« 1 2 3
Autor Zpráva
Railbot
Profil
Keilew
Dneska lidi taky kejvou, ale většina nechápavě ze strany na stranu :)
D
Profil *
quinux
IMHO to platí pro všechny obory. Když se podívám na své okolí, tak až na pár vyjímek se nikdo neživí tím co studoval (včetně mne ;o)
Velmi výrazně nesouhlasím. U některých oborů (IT) skončí naprostá většina v oboru.

Railbot
Řekněme si upřímně, ve školách se toho moc užitečného neučí.
Jak na které škole. Jsou školy, kde ne, jsou školy, kde ano. Já jsem spokojen.
Ronnie
Profil
Timy

BTW: Odteď si můžu říkat - "Měl jsem na maturitě lepší známku z matematiky než Dero." -- to zní :o))

To já si můžu říkat "Měl jsem na maturitě alespoň z matiky stejnou zámku jako Dero":-)

Co se týče škol, neřekl bych, že se učí zbytečnosti, spíš mi vadí, že vždycky projdou všichni, aniž třeba látku chápou. Dělal jsem seminárku a VŠE celému patru na kolejích a paradoxně všichni měli lepší známku než já:/

Překvapoje mě, kolik lidí vypadlo od matury. U nás na gymplu jsme si rozdali zámky předem. Více než polovina třídy měla maturu za 4 (možná to bylo tím, že byli poze 4 pánové tvorstva ve třídě:) a za posledních x let se nestalo, že by někdo od matury vyletěl...
R
Profil *
Asi půjdu na medicínu, jak to tu sleduju...
quinux
Profil
D
Velmi výrazně nesouhlasím. U některých oborů (IT) skončí naprostá většina v oboru.
OMG myslel jsem to obecně. Samozřejmě, se najdou obory, kterých se to tolik netýká, ale z drtivé většiny jsou to obory, kde je vysoká poptávka po lidech, což se o IT dá obecně říct.

Jak na které škole. Jsou školy, kde ne, jsou školy, kde ano. Já jsem spokojen.
Ty jsi spokojen, protože si myslíš, že tě naučí hodně, ale ve chvíli kdy to zkonfrontuješ s realitou, tak zjistiš, že toho vlastně moc nevíš ;o)
Timy
Profil
Ronnie
"Více než polovina třídy měla maturu za 4 (možná to bylo tím, že byli poze 4 pánové tvorstva ve třídě:) a za posledních x let se nestalo, že by někdo od matury vyletěl..."
To je hezké skore, měli jsme podobné. Polovina třídy za 4, dvě třetiny s vyznamenáním. Kdybych nedostal z češtiny baroko, mohl jsem mít taky vyznamenání :-). Ale u nás to loni jedna neudělala, respektive nebyla vůbec připuštěna k maturitě. Z těch, kteří byli připuštěni, to taky udělali všichni. Nj, gympl.
Keilew
Profil
quinux

Můj názor je ten, že VŠ ti má otevřít obzor v nějakém oboru, naučit tě přemejšlet, seznámit tě s prostředky v tom oboru se vyskytující, naučit tě přemejšlet jako ony a hlavně tě naučit si dohledat všechny informace sám.
V praxi nejde zas až tak moc o to vědět/nevědět, ale působit tak, že tomu rozumíš, rozumět tomu a umět si dohledat detaily. A u oborů technických to platí dvojnásob. Já si skoro nic nepamatuju, jsem hlava děravá, ale spoustu věcí si umím odvodit nebo najít. A o tom si myslím, že to hlavně dneska je...
Keilew
Profil
Jinak když jsem maturoval já, tak součet 4 jsme měli jen 3 a židlí bylo požehnaně...
habendorf
Profil
Yuhů, Marek Prokop, Leo, Radek Hrabůvka a toť vše, na koho si vzpomenu:)

Ono toho asi ani víc nebude... mimoto tebou jmenovaní se zde vyskytnou spíš sporadicky. Aspoň teda v poslední době. Ale to je jasný - musí je něco živit a tlachání to není;-)

Tak teď nevím, jestli mám být rád nebo nerad, že se na mě zapomnělo.

Jinak maturita za 7 v roce 1991 :o)

A že tu je poslední dobou malý provoz? Neblázněte a koukněte se z okna ...
souki
Profil
habendorf
Okna? XP nebo Visty?
Keilew
Profil
habendorf

Tos měl ještě z ruštiny, ne?;-)
Koukám z okna a tam hnusně:-( Nejlíp je teď ve sklepě...
quinux
Profil
Keilew
Můj názor je ten, že VŠ ti má otevřít obzor v nějakém oboru, naučit tě přemejšlet
Ano s tvým názorem souhlasím. Ono školad tě nemůže naučit všechno. V jedné firmě se nějaká věc může dělat tak a v druhé zase jinak. Problém vídím spíše v tom naučit přemejšlet, protože to se u valné většiny studentů nepovede ;o)

Koukám z okna a tam hnusně
Venku svítí sluníčko a na něm pěkné vedro, uf :o)
Keilew
Profil
quinux
Venku svítí sluníčko a na něm pěkné vedro, uf :o)
No vždyť píšu, že je hnusně:-) Hlavně tady v podkroví na jižní straně. Větrák jede na plno a vedro neuvěřitelný:-(
Keilew
Profil
Nevíte náhodou, kde se dá vypnout ten žhnoucí aplet, co neustále ohřívá mou světnici a kompjůtr, přičemž ani proxy v podobě záclon a závěsů jeho činnost nijak výrazně neutlumí?
Při návrhu jeho stylů se asi stala chyba, protože se na něj nedá vůbec koukat a navíc otravuje návštěvníka úděsným vedrem. K tomu kruhovej design je už dávno z módy, samovolně pohybující se prvky se nepoužívají a tím spíš už vůbec ne marquee! A chybí tlačítko "vypnout styly"! Z přístupnosti dávám 0/10!
Mistr
Profil
Keilew
Můžu se zeptat, kde studuješ / kde jsi studoval?
Ano, můžeš se zaptat. Krom toho to mám v profilu. Studuji teď bakalářský obor Inženýrství životního prostředí na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Předtím mám ještě zkušenost i s tamním magisterským oborem Konstrukce a dopravní stavby; dělal jsem ho dva roky (2001 až 2003).

Krom toho v letech 1997 až 2001 Střední průmyslová škola zeměměřická v Praze.

Stavárna je stále těžká, to je pravda, ale i tam existují dávací obory - typicky ekonomické, ekologické atd.
Nesouhlasím. :-) Tak samozřejmě Ti tady nebudu tvrdit, že je ekologie lehká, budu Ti psát, že je jedna z nejtěžších... Ne, teď vážně. Pravdou je, že není třeba tak moc rýsovat nějaké výkresy apod., což jsem dělat nechtěl, takže jsem na to nešel. Každý si myslí, že je "ekologický" obor nejlehčí. Ono to zas není taková pravda. Absolventi toho oboru by měli trošku vědět o všem, takže je tam široké spektrum studovaných předmětů. Navíc i zde jsou dosti obtížné zkoušky. Asi největší strach je z Hydrologie, ve které se skrývá krom hydrologie ještě meteorologie a klimatologie. A na cvičeních se dělá samá matematická statistika. :-) Nepříjemná například může být i Dendrologie (přeci jen poznávačka stromečků v zimním semestru, kdy to jsou jen větévky bez listů) a znalost jejich latinských názvů nemusí být pro každého žádná velká sranda.

V podstatě jde o to, že každému vyhovuje něco jiného. Kdo chce dělat domy, nechť jde na pozemní stavby, kdo raděj v laboratořích zkoumat vlastnosti materiálů, tomu je určen obor Materiálové inženýrství atp.

A právě ten nepoměr a taky nepoměr mezi jednotlivýma školama (vyhození studenti z FELu jsou na ekonomce nebo zemědělce za krále) je demotivující.
Souhlasím. Nechci snižovat jiné školy, ale ČVUT je tady již 300 let a má zvuk. Jenže člověk, který z ní vyleze, má stejný titul jako kdyby si ho udělal třeba v Brně nebo Ostravě či na jakékoliv jiné vysoké škole. Znovu zdůrazňuji, že touto poznámkou nechci shazovat úroveň ostatních škol.

Když občas poslouchám, jak se někdo chudák musel naučit ke zkoušce na výpočetní větvi použití hnojiv, tak je mi ho upřímně líto, já se pohyboval pouze a jen v diferenciálních a diferenčních rovnicích, umělý inteligenci, teorii rozpoznávání
Jde o to, že si nevybral přímo počítačovou školu, nýbrž zřejmě nějakou zemědělskou. Ségra také je na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity a učila se tam o kravách a poznávala plevely. Pokud by chtěla čistou ekonomiku, měla jít na Vysokou školu ekonomickou.

To samé je u nás: my se také všichni učíme stavební mechaniku a statiku. Každému, kdo pak dělá jiný obor než konstrukce, je jasné, že se tím živit nebude. Navíc, i kdybys byl postaven před problém něco posoudit, tak nikdy neřekneš: "Je to OK, vydrží to," protože si to prostě nevezmeš na triko, nejseš si v tom (pochopitelně) vůbec jistý, protože jsi studoval ekonomický či ekologický obor. Přesto mechaniku a statiku musíš mít a musíš jimi projít. Bohužel.
Keilew
Profil
Mistr
Smutné na tom je, že si člověk vybere nějakou školu. Udělá ji, strašně se přitom nadře, pak se stejně nedostane do oboru a bude ajťačit s absolventama zemědělek se stejnýma titulama, akorát se bude mlátit do hlavy, že moh jít taky klidně prochlastat zemědělku a byl by na tom stejně...
BTW: VŠE se říká "nejtěžší střední škola v ČR" a hodně na tom bude. Až na nějaké mezinárodní obchody je to prý slušná dávačka... akorát nechápu, proč dávaj ekonomům titul "Ing.".
ronnie
Profil
VŠE ma výborné profesory. Třeba Jan Tichý, který pracoval roky v Jyxu tam učí tvorbu WWW, Jiří Kosek XML, R. Pecinovsky je autor 40 knih o OOP a Javě, učí tam programování a mnoho dalších. Problém VŠE je v tom, že tam se tam dostane téměř každý. Z 200 bodů stačí na přijetí nějakých 80 (loňský rok), neodečítají se body za špatné odpovědi a máš 4 možnosti...a naberou 600 studentů na programování...
quinux
Profil
Keilew
No vždyť píšu, že je hnusně:-) Hlavně tady v podkroví na jižní straně. Větrák jede na plno a vedro neuvěřitelný:-(
Pod asfaltovou střechou, v malé světnici, s pěti naplno topícími compy už ani klima nepomůže ;o)
Keilew
Profil
ronnie
No, kdybych začal jmenovat naše profesory, tak by se mi sem nevešly ani tituly. Namátkou Prof.Ing. Vladimír Kučera, DrSc. Dr.h.c. - podle něj se jmenuje všude ve světě jeden theorém;-)
krteczek
Profil
ad cucáci:

mě to nepřekvapuje, já čekal, že tu budu nejstarší:-) Když vidím ta hodnocená portfólia a tak samej ročník porevoluční:-) Kdo je tu pod 1980?


1972 ;-) :-| :-/ :-(
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0