Autor Zpráva
Acci
Profil
Zkoušel jsem si pročítat starší diskuse a napadlo mně, že ty nejčastější dotazy by mohly být na nějakém webu, kde by byly vysvětleny. Prostě by tam byl dotaz položený zde v diskuse a byly by na nĚho dobře zodpovězeno byz zbytečných příspěvků. Navíc by se v nich začátečník lépe vyznal, protože by tam muselo být lepší hledání než tady a otázky a odpovědi by byly mnohem lépe zařazeny do kategorií a podkategorií. Co vy na to?
Marty
Profil
Není to špatný nápad, ale já narážím na dvě překážky:
1)zda by se našel někdo, kdo by takovéto otázky vyhledal a sepsal(patrně jich nebude málo)
2)zda by si je lidé, kteří se chtějí na něco zeptat přečetli, zdá se mi, že každý raději založí nové téma, než aby na diskuzi zkoušel hledat
Martin Kuželka
Profil
O tomhle už se uvažuje hodně dlouho...
mat
Profil
mám pocit, že snad Yuhů buduje nějaké faq na jakpsatweb z téhle diskuze, ale nevím, tohle bude asi spíš otázka ně něj...
Yuhů
Profil
jo, až se Yuhů vyhrabe z několika akutních projektů v jiných oblastech, tak se nad tím zamyslí. Zatím to někdo můžete dávat dohromady, jestli se vám chce. Aspoň odkazy nebo něco. Nebo prosím vymyslete systém, kterým by se to dalo udržovat, aniž bych nad tím musel hodinu denně sedět.
llook
Profil
Co takhle využít "důležité příspěvky" - tedy příspěvek, který je ve vláknu vždy navrchu a je u něj obrázek s vykřičníkem (dělá se to tím odkazem "Označit jako důležité").

Už jsem se o něco podobného pokusil v sekci PHP, ale je fakt, že to moc neaktualizuju.
Honza Hučín
Profil
Podle mého názoru shromáždění nejčastějších dotazů je krokem vpřed, ale vyřeší problém jen trochu. Musí to mít tyto vlastnosti:

1. přehledné, aby se v tom dobře hledalo
2. dotazy jasně, úplně a dobře vysvětleny
3. uživatelé této diskuse si musejí zvyknout odpověď na svou otázku nejdřív hledat tam

Tedy něco jako současné JPW, jenom členěné podle "chci udělat". Potíže je v tom, že uživatelé radši založí nové téma a bědují, že jim nikdo neodpovídá, než aby zkusili hledat. A když přece jen zkusí a najdou, přesto založí nové téma a napíšou "sorry, jsem lama, nepochopil jsem to, vysvětlete mi to ještě jednou".

Řešením by byl inteligentní systém, který by zanalyzoval položený dotaz a předložil uživateli na výběr nejpravděpodobnější témata. Jenže to je dost těžké udělat.
Honza H.
Profil *
Honza Hučín : . . .uživatelé radši založí nové téma a bědují, že jim nikdo neodpovídá, než aby zkusili hledat. . . .
Nelze než souhlasi. To se týkalo ( a možná ještě týká i mě ). Narazil jsem na problém a honem do diskuze. Jenže ve většině případů se stačí trochu porozhlédnout. Zdravě jsem se naštval, stáhnul si celý Jak psát web a několik večerů věnoval důkladnému pročítání. Hodně věcí jsem si ujasnil a na hodně nových narazil . Teď je nepotřebuji, ale vím kde hledat a nemusím zahlcovat fórum. Ale osobně mám jiný problém. Nedostanu se k fóru každý den a hodně dotazů mi zmizí někde v hloubi fóra. Na některé zareaguji a za několik dní mě zajímá názor ostatních, ale je problém ono téma najít. Možná by bylo vhodné, aby se každý nějak dostal zpětně k tématům, ke kterým přispíval a rozšížit počet posledních témat krokováním zpět podle datumu.
centi
Profil
Honza H.
Staci sa zaregistrovat a v profile budes mat zoznam vsetkych tvojich prispevkov (alebo aspon urcity pocet poslednych)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0