Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Ahoj Yuhů, šla by tady v této diskuzi založit sekce o Javě?

Klidně bych jí mohl moderovat.
DoubleThink
Profil *
vida - že by ikonka s hrnečkem přece jen nepřišla nazmar? ;)
Yuhů
Profil
proč ne. Som za.
Meldo
Profil
Pripajam sa. Chcel by som sa učiť Javu tak za cca pol roka/rok a nejaké rady by sa mi určite zišli.
Chamurappi
Profil
Nebylo by vhodnější zakládat speciální sekci až v době, kdy se dotazy na dané téma kupí v sekci pro ně nevhodné?
Pokud ne: Když už tu má mít sekci Java, tak proč ne i .NET? Nebo pro ně vytvořit jednu společnou. S neutrálním názvem.

V sekci nazvané „Java“ se dříve či později objeví otázky související s JavaScriptem, neboť spousta webmasterů má zkreslené představy o tom, co JavaScript je. Jasno mají ti, kdo se JS nebo Javou blíže zabývají. Pro ostatní jsou to příbuzné jazyky, oba hází do jednoho pytle jménem Java.
Wan-To
Profil *
C# (respektive .NET) se teprve učím. Ale myslím, že bych zvládnul moderovat .NET i Javu najdenou.

Chamurappi
Pokud jde o JavaScript, myslím si, že s tím problém nebude - sekce o JavaScriptu tu je a snad každý pozná rozdíl mezi 'Java a .NET' a 'JavaScript'.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Wan-To:
sekce o JavaScriptu tu je a snad každý pozná rozdíl mezi 'Java a .NET' a 'JavaScript'
Každý, kdo se jimi blíže zabývá. Ten, kdo si jen kopíruje nějaký jednoduchý JavaScript, který mu třeba kvůli nějakému syntaktickému detailu nechodí, rozdíl nerozeznává.

Java a .NET
Proč ne „.NET a Java“? :-)
Leo
Profil
S tim, ze si lidi pletou Javu (na webu ty sede obdelnicky, dlouho se nic nedeje a pak mozna zacne) s JavaScriptem plne souhlasim, a to i mirne pouceni, a toto je web primarne pro zacatecniky. Ale s tim (ze si to pletou) se asi neda nic delat. Leo
thingwath
Profil
Java a .NET, jasně. Ale proč teda k tomu nepřidat ještě Python a poslední dobou populární Ruby? Možná by se to mělo skutečně jmenovat nějak neutrálně.
thingwath
Profil
Leo

Ty šedé obdélníčky jsou Javové applety, to je taky nezajímavé. Já předpokládám, že se tu chcete bavit o serverovém využití Javy a ne ptákovinkách v šedých obdélnících ;-)
Wan-To
Profil *
Já osobně bych radši zůstal jen u Javy a .NETu (jak servery, tak desktop).

Tak co, založíme sekci ".NET a Java"?
Meldo
Profil
A co tak zalozit komplet nove forum o programovacich jazykoch? (trebars aj nejak previazane na toto forum) Neviem ci v cechach alebo na slovensku nieco take existuje. Isiel by som do toho ale urcite nie sam.
Michalek
Profil
Meldo
S kánonem a vrabce :-)
Wan-To prostě navrhl, že by chtěl moderovat sekci Java, tak proč mu to kazit. Hned mu na to všici (já vím, všici ne) začali nabalovat ostatní a ostatní, nedivil bych se, kdyby řekl, že teda nic nechce.
Wan-To
Profil *
Meldo
Přece jen bych to nechal tady, protože tahle diskuze je dost známá.
Leo
Profil
"Ty šedé obdélníčky jsou Javové applety"

To vim.

"to je taky nezajímavé. Já předpokládám, že se tu chcete bavit o serverovém využití Javy a ne ptákovinkách v šedých obdélnících ;-)"

Serverove Jave nejak neverim, kdyby byla co k cemu, tak se na pro WEB vic pouziva. Leo
Wan-To
Profil *
Leo
Serverová Java není na jednoduché stránky nebo skripty - na tohle je PHP. Ale když porovnáš udržování dvou rozsáhlých webových aplikací, jedné v Javě, druhé v PHP, co se bude udržovat líp? Podle tebe snad ta v PHP?

K tomu, že se tolik nepoužívá navíc přispívá fakt, že JSP běží (v ČR, nevím jak je to v zahraničí) jen na placených hostingových serverech. Takže spoustu lidí dá radši přednost PHP.

PHP je mnohem jednodušší než Java, ale je také mnohem jednodušší si v PHP aplikaci udělat takový nepořádek, že se v tom nikdo nevyzná.Koukám, že nápad založit sekci o Javě se zvrtnul v off topic diskuzi...
Yuhů
Profil
Nemyslím si, že to je tak off-topic. Z této diskuse hezky vyznívá, jaké s tím fórem mohou být problémy. Osobně ještě váhám, jestli do toho jít nebo ne. Je prostě pravda, že serverovou Javu u nás skoro nikdo nepoužívá, takže se bojím, že do toho fóra budou padat jenom nesouvisející blbosti.

Dejte mi pár týdnů na rozmyšlenou, prosím.
Leo
Profil
"K tomu, že se tolik nepoužívá navíc přispívá fakt, že JSP běží (v ČR, nevím jak je to v zahraničí) jen na placených hostingových serverech. Takže spoustu lidí dá radši přednost PHP. "

Ja to beru jen podle hlavicek webserveru a url, do strev nevidim, ale webove stranky (do zadneho jineho pouziti nevidim uz vubec) zalozene na serverove Jave aby spendlickem pohledal. Leo
thingwath
Profil
Bych neřekl, že je toho tak málo, ale zase je otázka, jestli se tady na to někdo bude ptát, protože když se dělá něco takového, tak ti lidé asi vědí do čeho jdou a rozumí tomu...
halogan
Profil
Ja bych udelal takovy odpadkovy kos: "Java, .NET, Ruby, Python, Perl" napr., ale hlavne bych tam i v sekci JavaScript udelal sticky tema, kde by bylo "Java neni JavaScript" nebo neco podobneho, aby se to dalo linkovat a aby to vice lidi cetlo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0