« 1 2 3 »
Autor Zpráva
RPG
Profil
Dobré ráno všem,
určitě jste si nemohli nevšimnout té hory spamu, co se na nás, resp. na diskusi poslední dobou valí. Rád bych věděl, jestli někdo z vás němá nějaký dobrý nápad, jak tomu zabránit...
Jak funguje, prosím, mazání nových témat?
Prosím, neberte to tak, že chci někoho kritizovat. Moderátorské práce si velmi vážím. Jen si myslím, že by nebylo od věci, kdyby jim stálejší návštěvníci diskuse v jejich snažení jakýmkoliv způsobem pomohli.

Přikládám obrázek, který snad mluví za vše:
http://rpgs.wz.cz/jpwD_spam.jpg

Díky za všechny reakce a dobré nápady :o).
quinux
Profil
No já bych navrhoval CAPTCHU ať již obrázkem nebo nějakou jednoduchou otázkou jak má David Špinra na http://pristupnost.nawebu.cz/
RPG
Profil
quinux
Myslíš, něco na způsob "Jsi spam? - Ano, ne..."?
quinux
Profil
RPG
Třeba, ty otázky se můžou náhodně měnit. :o)
PetrKa
Profil *
Podle me by ochrana pred spamem nemela normalniho cloveka vubec otravovat (captcha, kontrolni otazky). Mel jsem podobne problemy se spamem na Prirode, ale vyresil jsem to automatickou kontrolou obsahu a od te doby mam klid. Ucinnost je dost dobra a navic to krome spamu dokaze zachytit i takove ty 'iteligentni prispevky' debaty typu 'fsdgffdsgsfwgwtw aaaaa XXX!'.

Pokud je zajem, muzu poskytnout napojeni na tuto kontrolu a uvidite jestli to vyresi vase problemy.
*Čvachta*
Profil *
PetrKa

Dle mého také. Dle mého je problém při kontrolování obsahu v rychlosti. Přece jenom je to dost náročné procházet každý příspěvek a zjišťovat obsažení slova + například jejich souvislost.
DoubleThink
Profil *
určitě jste si nemohli nevšimnout té hory spamu, co se na nás, resp. na diskusi poslední dobou valí.

Přiznám se, že jsem si nevšiml - a to sem chodím dost často.
(javascriptová) anti spam ochrana je už 3 týdny funkční, což přineslo drastické snížení strojově vygenerovaných příspěvků.

Takže prosím, kde najdu tu horu?
RPG
Profil
DoubleThink
To měla být ironie?
Acci
Profil
RPG
Abych se přiznal, od zavedení spamové ochrany jsem tu ve fóru viděl jen 3 spamy.
Timy
Profil
RPG
Nechodíš na jinou diskusi? Já tu jsem výjimečně od čtyř a žádný z těch spamů an screenshotu jsem tu neviděl :o).
RPG
Profil
Nejspíš si nerozumíme... nebo vám nerozumím já. Dívali jste se na obrázek?
Janus
Profil
Tak já se na obrázek díval, ale prohlížeč mi ho zobrazil jaksi rozmazaně... nečitelný písmo

EDIT:
juj, koukl jsem do tý složky a tam je spamu nasráno :-o
s tím by se opravdu mělo něco dělat
tímto se omlouvám RPG
PetrKa
Profil *
*Čvachta*
V zásadě není potřeba kontrolovat souvislosti mezi slovy, stačí samotná slova. A problém s rychlostí to není, bez problému a zpomalování mě to funguje i na běžném hostingu.
jozob
Profil
Ja som tu SPAM už 3 týždne vôbec nevidel. Žiaden. A to som tu každý deň od rána do večera. Viete prečo? Tie dve vlákna za hodinu, ktoré aj tak behom piatich minút zmiznú mi absolútne nevadia = nevnímam ich = nevidím ich.

Túto tému by som čakal skôr od moderátora a nie od obyčajného užívateľa. Moderátori strácajú so spamom určite viac práce ako bežní užívatelia. Preto nerozumiem, prečo tu niekomu vadí SPAM. Pokiaľ situácia vyhovuje moderátorom, nevidím dôvod na zmenu. Ak moderátori nebudú stíhať alebo budú mať dôvod na zavedenie drastickejších opatrení, zavedú ich sami. Nie sú hlúpi.

Preto sa ešte raz pýtam, čo vadí obyčajným užívateľom na SPAMe? BTW: nevadí vám rovnako tona blbých príspevkov denne, ktoré si čítate? (SPAM si nemusíte čítať -- viete, že je to SPAM, naopak, blbý príspevok na prvý pohľad nespoznáte). Radšej by som privítal ochranu proti ľudskej blbosti. ;o)
Michalek
Profil
jozob
Me to taky celkem vadi a to nejsem moderator. Proste to obtezuje.

<ot>
Zavedeme tedy otazky. Jsi spam? Jsi blby uzivatel? Chces pridat prispevek? Je tvuj prispevek hodnotny? Budeme mit z tveho prispevku nejakou uzitnou hodnotu? A nakonec hodime hlasku ze na jednu z sesti otazek jsi odpovedel spatne a tvuj prispevek nepridame. A kombinaci ano/ne budou vedet pouze vyvoleni ;-)
</ot>
thingwath
Profil
Lovit a zabjíet spammery, nic jiného mě nenapadá.
jozob
Profil
thingwath
Založ firmu. Motto: dobrý spammer -- mŕtvy spammer
thingwath
Profil
Stopovat odesílatele spamu a pak je střílet, to by nemuselo být tak zlé :-) Myslím, že by to problém spamu řešilo docela rychle a dobře.
Janus
Profil
Tak mi řekni jak je chceš najít, co?
thingwath
Profil
Těžko, ale jde to. Z hlavičky e-mailu můžu dostat důležité informace odkud to bylo odesláno, další informace získám od ISP z logů (musím je dostat, samozřejmě). Tím bych měl být schopen najít počítač, odkud ten e-mail odešel. Tím jsem tedy ještě nemusel chytit spammera, taky to může být zombie počítač infikovaný nějakým červem. Tady bych musel hledat odkud je ten červ. No, dalo by to spoustu práce, ale jistě by se jich spousta chytit dala.
Janus
Profil
podle mě je nejjednoduší CAPTCHA pro neregistrovaný uživatele... to by podle mě zabralo
RPG
Profil
jozob
Já se pouze jsem se ptal, jestli nemohou i obyčejní návštěvníci diskuse nějak pomoci :o).
Žádný jsi neviděl? Podívej se do fóra o PHP.
Copak to vidím jenom já?

Janus
tímto se omlouvám RPG
Není za co.
WanTo
Profil
RPG
Já ve fóru o PHP vidím jen normální příspěvky.
jozob
Profil
RPG
"Copak to vidím jenom já?"
Nedávno som videl taký film. Alisson videla jedno údajne mŕtve dievča. Ale nikto iný to dievča nevidel. Tak si všetci mysleli, že Alisson je blázon. Ale Alisson nebola blázon.
Michalek
Profil
Uz jsem ty spamy nasel, ale to imho nebude vkladany pres <del>komentare</del> <ins>prispevky</ins>, to bude přes nejakou chybu ve foru, ne?
WanTo
Profil
Michalek
Kde jsou?
Michalek
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vtopic&forum=9&sortBy=1
Timy
Profil
Aha, já mám nastavené třídění podle nových odpovědí a žádný spam tam nevidím. To je finta :-).
Michalek
Profil
Taky jsem na to narazil, je to nejakej podfuck. Ani hledani tech slov to nenajde... A datum to ma jen na hlavni strance, po kliknuti to je bez obsahu a bez datumu :-(
Michalek
Profil
Jeste hodim odkaz na vyhledavani ktery je najde.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=search&searchFor=&search Where=1&searchHow=3&days=10&exact=1&page=0
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0