Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Názory, jak postupovat v moderování kategorie Hosting se začínají dost lišit, takže pojďme stanovit společnou konvenci.

* rozkrývat vztahy IP adres účtů?
* poukazovat na původní příspěvky uživatelů?
* zpřísnit podmínky pro zápis?
* upravit nebo rozšířit pravidla přispívání?
* nebo něco jiného?
* nebo přihlížet jak jsou lži a polopravdy vydávány za objektivní názory?

Rád vyslechnu vaše názory. Zatím pouze moderátoři, takže za sebou zamykejte.
Dero
Profil
* rozkrývat vztahy IP adres účtů?

Bez vyvozování závěrů, které mohou být mylné. Jsem pro, aby moderátoři směli poukázat, že nick A a nick B vystupují pod touž IP adresou. Nesouhlasím, aby na základě toho rozváděli hypotézy, proč tomu tak je.

* poukazovat na původní příspěvky uživatelů?

Nevím, nač zde přesně narážíš. Jsem pro, aby se poukazovalo na inkonzistenci v rámci jednoho vlákna. Například se mi hrubě nelíbilo, když Chamurappi vygooglil příspěvek na cizím serveru jen proto, aby autora zdejšího příspěvku, který se s ním dostal do rozepře, shodil. Nemohl přitom vědět, zda se jedná o téhož člověka.

* zpřísnit podmínky pro zápis?

Pro zástupce hostingů závést povinnost signatury a upozorňovat na tuto povinnost i při vkládání příspěvku. Porušení = ban. Tím ti odpadne práce s manuálním značkováním.

* upravit nebo rozšířit pravidla přispívání?

Další restrikce jsou irelevantní, už teď se pravidly nikdo příliš nezaobírá.

* nebo přihlížet jak jsou lži a polopravdy vydávány za objektivní názory?

Tahle odrážka mi přijde poněkud tendenčně formulovaná.

Jinak díky za diskusi.
Chamurappi
Profil
* rozkrývat vztahy IP adres účtů?
Pouze v odůvodněných případech. Je-li pisatel čerstvě vylíhnutá identita, je podezření na místě. Zrovna tak u Homerů za anonymizérem.
Neopodstatněné rozkrývání se mi nelíbí.

* poukazovat na původní příspěvky uživatelů?
Souvisí-li s probíraným tématem, pak ano. Nehledě na to, na jakém serveru jsou. Může samozřejmě dojít k omylu (ke shodě jmen), což je ovšem přijatelné riziko, které nechybí ani u jiných druhů komunikace.

* zpřísnit podmínky pro zápis?
Souhlasím s Derem: měli bychom důsledněji vyžadovat identifikaci webhostérů. Nikoliv jen pod jejich nabídkami služeb, jak je tomu doposud.

* upravit nebo rozšířit pravidla přispívání?
Nenapadá mě bohužel žádné výstižné pravidlo, které by spamerům bránilo zakládat účelově nová vlákna.

* nebo přihlížet jak jsou lži a polopravdy vydávány za objektivní názory?
Nerozumím. Máš na mysli nějaký konkrétní druh lži?


Reaguji na Dera:
Například se mi hrubě nelíbilo, když Chamurappi vygooglil příspěvek na cizím serveru jen proto, aby autora zdejšího příspěvku, který se s ním dostal do rozepře, shodil.
Příspěvek na cizím serveru jsem našel již minulou noc a fakt, že se dotyčný neštítí spamovat, vydatně posílil mé podezření. Nehledal jsem ho dodatečně.
Gekon
Profil
Nejsem si jistý, zda-li jsem také dostatečně kompetentní osoba na takovéhle strategické porady, ale když už jsem jednou moderátor, pokusím se.

* rozkrývat vztahy IP adres účtů?
V tomto bodě souhlasím s Derem.

Ad Chamurappi: Je opravdu takový prohřešek oslovit zadavatele kritiky jeho jinou přezdívkou, kterou jsem si vůbec nemusel vydedukovat podle IP, ale podle stylu jeho práce?(Je ale pravda, že v tomhle případě rozhodla IP)

* poukazovat na původní příspěvky uživatelů?
Nevím, jak mám tohle pochopit, proto to radši nebudu zbytečně komentovat.

* zpřísnit podmínky pro zápis?
Určitě. Derovo řešení se mi jeví jako ideální.

* upravit nebo rozšířit pravidla přispívání?
Postačilo by shrnout výsledky této válečné porady, ne?

* nebo přihlížet jak jsou lži a polopravdy vydávány za objektivní názory?

Nemohl bys být konkrétnější?
DoubleThink
Profil *
Pro zástupce hostingů závést povinnost signatury
- měli bychom důsledněji vyžadovat identifikaci webhostérů
- Určitě. Derovo řešení se mi jeví jako ideální.

Výborně, jak chcete odlišit majitele hostingů od jejich (potenciálních) zákazníků?

nebo přihlížet jak jsou lži a polopravdy vydávány za objektivní názory?
Myšleno obecně. Smysl kategorie hosting je v předávání objektivních zkušeností mezi zákazníky. Má nabídnout nestranou alternativu k předžvýkaným nabídkám firem.
Pokud nic neuděláme, bude informační hodnota příspěvků nulová.

Jinak těch 6 bodů nemusíte následovat, je to jenom hrubá osnova tématu. Napište klidně co si sami myslíte, že by se mělo nebo mohlo udělat.

Nejsem si jistý, zda-li jsem také dostatečně kompetentní osoba
Pokud bys nebyl kompetentní, nebyl bys moderátor.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0