Autor Zpráva
Keilew
Profil
Ahoj, toto téma tu už zapadlo někam do historie jako neuzavřené a nevyřešené. Pokusím se ho znovu otevřít:
Nestálo by za zvážení vytvořit diskusi o "JSP & Servlet"?
Je to rovnocenný server-side prostředek jako zde trůnící PHP. Dle mého skromného názoru začátečníka v JSP a středně pokročilého Javisty dokonce nepoměrně lepší. PHP je takový jazykový kočkopes... ani ryzí Céčko ani solidní OOP a to je jeho zásadní nevýhoda. Musíte se učit "nový" jazyk. I když je výrazně benevolentní i tak. V JSP v klidu využijete třidy, které byly Vámi původně napsané pro úplně jinou aplikaci a to se mi na tom strašně líbí.
PHP je hodně využívané a podporované, o tom žádná. Je to ten důvod, proč bude můj požadavek zamítnut?;-)
Jinak kdo shání JSP hosting, nadatlujte g-hosting.cz a napište majiteli, už to běží;-) Placený samozřejmě. Divím se, že se taky nerozleze na freewebech. Stačí nainstalovat Jakarta Tomcat, pošťourat se v Apachi a v podstatě je hotovo... Jednou se Vaše aplikace přeloží a pak už to lítá jak na drátkách...

Tak čekám na korekce svého výplodu a na názory;-)

Keilew
koudi
Profil
Osobně bych se tomu vůbec nebránil - přeci jenom je to další webová technologie. Otázkou jen zůstává, kolik lidí tady tomu rozumí a bylo by schopno poradit - třeba já ne :)
Keilew
Profil
Určitě se najde někdo, kdo tomu rozumí trochu víc. Nevím, jestli sem chodí i Roman Pichlík, ale kdyby se to zkusilo, třeba by se něco našlo. Možná je to ale zbytečné, třeba se do toho fakt nikomu nechce, učit se JSP, když existuje tolik zdrojáků v PHP, které stačí jen zkopírovat a hurá, mám diskusní fórum, anketu, chat...
izsak
Profil
Osobne subjektívny názor: JSP sú neskutočne kostrbaté a v PHP sa s oveľa menšou námahou dá s pomocou overeného šablónovacieho systému dosiahnuť podstatne viac, ako v JSP. Síce PHP nie je taký framework ako Java, ale JSP je zbytočný moloch, čo dokáže veľmi málo.
Keilew
Profil
izsak
Můžu se zeptat, co dokáže PHP a JSP ne?
llook
Profil
Víš co, ono jde o to, že se tu zatím dotazy na JSP moc neobjevují, takže bohatě stačí neutrální témata Nezařaditelné dotazy a Jak něco udělat. Nakonec fórum o databázích také vzniklo až potom, co toho začlo být v ostatních fórech víc (hlavně v PHP).

izsak Kromě odpovědi na Keilewovu otázku by mě taky zajímala tvoje definice slova framework, protože podle mě Java není framework.
thingwath
Profil
Srovnávat JSP a PHP je podle mě hloupost, JSP je spíš lepší šablonovač (no, dobře, ale...). Navíc JSP je jenom jedna z mnoha možnosti jak v javě psát webové aplikace.

Nicméně já si furt myslím, že by se sekce o ne-PHP webovém programování hodila. ASP.NET, Java v mnoha podobách, Ruby on rails, Pythoní frameworky... Teď je otázka, jestli čekat než přijdou lidi, nebo to rozjet a čekat, že je to přitáhne.
llook
Profil
Pro javisty je http://www.java.cz/detail.do?articleId=1158 , pro dotneťáky http://www.vyvojar.cz/Diskuznífóra/tabid/52/Default.aspx , pro pythonisty http://www.py.cz/KonferenceDiskuze a pro rubysty nevim.

Sekce, která by brala všechen server-side mimo PHP, o tom by se snad dalo uvažovat. Ale i tak, i když do toho zahrnu dotazy na mod_rewrite, tak těch dotazů je stále málo.

Všechno to má tak malou uživatelskou základnu, že se obávám, zda tu ještě je prostor pro další diskuze. Až bude aspoň obden nové téma k ne-PHP server-side, tak mě to teprve přesvědčí.
thingwath
Profil
llook
Spousta lidí by to třeba využívala, kdyby o tom věděla. Vidíš sám, jak omezený přehled má spousta lidí tady na diskusi, kteří neznají nic než PHP. Když nemůže Mohamed k hoře...
Keilew
Profil
llook
A to mi řekni, kdo by se obtěžoval směřovat dotaz na JSP do sekce Nezařaditelné? Od začátku mu bude jasné, že na tento dotaz nejspíš nikdo neodpoví, protože je to dotaz specifický a kolik odborníků na JSP se potuluje ve zmíněné sekci?
JSP a "lepší šablonovač"? Jak to mám chápat? Nenašel jsem zatím nic, co funguje v PHP a co by se nedalo pomocí JSP naprogramovat, mnohdy mnohem elegantněji. Třeba něco existuje, ale moc v to nevěřím. JSP má velice silný background v podobě Javy. O PHP a porodních bolestech jejich pojetí OOP snad netřeba psát. Navíc mi to přijde poměrně zbytečné vyvýjet dál sólově jazyk, který je v dnešní době ekvivalentem k již zaběhlým jazykům z ne-webovského prostředí. Ale to je věc názoru. Nicméně JSP, ASP i Python vídáme častěji a častěji, tak na ně nezapomínejte.
Rada pro toho, kdo si tento thread vygooglí nebo vyhledá na jakpsátweb.cz. K tématu Tomcat, JSP, Servlet rádi odpoví na builder.cz v sekci Java.
finc
Profil
http://finc.ic.cz/?p=15
bubak
Profil *
finc

tak to je masakr, hlavne co tam predvedl Roman Strobl :)
Keilew
Profil
bubak
Co tě přimělo vytahovat thread z loňska?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0