Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Vážení diskusní spammeři,

rád bych vám oznámil, že přispíváním do tohoto fóra poskytujete úžasnou službu nejpoužívanějšímu českému fulltextu, který funguje na Seznam.cz a který ve svém indexu nepotřebuje různé hurá-stránky a obecně žádné doorway-pages. Provozovatel této diskuse je čistou náhodou manažer tohoto fulltextového vyhledávání a vedoucí týmu jeho administrátorů. Spammerské příspěvky jsou našimi administrátory se zájmem sledovány a cílovým stránkám, na které spammerské odkazy vedou, je v rámci pravidel věnována náležitá pozornost. Děkuji za spolupráci.

Pokud máte zájem spamovat ve prospěch svého umístění na Google, pak vás bude zajímat, že všechny externí odkazy mají nastaven parametr rel="nofollow". Děkuji za pohopení.

Yuhů

P.S.: děkuji za opravu překlepu ve slově nofollow
YoSarin
Profil
tomu říkám výhružka na úrovni... ;)
Když už sem píšu, mohl bych se zeptat, na kterém hostingu se provozuje www.jakpsatweb.cz? Poslední dobou totiž občas mívám problémy s připojením... :-(
thingwath
Profil
Což hezky to vypadá, ale obávám se, že dokud tomu Yuhů nebude šéfovat tady, tak to bude akorát takový lepší nebo horší boj s větrnými mlýny... :-/
YoSarin
Profil
a mám ještě otázečku na toho "manažera tohoto (míněno seznamáckého) fulltextového vyhledávání".
Je možné někam "bonzovat" případné bot-spammery, kteří nějakým způsobem objevili diskuzi na mých stránkách, a poté, co horko-těžko vypotili nesmyslné jméno, zahltili příspěvek kvantem nesmyslných a velice podobných odkazů...?
Mě osobně se sice ještě nic takového nestalo, leč, čistě hypoteticky, stát se to může a jednoho krásného dne se to nejspíše i stane...

S pozdravem
YoSarin
jozob
Profil
Trošku OT:
YoSarin
"Když už sem píšu, mohl bych se zeptat, na kterém hostingu se provozuje jakpsatweb.cz?"
Je to xhost.

"Poslední dobou totiž občas mívám problémy s připojením... :-("
Poslednú dobu som aj ja spozoroval častejšie výpadky, obyčajne podvečer. Doba výpadku bola cca 10 minút. V čase výpadku som zistil, že to bolo asi prepojené na nejaký záložný server alebo niečo také. Pri PINGoch obyčajne dostanem adresu master.xhost.cz ale počas výpadku bola nejaká úplne iná - asi niečo záložné. Takže chyba nebude na mojej strane. Ale to je skôr pre Yuhůa.
Hugo
Profil
Gekon

http://www.jakpsatweb.cz/html/odkazy.html#rel
Kajman_
Profil *
Jen se to většinou píše s dvěma L.
Kajman_
Profil *
A nebylo by jednodušší akceptovat také nofollow a potlačit tak význam spamování i v jiných diskusích než na jpw?

Taky možná nebude jednodušší podvodné stránky bonzovat přímo, ale udělat jim pár set spamovacích příspěvků na djpw a tím se jim dostane opravdu náležité pozornosti ;-) Jestli by se to osvědčilo, tak to teda chudák diskuse.

Ale spamovat registrovaným bez odkazu v příspěvku se vyplatí i pro google, nebo ne? Mohou si zvýšit váhu stránky se svým profilem, kde nofollow není.
Yuhů
Profil
> Je možné někam "bonzovat" případné bot-spammery, kteří nějakým způsobem objevili diskuzi na
> mých stránkách, a poté, co horko-těžko vypotili nesmyslné jméno, zahltili příspěvek kvantem
> nesmyslných a velice podobných odkazů...?

tomu nerozumím. Co jako Seznam proti takovým botům může dělat?

Jedině by se admini mohli podívat na cílové stránky, ale bannovat je jenom kvůli spamu v diskusím nemůžou, protože se neví, zda to nespamovala jejich konkurence.

> Mohou si zvýšit váhu stránky se svým profilem, kde nofollow není.

to je dost práce za málo zisku.

> Taky možná nebude jednodušší podvodné stránky bonzovat přímo, ale udělat jim pár set
> spamovacích příspěvků na djpw

což je samozřejmě blbost. Spamreport je mnohem lepší. Připomínám jeho URL: http://fulltext.seznam.cz/url.py/reportScreen
VitaZ
Profil
Yuhů
Z tvého příspěvku nějak nemůžu vyčíst, zda máš opravdu radost z toho, že pomocí této diskuse posbíráš hezkých pár linků na spamerské stránky, nebo zda Tě štve, že je toto diskusní fórum znehodnocováno spamerskými příspěvky.
Pokud je pravdivá varianta dvě, možná je čas začít uvažovat o možnosti omezit vkládání nových příspěvků pouze pro zaregistrované uživatele.
Provozuji podobně obsáhlé a pouze o něco méně navštěvované miniBB foŕum na úplně jiné téma (o psech) a toto opatření se mi nedávno velmi osvědčilo. Dlouho jsem ho odmítal, s poukazem na to, že návštěvníkům svých stránek podstatně snížím možnost diskutovat a že se mnoho z nich odmítne registrovat a na stránky zanevře. Stal se však skoro pravý opak. Komunita (fuj ošklivé slovo), která se okolo tohoto fóra vytvořila, vyčištění od různých anonymů, spamerů, nebo jen exhibujících úchylů přijala kladně a po několika týdnech vidím, že se nijak dramaticky nesnížil počet vkládaných příspěvků a naopak, že jejich úroveň a relevance výrazně vzrostla. Rovněž je diskutujícím vždy jasné, kdo je kdo. Každý totiž může psát jen pod svým Nickem a profil některých lidí hned dostal jasnější obrysy.
U miniBB je úprava oprávnění velmi snadná je proveditelná za pár minut (možná vteřin).

"Poslední dobou totiž občas mívám problémy s připojením... :-("
Výpadky jsem za posledních pár týdnů nezaznamenal žádné a to jsem tu poměrně často. V různou denní (i noční) dobu ;-)
YoSarin
Profil
Yuhů
Jedině by se admini mohli podívat na cílové stránky, ale bannovat je jenom kvůli spamu v diskusím nemůžou, protože se neví, zda to nespamovala jejich konkurence.

Přesně to jsem měl na mysli...
Většinou jde o takové stránky, o nichž mám valnou pochybnost že vůbec mají nějakou konkurenci (linkfarmy a jiné pochybné tentononcy)
Na druhou stranu - takovýmto stránkám může jen těžko nějaká penalizace ublížit...

Dobrou noc přeju
YoSarin

Update:
což je samozřejmě blbost. Spamreport je mnohem lepší. Připomínám jeho URL: http://fulltext.seznam.cz/url.py/reportScreen
To je přesně to, co jsem měl na mysli... :)
Kajman_
Profil *
což je samozřejmě blbost. Spamreport je mnohem lepší.

Jasněže blbost, proto tam byl mrkanec :-)
Honza Hučín
Profil
Ke komentářovému spamu: domnívám se, že si my moderátoři se spamem poměrně rychle poradíme. Promazat pár příspěvků denně ručně ještě není taková práce.

Prosba pro všechny: pokud v některé diskusi je dosud nesmazaný evidentní a nesporný spam (bez ladu a skladu nasázené odkazy apod.), prosím, upozorněte na to tím, že do diskuse přispějete a spam ohlásíte. Diskuse se tak objeví v seznamu posledních příspěvků a my na to snáze přijdeme.
jozob
Profil
Honza Hučín
Potom by to chcelo mazať aj tie príspevky ;-)
Honza Hučín
Profil
jozob
Víš o něčem konkrétním?
habendorf
Profil
Honza Hučín: jozob myslel ty upozorňovací, má dnes rozvernou náladu :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0