Autor Zpráva
WanTo
Profil
Rád bych upozornil na jednu drobnou chybu v RSS kanálu této diskuze, kvůli které se však dost často stává nepoužitelným.

Pokud je přívpěvek dlouhý, do tagu <description> se vloží pouze jeho část tak, že se vezme prvních x znaků. Problém nastává, když je na konci vložené části nějaká entita, pak se může stát, že nevloží celá. Takže na konci může být třeba jen "&quot", což generuje neplatné XML.

Například kvůli useknuté entitě v tomto příspěvku právě nefunguje RSS:
<description>
Dobry den
chtel bych se Vas zeptat co muzu udelat, aby se mi zmenil banner s obrazkem pres celou obrazovku, i kdyz menim rozliseni screenu, napr: 800x600 na 1024 atd.
Banner je ulozeny ve framu:
&quot ...
vloženo: 2006-03-10 14:40:25
</description>

Pokud máte zájem, rád vám kód generující RSS opravím, mně totiž tahle chyba už docela začíná vadit.
souki
Profil
asi budu za d-ebila, ale jak si mám přidat tuhle diskuzi mezi RSS kanály? Když přidám hlavní stránku tak to hlásí chybu a nikd ejsem tu žádný odkaz RSS nenašel =(
WanTo
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/rss.php

Já bych jen zmínil, že jsem už RSS pro tuto diskuzi přestal používat. Moje čtečka byla totiž doslova zaplavená novými příspěvky a takový přísun informací prostě nezvládala :-)
Ge0rge
Profil
Ono by to mistni RSS bylo taky mnohem pouzitelnejsi kdyby bylo mozne ho lepe konkretizovat. Na co bych mel odebirat nejake dotazy k frontpage kdyz me tato problematika vubec nezajima :-) . Rad bych treba pres rss sledoval nove dotazy v sekci PHP, HTML, CSS a javascript a nic vic. .. to by byly jen 4 rss kanaly v me ctecce ... nebylo by neco takoveho mozne (tedy ono to samozrejme mozne je, ale vite jak to myslim) ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0