Autor Zpráva
krteczek
Profil *
měl bych návrh na založení místa kde by se publikovali zdrojové kody, když by někdo něco hledal , tak by tam nakouk jestli to tam není a když jo tak by to použil.
krteczek
Honza Hučín
Profil
Díky za nápad. Jenomže se obávám, že by to bylo k ničemu.

1. Nevím přesně, kolik lidí tady používá hledání, když něco potřebuje, ale hodně jich zakládá nová témata a ptá se znovu na to samé. Bojím se, že by to dopadlo podobně, tj. vyskytovalo by se třeba deset v podstatě stejných řešení jednoho problému.

2. Někteří lidé mají problém porozumět zdrojáku. Všimni si, že se tu objevují dotazy typu "stáhl jsem si zdroják na XY, chci to předělat tak a tak, ale nevím jak a PHP nerozumím". Takovým by to bylo na nic, pro ty bys musel dávat nový zdroják, i kdyby chtěli jen nadpis Tahomou místo Verdanou.

3. Na internetu je zdrojáků fůra, člověk musí umět hledat. Je ale pravda, že by mohlo mít smysl založit katalog odkazů na konkrétní zdrojáky a řešení.

Potíž je v tom, že tvůj nápad by vyžadoval důsledného moderátora a možná omezenou proceduru vkládání zdrojáků. Kdyby ses něčeho takového chtěl chopit, budeš vítán. Z nás na to nikdo nemá čas.
*Čvachta*
Profil *
Ja bych to urcite zkusil !
ax123
Profil
Ja si myslim ze to v podstate neni potreba, protoze uz vetsina veci byla udelana a on uz se pak nekdo najde, kdo v diskuzi hodi ten spravny link
Yuhů
Profil
Mně se ten původní nápad docela líbí. Akorát netuším, jak to realizovat. Mít v diskusi jedno fórum a tam hlava nehlava kopírovat zdrojáky? Docela blbá představa.

U mě je problém ten, že já už si zdrojáky pár let kopíruju a vystavuju. Tak vzniknul tenhle web. (Mimochodem, pamatuju si, že první "zdroják" byl meta tag pro refresh.) Jak to dělají jiní, to fakt netuším, ale nevím, proč by si každý na svůj web nemohl dát svoji verzi "html taháku", jako jsem napsal na
www.jakpsatweb.cz/html/html-tahak.html

Co bych hodně ocenil, by byl podobný tahák na PHP. Kdysi jsem ho začal psát, ale nemám na to čas ani znalosti.
Acci
Profil
Já bych to vyřešil formou Wiki, kde by každý (po registraci) mohl ty zdrojáky opravovat.
krteczek
Profil *
all: no ja měl predstavu že vkládat zdrojáky by měl možnost jen registrovaný s pravy na tohle,ale ta wiki je myslím lepší nápad(nevím jak funguje). Šlo mi o to, že by se vkládali jen otestovane, a DOBRE a podrobne okomentované zdrojáky, aby tomu porozuměi ten co zná aspon ten minimální základ webového programování.am odkaz na web s těmi zdrojáky by byl v každé sekci nahoře, něco jako je u php "nejčastější potíže" tam už by byly odkazy na jednotlive zdrojove texty.
jsem ochotný přispívat ( ač toho moc neumím, rád se podělím i o to málo ) ale celou sekci mít sám na starost si zatím netroufám
krteczek
Yuhů
Profil
Acci, vím, že už jsem mimo téma, ale znáš wiki systém, který by neměl problémy s češtinou?
Acci
Profil
Podařilo se mi rozběhat česko Dokuwiki, jen je problém s názvy souborů, ale tady to roschodli, ale zase je problém, že to může editovat každý
Cody
Profil
krteczek Každý kso je registrovaný člen nemusí být zrovna košer člověk co by měl mít práva zdrojáky upravovat.

Ale mě se tenhle nápad moc líbí, jsem rozhodně pro! Ale asi by to chtělo vymyslet kloudnou hiearchii asi obdobnou této diskuzi. tzn, zdrojáky css, html, php,js atp.
krteczek
Profil *
cody já to taky takhle beru... Ted řešim projekt s db v kterem je hierarchie asi taková normální člověk vidí jen uvodní stránku s infem, popripade dalsi veci podle potreby, registrovaný má právo nahlídnout napriklad do urciteho obsahu db, a admin muze do db vkladat a upravovat. potom mám roota a ten spravuje všechno a dává práva userum býtr adminy a opačně...
Velmi dobře chápu, že nemůže mít každý přístup všude, ten přistup je třeba diferencovat.
napadlo mne ještě takové malé vylepšení vzhledem k tomu přístupu. byl by dobrý něco jako skicák, kde kdokoliv prijde muze vložit skript a samozrejme admin z toho vabere to co uzná za vhodné k zverejnení, prípadně doplní tipy(ty by šly potom v sekci přidávat tak jako tady v diskuzi přispěvky) takže by se časem mohly zde objevit celkem vypiplané skvosty :o) ale možná se pletu ( ač velmi nerad )
ten nápad s diferencováním skriptů je myslím taky dobrá věc, akorát vymyslet na čem by to mohlo bezpečně jet.
krteczek
Yuhů
Profil
vymyslet kloudnou hierarchii. Tím už se zabývám asi deset dnů. Není to sranda.
krteczek
Profil
no možná by stačilo určit pár lidí po jejich souhlasu jim dat práva na publikování. ještě bych je možná rozdělil podle témat. je tu spousta Dobrých odborníků, jen je to taky spousta času stráveného zde navíc a dobrovolně, a chápu že manželky a přítelkyně mají taky jen určitou trpělivost...(vím že zde jsou i dámy, je jich poskromnu ( bohužel ), snad se na mne nebudou zlobit)
další věc je že pokud by někdo chtěl publikovat delší zdroják o například 500řádcích(napřiklad vypiplaná kniha návštěv, nebo malý publikační systém... ale to jsou asi už velmi rozsáhle věci ) tak je tu omezení max delky. v případě publikování pouze oprávněnými lidmi by chtělo tohle omezení zrušit.
a taky by to chtělo stanovit pravidla, za jakých by se publikovali ty zdrojáky.
ještě jedna věc mne napadla: pokud by se jednalo o rozsáhlejší věci mohly by být ke stažení bud v .zip nebo .tar balíčcích.
Cody
Profil
Yuhů Vím, že to není jednoduché, ale my ti věříme Yuhů, jsi super a zvládnul jsi tolik věcí pro nás, takže tohle jistojistě zvládneš taky. Jsi Number 1:-)

krteczek No mě napadlo, že každý kdo by chtěl zdroják publikovat by napsal moderátorovi a ten by pak zdroják buď publikoval nebo ne. Časem by třeba mohl získat práva když by se zjistilo, že se chová OK. Tím nemyslím, že by byl moderátorem, ale měl by práva upravovat zdrojáky (své) a publikovat je.
Ctělo by, aby to nebylo omezený délkou - myslím, že stažení by mělo být u všech (pokud to není jednořádkový metatag) třeba pokud to má víc než 5 řádků a 200 znaků.
Acci
Profil
A také, pokud by to bylo možné, uveřejňovat ukázky funkčnosti jednotlivých skriptů
llook
Profil
DokuWiki snad problémy s češtinou nemá - používá UTF-8. Je to ten systém, co používá rony na Foxince.
Nevím, jestli by se dalo udělat něco na způsob HTML taháku pro PHP, za pokus by to stát mohlo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0