« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Railbot
Profil
Keilew
Bavíme se o maturitě, kterou má dnes každá lopata a je docela úplně jedno jaké známky z ní máš. Diplom je "trošku" něco jiného.
djlj
Profil
Pět je součet. :o)
Wow, gratuluju. Mě to čeká příští týden — já jedu na čtverky :).

v září si to zopáknu a budu vpohodě ;)
Ono je to prej stejně v září lepší a jednodušší…
Keilew
Profil
Railbot
To už je bohužel díky soudružce Buzkové pasé. Bakaláře si může udělat každá druhá lopata...
Peca
Profil
Keilew
Každá druhá lopata... Jak na které škole. U nás je to asi tak každá pátá lopata, co o to vůbec má zájem :-)
Btw. od pondělí už jsme z lopaťáka povýšil :-))
Keilew
Profil
Peca

Pán je už inženýrem? Nějak brzo - u nás jsou státnice až v červnu. Tak to gratuluju!;-)
Zavedením strukturovaného studia se studium výrazně zlehčilo a bakalář se dává tak nějak za účast. Takže lopata, co to odchodí, to má jasný, bohužel. Mluvím teď o ČVUTu, ale tohle platí plošně. Hodně se proti tomu protestovalo, ale to je tak vše, co škola zmohla.
Světový trend je ale opačný - snahou je vychovat úzkou skupinku inženýrů a rovnou je předat do oboru na příslušná místa. Letos v únoru u nás absolvovalo na oboru cca čtyřicet lidí a tak do deseti jich má šanci zůstat v oboru, ostatní skončí jako junior programátoři nebo podobně... pro to ale tu školu nedělali, že...
YoSarin
Profil
Keilew
a můžu se zeptat který obor navštěvuješ?
Peca
Profil
Keilew
To ne... Jsem z UPOLu, takže magistrem ;-) A díky. Kde skončím, ještě netuším. Taky mě to trochu zaskočilo, že už to mám za sebou :-)
Původně jsem byl přijat na magisterský obor, ale zrovna u nás se to zvrtlo a dostali jsme povinně bakalářky. Jinak úmrtnost je tady veliká i na bakalářkách. Nebo spíš hlavně na nich. Úplní lopaťáci tady moc šanci nemají.
Timy
Profil
Peca
To mi povídej, mě už odtamtud vyrazili. Paradigmata programování jsou svinstvo :-). Ale jdu to, teď už poučen, zkusit znovu.
Keilew
Profil
YoSarin

Technická kybernetika
DJ Miky
Profil
Děkuji všem, kteří maturují, za zkrácený rozvrh :-). Mně to na(ne?)štěstí čeká až za tři roky...

Jinak samozřejmě gratuluji Derovi, Pecovi...
Zdeněk Košťál
Profil
Připojuji se ke gratulacím, mě to čeká za rok a když jsem si to dnes byl prohlížet, říkal jsem si že z takového "dusna" tam musím všechno zapomenout... fuj. Ještěže je to až za rok.
Petr Tichý
Profil
"Ještěže je to až za rok."
Fuj. Ještěže až za tři roky.
Gekon
Profil
Fuj. Už za rok:(
YoSarin
Profil
A ségra dneska. Úspěšně :)
Michalek
Profil
Mno, když už se to tu probírá, já celkem za osm. Matika a čeština za dva, počítače za jedna, angličtina za tři. No musel jsem se prostě pochlubit ;)
Railbot
Profil
Tady je to samej cucák :p
Michalek
Profil
Railbot
Právěže už ne :-P
YoSarin
Profil
Nechtějte abych se začal chlubit já :D
Vladosik
Profil
Railbot
Taky me prekvapuje, kolik je tu "cucáků":-) Myslel jsem, ze je tu starsi komunita.

Abych se take "pochlubil", tak ja maturitu opakoval... Neudelal jsem zkousku z cestiny a vypocetni techniky. Takze jsem si to musel zopakovat az za rok:-( Tam byl pote vysledek 1,2,3,4. Jeste ze nebyl patej predmet:-D
Gekon
Profil
YoSarin
Koho zajímá, žes měl celkem za čtyři, ty šprte jeden? :)

Vladosik
V pokeru by to bylo celkem dobře:)
quinux
Profil
Keilew
ostatní skončí jako junior programátoři nebo podobně... pro to ale tu školu nedělali, že...
Titul netitul, nejdříve junior a pak senior. Není nic horšího než, když čerstvý ing bez praxe dostane teplé místečko někde nahoře. ;o)
Mistr
Profil
bakalář se dává tak nějak za účast
Nemám ten dojem.

Takže lopata, co to odchodí, to má jasný, bohužel. Mluvím teď o ČVUTu
Jak o kterém ČVUTu. Na stavební fakultě to zas taková dávačka není.

Hodně se proti tomu protestovalo, ale to je tak vše, co škola zmohla.
Nevím kdo proti tomu protestoval, ale škola s tím moc dělat nezmohla. Je to dle Boloňské (či jaké) úmluvy, kdy je s ohledem například na snazší přechod mezi školami v rámci signatářských zemí (předně Evropská unie) rozděleno studium na tři fáze: bakalářské - magisterské - doktorandské. A proti tomu i sebevíc protestující škola mnoho dělat nemůže.
Railbot
Profil
Keilew
Pokud si myslíš, že titul ze školy z tebe hned dělá seniora všeho možného, tak jsi na omylu :) Řekněme si upřímně, ve školách se toho moc užitečného neučí. Hromadu vědomostí člověk načerpá až v praxi, o zkušenostech nemluvě. Právě otitulovaní blbci na vysokých pozicíh jsou to nejhorší. Mají titul, ale prd umí :)
Keilew
Profil
quinux, Railbot
Asi vám utekla pointa. Třeba můj obor je vysoce specializovaný, ale v praxi na místo v něm narazíte jen sporadicky. Nabídka převyšuje poptávku. Já to v prváku netušil, škola to ví už hezkou řádku let a nic s tím nedělá. Co z toho vyplývá? Že většina absolventů neskončí v oboru, na který jsou připraveni (a musím uznat, že kvalitně - magisterský blok je opravdu dobrý), ale půjdou hezky od nuly dělat něco jinýho ( třeba ty junior programátory nebo politiky:-) ). Frštehe?;-)

Mistr
Můžu se zeptat, kde studuješ / kde jsi studoval? Doba se změnila a zrovna FEL při ČVUT tím hodně utrpěl. Stavárna je stále těžká, to je pravda, ale i tam existují dávací obory - typicky ekonomické, ekologické atd. A právě ten nepoměr a taky nepoměr mezi jednotlivýma školama (vyhození studenti z FELu jsou na ekonomce nebo zemědělce za krále) je demotivující.
Když občas poslouchám, jak se někdo chudák musel naučit ke zkoušce na výpočetní větvi použití hnojiv, tak je mi ho upřímně líto, já se pohyboval pouze a jen v diferenciálních a diferenčních rovnicích, umělý inteligenci, teorii rozpoznávání (to je obzvláště síla)...:-)

je to dle Boloňské (či jaké) úmluvy
A právě tímhle diktátem se rozoral ze dne na den docela fungující systém... místo plynulé restrukturalizace... dneska studenti v prvácích slyšívaj: "Buďte rád, že jste to dneska udělal, před dvěma roky by vás vyrazili"... A to už mluví za vše. Přechod na strukturované studium na FELu se totiž odehrál tak, že se proškrtaly osnovy.
Keilew
Profil
ad cucáci:

mě to nepřekvapuje, já čekal, že tu budu nejstarší:-) Když vidím ta hodnocená portfólia a tak samej ročník porevoluční:-) Kdo je tu pod 1980?
Gekon
Profil
Keilew
Yuhů, Marek Prokop, Leo, Radek Hrabůvka a toť vše, na koho si vzpomenu:)
Keilew
Profil
Gekon

Ono toho asi ani víc nebude... mimoto tebou jmenovaní se zde vyskytnou spíš sporadicky. Aspoň teda v poslední době. Ale to je jasný - musí je něco živit a tlachání to není;-)
quinux
Profil
Keilew
Že většina absolventů neskončí v oboru
IMHO to platí pro všechny obory. Když se podívám na své okolí, tak až na pár vyjímek se nikdo neživí tím co studoval (včetně mne ;o)


Kdo je tu pod 1980
OMG ja asi taky ;o)
Railbot
Profil
Kdo je tu pod 1980
OMG ja asi taky ;o)

A jaký to tady bejvávalo za císaře pána? :))
Keilew
Profil
quinux
Ale to je právě ten diametrální rozdíl mezi naším školstvím a školstvím zahraničním. Trh, firmy, to vše má vytvářet poptávku a školství má flexibilně reagovat. A to se právě neděje a to je ta chyba. Proto se dneska dá studovat jen "pro titul", protože je stejně jasný, že ho to živit nebude...

Railbot
Císař pán Husák pořád něco mlel v televizi, nikdo to nechápal a všichni kejvali. Takže vlastně stejný jako teď;-)
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0