Autor Zpráva
úsměv
Profil
Zdravím,
prosím o:
1) Zapínaní Nadobeníčkovače checkboxem, víc lidí se tak dozví že to vůbec existuje.
2)Zveřejnění zdrojového kódu Nadobeníčkovače. Určitě se najdou lidi, kteří by ho použili i jinam a já se ho ode dneška (v rámci zachování zdravé hladiny šílenství), budu snažit aktivovat v každém (i tištěném) formuláři :-).
3)Přesunutí tohoto vlákna do jiného vlákna (jde to?). Zkoušel jsem v diskuzi hledat, ale to nehledá v této (a dalších) kategoriích. Ani Google nepomohl.
4)Sepsat "Manuál" k Nadobeníčkovači.

Autor počítá s rozsáhlými úpravami ze stran moderátorů (s úsměvem). Myslím že se nemohu divit, pokud skončím u ledu.
lionel messi
Profil
úsměv:

2)Zveřejnění zdrojového kódu Nadobeníčkovače.

Ehm, keďže Nabodeníčkovač nie je vlastne nič iné než JavaScript, je možné ho nájsť v zdrojovom kóde, takže vlastne už verejný je. :-)

Stačí si zo skriptu vykuchať príslušnú časť (napr. vyhľadaním hesla nabodenickovac a chvíľku s úsmevom študovať okolitý kód). :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na úsměva:
Nejsem si jistý, jestli je to tak dobrý vynález.
Když jsem to vyrobil, používal jsem Windows Phone 7, kde skutečně jedinou cestou k napsání znaku s diakritikou bylo vyvolat kontextové menu na písmenku.
Nyní mám už asi rok WP 8.1, kde už jsou v dotykové klávesnici postfixové čárka i háček, ale na ty jsem si stejně moc nezvykl, spíš využívám toho, že mi to našeptává správná slova a já si jen ťuknutím vyberu to správné, které už má i diakritiku. Přesto tedy na telefonu do diskuse vůbec nepíšu.


Reaguji na lionela messiho:
Ehm, já mám nějaká autorská práva :-)
Ale nevadí mi, když si konkrétně tohle někdo vykuchá. Vykuchal bych to pečlivě (a nabídl všem k použití) sám, kdybych věřil, že si to opravdu najde své uživatele.
úsměv
Profil
messi:
Děkuji radu hledat s úsměvem (to není ironie, hledat (nejenom hledat) s úměvem je překvapivě důležité).

Chamurappi:
Todle konkrétně píšu na Windows 10, aktualizovanejch z 8.1. Nefunguje přepínání mezi českou/anglickou klávesnicí (nebo se dělá jinak), takže dost HTML znaků musím psát přes vyjíždějící dotykovou klávesnici (mám (ten počítač, ne já) dotykovou obrazovku). Myslím že se najde někdo s podobným problémem, ale s anglickou klávesnicí a nepřekonatelným odporem k té vyjíždějící + lidi s mobilama. A když už nic jinýho, hračka, je to hezká :-) (slabý slovo). Pokud si myslíš že by lidi případný checkbox/radiobutton pod textareou otravoval, nejsem v tomto ohledu skušený. Jinak myslím že je to jednodušší, než ,,,.

Ostatní:
Vyhlédávání slova script v zdrojovém kódu diskuse se chovalo divně. V messiho (edit: Vytvořil ho Chamurappi, ale messi mě na něj odkázal) scriptu sem vyhledáváním slova replace(bez toho se to asi neobejde) nenašel ten správný. Prohledávat ho na celý je na celkem dlouho. Možná bude jednoduší vytvořit vlastní systém: <textarea onFocus="setInterva(x = this.value; x = x.replace(,d na ď)>. Jasně že vím setInterval() má jiný prarametry, stejně jako replace() (a ještě by tam bylo onBlur="clear()...."). Todle je proto, aby jste věděli, proč potřebuju vědět jestli k tomu, co je v textaree můžu přistoupit přes this.value.

Vysvětlení 3): Vyděl jsem něco o Nadobeníčkovači v Javascript pro diskusi, která má asi 5 stran a už na druhé o něm není ani slovo.

4): Základ: popsán v odkazu v prvním příspěvku (pouze první strana).
Kubo2
Profil
úsměv:
V messiho scriptu sem vyhledáváním slova replace(bez toho se to asi neobejde) nenašel ten správný. Prohledávat ho na celý je na celkem dlouho.
Stačí v odkázanom skripte hľadať slovo ,,,. (Mimochodom, ten skript vytvoril Chamurappi, nie lionel messi.)
úsměv
Profil
Kubo2
Děkuji, to mě nenapadlo (hledat ,,,).Teď už vím kterou část scriptu mám kopírovat, zatím mám ale problémy s ukládáním znaků UNICODE :-?, takže nemůžu zkoušet jestli to funguje.
Tomáš123
Profil
Myslím, že by bolo vhodné na diskusii nechať priestor aj pre zlepšovák na nádoby a premenovať toto vlákno...
úsměv
Profil
Oprava zprávy, která je nyní u ledu:
Jsem si prakticky jist tím že můj Nabodeníčkovač je zapnut, dialogová okna to jen potvrzují. Bude to buď OS Adroid 4.1/2/3 (nevim)(Samsung galaxy S 3 mini), nebo appkou: Chrome verze: 50.0.2661.89, kteráje momentálně asi nejnovější.
edit: konečně mi došlo kde dělam chybu když píšu (špatně:) Nadobeníčkovač
správně: Nabodeníčkovač
(jo, mam to od Kuby2, děkuji)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0