Autor Zpráva
XXX
Profil
Když tak v poslední době sleduji dění tady na diskusi, překvapuje mě, jak se z ničeho nic dostali někteří "uživatelé" k moderování. Jako největší záhada pro mě zůstává, na základě čeho se jim přisuzují jednotlivé sekce. Jak je možné, že někdo má na starost třeba jen dvě sekce a někdo naopak všechny? Logicky by mě napadlo, že to bude na základě toho, kdo které sekci rozumí, ale v tom případě je mi naprosto nejasné, jak může být třeba například Gekon moderátorem všech sekcí, když mu nic neříká např. ani grafika, ani Flash a dále už snad ani nemusím pokračovat, ale rozhodně to tím nekončí.

Nejde mi o žádné obhajování někoho, jen bych prosil o objasnění této otázky. Předem díky všem ochotným moderátorům...

<G> Opraven titulek (překlep)
Dero
Profil
XXX: Od jistého okamžiku se moderátorská práva dávala komplet (mají je tuším Chamurappi, Strawberry, Gekon a Mistr + samozřejmě DoubleThink a Yuhů); ten požadavek je jasný, moderátor slouží spíše jako hlídací pes než jako odborník v jednotlivých sekcích. A na téhle diskusi je to tak dobře, větší problémy jsou tu s "disciplínou" než diletantstvím.

Já třeba ještě mám moderátorská práva dle své specializace.
XXX
Profil
Dero
Dík za objasnění, jsem odpovědí uspokojen. Pokud moderátoři uznají za vhodné, může se téma uzamnout, přesto bych poprosil o to, aby tady zůstalo, aby se na to nemusel někdo ptát zbytečně znova...
DoubleThink
Profil *
Pravda je někde uprostřed. Protože takzvaní programátoři minibb udělali výběr oblasti moderování substraktivně (tedy musí se vybrat, kde moderátor není moderátor), u nových modů jsem už oblast neomezoval.

Navíc, aby se mohl odborník užitečně zapojit do diskuse, nepotřebuje moderátorská práva. Na její usměrňování a mazání nesouvisejících příspěvku ale už ano. Nevidím tedy moc důvod práva omezovat.
XXX
Profil
Gekon
Můžeš mi pls napsat, co byl v titulku za překlep, abych se ho příště vyvaroval? Nějak si nejsem vědom toho, že tam nějaký byl, ale určitě se to stát mohlo...
XXX
Profil
DoubleThink
Víceméně s tebou souhlasím, jen jsem to chtěl objasnit. Jen mi prostě příjde logičtější, když je moderátor zběhlý v dané sekci. Pokud teda vysvětluješ danou situaci tak, jak vysvětluješ, je mi jasné, proč je třeba právě Gekon moderátorem ve všech sekcích. Na druhou stranu teda nechápu, proč se teda ty práva nepřidala i těm, kteří byli moderátory už dřive, když například právě Dero je podle mého názoru "odborníkem" v poměrně širokém okruhu, ve srovnání třeba právě se zmiňovaným Gekonem.

Beru ale tvé vysvětlení, jen znova narážím na to, že se mi to zdá trošku nelogické ;)
Mistr
Profil
XXX
proč se teda ty práva nepřidala i těm, kteří byli moderátory už dřive
Možná práce navíc?

Krom toho někteří třeba nemají tu potřebu celé toto fórum moderovat ve smyslu usměrňování a mazání nesouvisejících příspěvků, jak píše DoubleThink. Stačí si například přečíst část zdejšího jiného tématu. Mají mnoho svých jiných aktivit. A pokud chtějí napsat do diskuze svůj názor na řešený problém, mohou tak učinit i jako "prostí" členové.

(...) ve srovnání třeba právě se zmiňovaným Gekonem
Snad ten Gekon zase není zas až tak špatný, ne? :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na XXX:
Zdejší funkce moderátora vyžaduje hlavně pevné nervy a zběžnou orientaci v psychologii spíš než hluboké odborné vědomosti z webdesignu. Občas se totiž najde vztahovačný cvok, který si myslí, že sám začne i vyhraje válku proti moderátorovi.

Jestli máš nějaký osobní spor s Gekonem, řeš si ho mimo tuto diskusi.
XXX
Profil
Chamurappi
Zajímalo mě, jak to celé funguje, tak jsem se zeptal a tentokrát díky radě DoubleThinka i ve správné sekci. Uvedl jsem taky důvod, proč se ptám a co přesně je mi nejasné. Svou úvahu jsem doplnil kontrétním příkladem, aby bylo všem jasné, co přesně myslím a proč se ptám. Tahle by podle mě měly vypadat dotazy na této diskusi. Často se někdo zeptá stylem, že nidko nechápe, o co vlastně zakladateli tématu jde, nebo neuvede spoustu důležitých faktů, na jejichž základě je možné mu následně s jeho problémem pomoct.

Děkuji všem za odpovědi, protože mi bylo odpovězeno přesně na to, na co jsme se ptal ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0