« 1 2
Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Vrátil. Mám tam dát ten Google?

Protože jak jsem koukal na ten dotaz, který dělá v miniBB vyhledávání, tak do je fakt divnost. O kategorii by se dotaz obohatit dal, ale to by šlo parazitním formulářem na Google taky.
Dranel
Profil
Tohle vyhledávání je dle mě lepší, než Google. Ale chtělo by to trochu vypilovat, jak již bylo psáno výše.
souki
Profil
Dranel
Ne, není. Hledá poměrně nerelevatně a hlavně pomalu.
Dranel
Profil
souki
To nevím, neporovnával jsem. Ale má fce, které na Googlu nenastavíš? Nebo se mýlím?
souki
Profil
Dranel
Nevidím v něm žádnou funkci navíc, která by byla reálně použitelná.
Naopak zdejší vyhledávání hledá to co se mu zadá, kdežto google najde to co skutečně hledám.
souki
Profil
http://www.google.cz/search?num=100&hl=cs&q=%22tajny+spion%22+site%3Ah ttp%3A%2F%2Fdiskuse.jakpsatweb.cz%2F&lr=lang_cs
zkus stejný dotaz sem do hledání. Google mi přijde mnohem relevantnější
Dranel
Profil
souki
Já mám momentálně na mysli to, že Google nenabízí Kde hledat a Typ hledání. Jinak je google samozřejmě lepší ne mnohé interní vyhledávače.
Timy
Profil
Dranel
„Já mám momentálně na mysli to, že Google nenabízí Kde hledat a Typ hledání.“
Kde hledat: Jméno zasilatele
Typ hledání: Kterékoliv slovo
Typ hledání: Celá fráze

Jak je vidět, většinou to lze více či méně spolehlivě nahradit Googlem. Navíc lze nasimulovat i hledání podle témat.

Navrhuji tedy vyměnit hledání za Google, ale ponechat funkční i stávající hledání, občas se hodí (třeba na hledání „mmm“).
Dranel
Profil
Timy
Souhlasil bych, ale řekni mi, kdo kromě tebe bude v Google takto hledat. Já to také vydím poprvé (mám na myslí OR, uvozovky atd) :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na soukiho:
Zdejší hledání umí hledat podle částí slov a najde i výskyty pět minut staré.
Hledat podle jména autora příspěvku též Google tak dobře neumí, ale tomu by asi napomohla změna šablony — zatím z neznámých důvodů nejde najít frázi "souki člen".

Reaguji na Timyho:
ponechat funkční i stávající hledání
… a povolit jej pouze pro registrované uživatele, aby roboti (indexovací i spamovací) nemrhali výkonem.
DJ Miky
Profil
zatím z neznámých důvodů nejde najít frázi "souki člen"

Nenapadá mě důvod, proč nehledat jen „souki“…
Yuhů
Profil
ve frázi "souki člen" asi Googlu vadí ten řádkový zlom.

Počítám, že bych udělal stránku pokročilého vyhledávání (rozšířil tu stávající http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=search )
kde by byl jak googlí formulář, tak formulář do současného hledání.

Současný formulář, co je vpravo nahoře, bych namířil defaultně na Google a pod něj dal odkaz "pokročilé hledání".

Ocením další názory.
vertigo4
Profil
Yuhů
Já bych udělal javascriptové přepínání dvou formulářů... defaultně by bylo nastaveno hledání na google a po přepnutí "ouška" by se změnil formulář na hledání zde na diskusi...
Str4wberry
Profil
Co takhle, Yuhů, vytvořit stránku search.htm jen s hledáním v Googlu, na kterou by se namířil odkaz z horního menu. A současnou ponechat téměř beze změn.

Nápad s formulářem vpravo nahoře je dobrý.


DJ Miky: „Nenapadá mě důvod, proč nehledat jen ‚souki‘…
Protože to najde i vlákna, kde je „souki“ jen zmiňován, ale nepíše tam.
souki
Profil
Chamurappi
Zdejší hledání umí hledat podle částí slov a najde i výskyty pět minut staré.
Třeba na webtrhu google indexuje témata i do dvou minut. Obvzlášť kdyby se použil Google Custom Search, tak by mohly být výsledky velmi dobré.

Taky by nebylo marné třeba nahoře změnit políčko na googlí hledání a dolu dát podobné políčko, ale na klasické hledání. Zlepší se výsledky, sníží zátěž a komu vyhovalo původní, tak ho může vesele používat dál
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0