Autor Zpráva
Mistr
Profil
Při pohledu na text

Tento název prosím volte tak, aby vyjadřoval podstatu dotazu. Titulky typu "pomoc!" jsou k ničemu.
Než založíte nové téma, zkuste napřed v diskusi hledat. Spousta věcí už je vyřešena.


dávám k úvaze, zda by se měl udělat ze slovíčka hledat odkaz na stránku http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=search

Navíc by dokonce v odkázané stránce mohl blikat v políčku se jménem searchFor i kurzor.


Uvedený text lze nalézt v blízkosti políčka pro vpis nového dotazu - viz:



Přiznávám, že to asi nějaký závratný účinek mít nebude, přesto to může být další cesta ke snížení počtu opakujících se dotazů. Krom toho, myslím, technická realizace tohoto opatření není až tak obtížná.
Yuhu
Profil *
Diky, uz jsem na to taky myslel. Az se vratim do Cech, tak to prolinkuju. Mozna na to udelam novou stranku na hledani googlem, protoze to soucasne hledani zatapi databazi a Google stejne hleda lip.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
Nevím, jak ostatní moderátoři, ale já to současné vyhledávání všelijak využívám. Jestli bude nasazeno jiné hledání, přimlouval bych se za to, aby to stávající někde (třeba neviditelně) přežilo.

Ví se jistě, že se na výkonnostních problémech projevuje zdejší vyhledávání nezanedbatelně?
Dranel
Profil
Yuhu
Nynější vyhledávání je supr. Jediný, co mě mrzí, že nejde odkazovat na výsledky hledání.
DoubleThink
Profil *
Jediný, co mě mrzí, že nejde odkazovat na výsledky hledání.
Schválně.
Str4wberry
Profil
Také interní vyhledávání často využívám — především pro nalezení závadných vláken či autorů. Navíc pomocí zdejšího hledání mnohem lépe najdu vlákno, které znám a chci někomu odkázat. Jsem tedy pro ponechání současného vyhledávání ve skryté formě.
vertigo4
Profil
Dranel
nejde odkazovat na výsledky hledání
Jakto? Vždyť se to už řešilo... *zde byl odkaz na vyhledávání... ;-)

EDIT: OK, omlouvám se...
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertiga4 a Dranela:
Čím více odkazů na výsledky hledání povede, tím větší bude motivace ho zcela zrušit. Neodkazujte na něj, prosím.
(Zdejší odkazy totiž pravidelně proklikávají i všelijací roboti.)
Dranel
Profil
Chamurappi
Dobře, to jsem nevěděl. Počkat. Ale když proklikávají odkazy, tak se do daného vlákna dostanou tak jako tak skrz kategorie. Nebudou hledat přeci odkaz na interní vyhledávání. Nebo mi něco uniká?
vertigo4
Profil
Dranel
Tak ale když na něj narazí, tak jej následují --> zatěžují databázi dotazem hledání
Dranel
Profil
vertigo4, Chamurappi
Ach ták. Potom tedy nevidím problém. Odkazy na výsledky hledání prostě nebudou.
Měsíček
Profil
Tohle se mi vůbec nelíbí proč by mělo být aktuální vyhledávání později jen pro moderátory? Vždyť kdo v nich hledá jsou převážně moderátoři, ale také i uživatelé tak myslím, že by bylo fér to nechat zpřístupněné všem tak jak to bylo dosud, tím, že se převede vyhledávání na google se toho moc nespraví (co se týče rychlosti a zatížení tohoto serveru) a mimochodem na googlu se snad může hledat i tak ne?
Str4wberry
Profil
Reakce na Měsíčka:
Tohle se mi vůbec nelíbí proč by mělo být aktuální vyhledávání později jen pro moderátory?
1. Nikdo nepíše, že současné hledání zde nebude i nadále.
2. Nikdo nepíše, že po případném skrytí zůstane jen pro moderátory.

tím, že se převede vyhledávání na google se toho moc nespraví (co se týče rychlosti a zatížení tohoto serveru)
To si myslíš? Nebo to víš?

na googlu se snad může hledat i tak ne?
Jistě, může. Dokonce i několik lidí zde psalo, že by raději vyhledávání právě Googlem. A pokud by to ulehčilo databázi…

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0