« 1 2 »
Autor Zpráva
Retal
Profil
Vážení, stále častěji narážím v tomto fóru na hulváty, kteří zasviňují diskuse tím, že po někom opravují češtinu. Snad ve všech vyspělých diskusích je toto považováno za znak malosti a dětinskosti. Proto apeluji na všechny, kdo tak činí (a chytněte se sami za nos) - příště, než začnete kritizovat něčí jazykové chyby, si předem rozmyslete, jestli unášení tématu, off topic, zasírání statistik (poslední příspěvky atd.) a kradení času všem, koho zajímá téma samotné, stojí za vaše pohlazené ego.

Příklady:
Tady
nebo
Tady

Namátkou uživatelé
Railbot
Nox_lbc
Nightfish
Opět Nox_lbc, thingwath, habendorf

Atd...

Díky za zvážení.
šufánek
Profil
máš pravdu, mizerná čeština je sice špatná vizitka pro každýho, ale opravovat jí lidem tady je vážně zbytečnost. jedinej případ kdy jsem pro opravu je v momentě, kdy už je to na hranici srozumitelnosti (zřídkakdy).

ovšem jmenovitě tu rýt do lidí ať to nedělaj mi taky nepřijde úplně ok.

ale myslim, že by si někdo mohl dát tu práci a napsat třeba spellcheck plug-in do firefoxu (nebo už takovej je?), kterej by kontroloval formuláře před odesláním, ať se na ty hrůzy člověk nemusí pořád dívat :)
Mistr
Profil
Retal
hulváty, kteří zasviňují diskuse tím, že po někom opravují češtinu
No, není to příliš ostrá munice označovat někoho za "hulváta"? Já myslím, že ano.
RPG
Profil
Retal

Snad ve všech vyspělých diskusích je toto považováno za znak malosti a dětinskosti.
-
Snad všechny vyspělé diskuse jsou vedeny na určité úrovni. Tudíž soudím, že by se gramatické chyby tolerovat neměly.

Plně se ztotožňuji se snahou zmíněných uživatelů, kteří se snaží udržet diskusi na jisté přijatelné úrovni. Nehledě na to, že se příspěvky s chybami, ať již gramatickými, či typografickými, čtou vážně hůře.

Mimochodem, zmínění uživatelé navštěvují tuto diskusi poměrně dlouho, troufám si tvrdit, že mnohem déle než ty. Především Habendorf a Thingwath si tvé narážky určitě nezaslouží :o).
Casero
Profil
Retal
ja myslím, že na chyby typu vyměněná písmenka, nedopsané slovo, občas i to i se nereaguje nějak přehnaně, ale kdyžž uvidíš třeba Výtejte, tak to prostě napíšeš, to bije do očí...a myslím, že je to dobře
tiso
Profil
Retal
Na niektoré chyby sa pozerať nedá, ale pokiaľ sa jedná iba o spisovnosť tak máš pravdu... Iná vec je napríklad písanie bez diakritiky, alebo si aj proti upozorňovaniu na to?
Mistr
Profil
RPG
Mimochodem, zmínění uživatelé navštěvují tuto diskusi poměrně dlouho, troufám si tvrdit, že mnohem déle než ty. Především Habendorf a Thingwath si tvé narážky určitě nezaslouží :o).
Souhlasím. Hned v první chvíli, když jsem to viděl, mi padl habendorf do oka. Nechci kolem něj vytvářet nějaký kult osobnosti, ovšem příjde mi povrchní zrovna například u něho upozorňovat na tyto chyby.

Ovšem nechci kvalitu či míru znalostí usuzovat podlé délky pobytu na Diskuzi Jak psát web.
šufánek
Profil
co z toho, že upozorním na chybu?

"hele, sýr se píše s tvrdým y"

Myslíte, že se nebožák negramot zastydí a půjde šprtat gramatiku? souhlasim, že je to odporný, ale upozorňováním na to čitelnost diskuse nezlepšujete ale zhoršujete. Co pánové webdesigneři - je na webu lepší mít jednu hrubku, nebo deset řádek textu (v tomto případě gramatických korektur) který nikoho nezajímá?
RPG
Profil
Mistr
Ovšem nechci kvalitu či míru znalostí usuzovat podlé délky pobytu na Diskuzi Jak psát web.
Ale Mistře, špatně jsi mě pochopil. Jde mi spíše o to, že by člověk měl ty lidi poznat, chvíli sem psát, než si začne na něco stěžovat.
koudi
Profil
Osobně na tom nevidím nic špatného. Jak již někdo psal, diskuse má být na úrovni.
djlj
Profil
Retal
Z části s tebou souhlasím. Mně přijde například blbé psát jen to, že autor má v příspěvku chyby a nic víc. Proto opravuju jen když zároveň i odpovídám na příspěvek.
Každopádně kolikrát se ty hrůzy vůbec nedají číst a souhlasím i s ostatními, že diskuze na úrovni znamená, že se pisatelé i naučí česky :) (teď myslím vyloženě gramatické chyby, ne nespisovnost).
Mistr
Profil
RPG
Ovšem nechci kvalitu či míru znalostí usuzovat podlé délky pobytu na Diskuzi Jak psát web.
Ta poznámka nebyla prvotně určena Tobě. Tvé myšlence jsem rozuměl.

Měl jsem v ní na mysli skutečnost, že osobně nechci hned kolegu Retala odsuzovat za napsání tohoto příspěvku či za krátkou dobu pobytu na této diskuzi. Ač je zde na diskuzi krátkou dobu, můžeme mít zrovna tu čest z géniem dosahujícím skoro Yuhůovských kvalit.

Čili ta poslední věta byla spíše už taková obecná, netýkala se a priori habendorfa.

No, myslím, RPG, že případné pokračování této naší vzájemné diskuze bychom mohli přesunout na ICQ, abychom tady neodbíhali příliš od tématu...
Nox_lbc
Profil
<peace>SIpu Sy P0P3L N4 H!4Vu ... už nikdy nebudu zde po někom opravovat chyby, ikdybych se rozkrájel, přísámbůh ... </Peace>

BTW: Držím se za nos, jak si mi radil a vůbec to nepomáhá ... nemám při tom stát na jedné noze, aby to fungovalo ?
Bubák
Profil
To já číhám, až se zase někdo zeptá na "standarty W3C". Prý budou vlát na žerdích nad hlavami vojska táhnoucím na Webylon.
RPG
Profil
Mistr
Ach tak. Již to chápu, omlouvám se. A díky, výzvu přijímám. Pokud pocítím neodolatelnou touhu prodiskutovat s tebou tohle téma, určitě se ozvu :o).

Retal
Smím se ještě zeptat, proč hned "hulváti"?
Miloš
Profil
Taky se hrdě hlásím mezi hulváty.
1) Upozorňovat na každou pitomost je pitomost (překlepy, zapomenutá písmenka…), s tím bych souhlasil, ale
2) upozorňovat na ohavnosti jako standart, mně/mě…, případně na nesrozumitelné bláboly (ať už „slovospletem“, nebo „kůl výrazy“) je naveskrz žádoucí – i tím se zvyšuje úroveň této diskuse.

Mimochodem – bezesporu díky tomuto hulvátství takořka vymizely standarty; nezdá se mi to?
Retal
Profil
Rozezlený tón jsem zvolil, protože se tento trend v poslední době stupňuje a toto jinak užitečné fórum se začíná měnit v sérii zcela OT chatů o jazyce. Jmenoval jsem ty viníky, na které jsem natrefil při namátkovém hledání (koneckonců viz odkazy v prvním příspěvku).
Účastním se mnoha internetových diskusí v různých jazycích, takže dokážu posoudit užitečnost fóra - a nemůžu si nevšimnout toho jazykového šílenství, které se nevyskytuje nikde tak silně, jako na jakpsatweb.cz.

Ještě jednou zopakuji: Tím, že někteří umanutě opravují cizí příspěvky, unášejí vlákna, která jim nepatří ( = drzost), zatahují OT do diskuse ( = nevychovanost) a okrádají ostatní o čas strávený čtením těchto příspěvků ( = hulvátství).

Mně samozřejmě nejvíc vadí, že mě tito samozvaní korektoři okrádají o čas (už jsem si zvyknul zdejší diskuse nečíst, ale velmi rychle skenovat očima). Moderátorům a majiteli tohoto fóra by měla vadit snižující se úroveň diskusí. Méně jazykově zdatní lidé jsou méně aktivnější, protože se bojí útoku jazykových supů, ostatní budou z unášení vláken brzy otrávení a odejdou.

To, jestli tu někdo přispívá déle nebo častěji než já, je mi ze srdce jedno, rozhodně to nepovažuji za argument, proč bych dotyčného měl nějak "šetřit".
Retal
Profil
PS: Nemluvím samozřejmě o případu, kdy někdo chce zkritizovat web a ostatní mu pomůžou s jazykovou korekturou, to je zcela v pořádku. Mluvím o zřejmém OT.
Miloš
Profil
A někdy jsem dokonce takový hulvát, že opravuju i příspěvky psané slovensky, heč!
petr6
Profil
Mně samozřejmě nejvíc vadí, když...
A mně zase vadí, když někdo napíše větu typu "Shodnoťte my veb sou tam sami gud wjeci"
A taky mi vadí, že už nevysílají Knight Rider :-)
A taky...

BTW kvůli této diskuzi si začínam zvykat na používání háčků a čárek na internetových diskuzích
Casero
Profil
Retal
ja bych to tu už zakončil...jak vidíš tak nikdo ti nenapsal, že prestane opravovat ty hrubice
Retal
Profil
Casero
Inu, o to mi ani nejde. Chtěl jsem toliko upozornit na velmi rozšířený nešvar této diskuse.
Casero
Profil
Retal
ja myslím, že to tu každý ví...ale malo kdo své praktiky změní, protože fakt, když je k tomu upozornění na chybu přidáná odpověd do tematu tak je vše OK
Retal
Profil
Nádherný příklad zcela čerstvého uneseného vlákna.
Viníci: Railbot, WanTo, Jirin, 2xist, Optimista.

Moderátoři, myslím, že je na čase začít plnit své povinnosti.
Nox_lbc
Profil
Retal: Vidíš, vidíš .. jak jsem se polepšil ... už nejsem na seznamu :D
thingwath
Profil
Z meho pozorovani (ano, tohle neni jedina diskuse ktere se ucastnim nebo ji sleduji) zase plyne, ze tam kde se na cestinu vubec nehledi, tam to stoji za ***** i z pohledu odborneho. Rekneme, ze si nepamatuju prakticky zadne pripady, kdy by zoufale nekvalitni cestinou byla prezentovana hodnotna informace.
Michalek
Profil
Přidělat tlačítko "Strašné" a to by se mačkalo když by příspěvek vypadal strašně. Třeba by se označil rudě, nebo co já vím. Ta diskuze o češtině je trapná.

Normálňý človjek sy udělá obrzek sám a zakázku mu nezadá. To že se na to v diskuzi upozorňuje má efekt jenom ten, že dotyčný uživatel je naštvaný a vzniká flame (nebyl to záměr?). Procento úspěšnosti je mizivé, spíše ten člověk jde jinam (nebo tohle je záměr?), než že by začal psát česki.

Taky mi vadí příspěvky v tématu "Práce", vždy se to zvrhne v hodnocení. Ale to je do jiné diskuze.

PS: Chybi v mém přýspjevku jsou shválně. Výte?
Jakub
Profil
Vlákna plná osobních češtinářských invektiv taky nemiluju, ale plně souhlasím s požadavkem příspěvků bez hrubek. Jako nejlepší řešení bych viděl na dotazy typu "Shodnoťte my veb" vůbec nereagovat. thingwath to IMHO vystihl nejlíp.
Miloš
Profil
Taky to může dopadnout tak, že jse někteří budou snažit dávat jsi pozor, aby jse jim nestávaly takové věci, jako…
Bubák
Profil
Nádherný příklad zcela čerstvého uneseného vlákna.
Railbot nádherně vysvětluje, proč se může stát, že slidebord na svůj požadavek nedostane žádnou odpověď.

Když se někomu podaří vnutit hrubku do každého pátého slova a dokořenit příspěvek několika menšíma chybama, tak to je fakt mazec.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0