Autor Zpráva
Koule
Profil *
Myslím, že je načase založit nový oddíl nazvaný "Správa serverů", kde by se vkládaly dotazy ohledně nastavení webserverů, host. služeb apod. Stávající vlákno hostingy se k tomu necodí a napříč vlákny je toho roztříleno už dost...
Tower
Za to bych se také přimlouval.

Často se zde objevují žádosti o rady ohledně pomoci nastavení a nějaké vlákno, které by se tím zabývalo globálně stále chybí. Přitom správně nastavit spustit server je nutnost pro každého programátora.
Koule
Profil *
Škoda, myslel jsem, že je to dobrý nápad...
souki
správně nastavit spustit server je nutnost pro každého programátora.
Vážně? Já si vždycky vystačil s jednou zprávou po ICQ technikovi :)
Koule
Profil *
souki

Pokud programátor, který samozřejmě programuje webové aplikace, nazná základní funkci DNS, nastavení přesměrování a dalších komponent, způsoby zabezpečení a vlastně základní logiku zpracování kódu, tak je to pouze zkoušeč (jede - nejede) a nikdy nevytvoří dobře fungující aplikaci...
souki
Koule
Je rozdíl mezi "znát" a "aktivně používat". Já osobně nemám potřebu umět přenastavovat mailserver nebo rozdělovat zátěž mezi více serverů. Radši si zaplatím někoho kdo to ovládá perfektně a nepovažuji to za nutnou dovednost programátora.

A i proto jsem pro založení této sekce.
nightfish
Tower
Přitom správně nastavit spustit server je nutnost pro každého programátora.
jakmile začne být nastavování serveru nezbytné pro možnost vykonávání funkce programátora, tak je něco špatně (teda pokud to není jednomužná/jednoženná firma, kde programátor je zároveň i ředitelem, IT managerem a uklížečkou...)

Koule
Pokud programátor, který samozřejmě programuje webové aplikace, nazná základní funkci DNS, nastavení přesměrování a dalších komponent, způsoby zabezpečení a vlastně základní logiku zpracování kódu
co má fungování DNS a nastavení přesměrování společného se základní logikou zpracování kódu? a co vůbec znamená "základní logika zpracování kódu"?
Koule
Profil *
nightfish

Dobře, řeknu to jinak. Každý návrhář webové prezentace musí alespoň okrajově znát cesty informací uživetel -> server -> uživatel -> server -> N... a způsob jejich zpracování. Takže to DNS zastupuje ty cesty, přesměrování apod. pak kromě cest také zpracování.

Pod pojmem "základní logika zpracování kódu" si představuji postupný popis jednotlivých dějů, které se musejí vykonat, a jejich vztahy = důležité pro optimalizaci kódu...

souki

To je jasné, jenže alespoň základ musí znát každý. Vždyť skoro pořád se zde objevují dotazy na .htaccess, mod_rewrite, DNS, instalaci...
souki
Koule
Co má .htaccess, mod_rewrite, společného s nastavením serveru? Pod tímle pojmem bych si představoval spíše kompilace dalších rozšíření k apache a podobně...
Koule
Profil *
souki

Pokud budeme takto ortodoxní, tak tady bude 3x víc témat a pořád to bude málo... Jsou to prvky, které ovlivňují chovaní serveru. Možná to pouze není tak přímé jako nastavení IIS...
DoubleThink
Profil *
Myslím, že je načase založit nový oddíl nazvaný "Správa serverů"
Imho není.
Dotazy ohledně nastavení serveru tvoří tak promile celkového množsví. Pochopitelně sem nepočítám nastavení PHP interpreta, které spadá do sekce "PHP". A pochopitelně sem nepočítám dotazy ohledně nastavení MySQL serveru. Ty zas patří do "Databáze na webu".

Témata v naší diskusi kopírují poptávku, ne naopak. Navíc neustálým zjemňováním diferenciace témat přes rozumnou mez (kterou jsme už imho překročili) dosáhneme chaosu, ne pořádku.

Jsem proti.
Yuhů
házejte ty dotazy prosím do nezařazených,
bude-li jich spousta
a najde-li se moderátor, který na ně bude umět a chtít odpovídat,
můžeme to zvážit. Zatím jsem ale taky proti.
ronnie
O .htaccess je tady mnoho dotazů, určité více než k některým jiným sekcím.

Když už jste nakousli téma o tématech, navrhoval bych přejmenovat sekci PHP do obecnějšího formátu, aby název zahrnoval veškeré programovací jazyky na webu a ne jen PHP. Nakonec i v sekci Databáze na webu (obecný název!) jsou dotazy téměř výhradně k MySQL, dotazy k MS SQL, která je v popisku tématu, jsou za r. 2007 jen dva. Dotazů na Javu, ASP.NET, Python také pravda není tolik, ale může to být dáno tím, že potenciální tazatelé mohou mít pocit, že zde nejsou vítání, když tady jejich jazyk nemá téma. Spousta lidí používá i něco jiného než PHP.
Timy
ronnie
Ale jak bys to chtěl zase pojmenovat? Začátečník ani neví, co to PHP pořádně je, takže když uvidí nějaký nadpis "skriptovací jazyky", nemyslím si, že by ho napadlo postnout tam nějaký dotaz na PHP.
ronnie
Databáze na webu
MySQL, MSSQL, PostgreSQL a další webové databáze.

Programování na webu
PHP, ASP.NET, Python a další jazyky

To mi připadá jednoznačné. Pojem skriptování bych tam raději nedával, mátlo by to.
Tower
ad DoubleThink, Yuhů

Dobře. Mám sic pocit, že by si tato oblast zasloužila větší pozornost a počet příspěvků už není tak malé číslo, nicméně ani tak vysoké.

Diferenciace kategorií je v současnosti rozmělněná právě příliš. A to ne jejich početností, ale chaotičností. Jak už bylo zmíněno například výše, proč zde neexistuje "Programování pro web", ale přímo konkrétní "PHP". Podle této logiky by zde měla být i sekce "MySQL"...

Podobně oddělení "Fireworks" je trochu přežité a hlavně zmatečné.

Modervání tohoto fóra chápe mnoho jedinců jako prestižní záležitost, takže nalézt schopného moderátora by snad neměl být problém.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.