Autor Zpráva
pcmanik
Profil
nechcem byť neslušný ale kto je TheEilag? Ako to, že má moderátorské práva S jedným príspevkom a ani nieje uvedený v zozname moderátorov?

Moderátor Kajman: Přesunuto z Najlepší hosting pre WooCommerce do nového vlákna.
Kajman
Profil
Nový moderátor, který vznikl nestandardní cestou - žádostí přímo Yuhůovi.
Tomášeek
Profil
Mozna by se to chtělo naučit i par základních pravidel.

- nepodepisujeme se pod příspěvky
- doporučení hostingu bez konkrétních zkušenosti se vždy mazalo
Taps
Profil
A ma TheEilag patricne znalosti a zkusenosti ktere mu umoznuji adekvatni moderovani diskusi vcetne poskytovani odpovedi? Defacto tady o nem nikdo nic nevi. Matne si vzpominam kdyz jsem zadal o pravo moderovani ja a zadost byla zamitnuta...neni to trosku nespravedlive i vuci jinym uzivatelum kteri zadali o pravo moderovani?
Tomášeek
Profil
Taps:
Tak on si na jednu stranu může "Yuhů dělat, co chce".

Na druhou... Fórum je hodně na ústupu (nikoliv vlastní vinou), mnoho moderátorů tu není aktivní, ani z těch "stálic". Vlastně jsou tu teď dva tři. Stačí to? Nevím, vypadá to, že jo. Taky jsem o tom přemýšlel a docela se divím, že je to ještě baví.

Teď bys s tou žádostí asi měl šanci, kdybys ji podruhé podal. Ale upřímně, k čemu ti moderování bude? Jako dosažení určité prestiže zde?
Taps
Profil
neuvazuji o tom ze bych zadost znovu podaval, spise mi jde o princip. Sam citim ze tady uz to neni to, co to byvalo.
Joker
Profil
Taps:
Matne si vzpominam kdyz jsem zadal o pravo moderovani ja a zadost byla zamitnuta...neni to trosku nespravedlive i vuci jinym uzivatelum kteri zadali o pravo moderovani?

Jednak tehdy byla jiná situace (podobně jsou např. firmy, které před lety nikoho nehledaly a teď někoho přijaly)
a jednak o tom rozhodoval někdo jiný.

Možná Yuhů prostě zapomněl, že existuje nějaký už léta nepoužitý standardní postup (nebo že kdysi někdo žádal- ono taky kolik z lidí, kteří někdy o moderování žádali, tu ještě je a měli by zájem).
Ona je taky otázka, jak by ty standardní postupy s hlasováním moderátorů fungovaly v době, kdy zůstalo jen málo moderátorů aktivních.

I když já osobně souhlasím, že by bylo lepší udělat moderátora z nějakého stálého návštěvníka, teď možná víc záleží na tom, kdo o to projeví zájem.
Kajman
Profil
Přesně tak se Yuhů vyjádřil. Že na to veřejné žádací vlákno zapomněl. TheEilagovi jsem zatím omezil moderátorská práva na sekci redakčních systémů, o které měl zájem. Na srazu se to může probrat a znovu zhodnotit, pokud tam bude i Yuhů.

Ono to moderování není žádná slast. Ale jak teď chodí méně lidí, tak je i méně problémů a s juriadem a Davexem to zatím čistit zvládáme. Tři emka ostatních uživatelů k tomu také pomáhají, díky za ně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pcmanika:
Ako to, že má moderátorské práva s jedným príspevkom
Ten jeho jediný příspěvek navíc porušuje pravidla podpisem. Jelikož o něm nevíme prakticky nic, porušuje vlastně i pravidlo sekce Hosting.


Reaguji na Tapse:
Defacto tady o nem nikdo nic nevi.
Zatímco on o nás ví dost, protože má přístup do moderátorské sekce.

Kdyby o práva zažádal standardním způsobem, tak by byl zamítnutý. Celá tato situace mi přijde trochu absurdní…
TheEilag
Profil
Chamurappi:
Reaguji na pcmanika:
„Ako to, že má moderátorské práva s jedným príspevkom“
Ten jeho jediný příspěvek navíc porušuje pravidla podpisem. Jelikož o něm nevíme prakticky nic, porušuje vlastně i pravidlo sekce Hosting.

Touto cestou bych se chtěl omluvit za uvedené porušení pravidel.
Yuhů jsem informoval, že funguji jako technická podpora na jiných fórech, kde jsem i moderátorem.
Na všech fórech, kde jsem moderátorem jsem se s některými pravidly (jako zde) nesetkal.
Pro příště se vyvaruji tomuto pochybení z mé strany a jsem ochoten nést případné následky tohoto prohřešku vůči pravidlům.
Tomášeek
Profil
TheEilag:
A co tě vedlo k tomu chtít být moderátorem zrovna tady, kde ses nikdy nevyskytoval?
Proč přímá žádost Yuhůovi, a ne jako všichni ostatní tady skrze diskusní forum?
Jaké máš vůbec předpoklady k tomu tady moderovat, myslím profesně (byť mi do toho moc není, tak mě to zajímá)?
Taps
Profil
TheEilag:
samozrejme, ze jako moderator diskuse by jsi mel byt plne obeznamen se zdejsimi pravidly, to je podle me zaklad.
Chamurappi:
na druhou stranu ma pozici moderatora zadarmo a s minimem usili
TheEilag
Profil
Tomášeek:
> TheEilag:
> A co tě vedlo k tomu chtít být moderátorem zrovna tady, kde ses nikdy nevyskytoval?
> Proč přímá žádost Yuhůovi, a ne jako všichni ostatní tady skrze diskusní forum?
> Jaké máš vůbec předpoklady k tomu tady moderovat, myslím profesně (byť mi do toho moc není, tak mě to zajímá)?

Proč zrovna tady? Protože jsem tady už od konce roku 2011, to máš cca 7 let. Dříve jsem tady psal, ale nevím, kde se příspěvky vytratili.
Je pravda, že jsem tady dlouho nebyl, ale postupně jsem byl aktivní na jiných místech, kde podpora(resp. fórum upadalo) byla neaktivní, stal jsem se její součástí.
Tady na fóru jsem byl poslední dobou jako pozorovatel tzn. sledoval jsem, co se tady děje. Po delším uvažování jsem si všiml, že se zde lidé ptají i na jiné dotazy např. týkající se phpBB, apod. S phpBB mám zkušenosti a cca 5-6 let působím jako technická podpora pro slovenskou a českou podporu. Částečně jsem vypomáhal s jejich překladem pro Slovenskou verzi... Ta po delší době upadla a v roce 2016 vznikla nová, ale to je už OT.
Zkrátka jsem chtěl pomoci, nic víc, nic míň. Pomáhám, kde se dá, ať už na internetových diskuzích, tak i přímo(např. dobrovolnickou činností, práce s hendikepovanými, apod.). Zde bych chtěl pomoci s radami uživatelů. Pozoruji, že komunita je poměrně ve stavu pasivní, než aktivní, proto zkrátka chci pomoci, neočekávám z toho nějaké odměny ani žádné výhody.

Taps:
TheEilag:
samozrejme, ze jako moderator diskuse by jsi mel byt plne obeznamen se zdejsimi pravidly, to je podle me zaklad.

Pro mne také. Každý děláme chyby a předpokládám, že se shodneme v tom, že žádný učený z nebe nespadl. :)
Nechci být v rozporu s pravidly a chci je respektovat a taktéž podle nich postupovat.
Davex
Profil
TheEilag:
Dříve jsem tady psal, ale nevím, kde se příspěvky vytratili.
Je nepravděpodobné, že by se náhle ztratily všechny tvé staré příspěvky. Nebylo to třeba pod nějakou jinou přezdívkou?
TheEilag
Profil
Určitě ne. Přezdívky jsem neměnil a účet jsem registroval jen jeden.
Tomášeek
Profil
Davex:
Ted jsem si všiml, ze ten profil je fakt z roku 2011, přesto prázdný. To je divne.

Kdo se zaregistruje v roce 2011, aby pak pozoroval a po 7 letech napsal prvni příspěvek?

TheEilag:
Ty jsi sem někdy něco psal? To by te asi místní matadori (napr. Chamurappi, davex, taps a jini) museli znat podle nicku, ne? V roce 2011 tu byli
TheEilag
Profil
Psal jsem tady před 7 lety, opravdu si myslíš, že si bude nějaký člověk pamatovat lecjakého uživatele podle nicku? Asi moc ne.
Měl jsem asi 7 příspěvků, jednalo se o dotazy.
pcmanik
Profil
TheEilag:
Status moderátora si určite treba zaslúsiť. Jeden príspevok po 7 rokov mi ako extra zásluhy neprídu. Zatiaľ si neukázal žiadne kvality.
Prečo si žiadal o moderátorské práva keď radiť môžeš aj bez nich? Uniká mi pointa aké vyhody z toho budeš, resp. samotné fórum a komunita mať.
Možeš nám aspoň povedať aké skúsenosti s programovaním/informatikou máš?
Taps
Profil
TheEilag:
Pomoci svými radami a názory můžeš přeci i bez role moderátora.

Protože jsem tady už od konce roku 2011, to máš cca 7 let
Ano, je to 7 let, ale to není podloženo téměř žádnými příspěvky, které by ukázali i tvé reálné znalosti a dovednosti. Podle mě jsi měl za 7 let dost příležitostí ukázat své znalosti a dovednosti v oblasti programování / redakčních systémů atd., na základě kterých ti klidně mohla být udělena funkce moderátora zcela standartním způsobem
Kajman
Profil
TheEilag:
Měl jsi zde jedno vlákno "Emailový Bot - jak jej vytvořit?" se čtyrmi příspěvky, ale bylo smazáno.

Zatím jsem Ti odebral moderátorství. Můžeš v klidu odpovídat na dotazy ohledně redakčních systému a phpBB. Pokud narazíš u něčeho na potřebu moderátorského zásahu, napiš tam tříemkový přivolávač, udělej odkaz na porušená pravidla a popiš, co by jsi jako moderátor s příspěvkem či vláknem udělal. Když bude komunita vidět, že místní pravidla již zvládáš a sám neporušuješ, bude více nakloněna případné nové žádosti o moderátorství.

Vyhovuje Ti to tak? Budeš mít snažší začátky, jinak do Tebe budou ostatní uživatelé stále šťouchat za každou drobnou chybu.
zrnecx
Profil
Jestli ho Yuhů dal jako admina tak co jako? :D Jestli je to kamos tak by mel admin zustat, jestli si to vybrecel tak OK :)
Joker
Profil
TheEilag:
Zde bych chtěl pomoci s radami uživatelů. Pozoruji, že komunita je poměrně ve stavu pasivní, než aktivní, proto zkrátka chci pomoci, neočekávám z toho nějaké odměny ani žádné výhody.

Nicméně na pomáhání odbornými schopnostmi není potřeba funkce moderátora. Ta souvisí spíš s údržbou, řešením konfliktů, a podobně.
I proto jsou důležité ty minulé příspěvky, protože někdo může být třeba i špičkový odborník na řešenou problematiku, ale špatný v těch moderátorských schopnostech.

Já bych navrhoval začít tu prostě lidem radit coby člen, případně z té pozice spolupracovat s moderátory, a uvidíme, jak to půjde.

Kajman:
Na druhé straně, třeba pro to Yuhů měl důvody. I když mně osobně by to přišlo jako lepší řešení aby tu začal jako člen, nevím, jestli takhle natvrdo revokovat rozhodnutí admina.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0