« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil

Shrnutí srazu

• Probírali jsme, jaké zlo jsou reklamní RTB systémy, a obecně, jak zhoubným směrem se ubírá internetová reklama – stává se z ní svět sám pro sebe, který nepřemýšlí nad technickými dopady a v důsledku všechny štve, včetně inzerentů.
• Přemítali jsme, jak vlastně fungují cookies u obrázků (zejména měřicích teček) a rámů a skriptů z cizích domén. Str4wberry by to měl důkladně prozkoumat a napsat o tom článek :-)
• Odhalili jsme, že Google na šmírování uživatelů už nepoužívá prohlížečový toolbar, ale Google Translator v Chromu, což je nejen hanebné, ale i geniální.
• Dále jsme zavzpomínali na pana anonymníího, který v březnu zlobil Sitoleho a noka a od té doby se tu neukázal.
• Také jsme probírali nevydařený pokus o phishing a co všechno víme.
• Zmínili jsme i nedávný tahák, jehož autor nás žádal mailem o smazání.
• Párkrát jsme se otřeli o HTTPS – jak ho nainstalovat na virtuální server, jak ho používá Seznam ve výsledcích hledání (opatrně, aby zachoval referery), jak je důležité a jestli ho potřebuje i DJPW.
• Dostali jsme se též k reálné (ne)bezpečnosti Windowsu XP, na kterou jsme měli různé názory.
• Přemýšleli jsme, zda jde pozastavit proklik odkazu prostředním tlačítkem myši do doby skončení asynchronní operace. Skoro určitě to nejde. Doporučoval jsem svůj oblíbený onmousedown, s mezistránkou, která udělá asynchronní činnost a pak přesměruje.
• V místě srazu nebyl signál, takže jsme si doporučovali online věci offline. Třeba JSFuck nebo Na hraně (nevím, jestli je to opravdu to, o čem byla řeč) a možná ještě něco dalšího.
• Úplně nejdůležitější debata se strhla okolo třetí odmocniny z deseti a vztahu mezi pí a Eulerovým číslem a gravitační konstantou. Nikdo přesně nevěděl, proč to řešíme, ale kalkulačky fungují i bez internetu, takže… proč ne.
• Říkali jsme si, kdo a kde a proč pracuje, a různé veselé i smutné zážitky z práce. Půlka lidí zkoušela naverbovat druhou půlku lidí.
• Částečně jsme probrali protikuřácký zákon, ale stejně jako naši zákonodárci jsme nic neschválili. Shodli jsme se, že nejspíš není trestné, pokud začnu v restauracích na kouřící lidi svítit laserovým ukazovátkem.
Yuhů doporučoval navštěvovat Turecko (a jiné země) v době demonstrací, protože lidi v ulicích si rádi povídají a riziko, že u toho vybouchnou, není zase tak velké.
• Tématu umělé inteligence jsme se tentokrát překvapivě vyhnuli.

Poměrně málo jsme permutovali, takže je možné, že jsem úplně vynechal témata z druhé půlky stolu, kde seděl radekt.


Reaguji na Tomáše123:
Nenapísali by ste sem, prosím, tradičné zhrnutie priebehu zrazu a preberané témy?
Teď mi během sepisování tohoto příspěvku vystydla vana. Tolik zbytečně napuštěné vody… to si vypiješ :-)
Tomáš123
Profil
Ďakujem Chamurappi, tú vaňu ti snáď prídem vypiť budúci rok. Keď chvíľku počkáš... :-)
Amunak
Profil
Díky Chamurappi za pěkné shrnutí, mě to tentokrát nevyšlo kvůli jiné akci, která nakonec nebyla ani tolik vydařená. Koukám že jsem přišel o spoustu zábavy a zajímavou diskusi. Příště holt raději dám přednost vám :-)
noko
Profil
Chamurappi:
• Dále jsme zavzpomínali na pana anonymníího, který v březnu zlobil Sitoleho a noka a od té doby se tu neukázal.
Došli jste k nějakému závěru?
Moderátor Chamurappi: Odmítám se o tom zase vybavovat. Pachatel – tedy člověk, který tu několik let používal přezdívku anonymníí – z této diskuse sám odešel. Nevím, jaký další závěr bys chtěl.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0