují v jiné verzi než novým prohlížečům, díky čemuž fungují rychleji a sežerou mnohem méně paměti. Na žádném webu na mě nevykukují lajkovací čudlíky a podobné brzdící widgety.
V mnoha moderních webech je nadbytečná čárka v JS za poslední položkou v zápisu objektového literálu, která v Exploreru 7 vyřadí celý skript, což většinou spíš pomáhá než škodí. Třeba taková ČSFD běží jako blesk.
Joker
Profil
Chamurappi:
„tleskám, už to plně funguje a díky za pořešení“
Já ale nic nezměnil :-)

To už jsme dospěli k samoopravnému webu? :-)

Nečolák:
Podle mě to je spíš nějaký problém Opery, než této diskuse.
Zkusil bych aktualizovat alespoň na poslední verzi staré Opery (12.17? Já mám 12.16.)

Jinak jsem taky pozoroval problém, že Opera na některých stránkách hodně vytěžuje procesor a (paradoxně k: „jelikož mi nežere stovky MB RAM jako dnešní CHromáci a tak podobně“) zabírá hodně paměti.
Příkladem je třeba Facebook, kde mám i postup, jak Operu úplně sestřelit.

U tak zastaralého prohlížeče se s problémy asi už musí počítat. Sice taky ještě starou Operu používám, ale teď už to někdy přece jen začíná být problematické.
Str4wberry
Profil
(Nedávno vyšel update 12.18 na starou Operu (jen pro Windows). Vyřešilo to problémy s některými weby běžícími na HTTPS.)
Nečolák
Profil *
Joker:
To už jsme dospěli k samoopravnému webu? :-)

... není na škodu občas pochválit i za to co jste "neudělali".... jelikož si myslím že kolektiv mazáků s jakpsatweb.cz toho udělal mnoho užitečného pro ostatní, takže tleskám i tak a přeji fajn den všem, který já dnes mám ;-)... a věřím že jste natolik dobří že jednou ty samoopravovací skripty budete mít :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0