Autor Zpráva
Krispin
Profil *
Jen jeden příspěvek.

Prosím Vás přestaňte kritizovat pomocí slov - "Při vypnutých obrázcích, je web nepoužitelný. Já si je vypínám."....., nebo "Při zvětšení písma se mi rozhází menu" ..........
Vypnout obrázky jdou pouze v Opeře. V IE ani v FF jsem vypnutí nenašel. Neznám ze svých známých nikoho, kdo by se obtěžoval vypnout obrázky. Proč? Vždyť k Webovým stránkám patří.
Při dnešních rychlostech připojení, je to zcela irelevantní.

K tomu zvětšení písma. Kdo serfuje po Internetu a potřebuje písmo kvůli zdravotním potížím, tak ví, že se nemusí zvětšovat přímo písmo, když se mu to rozhází, ale může si zvětšit stránky i v procentech a nic se mu nerozhází a fungujou naprosto spolehlivě. Ovšem to nejde pouze a jen ve FF. Ale IE má snad každej kdo má Wind. nižší nebo Vista. Je to jejich součást.

Zkuste si to a doporučujte.
oogi
Profil
Někteří lidé nemohou kvůli handicapu prohlížet stránky normálním způsobem, musí používat čtečky a podobná zařízení a neoptimalizovaný web je jim úplně k ničemu. Vypnuté obrázky se navíc týkají i uživatelů s pomalým připojením, protože při dnešních velikostech některých webových stránek by se jim to načítalo půl hodiny...

To jsou asi hlavní důvody proč se nějaká optimalizace dělá a proč bys neměl odrazovat tvůrce od toho, aby se snažili své weby tomu přizpůsobit.
tiso
Profil
Krispin - tvoja úvaha je krátkozraká...
1. existujú aj iné prehliadače ako Opera/FF/IE
2. existujú užívatelia, ktorý používajú hlasovú čítačku, či iné podporné zariadenie
Skús si prečítať pravidlá prístupnosti, je to povinné čítanie pre webdesignerov v ČR
Kryspin
Profil *
oogi

Ano, souhlasím, nikoho neodrazuju od optimalizace webu pro hendicapované a pravda je, že nevím, jak zobrazuje čtečka, ale na monitoru to v procentech zvětším tak, že to přečtu i z pár metrů. A vím, že lidé s více dioptriema na čtení si vše zvětšují lupou (např.: moje maminka) a procenta je vlastně taková lupa na monitoru.

Ti co mají pomalé připojení, používají web víceméně kvůli E-Mailu, stránky se opravdu načítají moc pomalu (vím o čem mluvím) i tak se mi stránky s obrázky líbí mnohem víc než bez nich, většinou dotvářejí desing.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krispina:
Tady ovšem nejde o to, jestli weby mají používat obrázky, ale jak je mají používat. Ohleduplný postup je jednoznačně lepší. Všechny ty výtky, co nacházíš, neříkají „nepoužívej obrázky, je to pak pomalé“, ale „bez viditelných obrázků klesá informační hodnota“ (i pro vyhledávače).
Kryspin
Profil *
tiso
Nejsem webdisagner, jen pokukuju po stránkách (serfuju)

Ty máš asi na mysli menu z obrázků nebo v obrázku, to hlasová čtečka textu zkutečně nepřečte. .... souhlasím to je špatné.
Ale co to má společného se zvětšení stránek, či písmen. Stránky si zvětším v procentech, když mi nejde zvětšit písmo.
Vypínání obrázků, se mi zdá i při mém velmi pomalém připojení (128Kb) k ničemu. Já přece vím, že připojení je pomalé a musím s tím bohužel počítat a čekat. Ale příští rok prý už bude mnohem rychlejší (slib rodičovstva). Už se těším.
habendorf
Profil
Kryspin

Ono ale nejde o vypínání obrázků. Jde o to, že některá zařízení obrázky nepodporují, např. mobily.
Kryspin
Profil *
Chamurappi
Ano, tomu rozumím.

habendorf

Jo, tak na mobil jsem nepomyslel. To se teda omlouvám.
Kryspin
Profil *
Měli by jste tedy pro ty lidi specifikovat, proč vypínáte obrázky, nebo proč zvětšujete písmo, aby tomu rozuměli a dokázali optimalizaci. Já to pochopil až vlastně teď.
oogi
Profil
Kryspin
Pokud někdo tu stránku dává ke zhodnocení jen tak, tak si myslím, že takovéhle věci mu jsou asi ukradené.
A když se jedná o někoho, kdo se tomu více věnuje, tak to většinou ví...
Kryspin
Profil *
oogi
Jo, to máš pravdu. :D
shaggy
Profil
Čítačky - ja sa snažím robiť všetky svoje weby, tak aby boli prístupné handicapovaným ľuďom, aj keď sú napr. o grafike (čo je pre zrakovo postihnutých dosť nezaujímavý web). Videli ste niekedy čítačku? Ja hej, študujem knižničnú a informačnú vedu, zaoberáme sa aj prístupnosťou knižníc, stránok a všetkých informácií pre znevýhodnených občanov. Pár čo som videl funguje tak, že proste ignoruje CSS a číta obsah.
Prečo to píšem? Ja robím napr. menu z obrázkov, ale pri vypnutých štýloch sa zobrazí text. Myslím, že na tom nie je nič zlé.
Chápem vaše pripomienky, ale písať to pri každom webe mi príde divné, niektoré by mali mať klasické "textové" menu, pozadie bez obrázkov a pod., ale u iných mi to neprekáža.

A budem radšej ak ten web bude vyzerať dobre na 99,9% prehliadačoch, ako sa snažiť, aby bol cool aj na mobiloch... tá doba ešte len príde.
Kryspin
Profil *
shaggy
Takhle to mám přesně na mysli. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0