Autor Zpráva
habendorf
Profil
Chtěl bych se zeptat, jestli je opravdu nutné uzavírat témata tak promptně?
Konkrétně: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=17 80. Můj poslední příspěvek je v 14:04. Dokonce mě napadlo, že by to mohl někdo uzavřít, tak jsem tam chtěl nechat vzkaz pro moderátory, aby to nechali pár dní otevřené, protože se možná ještě trochu změní zadání a budu potřebovat radu. A když jsem tam tuto žádost chtěl přibližně ve 14:15 dopsat, tak ouha.

No možná moje chyba, příště nesmím napsat "je to přesně to co jsem chtěl".

Chápu že to chcete uzavírat, ale tohle je fakt bleskovka. Co kdyby třeba někdo jiný chtěl napsat nějaké alternativní řešení?
izsak
Profil
protože se možná ještě trochu změní zadání a budu potřebovat radu
Tak to dáš do nového fóra.
habendorf
Profil
izsak: To samozřejmě můžu, ale je přehlednější když je vidět geneze řešení přímo, a ne když v novém fóru odkazuju linkem na něco uzavřeného.
izsak
Profil
habendorf
Keď niekto bude hľadať nejakú diskusiu (ak tu vôbec niekto používa vyhľadávanie...), tak je jednoduchšie, keď to bude rozdelené do viecerých fór a nie, že v strede fóra bude začínať nová otázka.
habendorf
Profil
izsak:
1) Nemluvím o nové otázce, ale nějaké jemné nuanci.
2) Stejně jde i o to, co jsem psal výše: Co kdyby třeba někdo jiný chtěl napsat nějaké alternativní řešení?
Yuhů
Profil
nevzpomínám si, jestli jsem to zavřel já, ale domnívám se, že to tak bylo správně uzavřené. Ačkoli připouštím, že se to zavírat nemuselo.

Primárním cílem diskuse je vyřešit problém tazatele. Sekundárním cílem je mít přehledná témata tak, aby v tom mohli najít informace i ostatní.

Pokud původní tazatel napíše "díky moc, funguje to skvěle," první účel je zřejmě splněn. Přidáváním dalších příspěvků by se mohla naředit přímočarost a jednoduchost dosavadního textu, což by bylo pro budoucí hledání a pročítání na škodu.

Je to takhle pochopitelné?
habendorf
Profil
Yuhů: Souhlasím a nesouhlasím.
Modelově:
Tazatel: Jak udělám text červeně?
Odpověď1: <font="red">text<font>
Tazatel: Děkuji, funguje.
Moderátoř: uzavře...
potenciální odpověď2: {color: red} - a jsme u toho

Jinak prosím neber ve zlém. Tohle ale bylo podle mě zrovna pěkné a jistě nejen pro mě poučné téma a když si vezmu, jak dlouho tu třeba visely virtuální stáje...
DoubleThink
Profil *
IMHO je to někdy trochu přehnaná reakce moderátora, který musí denně mazat příspěvky typu "Jak udělám vlastní stránku" uprostřed tématu jako třeba "Sessions a problemy s headers".

Osobně si nedokážu představit myšlenkové pochody jedince, který to tam takto plácne. Možná si zakryje oči, 2x někam klikne a napíše text, jinak nevím...
Honza Hučín
Profil
Mám dojem, že jsem tohle zamkl já. Důvod byl přesně takový, jaký uváděl Yuhů výše.

Pokaždé, když se rozhoduju, zda zamknu téma, zjišťuju nejenom to, jestli tazatel dostal odpověď a je spokojen, ale jestli bylo řečeno vše podstatné. Takže například příklad habendorfa "Jak udělám text červeně" bych nezamkl (naopak bych tu odpověď2 asi napsal sám). Proto taky nezamykám témata, kterým nerozumím.

Omlouvám se, jestli se někdo cítil frustrován uzamčením tématu.
habendorf
Profil
Honza Hučín: OK, není třeba se omlouvat a frustrován se necítím. Hlavním cílem moderátorů je samozřejmě udržet úroveň a konzistenci tohoto diskuzního fóra (což je dobře) a chápu že to není lehké.
Z mé strany vše, uzavírám :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0