Autor Zpráva
niCe
Profil
Jak je to v této diskusi s ochranou úvedené E-mailové adresy? Myslím tím jednak uvedení do příspěvku, jednak zmínka v mém osobním profilu. Narazil jsem na problém - chtěl jsem uvést do profilu E-mail adresu ve formátu neco zavinac neco.cz, avsak regulární výrazy se činily a má snaha vzala za své :) Inu, ptám se, je to nutné? Pokud nepřijdete s nějakým racionálním vysvětlením, potažmo obhajobou vašeho způsobu ochrany osobních dat, očekávám, že uvést E-mail adresu v tomto formátu bude do budoucna možné.

niCe
Dero
Profil
Pokud nepřijdete s nějakým racionálním vysvětlením, potažmo obhajobou vašeho způsobu ochrany osobních dat, očekávám, že uvést E-mail adresu v tomto formátu bude do budoucna možné.

To je trošku arogantní, není-liž? Nelíbí se Ti podmínky? Neregistruj se.
djlj
Profil
niCe
Od toho je tam položka: Ukazovat email veřejně?
habendorf
Profil
Pokud nepřijdete s nějakým racionálním vysvětlením, potažmo obhajobou vašeho způsobu ochrany osobních dat...

Pchá :o)

To myslíš vážně?
niCe
Profil
Dero

Porovnám-li tvojí odpověď s mým příspěvkem, nenazýval bych můj příspěvek arogantním. Myslel jsem, že takto odborná diskuse, která je na úrovni, by mohla mít zájem na ochraně email adres. V současnosti to vypadá tak, že když diskuse nechce pokračovat na této diskusi, uvede se ICQ číslo. Pokud ale uvedeš mail, rázem se o tebe začnou zajímat i nejrůznější farmaceutické spoelčnosti s potentními přípravky. Nechtěl jsem zpochybňovat podmínky registrace, ale jen požádat o to, abych směl bez obav uvést svojí E-mailo adresu do profilu. A proto, prosím, příště odpověz normálně.

niCe
niCe
Profil
djlj
To sice jo, ale ukazovat ho ve formátu, jak jej bůh stvořil :) Kdyby tam byla možnost uvést email ve formátu neco zavinac neco.cz (proste textově rozepsat E-mail tak, aby to člověk, ne robot, pochopil). Holt ten mail v napíšu do kolonky "zaměstnání".

niCe
djlj
Profil
niCe
Aha, to máš pravdu. Souhlasím s tebou, bylo by to fajn.
Timy
Profil
niCe
Nevím jak ostatní, ale já už dávno vzdal nějaké snahy maskovat email a spoléhám se radši na kvalitní antispam. Je to pravděpodobně nejlepší řešení, už z toho důvodu, že mi kdysi nějaký inteligentní čtenář, nesouhlasíc s mým článkem, vyhrožoval, že můj email zaregistruje do všech porno webů, ať mi chodí tisíce spamů denně...
Dero
Profil
Nechtěl jsem zpochybňovat podmínky registrace, ale jen požádat o to, abych směl bez obav uvést svojí E-mailo adresu do profilu.

A proč jsi to neudělal? Žádost jistě neobsahuje obrat "pokud nepřijdete s obhajobou..."; tomu se říká ultimátum.

Mimochodem, já jsem arogantně reagoval, jsem si toho vědom. Udělal bych to znovu.
niCe
Profil
Dero

Ultimátum je už z podstaty něco úplně jiného, jestli tomu nevěříš, podívej se, prosím, do slovníku cizích slov.
Ale budiž, nejspíš jsem to špatně formuloval. Má jít víceméně o návrh, chceš-li, žádost, o zavedení kolonky "mail", kde bude možné napsat mail ve formátu jak jsem psal výše, tedy textově, aby to člověk, ne robot, rozluštil. Osobně si myslím, že tato kolonka by měla mnohem větší význam, než třeba kolonka "Zaměstnání".
Dero
Profil
Podívej, pokud chceš řešit sémantiku, tak ultimátum je termínovaný, kategorický požadavek. Tedy přesně to, co jsi svými slovy vyjádřil. Klidně to znovu ocituju:

Pokud nepřijdete s nějakým racionálním vysvětlením, potažmo obhajobou vašeho způsobu ochrany osobních dat, očekávám, že uvést E-mail adresu v tomto formátu bude do budoucna možné.

Ale tady nejde o nic jiného než o lepší volbu slov. Ano, je to moje slabost, ale opravdu mě pobuřuje, pokud někdo svoji žádost formuluje tak kategoricky na místě, které je provozováno jako veřejná služba. Prostě by to chtělo trochu empatie vůči adminům tohoto serveru.
DoubleThink
Profil *
Timy
Souhlasím.

Regulár je tam právě proto, aby tam lidi jako ty, niCe, nepsali zvratky typu [ryba v kyselem nalevu] a šlo na ten link kultivovaně klikat.
Co se týče harvesterů - jakýkoliv odpor je marný, spam ti bude chodit stejně. Ergo koncentruj obranu tam, kde to má smysl - na místo POP serveru.

očekávám, že uvést E-mail adresu v tomto formátu bude do budoucna možné.
Marně.
Keilew
Profil
Asi takhle. Mám jeden mail zveřejněný na webu a jeden nezveřejněný, je však v kontaktních databázích kolegů i nekolegů. Hádej na který chodí spam? Na ten v databázích. Důvod? Je jednodušší "virem" vykrást Outlook než se poflakovat s robotem po netu...
djlj
Profil
Keilew
Mám přesně opačnou dlouhodobou zkušenost.
niCe
Profil
DoubleThink
aby tam lidi jako ty, niCe, nepsali zvratky typu [ryba v kyselem nalevu] a šlo na ten link kultivovaně klikat
Jenže takhle tam nikdo nenapíše nic, a klikat se nebude stejně. Jestli je pro tebe problém zavést jedno extra políčko navíc, tak teda sorry.

Ještě dodám: Prozradíš mi, chronický klikači, kolik lidí používá aktivní E-mail?
niCe
Profil
Keilew
Takže jsi teď napsal, že jakákoliv ochrana E-mail adres na internetových stránkách postrádá smysl, a vzhledem k, podle tebe, líným robotům i logiku, že?
Michalek
Profil
niCe
Není nad to mít políčko mail dvakrát, aneb všechno pro uživatele :) Jinak rozhodně radši zkopíruju mail v podobě mailto:aa@aa.aa než aa [velka a hrozna zavinacova rybicka hlavne aby to robot nepoznal] aa [tady udelejte tecku] aa.
niCe
Profil
Michalek
Tak to si momentálně toho kopírování moc neužiješ.
DoubleThink
Profil *
Jestli je pro tebe problém zavést jedno extra políčko navíc, tak teda sorry.
Neviděl bych v tom problém - spíš nechci.
Na svém serveru si na to třeba vyhraď textareu pro ASCII art, ale tady odmítám zavádět takové brikule kvůli fakty nepodloženému výsledku.

Prozradíš mi, chronický klikači, kolik lidí používá aktivní E-mail?
Netuším. Já ano.
qwas
Profil *
niCe
Já třeba také používám aktivní e-mail.
Filips
Profil
Stačí mít dobrý antispam a nic ti chodit nebude ;-)
Keilew
Profil
djlj
Tohle je zkušenost z poslední doby.


niCe
V dnešní době je úplně zbytečná, protože dle mého zkoumání je minimálně 50% spamů zasíláno na nakradené kontakty z Outlooků u neopatrných uživatelů. Jinak si taky ani ten svůj paradox nedovedu vysvětlit.
Keilew
Profil
Filips
Stačí mít dobrý antispam a nic ti chodit nebude ;-)
Já ho mám tak dobrej, že mi nechodí opravdu nic:-D A poštu musím hledat z valné části ve spamu...
djlj
Profil
Keilew
Dobře, tak jinak:

Dnes: 5 spamů na lukas zavináč vsevjednom tečka cézet (tento email není nikde uveden ve formátu emailové adresy).
74 spamů na helpdesk@vsevjednom.cz (tento email je všude uveden ve formátu emailu).

Snad to jako příklad stačí. (Všechny samozřejmě ve spamu.)
Keilew
Profil
djlj
Lukáši, je to možný, ale hodně to závisí na tom, jak dlouho už ten link na webu je. Já ho tam mám rok a ten poměr mám obrácenej. Nedovedu si to vysvětlit. Ale četl jsem, že éra robotů uvadá...
Jinými slovy jsem chtěl říct, že je už pasé křečovitá snaha o nick[buchty se šodó]seznam.cz, když tomu spamu od neukázněných majitelů tvého kontaktu nezabráníš...
niCe
Profil
Keilew
Ať už to je jak chce, myslím že je lepší prevence :) Já se o spam filtry nebojím, chápu že plní svojí funkci, ale občas najdu poštu i ve spam složce, a při představě že bych si ji nevšim a vymazal ji i se spamem - hrůza (tedy ne zas až taková, ale neni to nic příjemnýho)

Filips
Co prosim? Chodit mi to bude, a hodně, a čím dál víc. To že to antispam zachytí je jiná věc. Nikdy nebude existovat stoprocentní anti-spamová ochrana. Navíc pak ty tuny spamu alespoň letmym pohledem musim projíždět, abych čirou náhodou nevymazal neco co neni spamem.

V každém případě to už nemá smysl řešit, protože Dublethink evidentně na byť minimální a jednoduché ochraně (adres), nemá zájem.
Keilew
Profil
niCe
Tak to se mi povedlo zrovna dneska:-) Někdo mi psal ohledně webdresinku a já namísto "není spam" zmáčk "smazat navždy"...těsně vedle:-(
Chamurappi
Profil
Já užívám na jedné z veřejně dostupných adres docela dost agresivní antispam a i ten zlomek, co projde, mě rozčiluje, protože je ho víc, než normální pošty, která naopak často padá do spamového koše. Nemůžu ovlivnit způsob, jakým lidé na tu adresu píší (mají často stejný rukopis jako viry a spam), nechci jim úplně upřít možnost mi napsat, takže jsem zajatcem sedm let staré schránky. Kdybych měl e-mailovou adresu od začátku na webu alespoň trochu méně „přátelskou k robotům“, byl bych dnes spokojenější. A zabralo by mi to méně času než nastavování antispamu.

Nyní jsem již přiměřeně paranoidní. Radám „na prevenci se vybodni“ moc nenaslouchám. Hodně záleží na tom, k čemu je adresa využívaná — kdybych přes ni provozoval nějakou placenou službu, tak vyroluji před příchozím psaním červený zlatem lemovaný koberec, protože náš zákazník a náš lstivý spam jsou náš pán. Jde-li však o osobní korespondenci, nezdráhám se hodit neznámému pisateli pár klacků pod nohy.


Reaguji na niCe:
Nač tolik křiku? Můžeš si do tamního formuláře napsat e-mailovou adresu tak, aby regulárním výrazem prošla a zároveň nemířila na tvoji schránku. Místo náhrady [zavináče] za @ můžeš nutit živoucího pisatele k odmazání zjevně nadbytečného kusu domény, ne?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0