« 1 2 »
Autor Zpráva
mantisa
Profil
…přál bych si novou diskusi. Novou diskusi, kde se dávají hodnotit webové stránky, ne hnoje. Kde i začátečníci mají kapku soudnosti a nejsou líní jak prasata si nejdřív něco nastudovat. Kde je webdesign brán jako řemeslo, které vyžaduje hodně znalostí. Kde lidé, kteří něco nabízí, umí napsat svůj inzerát bez chyb a na úrovni. A kde se webdesign neprodává jako nejlacinější děvka (pod záminkou vánočních nabídek).

Byl jsem celý rok hodný.
Railbot
Profil
mantiso, ty sereš zlaté nugáty a tvůj první web byl rovnou kandidátem na Moderní web roku? Netvořil jsi čistě náhodou ze začátku také ty tebou zmíněné hnoje?
Joker
Profil
Jak je ten vtip?
Já říkal že všichni jsou blázni, všichni zas říkali že já jsem blázen... no a vyhrála majorita.

Až na opravdu výjimečné jedince se přizpůsobuje jednotlivec většině, ne většina jednotlivci.
Krom toho jsem měl dojem, že tenhle web je i pro začátečníky, aby se ptali třeba i na (z pohledu odborníka) triviální věci.

A jak píše Railbot, každý kdo nadává na blbé začátečníky by si měl vzpomenout, jak vypadala jeho vlastní první stránka. Já za sebe se klidně přiznám, že moje první stránka byla taky dost "hnůj".
Nox
Profil
Celkem souhlasím, ale lidi sou lidi...

Na druhou stranu nemám zas moc rád odpovědi typu "Google", to už by sme mohli dát tuto odpověď
vypisovat skriptem automaticky a toto forum zavřít
1) Dotyčný třeba zkoušel hledat a nenašel
2) Dotyčný nevěděl, jaká klíčová slova vlastně zadat (také se mi to stává)
3) Dotyčný tazatel si možná odpovědi najde, ale proč by tam nemohla
být odpověď pro všechny, co topic navštíví...třeba by se pak dozvěděl o
možnostech, které ho přes google ani nenapadly

Ale zase pravda že tradiční dotazy, které se opakují co půlhodinu, to
je celkem moc...

Novou diskusi, kde se dávají hodnotit webové stránky, ne hnoje
Zase přece jen zkušený a kvalitní tvůrce renomované firmy si tu stránky
asi zhodnotit nedá (ikdyž na každé stránce se dá něco najít) a spousta
z lamek třeba ani neví (zvláště po stránce kódu), co je špatně nebo
kterým směrem se ubírat (ikdyž po vizuální stránce by ta soudnost neškodila)
mantisa
Profil
Railbot

Milý Railbote,

že začátečník má v kódu třebas neuzavřené párové tagy, kód je nehezký a nesémantický, to mi je vcelku jedno, a je to pochopitelné, ale když už nechávám stránku zhodnotit, tak by měla vypadat po vizuální stránce trochu obstojně; aby se mi z toho nezatočila hlava.

Možná se budeš divit, ale i svoje první weby jsem dělal s ohledem na dobrou čitelnost a grafickou střídmost. Že jsem měl HTML kód jako prase, to už je věc jiná.

Mimochodem, já na začátečníky nenadávám, jsem také jedním z nich.
Měsíček
Profil
Taky mě vytáčí když někdo dá stránku na ohodnocení a když se na to podívám tak vidím "jen" :

- Bílé pozadí
- Obrázek v BMP
- Text v <head>
- Zápis XHTML a HTML dohromady
- Obsah typu "stránky zadarmo, nic neumím, ale každý se učí"

a když mu někdo odpoví na tyto chyby tak začne nadávat jací jsme cvoci namachrovaní, že jenom dokážeme tlachat atd .. opravdu tyto přispěvatele bych mazal bez milosti.

Jinak souhlasím s Mantisou.
Timy
Profil
mantisa
„Mimochodem, já na začátečníky nenadávám, jsem také jedním z nich.“
To je dobré vědět, když prodáváš weby za 12 000 Kč.

Já bych si zase od Ježíška přál, aby se na této diskusi přestala řešit tahle diskuse a aby se přestali řešit moderátoři a abychom se soustředili na otázky tazatelů a aby odpovídající začátečníci měli více respektu a méně sebevědomí.
habendorf
Profil
A já bych si zase přál, aby Ježíšek vyslyšel Timyho :o)
Railbot
Profil
mantisa
Grafické cítění a schopnost pohledénout na web objektivně má velmi málo lidí, u začátečníka, který si s velkou chutí právě uplácal svůj první web, bych něco takového nehledal vůbec. Ošklivou podobu webu mu nelze vyčítat. Lépe mu poradit, co změnit a nakopnout správným směrem.

Někdo se drží grafické střídmosti, protože třeba ví, že na tvorbu grafiky moc nemá, někdo raději experimentuje a dává na web různá hejbátka a blikátka. Proč ne. To jsou ty začátky. Pak se to může jen lepšit.
Joker
Profil
když už nechávám stránku zhodnotit, tak by měla vypadat po vizuální stránce trochu obstojně; aby se mi z toho nezatočila hlava.
Tohle ovšem podléhá dost subjektivnímu hodnocení.

A kdyby se do názorů na stránku měly dávat jen dokonale zpracované weby, mohou se celé názory na stránku zrušit. Přijde mi zbytečné, aby špatně zpracované weby nebyly zařazené a u dobře zpracovaných všichni autora plácali po zádech, jaký udělal pěkný web, případně vznikaly sáhodlouhé debaty o blbostech typu jestli by prvek XY měl mít raději zelenou nebo zelenkavou barvu.
Měsíček
Profil
Railbot: Tak proč si nechávájí ti začátečníci nechávat zhodnotit stránku, mě to připadá jako výsměch, snad když už tak dát do jiné sekce třeba začátky a tam si nechat poradit na určitý úsek, ale naplácat všeho a pak napsat větu prosím o zhodnocení mě připadá hodně banální.
mantisa
Profil
Railbot

Ošklivou podobu webu mu nelze vyčítat.

Komu jinému?
Nerozumím ale tomu, i běžní uživatelé označí "blikající web" či otřesně zvolené barvy jako ošklivé. Tak proč se začínajícím tvůrcům webu tak líbí? :-)

Ale konec debat, nechtěl jsem, aby moje povzdehchnutí způsobilo hádky.

Příjemné svátky přeji.
Manq
Profil
Komu jinému?
Nikomu, časem se začátečník zlepší a sám pozná, co je hezké a co je ošklivý kýč.

V čem se s tebou a s Timym shodnu je to, že začátečníci by měli více naslouchat zkušenějším - nechat si poradit.
Joker
Profil
Tak proč si nechávájí ti začátečníci nechávat zhodnotit stránku, mě to připadá jako výsměch
A jak oni to mají vědět?
Moje první webová stránka mi taky přišla "docela pěkná", i když pohledem odborníka byla strašná.
Snad nikdo nedává svoje stránky k hodnocení s tím, že jsou celé úplně špatně, každý minimálně doufá, že to hodnocení bude alespoň trochu pozitivní.

dát do jiné sekce třeba začátky
Eh? Když už je tu sekce Názory na stránku?!
Měsíček
Profil
Joker : Eh? Když už je tu sekce Názory na stránku?! = zajímavé hlavně, že potom padají slzy a nebo nadávky a urážky když někdo teda ten Názor na stránku řekne ;) a proto si myslím, že je lepší se spíše ptát než dávat k zhodnocení něco co se z těžkostí dá říct něco.
souki
Profil
Tak proč si nechávájí ti začátečníci nechávat zhodnotit stránku, mě to připadá jako výsměch
Byly časy, kdy jsem si myslel, že si můžu grafiku dělat sám :) Až díky nezaujtům názorům mě to chválobohu přešlo a radši si někoho zaplatím
Měsíček
Profil
Tak to jsi udělal pěknou blbost ;)
Manq
Profil
Tak to jsi udělal pěknou blbost ;)
To jsi nemyslel vážně, že ne?
souki
Profil
Měsíček
Prosím?
Joker
Profil
Měsíček
zajímavé hlavně, že potom padají slzy a nebo nadávky a urážky když někdo teda ten Názor na stránku řekne
Tak to už je potom problém autora stránky, když se ptá ostatních na jejich názor a pak ho nedokáže přijmout.
Ale to nijak nesouvisí se začátečníky.

Jsou začátečníci, kteří počítají s kritikou a z té konstruktivní se dokáží poučit a na jejím základě zlepšit své schopnosti. A jsou profesionálové, kteří dokáží udělat velmi kvalitní práci, ale přesvědčení o své dokonalosti dokáží kydat tuny špíny na každého, kdo (i oprávněně) upozorní na jakýkoliv nedostatek v jejich práci.
Měsíček
Profil
To jsem myslel vážně, proč nechat grafiku na někom jiném pokud na to mám schopnosti a jde jen o to se něco naučit .. copak je tak těžké si prohlídnout pár seriálu o Adobe Photoshopu či Gimpu a pak zapojit fantazii a něco pěkného udělat? Než platit tisíce za nějákou hlavičku či banner, který je hotový do 2 hodin.
DJ Miky
Profil
Měsíček
Víš, každý se nenarodí jako prvotřídní grafik.
Měsíček
Profil
To je sice pravda, ale když se na to vykváknu tak to je ještě horší nebo ne?
Manq
Profil
Měsíček
Ne. Čas, který by strávil zkoušením by mohl využít mnohem lépe. Neexistuje člověk, který je prvotřídní grafik, programátor i kodér. Každý je v něčem lepší, v něčem horší. Když programátorovi (Souki) grafika nejde, tak nad ní nebude přeci ztrácet čas, ne? Grafik svému řemeslu rozumí, ví co a jak se sluší například do grafiky e-shopu, jak rozmístit položky, kam dát menu atd. Programátora zajímají samozřejmě zase jiné věci. Třeba, jak navrhnout databázi, aby 'žrala' co nejméně, apod.
Zdeněk Košťál
Profil
Měsíček
copak je tak těžké si prohlídnout pár seriálu o Adobe Photoshopu či Gimpu a pak zapojit fantazii a něco pěkného udělat?
Divil by ses, ale je. Já Adobe Photoshop jakžtakž ovládat umím, na webovou grafiku mi to stačí, ale to co se líbí mně se nemusí líbit ostatním. Občas třeba udělám design, s kterým jsem spokojený, ale nabízím raději jenom kód, protože si nemyslím, že bych byl na takové úrovni, abych design mohl prodávat.

A když takto nesmýšlí každý a myslí si, že je web pěkný a nechá si ho zhodnotit, tak přijdeš ty a:
Taky mě vytáčí když někdo dá stránku na ohodnocení a když se na to podívám tak vidím "jen" :...
On si na design nezaplatil nikoho jiného, prošel si tutoriál o PS, udělal si design, myslí si že je to povedené. Není - ale on to neví. Tudíž si poslední příspěvkem odporuješ :-).
souki
Profil
Měsíček
Proč se zdržovat s grafikou, když mnohem lépe rozumím něčemu jinému? :)
Měsíček
Profil
Neřekl bych, že si svým příspěvkem odporuji, jestliže někdo se zajímá o tvorbu stránek a dělá si svou stránku sám, tak je hloupost si nechávat dělat grafiku od někoho jiného, výhody nejsou žádné, utratí se spoustu peněz, někdy se práce nelíbí, ale zaplatit se musí, někdy se to nelíbí ani uživatelům a v neposlední řadě se nic nenaučí, ale jestliže se do toho dá tak má možnost se nejen něco přiučit a ušetřit několik tisíc, ale může si říct, že jeho stránka je "jeho" .. to už se může jet klidně podle šablon však co,.. stačí pouze vymazat Lorem Ipsum dát tam svůj text .. přemazat copyright;) a je hotovo. Opravdu si myslím, že se vyplatí se pár měsíců učit malovat než vysypat 10000 za parádní logo, které stejně uživatelé neodcení, protože jim je houbelec po logu, ale jde jim o obsah.

Jinak, k tomu poslednímu odstavci co říkal Zdeněk, to, že se mu design líbí a ostatním ne, bude vždycky tak i kdyby to byl profesionál vždy se najde někdo koho jeho práce příjde ne pěkná či nekvalitní, ale to neznamená, že taková je. U nováčků by stačilo si prohlídnout tak 20 šablon pokusit se udělat podobnou, pak zapojit fantazii a hned by to vypadalo lépe.
tozi
Profil
Zdeněk Košťál
Tak to si mu dal :D.

Kvôli takýmto diskusiám tu tiež rád chodím :D.

Manq
Plne súhlasím.

Všetkým prajem pekné Vianoce. :)
Manq
Profil
Neřekl bych, že si svým příspěvkem odporuji
Já bych řekl opak.

tak je hloupost si nechávat dělat grafiku od někoho jiného, výhody nejsou žádné,
Žádné? Je snad rozdíl v tom, když já si napatlám grafiku, která nebude za nic stát a v tom, když mi ji udělá grafik, byť za nějakou tu korunu.

někdy se práce nelíbí, ale zaplatit se musí,
Není to podmínkou. Profesionální grafici dělají návrhy dva, když se klientovi nelíbí, musí je předělat nebo s tím seknout. Zákazník přece nevezme návrh, který se mu nelíbí. Ty ano?

to už se může jet klidně podle šablon však co,.. stačí pouze vymazat Lorem Ipsum dát tam svůj text .. přemazat copyright;) a je hotovo.
To je ale krádež. O grafikem vytvořenou a tebou zaplacenou šablonu se nemusíš bát. Jestliže bys postupoval tak, jak jsi sám uvedl, ukazovali by si na tebe na každém rohu - to je ten zloděj, co nemá na pořádnou grafiku.

... než vysypat 10000 za parádní logo
Chápu, že rád všechno zveličuješ, ale logo za 10 000 Kč může vypadat stejně jako to za 3 000 Kč. Zase - nemusí být parádní. Krása je relativní pojem.

tozi
Tobě též krásné svátky a celý příští rok.
Joker
Profil
Měsíček
nechat grafiku na někom jiném pokud na to mám schopnosti a jde jen o to se něco naučit
Jenže málokdo ty schopnosti skutečně má.
Například já umím vytvořit či upravit obrázek v GIMPu, Inkscape či kombinaci obou, přesto mám svůj web graficky hodně jednoduchý, protože prostě nemám inspiraci, nebaví mě něco vymýšlet a nestojí mi za to někomu za to platit. Ale kdyby to nebyl jen web na moje bláboly a skutečně o něco šlo, nechal bych si udělat grafiku od někoho, kdo tomu rozumí.

Podobně bych si mohl s trochou studia a praxe sám opravovat auto. Přesto si ho radši nechám opravit v servisu.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0