« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Mistr
Profil
Railbot
poslední příspěvek v tomto roce != aktivní moderátor.
Souhlasím.

Všem
Přátelé, sice je debata nad aktivitou či neaktivitou moderátorů možná zajímavá, avšak, myslím, že již odbočujeme od původního Gekonova záměru, s nímž zakládal toto téma.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Mistrovi:
V rámci plnění plánu jednotného chování bys mohl přestat odsazovat hvězdičku, kterou se označuje moderátorem vymyšlený nadpis vlákna, mezerou. Co ty na to? :–)

___

Ještě k (ne)aktivitě moderátorů:

Řekl bych, že Mistrův výčet o ledačem vypovídá.

Je důležité zmínit, že kromě posledních čtyř moderátorů (Chamurappiho, Gekona, MistraStr4wberryho) a YuhůaDoubleThinkem pravděpodobně ostatní kolegové nemají moderátorská práva na celé diskusi, ale jsou moderátory jen v několika málo sekcích (Ivorius, Marty, Kajman, nightfishMarek Prokop).


Odpovídám Manqovi:
Kajman? Ano, přispívá, ale nemoderuje.
Kajman_ je snad moderátorem jen v sekci databáze, ne? Kde je vcelku pořádek.
Dero
Profil
Manq: Že nepíšu příspěvky neznamená, že diskusi nesleduji a v nutných případech nezasahuji.

Popravdě sem nepřispívám proto, že se mi nelíbí ovzduší, které tuto diskusi provází. Nechci znovu zabřednout do žabomyších válek a směšných póz, které jsou pro toto místo charakteristické. A protože remcat proti tomu je zbytečné (a bůhví, jak a čím je můj pohled pokřivený), tak se omezuji na občasné zásahy v podobě smazání nebo zamčení tématu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
není jasné, zda se jedná o Mistra či Martyho
Odkaz na profil to vyřeší.

Těším se na ujasnění a sjednocení zdejších moderátorských pravidel.
Ano, bude to nádherné :-)


Reaguji na Timyho a Railbota:
Celou přezdívku nechci u moderátorských zásahů používat, protože patří mezi slova, která vyhledávám.


Reaguji na Str4wberryho:
Říkám si, proč taková vlákna nesmazat rovnou?
Záleží na míře provinění. Teď je kdesi mezi méně vážnými přečiny hranice, kterou si možná každý z nás (z nás všech, ne jen moderátorů) představuje trochu jinde. Náprava nežádoucího smazání není možná, a proto předcházíme sporům tím, že tolerujeme vesměs vše. Kategorie Odpad by byla mezistupeň, v němž by se mohli hříšníci hájit a moderátoři koordinovat. Padalo by tam více věcí, než je nyní mazáno, protože bychom počítali s tím, že to není definitivní. Tento výmysl by nenahrazoval možnost okamžitého smazání.

Přináším sem Odpad pouze jako návrh k zamyšlení, nikoliv proto, že by mi stávající stav nevyhovoval.


Reaguji na Dera:
Popravdě sem nepřispívám proto, že se mi nelíbí ovzduší, které tuto diskusi provází.
Pravidelně větráme, kdejaký odkaz tu otevírá nové okno.

Nechci znovu zabřednout do žabomyších válek a směšných póz
Tohle je póza.

A protože remcat proti tomu je zbytečné […]
… tak raději nekonkrétně napíšeš, že se ti nelíbí zdejší ovzduší, čímž zahájíš žabomyší válku.
Dero
Profil
Chamurappi: Ironii a bryskní psychoanalýzu aktivizuj v reálném životě.

Pokud máš pocit, že se tě můj komentář týkal natolik, abys na něj musel reagovat, napiš mi e-mail a můžeme si o mnoha věcech promluvit v soukromí - vyzýval jsem tě k tomu v minulosti, nereagoval jsi. Pokud tento pocit nemáš, pak není relevantní, abys zde na mě reagoval.
Mistr
Profil
Str4wberry
V rámci plnění plánu jednotného chování bys mohl přestat odsazovat hvězdičku (...) mezerou.
Může být. Proč ne...?


Chamurappi
„není jasné, zda se jedná o Mistra či Martyho“
Odkaz na profil to vyřeší.

Ano, tuto alternativu zmiňuji. Pak by stálo za úvahu jakési zautomatizování vkládání doplňkového podpisu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Jestli se tvůj komentář měl něčeho/někoho týkat, zapomněl jsi to v něm zmínit. Reagoval jsem na výstřel do prázdna.
Nechci si s tebou promluvit v soukromí, protože ti nedůvěřuji. Co kdyby ses raději vyjádřil ke zdejším návrhům ohledně moderování?

Reaguji na Mistra:
Mám již rozpracovaný bookmarklet (?), který moderátorům usnadní některé činnosti.
Gekon
Profil
Chamurappi
Mám již rozpracovaný bookmarklet, který moderátorům usnadní některé činnosti.

Můžeš to prosím nějak rozepsat?
Mistr
Profil
Chamurappi
Mám již rozpracovaný bookmarklet (?), který moderátorům usnadní některé činnosti.
Těšíme se.
Dero
Profil
Chamurappi: Celý příspěvek jsem adresoval Manqovi na vysvětlenou své aktivity/neaktivity na tomto sajtu, kterou zmiňoval. Zmínit jsem to nezapomněl a tebe se to netýkalo ani dost málo.

Podívej, na férovku a naposledy. Sám říkáš, že mi apriori nedůvěřuješ. Beru to a nemám s tím problém. Pokud jsi tedy vůči mně zaujatý, ignoruj mě a zejména nezasahuj do dialogu, který vedu s někým jiným. To je elementární slušnost.

Já jsem se od tebe a tvých projevů vůči ostatním taky distancoval, přestože mi nejsou po chuti. Snažím si hledět jen toho, abych tu a tam této diskusi pomohl v administrativě jako v posledních letech, dělám to poslední snad půlrok poměrně nezištně a nikomu se necpu. Umožni mi, abych v tom mohl pokračoval, a věčně nekličkuj před sebemenším přiznáním vlastního pochybení.

Pokud se vy, skuteční moderátoři, tedy ti, kteří za tuto diskusi i dýcháte - ty, Strawberry, Gekon, Mistr a jistě i další - dohodnete na nějakých pravidlech pro mody, já se jimi prostě budu řídit, abych tu mohl i nadále jako mod působit. Nic víc, nic méně. To je mj. i důvod, proč jsem Manqovi sděloval, čím to, že nejsem na diskusi "společensky" aktivní.

Očekávám, že se alespoň k tomuto příspěvku postavíš čelem.
Gekon
Profil
Dero
Ty sám nemáš nějaké návrhy na zlepšení? Jistě bychom to my, dýchající moderátoři ocenili:)
Dero
Profil
Kdepak, Geku, já jsem z toho už vypadl.

Sotva stíhám sledovat všechna ta mnoha-MM-ková vylepšení a jejich účel, různé signatury a úpravy titulků. Pokud bych měl přece jen něco navrhnout, tak by to byl sofistikovanější způsob "cinknutí" nevhodných vláken uživateli (nějaký flag, který by uživatel mohl nastavit) než jen textové přivolání moda, o čemž stejně vědí jen štamgasti. A dále konfirmace některých rozhodnutí moderátorů druhým modem. Například o smazání vlákna nebo úpravě titulku. Jeden se seknout může, ale aby dva, to už by bylo podezřelé.

Za předpokladu, že by se činnost modů logovala, odpadla by potřeba se pod svá rozhodnutí jakkoli podepisovat. Dva modi prostě rozhodli a basta, stížnosti nezájem, pokud se to někomu nelíbí, ať jde o dům dál. Diskuse by se tak formovala organicky, však striktně, byť zpočátku s plytkým remcáním ultraliberálů o "svobodě slova" a "volnosti".

Rozhodně jsem proti, aby se činnost moderátorů projevovala na příspěvcích, pokud to není absolutně nezbytně nutné. Běžný návštěvník diskuse není zvědavý na povídání moda, je zvědavý na čistou a užitečnou diskusi.
Gekon
Profil
Dero
Díky za názor, až se ráno probudím, přečtu si ho ještě desetkrát a snad pochopím, cos chtěl říci:)
Manq
Profil
Pokud se vy, skuteční moderátoři, tedy ti, kteří za tuto diskusi i dýcháte - ty, Strawberry, Gekon, Mistr a jistě i další
Já ale nikoho dalšího nevidím. Jen tito čtyři moderátoři jsou podle mého názoru opravdu aktivní - to znamená, mají práva do celé diskuse a jejich práce je opravdu vidět. Marka Prokopa z toho vynechávám, má jen kolem tří sekcí a ve dvou z nich si vede podle mě dobře. Všimněte si, že tito čtyři "dýchající" jsou moderátory relativně krátkou dobu. Kdoví, jestli je to třeba za půl roku nepřestane bavit a neskončí jako zbytek neaktivních moderátorů.

Proto si myslím, že by se měl zvolit minimálně jeden další moderátor, který by měl přístup ke všem sekcím zde na fóru. Co se týče změn, které navrhujete, tak si myslím, že je to dobrá cesta, jak moderátorovu práci usnadnit. Další věc, kterou by měly vaše návrhy přinést je lepší pochopení obyčejných uživatelů. Měly by zmizet dotazy typu: Co znamená hvězdička u názvu vlákna, apod.
Alphard
Profil
Proto si myslím, že by se měl zvolit minimálně jeden další moderátor, který by měl přístup ke všem sekcím zde na fóru.
chudák moderátor :-)

IMHO je to docela náročné, já prohlížím především sekce PHP a databáze a ty se mi zdají v pořádku, ale např. do hostingu nebo SEO se téměř nedostanu. A u ostatních je to myslím podobné.

Každý by měl spravovat to, co ho baví a pak ho to ani moc nezatěžuje, protože by tam stejně šel. Např. nightfish je moderátor pro databáze, ale častěji ho vidím v PHP a myslím, že by klidně mohl být moderátor i tam. Naproti tomu třeba Chamurappi přímo vyhledává problémy v místech, kam by jinak nešel, pak se moderování stává náročnějším.
Gekon
Profil
Manq
Proto si myslím, že by se měl zvolit minimálně jeden další moderátor,

Přijde mi to už zbytečné. Jak sám říkáš, poslední čtveřice (Chamurappi, Str4wberry, Mistr, Gekon) je opravdu aktivní a myslím, že je netřeba přidávat dalšího moderátora.
Měsíček
Profil
Proto si myslím, že by se měl zvolit minimálně jeden další moderátor,

Spíše ubrat.
Manq
Profil
Spíše ubrat.
Jaký by to prosímtě mělo efekt?
Gekon
Profil
Měsíček
Spíše ubrat.

Nějaký konkrétní návrh?
Měsíček
Profil
Jaký by to prosímtě mělo efekt?

Tobě jde o efekt?

Nějaký konkrétní návrh?

Třeba by mohli jít pryč ti, co jsou tady jednou za dva měsíce. Jako moderátoři jsou tady zbyteční.
DJ Miky
Profil
Jako moderátoři jsou tady zbyteční.

A tobě vadí, že tu jsou uvedeni jako moderátoři? I když tu jsou jednou za dva měsíce, tak pár příspěvků, témat upraví.
Měsíček
Profil
I když tu jsou jednou za dva měsíce, tak pár příspěvků, témat upraví.

Možná jen v tom jediném dni (hodině). Jinak pokuď je na nějákém threadu něco špatného, tak se nečeká, na naše neaktivní moderátory, ale maží je aktivní.

Jinak mě to nevadí, příjde mi to, ale zbytečné.
Manq
Profil
Tobě jde o efekt?
Snad téměř ve všem jde o výsledek, ne?
Měsíček
Profil
Mezi efektem a výsledkem je nepatrný rozdíl na to pozor.
DoubleThink
Profil *
V případě editace příspěvku bych podpis sjednotil na jednoduchou, ale výstižnou formu. Co třeba něco takového?
Není to špatný nápad, ale jsem proti této formě (notabene ještě s ndash pomlčkami, kvůli kterým bych musel lézt do mapy znaků).

Navrhuji radši nový BB tag, který udělá špinavou práci za mě. Třeba [mod]Poznámka moderátora[/mod].
Při interpretaci by se doplnilo jméno moda a třeba odkaz na něj. A hlavně - poznámka by měla jiný (míň nápadný, a třeba i sbalený) styl. Kvůli ukecaným moderátorům se už dneska pomalu nedá používat kurzíva.

Logování moderátorů je jistě dobrá myšlenka, nejsem proti. Nebude to ale další zátěž pro server?
Nemusela by to být taková křeč. Log by byl klasický formou textového souboru na disku. Používal by se jenom jako důkazní materiál.

Jste pro mazání příspěvku
Ano, bez keců.

Mohu se jen zeptat pročpak je odimplantovaná funkce "zpětného odemčení tématu nezamknutého moderátorem"?
Nevím. Podle nápovědy to má fungovat, já jsem to nerušil.

Hvězdičkování bych rád trochu omezil
Zakázaná slova se nahrazují hvězdičkami automaticky. Ale můžeme použít třeba mřížky, jestli se ti víc líbí...

Co témata a příspěvky ve skutečnosti nemazat, ale jen označit za smazané. A takto "smazané" by mohli vidět pouze moderátoři?
Znamenalo by to další WHERE ve skoro všech dotazech. Nemyslím si, že by takový soft-delete byl potřeba.

Aha, tak teď koukám, že jsem moderátor i tady. Divné...
Všichni moderátoři mají práva i do této sekce.

Kategorie Odpad by byla mezistupeň
Docela se mi to líbí, nebyl by to ani moc velký zásah do diskuse. Otázkou zůstává, jestli je to třeba.

sofistikovanější způsob "cinknutí"
konfirmace některých rozhodnutí moderátorů druhým modem
Právě jsi vyjmenoval dvě nové funkce phpBB3. Pro minibb je to moc silný tabák - nehledě na současnou situaci s výkonem.

Mezi efektem a výsledkem je nepatrný rozdíl na to pozor.
Mezi mrkví a celerem ostatně taky.
habendorf
Profil
DoubleThink
Hvězdičkování bych rád trochu omezil
Zakázaná slova se nahrazují hvězdičkami automaticky. Ale můžeme použít třeba mřížky, jestli se ti víc líbí...


Řeč byla o jedné hvězdičce v nadpisu threadu používané jako flag.
Anonymní
Profil *
Co témata a příspěvky ve skutečnosti nemazat, ale jen označit za smazané. A takto "smazané" by mohli vidět pouze moderátoři?
Znamenalo by to další WHERE ve skoro všech dotazech. Nemyslím si, že by takový soft-delete byl potřeba.

To je len jedna možnosť ako to spraviť,
rovnako to je možné spraviť zachovaním doterajších dotazov
a zložitejším dotazom len pre moderátorov.
Str4wberry
Profil
Odpovídám DoubleThinkovi:
Navrhuji radši nový BB tag, který udělá špinavou práci za mě.
To by bylo samozřejmě lepší. Ale co v případě, že by své poznámky připojilo více moderátorů?

Nevím. Podle nápovědy to má fungovat, já jsem to nerušil.
Pokud vím, tak se tato funkce musí povolit.

Pro minibb je to moc silný tabák - nehledě na současnou situaci s výkonem.
A co jen někam ukládat adresy „cinknutých“ vláken, které by moderátor občas projel?


Odpovídám Chamurappimu:
Odpad by byla mezistupeň, v němž by se mohli hříšníci hájit a moderátoři koordinovat.
Otázkou je, jestli by takovéto řešení křivd nebylo kontraproduktivní. Také se bojím, aby si někteří uživatelé nemysleli, že sekce odpad znamená něco takového.

Mám již rozpracovaný bookmarklet (?), který moderátorům usnadní některé činnosti.
Tak to jsem zvědavý…


Odpovídám Mistrovi:
Může být. Proč ne...?
OK


Odpovídám Manqovi:
‚Spíše ubrat.‘
Jaký by to prosímtě mělo efekt?

Například nějaký „udušený“ moderátor pravděpodobně vymazal jedno známé vlákno.


Odpovídám Gekonovi:
Přijde mi to už zbytečné. Jak sám říkáš, poslední čtveřice (Chamurappi, Str4wberry, Mistr, Gekon) je opravdu aktivní a myslím, že je netřeba přidávat dalšího moderátora.
Moderátorů zde není nikdy dost… :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Také se bojím, aby si někteří uživatelé nemysleli, že sekce odpad znamená něco takového
Nemusíme jim dovolit zakládat tam nová vlákna.
Joker
Profil
Str4wberry
Ale co v případě, že by své poznámky připojilo více moderátorů?
Mohlo by to být [mod=jméno]Poznámka moderátora[/mod], přičemž tlačítkem by se dalo vložit všechno včetně jména.

Podle mě by to byl dobrý nápad, včetně toho, že by moderátorské poznámky mohly mít svůj vlastní styl.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0