Autor Zpráva
Fisir
Profil
Dobrý den, u odkazů na Mozilla Developer Network je v sandboxu i ostré verzi zobrazena ikonka pro PHP triky od Jakuba Vrány. Prosím o zjednání nápravy současné matoucí situace, děkuji.
Tomáš123
Profil
Takáto ikonka sa zobrazí aj pri odkaze na stackoverflow.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
u odkazů na Mozilla Developer Network je v sandboxu i ostré verzi zobrazena ikonka pro PHP triky od Jakuba Vrány.
Opraveno. Chyba vznikla 13. června, když jsem společně s opravou zjišťování diskusních titulků z HTTPS rozšířil schopnost zjišťování titulků i na další dva často odkazované weby.


Reaguji na Tomáše123:
Takáto ikonka sa zobrazí aj pri odkaze na stackoverflow.
Také opraveno. V sandboxu i v ostré verzi. Snad jsem nic nerozbil.



Zároveň jsem teď nenápadně ukázal, že [i] provede ikonce skewX(-13.5deg), aby měla stejný sklon jako písmo. Je to dobrý nápad?

Měl jsem někde připravené ikonky pro jednotlivé sekce JPW, ale nemůžu je najít (hledám je už cca měsíc). Nebyly moc hezké, ale ty stávající :before nápisy „html“, „css“, „js“, „návody“, „články“ a „ostatní“ se mi nelíbí čím dál víc. Kdyby někdo ve volné chvíli nakreslil tři dobře rozeznatelné ikonky pro JPW alespoň pro rozlišení HTML a CSS a všeho ostatního, byl bych vděčný. Nemusejí být nijak extrémně názorné (zvyknout se dá na ledacos), jen by neměly moc rušit.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Je to dobrý nápad?
Asi áno.

Ak stojí odkaz samostatne, nemusí vyzerať lepšie keď bežne prísne hranatá ikonka stojí šikmo:
Moderní tvorba webových stránek
Živá ukázka
Webylon.info
Foto
Shared knowledge for the Open Web
Top Questions
PHP triky

Kurzíva súčasne s odkazmi sa ale najčastejšie používa v citovanom texte. Skôr sa mi nepáči medzera medzi ikonkou, elementom <u>, a textom odkazu, ak nie je hranica odkazu explicitne vyznačená. Má to nejaký dôvod?

Výplňový text s odkazmi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Výplňový text s odkazmi v kurzíve bez náklonu ikoniek

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Výplňový text s odkazmi v kurzíve s naklonenými ikonkami

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Myslím, že v súvislom texte skosenie neprekáža a aspoň leží všetko jedným smerom...

Počas prípravy príspevku na mňa čosi vyskočilo a zahltilo prehliadač: img.djpw.cz/zqe.png.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
[i] provede ikonce skewX(-13.5deg), aby měla stejný sklon jako písmo. Je to dobrý nápad?
Podle mně to vypadá hezky.

Kdyby někdo ve volné chvíli nakreslil tři dobře rozeznatelné ikonky pro JPW alespoň pro rozlišení HTML a CSS a všeho ostatního, byl bych vděčný.
Můžu se podělit o ikonky, které místo těch otravných nápisů používám já. Vypadají takhle:

Není to žádná sláva, v případě ikonek pro HTML, CSS a JavaScript jsem v podstatě zjednodušil jejich oficiální varianty a nic je neasociuje s JPW. Ikonka pro návody má být kočka (odkaz na Yuhůova kocoura z komixů) a ikonka pro sekci Ostatní je příšerná a zaslouží předělat. Bohužel, nevymyslel jsem nic lepšího, než klávesu s výpustkou, ale na těch 15 pixelů to moc nejde směstnat.
Komu se to ale i tak líbí, může si do HTML dodatku přilinkovat stylopis (nemusíte se bát, obsah téhle adresy už nejde změnit):
<link rel="stylesheet" href="https://cdn.rawgit.com/kubajaburek/a8e1838e03fc8f78fe8c45ec440d6b19/raw/d3f3fdf13f22b071c607ec2a7dc396c46be8c4b6/djpw-jpw-icons.css">
Případně se podívejte na Gist.

Reaguji na Tomáše123:
Ak stojí odkaz samostatne, nemusí vyzerať lepšie keď bežne prísne hranatá ikonka stojí šikmo
Mně se naopak zdá, že to vypadá lépe, než kdyby byly ikonky klasicky rovně.
Taurus
Profil
Než odpovím na zkosení nebo na vzhled ikon, tak bych se zamyslel nad určitou jednotou, pokud se do toho už ryje. Co mít jednotné ikony kategorií fór s odkazy do JPW? Takto mi to přijde jako další čtvrttucet ikon k už stávajícím funkčním. No a pak tu jsou ty ikony externích webů/aplikací, což je fajn, ale sčítají se. Začíná toho být hodně. Ideální by bylo, aby barevnost odpovídala barevnosti JPW, ale to už by chtěl předělat i web, ikony fóra, fórum... Zkrátka bych postupoval ne v krůčcích, ale v krocích, které mají hlubší smysl. Tedy pokud ikony, tak se zamyslet nad všema, nad jejich barevností a stylem a pokud možno myslet na návaznost se vzhledem fóra/webu.
Fisir
Profil
Reaguji na Taura:
Nejsem designér a ty ikonky jsem udělal dohromady asi za hodinu, původně jenom pro sebe. Když se ale ukázalo, že nejsem sám, komu se současná podoba odkazů na JPW nelíbí, rozhodl jsem se je zveřejnit, aby — kdyby někomu přišly přijatelnější než současný stav — je mohl taky používat. Rozhodně si nemyslím, že by měly být výchozí pro každého.
Taurus
Profil
To nebylo myšleno nějak proti tobě, spíš to je nadhození uvažování nad tím vším. Naopak se mi tvoje zpracování HTML a CSS dost líbí a dovedu si tak představit ikony fór a v takovém stylu pak sekci na webu JPW.
Fisir
Profil
Reaguji na Taura:
se mi tvoje zpracování HTML a CSS dost líbí
Děkuji, ale zrovna podobu štítu jsem převzal z oficiálního loga.


Stejně mi ta škaredá ikonka pro sekci Ostatní nedala spát, tak jsem jí předělal. A když už jsem u toho byl, tak jsem do stylu klávesy předělal všechny, aby to mělo alespoň nějakou jednotu. Barvy kláves odpovídají barvám jednotlivých sekcí na JPW.

<link rel="stylesheet" href="https://cdn.rawgit.com/kubajaburek/a8e1838e03fc8f78fe8c45ec440d6b19/raw/53cab8855034b8e1bfaf02b373e514d186bbfd1d/djpw-jpw-icons.css">

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0