Autor Zpráva
Klobás
Profil *
Obcas sem chodim, moc neprispivam, jsem takova seda myska, ale presto:

Kde jsou moderatori typu Chamurappiho? Za poslední mesice se tu toho moc nedeje, je tu malo dotazu, odpovida tu aktivne jen několik stálých clenu, po zbytku veta, co se deje?
Kajman
Profil
Úpadek není poslední měsíce, ale posledních 10 let.

Podle jedné hypotézy už totiž stačí jen odkazát na vlákno, kde se podobný dotaz řešil a dotazovatel ho sám nenašel ;-)
Klobás
Profil *
Mno vite jak jsem to myslel. Rok, dva nazpátek to tu jelo jak blazen a když se podivam napr. na topicy za poslední 2-3 dny, je jich jak safranu a taky jak jsem psal drive bedlive sledujici pan Chamurappi, ale i jiné elity a ted mi prijde, ze to tu tu drzi nad vodou uz jen par aktivnich lidi a moderatoru vcetne vasi osoby.

Skoda.
Kajman
Profil
V porovnání s předešlými lety bych poslední dva roky nenazýval "Jelo jako blázen"
2004   14186 
2005  104064 
2006  156107 
2007  163229 
2008  138238 
2009  103515 
2010   89279 
2011   78092 
2012   59327 
2013   49372 
2014   40634 
2015   26936 
2016   16870 
2017   8232
Bubák
Profil
Kajman:
Dovolil jsem si spáchat graf.
M4n
Profil *
Nastupující generace webařů už asi nepotřebuje vědět jak psát web, splácají ho v Reactu z Bootstrapových modulů s grácií lepiče plakátů. A za stejnou hodinovku. Čest výjimkám, které ale brzy zjistí, že za hranicemi čekají mnohem rozvinutější komunity i zdroje informací.
snazimse
Profil
M4n

Právě chodí se víc na zahraniční soc.fóra typu stackoverflow. Ale i tak 2017 teda dobrej úpadek no...

Škoda... :(
holkamodrooka
Profil *
Dobrý den, vidím, že toto téma je už nějaký čas bez příspěvku, ale přesto bych se ráda vyjádřila. Tyhle stránky jsem před časem navštěvovala opravdu často - ze začátku jenom jako uživatelka, později už jsem lidem i sama radila a celkově to tu žilo o dost víc (viz graf). Pak jsem se ale začala věnovat víc svým webům a na tohle fórum jsem přestala úplně chodit. Jak už to tak v životě bývá, kontaktovalo mě několik lidí, jestli bych jim dala nějaké kurzy tvorby webu. Měla jsem tou dobou ale dost věcí na práci, tak jsem je vždy odkázala na Jak Psát Web a tohle fórum (některé lidi sem odkazuju i dnes). Ale jednou za čas se mi ozve některý z nich, že z něj dělají ostatní uživatelé naprostého vola i když má zájem a rád by se něco přiučil. Z mého dlouhodobého pozorování vyplývá, že za úpadek můžou uživatelé rádci,
Kajman
Profil
holkamodrooka:
Z mého dlouhodobého pozorování vyplývá, že za úpadek můžou uživatelé rádci,

Pokud s tím chcete něco dělat, tak místo pozorování poraďte těm začátečníkům, co sem posíláte.
Mlocik97
Profil
Kajman:
+1

dodám že za úpadok môžu aj tazatelia samotný, ktorý často zu žiadajú o radu, ale když ju dostanu tak sa hádajú, nepáči sa im, a nechcú si nechať poradiť... Ďalší problém je že sú tu taký ktory nechcú len poradiť ale chcú rovno aby radca mu spravil komplet celý web. Sami pri tom nepohnu prstom a ani nemaju zaujem.
N71
Profil *
Základní webařina, kterou pokrývá JPW, už není ani tak moderní, ani tak punková, jako byla kdysi. A nové technologie, které nad HTML/JS vznikají už Yuhů v podstatě nesleduje. Za těchto podmínek nečeká zdejší komunitu nic jiného, než pomalá stagnace.
Bubák
Profil
Rychlá stagnace by byla mnohem horší :-)
mckay
Profil
holkamodrooka:
ozve některý z nich, že z něj dělají ostatní uživatelé naprostého vola
Bohužel souhlasím. Když si vzpomenu na sebe, když jsem začínal, jaké dotazy jsem tu pokládal a jak mi bylo porazeno a porovnám to s dnešními začátečníky a tím jak je porazeno jim, tak se ta míra toxicity dost zvedla.

Na druhou stranu, roste "pod námi" generace lidí, která mluví anglicky už od první třídy, ne-li dříve a tohle fórum nebude nikdy konkurovat stránkám jako je Stack Overflow. Z tohohle pohledu mi ten úpadek dává smysl a za daných prostředků (volný čas každého z nás) z toho asi ani více nevytlučeme.

Dle mého názoru dobrá snaha o adaptaci proběhla s tvorbou Učebnice PHP a nezačatého pokusu o Učebnici JavaScriptu. Škoda, že to nemá/nemělo pokračování.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0