Autor Zpráva
DZer
Profil
Nechtěli byste zde zavést "hodnost" uživatelů, jako tomu je na ostních fórech. Jako- Nováček,Občasný diskutér, Pravidelný diskutér atd...
DJ Miky
Profil
K čemu? Kdo chce vědět, jak je na tom daný uživatel, otevře si jeho profil.
habendorf
Profil
Proboha jen to ne. Co bych asi tak vyfasoval? Stará Blažková? :o)
koudi
Profil
Proboha jen to ne. Co bych asi tak vyfasoval? Stará Blažková? :o)
To v tom lepšim případě :)
marvas
Profil
podľa mňa je to dobrý nápad.
Dero
Profil
Nesouhlasím. Občas se štěká už i na moderátory, že si myslí, že jsou něco víc, když mají pod jménem ono "magické" Moderátor.

Zavádět další segregaci členů diskuse mi přijde zbytečné, ne-li kontraproduktivní.
Joker
Profil
DZer
Možná lepší než "hodnost" podle počtu příspěvků by byly lepší jakési "karma body", tj. že návštěvníci by mohli dávat plus/mínus bod přínosným nebo naopak hloupým příspěvkům.

Ale i to by možná přineslo problémy, takže snad raději nic. A počet příspěvků máme v profilu :)
DoubleThink
Profil *
Tento doplněk je z kategorie zbytných až zbytečných. Databáze této diskuse v tuto chvíli zabírá úctyhodných 120MB. Počet dotazů za minutu se blíží k tisíci.
Takže podobné funkce se budou v nejbližší době odstaňovat, ne přidávat. Zejména půjdou přes palubu různé součty a statistické informace.
Alrikuser
Profil
Vydyt je to blbost pokud chces expit tak si to delej nekde jinde ale toto by vedlo jen ke spamovani fora a podobnejch blbin.
Joker
Profil
Databáze této diskuse v tuto chvíli zabírá úctyhodných 120MB. Počet dotazů za minutu se blíží k tisíci. Takže podobné funkce se budou v nejbližší době odstaňovat, ne přidávat.
Slušné skóre :-) Na druhou stranu, třeba phpBB fórum s podobným počtem příspěvků by zabíralo odhadem o polovinu víc.

Btw. tak varianta tohoto by byla zobrazovat celkový počet příspěvků u jména uživatele, to by snad databázi moc nezatížilo, ne? Přesto souhlasím, že to není nutné.
DoubleThink
Profil *
třeba phpBB fórum s podobným počtem příspěvků by zabíralo odhadem o polovinu víc
Pokud bych vycházel z extrapolace mého jiného projektu, tak by zabírala minimálně 10x víc.

zobrazovat celkový počet příspěvků u jména uživatele, to by snad databázi moc nezatížilo, ne?
Zatížilo - dost drasticky. Pokud chceš znát počet příspěvků uživatele, musíš je sečíst. V tomto threadu devětkrát.
DJ Miky
Profil
Pokud chceš znát počet příspěvků uživatele, musíš je sečíst. V tomto threadu devětkrát.

On se součet neukládá jako další sloupec v DB, ale při každém zobrazení se počítá?
DZer
Profil
Dobře, dobře to mi stačí, jen mě zajímalo proč to tu neni. Místo na severu neni hold nafukovací... to je jasný.

Joker: jj, to je dobrá věc, třeba na Foru Světa HW kam chodim, tam to je a myslim že je to prospěšný.
RPG
Profil
Souhlasím, je to zbytečné. Zde se má diskutovat. Ne si budovat nějaké pomyslné „postavení“. Nehledě na to, že podobný doplněk stejně nenese žádnou informaci.
WanTo
Profil
Na RPG fóru to mají řešené tak, že speciální "hodnost" si může dovolit jen ten, kdo dosáhne 1000 příspěvků.
Joker
Profil
Zatížilo - dost drasticky. Pokud chceš znát počet příspěvků uživatele, musíš je sečíst. V tomto threadu devětkrát.
No v tom případě by to opravdu zatížilo; ovšem kdyby byl na počet příspěvků zvláštní sloupec a součet se dělal jen při mazání (při vkládání by se jen inkrementovala hodnota ve sloupci), mohla by zátěž být i nižší než dneska, podle toho, jak často se zobrazuje profil uživatele.
japlavaren
Profil
rychlost tofoto fora je ozaj genialna, najlepsie forum. i tak si vsak myslim, ze par veci by sa z database mohlo odstranit. napr zajmi userov a podobne, i tak no nikto necte a kazdy tam ma pc a podone...
Joker
Profil
japlavaren
Nemyslím si, že by to něco ušetřilo. Alespoň co jsem viděl statistiky jednoho celkem velkého phpBB fóra, tabulka s informacemi o uživatelích je směšně malá v porovnání s celkovým zabraným prostorem- vyhledávací index, texty příspěvků a informace o příspěvcích dohromady zabírají víc než 95% celkového prostoru obsazeného databází fóra (samotný vyhledávací index zabírá víc než 50%).
thingwath
Profil
DoubleThink
120MB dat si podle mě ještě ani nezaslouží pojmenování databáze... :-)
Joker
Profil
120MB dat si podle mě ještě ani nezaslouží pojmenování databáze... :-)
A co třeba WebZdarma s limitem databáze 5MB? :-))
DoubleThink
Profil *
120MB dat si podle mě ještě ani nezaslouží pojmenování databáze... :-)
Můžeme tomu pracovně říkat "rohlík s máslem", když ti to pomůže ;)
Yuhů
Profil
> 120MB dat si podle mě ještě ani nezaslouží pojmenování databáze... :-)

Provozovatelé tohoto hostingu se domnívají, že zaslouží. To je rozhodující. Já si taky myslím, že tři sta tisíc diskusních příspěvků je databáze. Ale to je fuk.

Toto fórum je postaveno na enginu miniBB. Líbilo se nám, že je fakt mini, na rozdíl od ostatních BB. Pár věcí jsme ještě odmazali. Takže hodnost uživatele přidávat nebudeme.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0