« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Nadan
Profil
Proč většina lidí píše kód bez toho, aby ho uzavřela [pre ][ /pre]? Ono to je pak strašně nepřehledné, nedalo by se s tím něco udělat?
Měsíček
Profil
Protože to třeba ani neví.
Nadan
Profil
Aha, a to by se jim nějak nedalo říct? Třeba jako zamknuté upozorňující téma na každém fóru?
Str4wberry
Profil
Reakce na Nadana:
Proč většina lidí píše kód bez toho, aby ho uzavřela [pre ][ /pre]?
Že by lenost?

Ono to je pak strašně nepřehledné, nedalo by se s tím něco udělat?
Mohou to moderátoři opravovat. Automatické řešení mě nenapadá. Ještě by se zmínka o formátování mohla přidat do pravidel (popř. Než založíte nové téma, přečtěte si!) — oboje si ale přečte minimum lidí.
Nadan
Profil
Str4wberry
Já se musím přiznat, já jsem to taky nečetl... Ale zhruba tuším, co tam asi je...
panhuhu
Profil
Do dnes jsem o tom nevěděl.
Nadan
Profil
Hmm, je to tady, většina lidí o tom neví, no...
Měsíček
Profil
Když ona ikonka " $ " není to pravý ořechový, ale zase na druhou stranu .. co tam dát, že?
Nadan
Profil
Měsíček
To nevím, možná nějaký text code, nebo tak...
Dranel
Profil
Nadan
Proč? Částečně také proto, protože je špatně nastylován. Všechny marginy bych mu osobně odebral a dal mu i display: inline; - ať si to každý ve svém postu upraví jak chce. Nejvíce mě ale štve double margin zespod.
Nadan
Profil
Dranel
Co? Jak to s tímhle souvisí, vysvětli mi to jako debílkovi...
Str4wberry
Profil
Reakce na Nadana:
„To nevím, možná nějaký text code, nebo tak...“
Co třeba sem přidat duplicitní odkaz „Vložit zdrojový kód“, který by zobrazil další <textareu>, ze které by se po vložení kódu a potvrzení vložil kód zpět — obohacen o značku <pre>.

Ovšem důležitá otázka zní: Je neformátovaný kód vážně takový problém?


Reakce na Dranela:
„Nejvíce mě ale štve double margin zespod.“
Současné odsazení mně přijde optimální — „double margin zespod“ nepozoruji:

Text nad.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<title>Špion</title>
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8'>
Text pod.

„a dal mu i display: inline“
Tohle se mi jeví jako velmi dobrý nápad. Ovšem jak by toto řešení fungovalo se staršími příspěvky. Co na to DoubleThink?
Nadan
Profil
Str4wberry
Možná, že ne tak velký, ale celkem mě to štve, když vidíš, že nic nevidíš, a špatně se točte, protože to myslím vynechá tabulátory, a je to takové neuspořádané a nepěkné...
Timy
Profil
Str4wberry
„Ovšem důležitá otázka zní: Je neformátovaný kód vážně takový problém?“
Určitě, koukej:

(defun napln-stopu (list)
(if list
(let((pisen (first list))
(track (make-instance 'track)))
(setf (slot-value track 'nazev) (first pisen))
(set-length-in-seconds track (second pisen))
(cons track (napln-stopu (cdr list))))
nil))

(defun napln-stopu (list)
  (if list
      (let((pisen (first list))
           (track (make-instance 'track)))
        (setf (slot-value track 'nazev) (first pisen))
        (set-length-in-seconds track (second pisen))
        (cons track (napln-stopu (cdr list))))
    nil))


… v tom prvním se ani prase nevyzná, v tom druhém sice asi taky ne, ale už aspoň hezčí ;-).

Nehledě na to, že když bude kód obalen nějakým tagem, můžu si ho pak nějak nastylovat nebo na něj můžu aplikovat nějaký zvýrazňovač atp.
Měsíček
Profil
A co tak udělat dvě verze .. jednu inline a jednu block? Mně by to vyhovovalo jak vám?
Nadan
Profil
Přesně o tom jsem mluvil. Bez pre to vypadá, jako sypaný čaj...
Timy
Profil
A inline kód je taky dobrý nápad, občas bych rád zdůraznil nějaký kód přímo uprostřed textu, ale bohužel to není možné.
Nadan
Profil
Ehm, mám malý dotaz... Co dělá inline?
Timy
Profil
Nadan
Zkus si napsat
nějaký kód
doprostřed věty. Display:inline udělá to, že to půjde :-).
Nadan
Profil
Aha.... V tom případě by byl určitě inline dobrý.
Chamurappi
Profil
Mně se velká mezera pod <pre> také nelíbí a kvůli ní tento element používám méně. O tom, kde bude v mém příspěvku průvan, bych raději rozhodoval sám.
vertigo4
Profil
mno nevím, asi je dobře, že je to block, protože kdybych měl luštit kod někde v textu...
DJ Miky
Profil
display:inline… Proč ne třeba <code>?
Měsíček
Profil
"display:inline… Proč ne třeba <code>?"

Pravda no :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
A inline kód je taky dobrý nápad
Jestli zde má být možnost vyznačit řádkový kód, měl bych raději [code]…[/code] převáděný na <code>…</code>.
Ale to moc nesouvisí s přehledností velkých kusů kódu.
Timy
Profil
Chamurappi
Pravda, jsem se nešikovně vyjádřil — mohla by tady být možnost vyznačit i kód v řádku. Technické řešení již ponechám jiným :-).
Nadan
Profil
Takže se to nakonec uskuteční, nebo ne? Kdo by to mohl takhle upravit?
Měsíček
Profil
"Takže se to nakonec uskuteční, nebo ne? Kdo by to mohl takhle upravit?"

Nejspíše jedině DoubleThink, takže čekáme na jeho ortel.
Zdeněk Košťál
Profil
Já bych byl hlavně za změnu ikonky, protože skoro pokaždé kliknu špatně. Ten dolar není pro označení kódu zrovna ten pravý zástupný znak. Myslím si, že kdyby tam byly značky <...>, určitě by to pochopilo více lidí (aspoň v to doufám). Anebo tam vypsat "code", jak již bylo zmíněno výše.
DoubleThink
Profil *
„a dal mu i display: inline“ - Tohle se mi jeví jako velmi dobrý nápad
Mě ne. Zapomínáte na overflow. Pokud chceme overflow, nemůžeme míchat hrušky a jablka.

Samostatný <code>
K čemu bude dobrý? Bude to jen obyčejný text s fontem Courier New. Čekáte, že tohle bude někdo používat? Podle mě leda omylem místo <pre> a pak se bude divit, že mu to sežralo odsazení.

Vlastně to úplně přestávám chápat - chcete inline element s white-space:pre? Někdo tady moc hulí - nebo já moc málo...

Mezera pod <pre>
Není to margin, je to padding. A je tam kvůli scrollbaru, který IE vkládá dovnitř elementu, aniž by rozšířil jeho obsah. Poslední řádek je jinak pod scrollbarem. Pokud někdo má řešení, sem s ním.

Nejspíše jedině DoubleThink, takže čekáme na jeho ortel.
return false;
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0