« 1 2 3 »
Autor Zpráva
mantisa
Profil
Přeji dobrou noc,

jak si jistě mnozí z Vás všimli, poslední dobou se čím dál častěji začínají rozmáhat pubescentní manýry na tomto fóru. Teď konkrétne narážím na sekci Práce a zakázky. Co tam se objevuje za drzosti, to nezná mezí. Pokud však si někdo dovolí upozornit, že je to nehoráznost, je takový příspěvek ihned smazán. Vím, porušuje sice pravidla, ale někdy je takové upozornění nevyhnutelné. Proti blbosti se má bojovat, aspoň takto nám to říkali na promoci. Na moderátorovi pak je posouzení, zda příspěvek zanechat, nebo ho smazat. Ale to ne, maže se vše. Jednou jste sakra moderátoři, tak taky něco dělejte (nemyšleno na všechny).

Jak si pak takový blbeček potom má uvědomit, že je opravdu nehorázně oprásklý a jeho nabídka je naivní a drzá. Proutek se má ohýbat, dokud je mladý, starého grázla už převychováte těžko.

Prosím tedy o lepší posuzování. Někdy je takové rýpnutí opravdu trefné a výchovné. Nebo chcete, aby se z toho tady stala totální žumpa?
souki
Profil
Pokud smaže adolescenta i s reakcí, tak v tom nevidím problém.

— Moderátor (S): Sekci „O této diskusi“ moderátoři sledují automaticky. —
habendorf
Profil
No nevím, v rychlosti jsem projel posledních deset vláken v sekci Práce a zakázky a žádný problém tam nevidím. Snad jen trochu http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 9135, ale to není až tak o drzosti, jako spíš o určité naivitě a o tom, že poptávající sám moc neví, co chce.

Takže zas tak černě bych to neviděl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Moderátoři fandí přílivu nesoudných adolescentů...
jak si jistě mnozí z Vás všimli, poslední dobou se čím dál častěji začínají rozmáhat pubescentní manýry na tomto fóru
Jestli si chceš na něco stěžovat, piš své připomínky jako stížnost a ne jako poslanecký projev. Tak hluboko opravdu klesat nemusíme.

Jak si pak takový blbeček potom má uvědomit, že je opravdu nehorázně oprásklý a jeho nabídka je naivní a drzá.
Názor na jeho nabídku mu klidně napiš, ale ne sem na diskusi. Potřebují ostatní diskutéři vědět, co si o blbečkovi myslíš?
Zavrženíhodná nabídka si zaslouží ignorovat, ne povytahovat mezi nejnovější vlákna dalšími a dalšími příspěvky.

Někdy je takové rýpnutí opravdu trefné a výchovné.
Většinou je spíš provokující a rýpal si jen ulevuje z návalu úžasu. Jeho smazání bohužel moc výchovné není. Zjevně.

Prosím tedy o lepší posuzování.
Dolož prosím odkazy, co přesně máš na mysli. Kategorii Práce a zakázky moc nesleduji.
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
poslední dobou se čím dál častěji začínají rozmáhat pubescentní manýry na tomto fóru.
Co tam se objevuje za drzosti, to nezná mezí.
Co to podložit konkrétními případy?

Jak si pak takový blbeček potom má uvědomit, že je opravdu nehorázně oprásklý a jeho nabídka je naivní a drzá.
Spíše to bývá naivita než drzost.

Někdy je takové rýpnutí opravdu trefné a výchovné.
Ano, jenže musíme respektovat pravidla diskuse - jsou tu z nějakého důvodu. On nabídne a na ostatních je, aby se rozhodli, zda toho využijí.

Nebo chcete, aby se z toho tady stala totální žumpa?
Spíše mi to připadá, že se žumpou stává takovýmto poslaneckým tlacháním, jak pěkně vystihl Chamurappi. Pořád se mi zdá, že se tu kecá dokola o ničem - všechno teoretické tlachání nepodložené konkrétními případy. Kdyby tu linky byly, neřeknu ani slovo. (A ani nenapíšu.)
mantisa
Profil
Chamurappi

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 9215

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 9135

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 9214

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 8961 taky drzost

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 8553

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=6 8507
habendorf
Profil
mantisa

He? Ani jeden neshledávám nějak příliš závadným. O co jde?
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
V tom pátém ze sebe možná tak udělal blbce, ale neviděl bych důvod se nad tím rozčilovat. Berou ti zákazníky, nebo z čeho pramení ta tvá pomstychtivost? :-)
souki
Profil
mantisa
Takový tu byli vždycky. Je to dobrá motivace být lepší. Mě osobně to naučilo jak nepsat inzeráty a jak nejednat s klienty
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
K odkazům:
ad 1.) Ano, zraněné oko je klasický pubescentní manýr. Jak se ten nesoudný blbeček vůbec opovažuje hledat náhradu? A ještě k tomu náhradu za celého člověka?!
ad 2.) Klanové weby nestojí (za) nic, ale někdo je pořád chce mít… no fuj!
ad 3.) Zpětné odkazy za naturálie je oprsklost. Za ty se má platit jen finančně a jen drahým profesionálům.
ad 4.) Šikovný grafik za referenci? Drzost!
ad 5.) Pár obdélníčků a jeden gradient za tři stovky? Jak naivní! Potrestáme ho: namažeme mu topinky.

Tys tu dával šablonu zdarma, nabízel své služby včetně copywritingu, u něhož jsi neměl žádné reference a dávals 50% slevu, a prodával grafický návrh s pár obdélníčky a dvěma gradienty za 3700 Kč.

Nevidím mezi odkázanými a tvými vlákny tak výrazný rozdíl, aby sis mohl dovolit ty odkázané okázale zatracovat.
Mistr
Profil
mantisa
Díky za výpis důkazních témat. Pročetl jsem si je a neshledávám na nich prakticky nic závadného (viz pravidla pro sekci Práce a zakázky).

V rámci svého působení na diskuzi se snažím též sekci Práce a zakázky věnovat. A snažím se tam řídit názorem, který zde již uvedl kolega Zdeněk Košťál: On nabídne a na ostatních je, aby se rozhodli, zda toho využijí.

Nebo to máme brát jako výhružku před Tvým, tuším, druhým odchodem?
mantisa
Profil
Dobrý den,

jak vidno klasická reakce. Popravdě, jinou jsem ani nečekal, spíš pouze doufal. Ale nepochopili jste mě. Já neupozorňuji na jejich služby, ale na styl těch inzerátů. Proboha, kdo to má číst. A že to nemám číst si odpusťte. Tím, že jste mi zde umyli hlavu, jste opět foukli trochu větru do plachet povrchnosti, drzosti, amatérismu a nýmandství.

Čím dál častěji zjišťuji nesmírnou pravdu jednoho tvrzení: "Mladí lidé nejsou vůbec špatní. To pouze Ti staří grázlové, kteří je vychovávaj."

Tvrdá cenzura by tady z toho udělala kvalitu a možná by diskuse ani nebyla tak přetížená.

Ale ono je snadnější se postavit na stranu většiny, i když si třeba myslíte opak. To pak člověk hezky vypadá, co? Velké srabactví to však je.

Zdeněk Košťál

Neberou mi zákazníky, ale lituju zákazníky, kteří jim na to skočí. A já se chci pohybovat mezi kvalitními webdesignery, ne mezi povlém, který teď všude raší. Mimochodem, zajímalo by mě, kdo časem "nakope prdel" Pixymu, Plaváčkovi, ... Dnes je přeci internet a možnost studia mnohonásobně na vyšší úrovni, než za jejich mladších let, ale úroveň znalostí je tam, kde končí záda. Mimochodem, o něčem trochu podobném psal nedávno Martin Malý a taky mu tam leckteří vyničili, ostatně jako Plaváčkovi, který se do nýmandů naváží. A to jsou ještě mírní. Neříkám, že je třeba být hulvát, ale řádně vyčinit lze i s noblesou, ale musí to ten dotyčný pochopit.

Chamurappi

Jenže mezi mými inzeráty je rozdíl. Přestože jsou stručné, tak na mých stránkách se potenciální zájemce dozví informací dostatek. Myslím, že jsem dost transparentní osoba, přestože se často pohybuji pod přezdívkou.

Mistr
A snažím se tam řídit názorem, který zde již uvedl kolega Zdeněk Košťál: On nabídne a na ostatních je, aby se rozhodli, zda toho využijí.

Jenže hodně zákazníků na to může skočit a pak si budou rvát vlasy.

Poslední větu přeci nemáš zapotřebí.


Mimochodem, celkem zajímavá a častá reakce, že když někdo na něco upozorní, slétnou se nad ním jako supi a tahají na něj "špínu".
Str4wberry
Profil
Ahoj mantis-o:
Pokud však si někdo dovolí upozornit, že je to nehoráznost, je takový příspěvek ihned smazán.
Upozorněním zvyšuješ vláknu pozornost, kterou si nezaslouží.

Jak si pak takový blbeček potom má uvědomit, že je opravdu nehorázně oprásklý.
Co třeba totálním nezájmem o jeho nabídku?

Někdy je takové rýpnutí opravdu trefné a výchovné.
Taková trefná a výchovná rýpnutí ale mají za následek další trefná a výchovná rýpnutí. Snažím se tomu tedy zamezit hned od začátku.

Mantis-o, co bys tedy chtěl? Máme posuzovat jakousi kvalitu a úroveň? Když někdo nepozdraví, udělá tři pravopisné hrubky, napíše tři vykřičníky či neuvede dost informací, máme mu téma vymazat? Přijde ti to OK?
___

Podle mě na sekci Práce a zakázky tato diskuse není úplně stavěná. Mohl by tam být například jiný formulář pro psaní zprávy, který by doslova „nutil“ uvést dost informací.
tiso
Profil
mantisa - na toto asi funguje toto: Nepáči sa ti? Nereaguj... Alebo bež inam - nikto ti nebráni stretávať sa len s tými s kým chceš... Oháňaš sa tu známimi menami ľudí, ktorý niečo dokázali. Dokáž niečo i ty, možno ťa prijmú medzi seba a budeš sa môcť stretávať len s nimi. Myslené v dobrom, nevyháňam ťa, len sa divím, ako si stále niekto, kto je tu dlhšie, robí nárok na túto diskusiu a jej smerovanie, akoby mu patrila. Ale chápem to - každý robí chyby.
Návrhy na rozdelenie sekcie Práce a zakázky tu boli, neujali sa. Mne tiež vadí keď stránky chce robiť niekto, kto to nevie (nemá dostatočné znalosti - to je ale relatívne).
mantisa
Profil
Str4wberry

Ahoj, na začtek malé rýpnutí - moje přezdívka je mantisa, tudíž oslovujeme mantiso.

Co se týká inzerátů, dal bych do pravidel přesně co tam má být a pokud by to někdo nedodržel, smazal bych to. Oni by se panáčkové a panenky rychle vycvičili.


tiso
Nepáči sa ti? Nereaguj... Alebo bež inam - ...
No ták, to je moc laciný...

...- nikto ti nebráni stretávať sa len s tými s kým chceš...
To se šeredně pleteš, to je totiž témeř nemožné, pokud nejsi poustevník.
Timy
Profil
mantisa
Nepruď furt.

(sorry, ale nemohl jsem si pomoci – a bylo to trefné a výchovné)
DoubleThink
Profil *
Tvrdá cenzura by tady z toho udělala kvalitu a možná by diskuse ani nebyla tak přetížená.
Oni by se panáčkové a panenky rychle vycvičili.
Proutek se má ohýbat, dokud je mladý


Díky, ale inkvizici zformovat neplánujeme.

K tvým příkladům - žádný neporušuje pravidla, a ani rozšířená pravidla, diskuse.
Neshledávám nic závadného na tom, když chci jako amatér, prostřednictvím této diskuse, zjistit, jestli mi někdo zadarmo nenavrhne osobní web. Zájemců se kupodivu vždy najde nemalé množství.

Jenže hodně zákazníků na to může skočit a pak si budou rvát vlasy.
Předpokládáme, že zákazníci nejsou telátka, která by nad sebou potřebovala ochrannou ruku Výboru pro mravní čistotu práce.

amatérismu a nýmandství
Ani po šesti letech praxe na poli webdesignu si neodvažuji rozdělovat lidi na nýmandy a profesionály, mohl bych totiž lehce spadnout do do první krabičky.
S odstupem času začínám chápat (ne schvalovat, jen chápat) vznik tvého antiblogu.
mantisa
Profil
Ono se postavit do opozice nikdy není lehké. Vždy hezky slušně být ve stádu a hlavně nikoho nerozčílit. Být pořád nevyčnívající tupé individum, co sice názor má, ale neřekne ho.

Modi jsou proti a vlezdoprdelkové přitakávají - klasika.

Tímto končím své projevování v tomto vláknu. Přispěju sem pouze tehdy, když mě někdo hodně vytočí.
Plaváček
Profil
mantisa

Jsi prostě svůj a chceš změnit svět, což nejde. Poslyš, znáš tuhle krásnou bajku o žábě a štírovi? http://blog.peoplecomm.cz/clanek/zaba-s-stir
DoubleThink
Profil *
Přispěju sem pouze tehdy, když mě někdo hodně vytočí.
Tak já se pokusím.

(Nejen) tvůj poslední příspěvek je snůškou prázdných metafor a klišé. Můžeš být konkrétnější?
Víš, pro jednou by bylo osvěžující, kdyby ses jako kritik zkusil držet faktů a nepoužíval metodu "prásknutí dveřmi", kdykoliv tě diskuse přitlačí ke zdi.
Mastodont
Profil
DoubleThink
Ten antiblog, to míníš tlachtaci?

— Moderátor (Ch): Míní tohle. —
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
Ty lidi nezměníš a pokud si takového člověka zákazník vybere, tak ten zákazník musí taky stát za to... Nevím, proč se to snažíš změnit - ale bylo by hezké, kdyby se to povedlo. Jenomže to se nikdy nepovede a nemáme na to také právo - jejich právo je nabídnout to, co umí, a právem zákazníka je vybrat si toho, kdo mu práci provede. Nechápu důvod, proč by jim do toho měl někdo kecat.

Modi jsou proti a vlezdoprdelkové přitakávají - klasika.
To nemáš argumenty nebo proč kolem sebe kopeš a označíš titulem každého, kdo nemá stejný názor jako ty?
mantisa
Profil
Dobrá dobrá... neuteču

Plaváček
Jsi prostě svůj a chceš změnit svět, což nejde.
Pravda nejde, jako nejde vyhrát nad blbostí, přesto je dobré bojovat. Bajku jsem neznal, ale moc s ní nesouhlasím. Člověk je právě člověkem tím, že v sobě potlačuje svoji podstatu. To nás odlišuje od zvířat. Opravdovým člověkem však je málokdo.

DoubleThink
Nevytočil jsi mě, ale reaguji, abych nebyl za zbabělce. To nejsou klišé. Každý kdo sem přispěl se bojí ostřeji vystoupit. Vypisovat všechny přezdívky snad nemusím. Všichni se snažíte být tak zasraně korektní. Vypadá to hezky, já vím...

Zdeněk Košťál
On nabízí, ale diskuse je soukromý majetek, tak to může jít nabízet třeba někam na šenk.
Měsíček
Profil
Každý kdo sem přispěl se bojí ostřeji vystoupit. Vypisovat všechny přezdívky snad nemusím. Všichni se snažíte být tak zasraně korektní. Vypadá to hezky, já vím...

Bojí? Asi ví proč, jinak ty přezdívky vyjmenuj, jsem docela zvědavý.
Bubák
Profil
Zdeněk Košťál
pokud si takového člověka zákazník vybere, tak ten zákazník musí taky stát za to...
Moc hezky řečeno.

mantisa
On nabízí, ale diskuse je soukromý majetek, tak to může jít nabízet třeba někam na šenk.
Pokud se nepletu, jsou pravidla této diskuse dohodnuta s jejím majitelem.
Timy
Profil
Mně třeba nevadí lidi, kteří tady nějaký adolescent shání nějakého grafika, který by mu – nejlépe zadarmo – udělal grafiku. Buď se takový člověk najde a vytvoří mu nějaký strašlivý balast, adolescent se poučí a příště třeba zkusí i zaplatit nebo, bude-li mít štěstí, natrefí na někoho dobrého. Každopádně buď se ten člověk poučí nebo bude mít štěstí… Každý, kdo se naučí sedmnáct HTML značek s tím hned chce udělat díru do světa, to je asi poměrně přirozená reakce :-). A nenechá toho, dokud se nespálí. Nestačí mu to říct nebo mu ten příspěvek mazat, musí se prostě spálit. Myslíš, že když někomu „trefně“ napíšeš, že je blázen, že od toho okamžitě upustí a osvítí ho moudrost? Ne, musí se spálit. Tedy osobně si myslím, že mazání je spíše kontraproduktivní; reakce jsou pak řekněme k ničemu.

Co mě ale vadí, jsou tvé neustálé řeči na tuhle diskusi. Kdo to má furt číst? Není to poprvé, co nějakým způsobem „rýpeš“ do zdejších diskutujících, přičemž mi nepřijde, že bys ty sám psal jenom samé smysluplné a hodnotné příspěvky.
Plaváček
Profil
mantisa

jako nejde vyhrát nad blbostí, přesto je dobré bojovat.

Já ale pří vší snaze nechápu, o co ti vlastně kráčí a čeho chceš svými mírně nenávistnými výkřiky dosáhnout. Pokud je tvým cílem bojovat proti blbosti, pak věz, že to možné není. V podstatě totiž existují dvě možné cesty:

1 blbce ignorovat

nebo

2. jak správně poznamenal Josef Fousek: "Když stojíš u kolotoče, na kterém jede blbec, každou chvíli se s ním potkáš. Chceš-li se mu vyhnout, musíš jet na kolotoči s ním."

Obě cesty trochu bolí, ale jinak to nejde. Svými projevy připomínáš člověka naštvaného na celý svět a stavícího se zásadně do opozice proti všemu a proti všem. To myslím není moc dobrý přístup a budeš mít časem víc nepřátel než přátel.

Ale jsi v rámci Vesmíru samostatná entita a máš právo klidně třikrát denně vzývat Velkého Zeleného Křečopažouta. Budu první, kdo to bude respektovat.

Když po mně nebudeš žádat, abych dělal totéž.
Timy
Profil
mantisa
„Ale ono je snadnější se postavit na stranu většiny, i když si třeba myslíte opak. To pak člověk hezky vypadá, co? Velké srabactví to však je.“
Ale ono je snadnější se postavit na stranu menšiny, i když si třeba myslíte opak. To pak člověk vypadá jako velký hrdina, co? Velké srabáctví to však je.

My zase nejsme tak hloupí, abychom se nechali takto jednoduše manipulovat…
Měsíček
Profil
Ale ono je snadnější se postavit na stranu většiny, i když si třeba myslíte opak.

Ještě mě napadla jedna věc odkdy je "většina" definována jako špatnost, co když třeba má pravdu "většina" a ta "menšina" je vedle? (samozřejmě je to někdy i naopak).
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
On nabízí, ale diskuse je soukromý majetek, tak to může jít nabízet třeba někam na šenk.
Pláčeš na špatném hrobě - s tím musíš za Yuhůem (nevím, jak se to skloňuje). Pokud vím, tak diskuse patří jemu a on spolu s moderátory určuje pravidla. Nevím ale, proč by se něco podobného mělo "trestat". Můžeš si založit vlastní diskusi a tam podobné lidi odkazovat na šenk.

Nechápu, o čem se tu vůbec bavíme - pravidla neporušují, sice se také mnohdy držím za hlavu, ale nemám právo do toho kecat.

Měsíček
Bojí? Asi ví proč, jinak ty přezdívky vyjmenuj, jsem docela zvědavý.
Není to z předchozí diskuse jasné? (Myslím tedy ty přezdívky, ne to, že se "bojí".)
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0