Autor Zpráva
človíček na klíček
Profil *
ahoj ,
bylo by to možné ?

na českém internetu jsem našel jen dost ubohou diksuzi na java.tatousek.cz , kam nikdo nechodi a vzhledem k tomu , že sem lidí chodí dost by se tu mohla slušně rozjet i tato asp diskuze .

co vy na to ?
venca163
Profil
človíček na klíček
když už, zavedl bych sekci, která by zahrnovala všechny ostatní programovací (skriptovací, chcete-li) jazyky kromě PHP
Petr Tichý
Profil
Jak řekl venca163, ASP.NET a ostatní serverové skripty.
človíček na klíček
Profil *
jsem pro , ted jeste o tom rpesvedcit adminy :)
1
Profil *
?
Mastodont
Profil
človíček na klíček

To jste teda asi moc dlouho nehledal, diskuse o ASP i .NETu je třeba tady:

http://interforum.interval.cz/
človíček na klíček
Profil *
taky koukni do sekce ASP a podívej na kolik témat je tam nějak odpověd , tak na 25% ?
WanTo
Profil
Až bude v ASP psát tolik lidí co v PHP, tak možná budou i obsáhlejší diskuze. Ale kdo dneska ASP používá, že? :)
človíček na klíček
Profil *
moc lidí ne , ale je to škoda protože je to super jazyk
Mastodont
Profil
človíček na klíček

Původní ASP nebo ASP.NET?
človíček na klíček
Profil *
Mastodont

používám ASP
Mastodont
Profil
No, proti gustu žádný dišputát, ale .NET je přece jen úplně někde jinde - to je asi to samé, jako kdyby dneska někdo psal v PHP 2 ...
človíček na klíček
Profil *
a v čem je .NET lepší ?
Peca
Profil
človíček na klíček
Třeba už jenom v tom, že je po něm poptávka.
Tower
Profil
Srovnávat to dost dobře nejde, protože ASP je skriptovací jazyk a .NET framework. Takže nejmarkantnějším rozdílem je budoucnost, která je u ASP.NET zcela jistá. Jazyk ASP je již naproti tomu delší dobu mrtvá záležitost a nutno také podotknout, byť je to jen osobní názor, že je to dobře.

Co se mi ale na .NET nejvíce líbí, to je vožnost svobodné volby programovacího jazyka (od C#, VB, F# atd.) - čili další důkaz nesrovnatelnosti zmíněných technologií.

Z mého pohledu je vývoj na ASP.NET rychlejší, logičtější a jednodušší. Nicméně nikdy jsem s ASP nepracoval, pouze prohlížel.
človíček na klíček
Profil *
tower

v .NET využíváš více programovacích jazyků ??
WanTo
Profil
Víc programovacích jazyků jde využít snad i ve starém APS, ne? Alespoň já jsem kdesi viděl možnost volby mezi JScriptem a VBScriptem.

človíček na klíček
Přes Google najdeš určitě spoustu informací o .NETu, které budou hodnotnější, než když ti tu někdo začne vysvětlovat, co .NET je ;-)
človíček na klíček
Profil *
ok
DoubleThink
Profil *
bylo by to možné ?
Jistě, je to otázka několika kliknutí.

(...)sem lidí chodí dost by se tu mohla slušně rozjet i tato asp diskuze.
Tvoje premisa je bohužel chybná. Je to stejné, jako se domnívat, že tisíc opic napíše báseň líp než jedna samotná (pochopitelně obrazně myšleno :)
V této diskusi je teď něco kolem 48 tisíc vláken. Z toho jsem napočítal něco kolem 20, které řeší programové záležitosti ASP nebo ASP.NET. Pokud máte radši procentní údaj, tak je to 0,04%, tedy zhruba každé 2400. vlákno.

To je problém první: nulová poptávka.

Druhý problém je nulová nabídka - nemáme moderátora, který téma ovládá a je ochoten se mu aktivně věnovat.

Jak řekl venca163, ASP.NET a ostatní serverové skripty.
Například? Dobrá zkusme třeba Javové servlety: 0,003% - to už je desetkát míň, než je deuteria v pitné vodě.

V budoucnu se spíš dočkáme ubývání a slučování témat. Už teď se jich pár takových rýsuje.
Nox_lbc
Profil
Fórum na builderu.cz je stále v provozu ...
človíček na klíček
Profil *
doublethink

nemyslím si že poptávka by bylo nulová ...

btw kde se řeší ty asp věci ?
WanTo
Profil
btw kde se řeší ty asp věci ?

Zkus MSDN.
človíček na klíček
Profil *
MSDN?
WanTo
Profil
Microsoft Developers Network. http://www.msdn.com
človíček na klíček
Profil *
aha
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0