« 1 2
Autor Zpráva
Mastodont
Profil
Začátečníci mi nevadí, i když nejsou soudní. Je dobré chtít vědět, jestli mám šanci nebo je lepší to rovnou zabalit.

Akorát u předělávek šablon bych uvítal povinný odkaz na původní template.
Miloš
Profil
Joker
Podobně bych si mohl s trochou studia a praxe sám opravovat auto. Přesto si ho radši nechám opravit v servisu.
To bych tesal.

Měsíček
copak je tak těžké si prohlídnout pár seriálu o Adobe Photoshopu či Gimpu a pak zapojit fantazii a něco pěkného udělat?
Dobrá – až budu potřebovat zaskočit jako varhaník (zahrát písně, které dostanu na pult těsně před bohoslužbami, zaimprovizovat předehru a tak…), taky si o tom něco přečteš a zahraješ?

Zkrátka jsou lidi, jejichž výtvarný cit je na hodně špatné úrovni.
A nikdo takového člověka neučil ty věci, které má namalovat, vidět. Když nám na základce v kreslení učitelka řekla „a teď to vystínujte“, věděl jsem, že se tam musí něco vyšrafovat, ale ani dneska si nedokážu vizuálně představit padající stín, natož abych ho nakreslil. Ani dneska nedokážu nakreslit otevřené dveře nebo půllitr, aby bylo poznat, že jsou to právě tyto dveře nebo tento půllitr (je-li vůbec poznat, že jsou to nějaké dveře a nějaký půllitr).

Ano, Gimp používám, ale kdybych chtěl udělat sám grafický návrh, muselo by to být buď něco velmi jednoduchého (tedy bez grafiky, bez Gimpu), nebo něco velmi šíleného.
Jestliže bych ale chtěl, aby šlo o opravdu dobrou grafiku na úrovni, řeknu si grafikovi.
Nesnažím se rozdojit kozla.
Railbot
Profil
Měsíček
Máš velmi krásnou, leč naivní představu, že se každý může vše naučit a tím pádem ušetří. To by bylo opravdu pěkné. Bohužel je tomu již tisíce let, kdy se přišlo na to, že někdo je šikovnejší na tamto jiný zase na ono. A já jsem rád, že existují lidé, kteří si neumí upéct ani bábovku, něco nakódovat nebo namalovat, sestavit skříň...nebo na to alespoň nemají čas, a proto si raději někoho zaplatí. Díky takovým lidem mám své uplatnění, peníze a díky tomu i lepší život. Konec pohádky :o)

Navíc u tebou probírané grafiky je to ještě horší než s pečením bábovky. Na to alespoň existují recepty, ale jak dělat grafiku? Tutorily jsou, ale ty tě naučí jen techniky. Nenaučí tě přemýšlet kreativně ani kombinovat správné barvy. Na to je potřeba špetka talentu a ten velmi mnoho lidí nemá.
Měsíček
Profil
Pozor, aby jste můj příspěvek nepochopili tak, že vše co člověk chce si musí či by měl udělat sám, tak jsem to nemyslel, ale pokud může a má tu možnost tak je to lepší řešení než to házet na jiného. Naučit se dělat grafiku na úrovni je těžké, ale udělat grafiku na pěknou stránku těžké není a nikdy nebylo a doufám, že ani nebude, jestliže někdo si představuje svoji stránku jako tu nejhezčí široko daleko a neumí s grafickými programy dělat, bude si holt muset zaplatit grafika, který to udělá za něj, ale jestli někdo chce udělat dobrou stránku ne nejlepší, ale dobrou tak s trochou snahy to dokáže. Nechci, to ale nikomu nutit (jak řekl Railbot "pohádku") je to jen čistě můj názor, který v současné době vidím já.
Miloš
Profil
Měsíček
Naučit se dělat grafiku na úrovni je těžké, ale udělat grafiku na pěknou stránku těžké není a nikdy nebylo

Jak pro koho.
Čistě zpívat taky není nic těžkého. stačí si o tom přečíst nějaký tutoriál ;-)
Slušně běhat taky přece dokáže každý.
Ale vyprávěj to amuzikálním invalidům…

To, že mám jistou dávku jistého talentu, mě neopravňuje předpokládat, že jsou ostatní obdařeni alespoň taktéž. Smiř se s tím, že nejsou.
Měsíček
Profil
Tak jinak někdo má od narození talent na estetiku a grafičnost, tak mu logicky tohle půjde lépe, ale někdo kdo tohle nemá tak to může snahou částečně dohnat sice to už nikdy nebude tak dobré jako u toho kdo má pro to předpoklady a talent, ale neznamená to, že se tím hází do koše ;), ale dost už psychologie a OP. (Na tohle prosím nereaguj)
Manq
Profil
Měsíček
Napíšeš provokativní příspěvěk. My na něj podle toho reagujeme. Dochází ti argumenty a tak se házíš do koše?
Měsíček
Profil
nn, ale tady OT rozebírat nechci :D jinak mě argumenty nedochází, ale nerad se opakuji :)
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0