Autor Zpráva
peta
Profil
Bylo by mozne usporadat temata trochu jinak, treba:
Názor na stránku

Jak něco udělat?
Problémy v začátcích
Problémy s prohlížeči
Nezařaditelné dotazy

HTML
CSS
JS
PHP
MySQL a jine databaze (MySQL, MSSQL, PostgreSQL, Oracle...)
CMS - Redakční systémy
...
dole pak
O této diskusi
O Jak psát web
U ledu
Knihy

Typografie bych vypustil - tam stejne nikdo nepise

Poradi ostatnich, treba Práce a zakázky, FrontPage , vubec netusim. Kazdopadne PHP a SQL jsou od sebe daleko. CMS jsou vlastne dalsi v poradi, vychazejici z PHP / SQL

Mozna by to chtelo prihlizet k poctu prispevku pri preusporadani.
Mistr
Profil
peta
První otázka, která mne napadne, zní: Proč?
Lexter
Profil
peta
Sice bych to taky strukturoval jinak, ale zvyk je železná košile, nevidím podstatný důvod ke změně.
souki
Profil
Je to dobrý nápad. Nicméně tady bude problém ten zvyk
Nadan
Profil
peta
Na to se mělo myslet při zakládání této diskuze. Teď už bych to neměnil...
peta
Profil
"Na to se mělo myslet při zakládání této diskuze"
V tom pripade mi vysvetlis vznik tematu U LEDU, proc je kdesi uprostred a narusuje tim zazity zvyk, ze tam takove tema nikdy nebylo?

Mistr
Protoze je to logicke poradi a pocetnost temat v nem to napovida.
Vysvetli otazku, proc diskuse, kde se skoro nepise, jsou on-top, kdezto ty pocetne kdesi dole nebo nahodile rozhazene mezi temi, kde se nepise?

Techto 6 by melo byt u sebe:
HTML
CSS
JS
PHP
MySQL a jine databaze (MySQL, MSSQL, PostgreSQL, Oracle...)
CMS - Redakční systémy

A "jak neco udelat" by melo byt urcite jako prvni, protoze prave vetsinou v tom je zakladni problem.
Pokud to nenapises sem, tak zcela logicky uz vis jak a v cem a zaradis to do prislusneho jazyka z tech 6 kategorii.


Jinymi slovy, vychazim z toho, ze tu nekdo forum prave prebudovava, kdyz je tam u ledu a dalsi zmeny a pri te prilezitosti jako jednu z novinek muze prehazet temata
Bubák
Profil
<joke>
Stačí pár témat:
- Jak něco udělat /* sem vejde skoro všechno */
- Nezařaditelné dotazy /* sem vejde zbytek */

K tomu ještě možná:
- U ledu
</joke>

V tom pripade mi vysvetlis vznik tematu U LEDU, proc je kdesi uprostred a narusuje tim zazity zvyk, ze tam takove tema nikdy nebylo?
Můj názor je, že admini chtěli toto téma schovat, aby nevyčuhovalo.
Měsíček
Profil
Já třeba chodím do témat jen pomocí nejnovějších příspěvků v seznamu dole a na kategorie vcelku kašlu i když si myslím, že problém se zvykem by nebyl (možná pár minut) a také myslím stojí za přemýšlení pro koho je těžší hledat v kategoriích pro nás kdo jsme tady dýl nebo pro nováčky, kteří chtějí poradit a horkotěžko hledají do jaké kategorie by to zařadili.
Lexter
Profil
Ale co bych opravdu uvítal, by bylo přejmenování kategorie Knihy, možná by nebylo od věci doporučovat i velmi kvalitní články na webu, ale opravdu kvalitní a obsažné. Já bych to tedy uvítal, protože když gůgluju o něčem článek, dojdu i na spousta blafů. Tady by se to snad mohlo třídit a zachovávat je opravdu zajímavá témata.
panther
Profil
Přetože nová témata hledám v nových příspěvcích, tak bych pořadí témat neměnil.
Problém zůstane stejný, a to ten, že je zde jistá mnohoznačnost.
Udám příklad: nevím, jak udělat formulář. Mám dvě možnosti, kde takové založit. Buď "Jak něco udělat" nebo "HTML". Svým způsobem by to mohlo patřit do obojího, která sekce by byla správnější, může posoudit každý sám. Pro tyto případy by podle mého názoru přeházení sekcí nepomohlo.
I z tohoto důvodu bych se přimlouval za zachování sekcí tak, jak jsou zažité. Zvyk je strašná věc :o)
Dranel
Profil
Jsem pro navrhovanou změnu.

Váš hlas byl započítán, děkujeme za přispění.

:)
Str4wberry
Profil
Reakce na petu:
Typografie bych vypustil - tam stejne nikdo nepise
To bych spíš vypustil sekci Adobe Fireworks, kde již půl roku nebylo založeno nové vlákno.

V tom pripade mi vysvetlis vznik tematu U LEDU, proc je kdesi uprostred a narusuje tim zazity zvyk, ze tam takove tema nikdy nebylo?
Kategorie „U ledu“ — dříve jako „Karanténa“ — byla dříve sama ve zvláštní kategorii „Speciální“, současné řešení je lepší.

Jinymi slovy, vychazim z toho, ze tu nekdo forum prave prebudovava, kdyz je tam u ledu
Sekce „U ledu“ je tu odhadem dva měsíce.

Vysvetli otazku, proc diskuse, kde se skoro nepise, jsou on-top
Řídili bychom se podle počtu témat/příspěvků, pořadí by bylo nesmyslné (PHP, Jak něco udělat, Problémy v začátcích, Názor na stránku). Mně přijde jen nelogické umístění čtyř sekcí (Práce a zakázky, Redakční systémy, Databáze na webu a Typografie a stylistika) za „provozními“ oddíly (O této diskusi, U ledu a O Jak psát web).

Ale drobné změny v pořadí bych uvítal.
souki
Profil
Myslím, že dát vedle sebe PHP+databáze není špatný nápad. Já to vždcky hleádm přes ctrl+F. Stejně tak asi Práce a zakázky + reklama (nebo jak se to jmenuje). Zkrátka sloučit to tak, aby většině lidí stačilo pohybovat se jen v jejich bloku témat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0