Autor Zpráva
nightfish
Profil
V několika tématech se zde v minulosti diskutovalo založení IRC kanálu pro diskusi. Dokonce už i byl založen kanál na ausirc, ale ten v současné době již nefunguje a nikdo jej nenavštěvuje. Proto jsem se rozhodl založit kanál #jpw na síti IRCnet.

Pro znalé:
adresa serveru: irc.felk.cvut.cz nebo irc.i.cz (a nebo libovolný jiný na IRCnetu)
port: většinou 6667
název kanálu: #jpw

Jak se připojit:
1) přes webové rozhraní (http://www.irc.cz/cgi-bin/irc.cgi) - stačí změnit jméno kanálu na #jpw
2) přes irc klienta (např. mIRC, HydraIRC, xchat, popř. i Miranda)

V případě jakéhokoliv dotazu k IRC, klientům nebo připojení k serveru se ptejte buď tady nebo na mém ICQ.
Bubák
Profil
Má někdo návod pro lamu (to jsem já), jak to zprovozním v prohlížeči Opera - má vestavěného IRC klienta.
nightfish
Profil
Bubák
IRC klient by se měl aktivovat Ctrl+5 (i když to mě na čerstvé instalaci nefungovalo, stačilo do adresního řádku zadat irc://irc.felk.cvut.cz a zobrazil se mi dialog, kde jsem vyplnil jméno, přezdívku, adresu serveru (irc.felk.cvut.cz), opera se připojila, po kliknutí na Nová místnost jsem zadal jméno kanálu (#jpw) a byl jsem tam)...
Bubák
Profil
Opera píše "Připojuji se" a "Vstupuji do místnosti...", po minutě naskočí "Odpojen/-a od chatu".
Předpokládám, že kanál = místnost, je to tak?
nightfish
Profil
Předpokládám, že kanál = místnost, je to tak?
ano

s tím odpojením nevím, jediné co mě napadá, že bys měl nastavenou přezdívku, kterou už má někdo zaregistrovanou...
filip186
Profil
Mě se objeví to samý jako psal Bubák.

s tím odpojením nevím, jediné co mě napadá, že bys měl nastavenou přezdívku, kterou už má někdo zaregistrovanou...
Tak kvůli tomu to určitě nebude.
nightfish
Profil
filip186
no nevim
dneska jsem tam zahlidl 3 lidi s operou (verze 9.02)
takže asi někde něco děláte špatně... v opeře se nevyznám, takže v tomhle nemůžu sloužit
Dero
Profil
Tak dámy a pánové, zapojte se. Když se tam budeme courat po jednom, tak kanál nikdy neožije!
quinux
Profil
Dero
Já myslím, že kanály jsou žívé dost, krysy, potkani a jiná havěť spláchnutá do záchodu :D
Kajman_
Profil *
A nedopadne jak ten minulý?
Dero
Profil
Kajman_: Ne, už jsem chytili do své sítě i DoubleThinka.
mila
Profil
Sorry pánové, včera jsem se přihlásil, na něco přepnul, a než jsem přepnul zpět, tak jsem usnul:) Pokusy o mé probuzení přes obrazovku jaksi nezabraly:)

Jinak s operou v pohodě, stačí zkopírovat adresu, zadat do prohlížeče a vyplnit přezdívku a místnost (#jpw)
Bubák
Profil
V Opeře se nedaří. Najede "Načítám seznam místností..." A nic. Ve win to okno jse aspoň zavřít, v Linuxu ho musím odstřelit. A pkdyž dám vstoupit to místnosti, tak to už jsem psal:
Opera píše "Připojuji se" a "Vstupuji do místnosti...", po minutě naskočí "Odpojen/-a od chatu".
Opera 9.02
Filips
Profil
Přijďte na IRC kanál ať je nás tam více. :)
thingwath
Profil
Nudíte se? Je vám smutno? Nevíte kde je v Brně nejlepší hospoda?

Neváhejte a navštivte náš IRC kanál, postarají se o vás ty nejnudnější diskutující na celé planetě, dozvíte se nedozvěděné, uvidíte nevídané a nebude vás to stát ani kačku!
thingwath
Profil
Drazí návštěvníci, dovoluji si Vás upozornit, že náš kanál je otevřen 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, proto nás můžete Vaší návštevou poctít i dnes!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0