Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

vo vlákne Slideshow - začátečník, jak na to som narazil na nežiaduce správanie filtra zakázaných slov, keďže slovko úschovna ním neprejde.

Obsahuje totiž zakázaný výraz h*vna. Nebolo by možné regulár (tipujem, že filter tvorí niekoľko regulárnych výrazov) upraviť tak, že by ním okrem slov ako špičatý či knihovna prešla aj úschovna? Iste, nie je tak často používaná ako prvé dve menované, ale niekedy sa môže hodiť na ňu napríklad odkázať a vtedy filter vadí.

Samozrejme, pomer práce na novom pravidle a užitočnosť, ktorú by povolenie slova prinieslo, je otázna, keďže stránky zbalené na sťahovacích serveroch namiesto živých ukážok tu dlhodobo nechcete, s čím sa stotožňujem.

Vďaka za odpoveď.
Joker
Profil
lionel messi:
Nebolo by možné regulár (…) upraviť

Já navrhuji příslušný záznam úplně odstranit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Já mám názor na blokování vulgarit cca stále stejný. Nijak extra na jejich zákazu nelpím, ale nevidím ani důvod k jeho odstranění.


Reaguji na lionela messiho:
(tipujem, že filter tvorí niekoľko regulárnych výrazov)
Ano, je to tak, toto slovo konkrétně zachytil výraz (?<!kni)hovna.

Zrovna uschovna.cz by měla být mezi zakázanými slovy také, stejně jako tam je uloz.to, edisk.cz a spol.
Takže ani nevím, jestli má smysl ten výraz upravovat :-)

Leda by se někdy konečně vylepšila ta komunikace s uživatelem – že by se začal u některých slov ukazovat důvod blokování (a naopak u některých spamových výrazů by se ani neukazovalo problémové slovo) – tehdy by mělo smysl úschovnu oddělit do vlastního řádku.
Joker
Profil
Chamurappi:
ale nevidím ani důvod k jeho odstranění
Tak minimálně ten, že to může zachytit i části jiných slov. (Známé také jako clbuttic mistake.)
weroro
Profil
Príde mi trochu úsmevný práve fakt, že dané slovo, ktoré prakticky ani nie je veľmi poburujúce je filtrované ale slovo spomenuté v tomto príspevku filtrované nie je.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0