« 1 2 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Zaznamenal jsem určitý odpor vůči dění ve zmíněné kategorii. Jelikož se dotyční lidé stydí vyjádřit své připomínky na správném místě, zahájím debatu na tato témata sám.

1) „Kdyby to na JPW fungovalo jako na WebTrhu, to by byla pohoda“, zamumlal kdesi mumlal Futuriocosi.

Měli by moderátoři posuzovat kvalitu nabízených služeb? Jestli ano, tak podle čeho? Dle pravopisu? Nebo ceny? Komu skutečně vadí, když je nabídka špatně napsaná a podhodnocená? Vím, že je to ohraná písnička (leč stále nedohraná).
Pokud někomu stávající pravidla nevyhovují a považuje je za mírná, měl by místo nekonečného remcání navrhnout jiná.

2) Jsou dovoleny upřesňující dotazy od lidí, kteří nemají o poptávku zájem?

Na co všechno se může ptát ten, kdo ve skutečnosti nemá zájem? Je důležitá motivace toho dotazu? Je důležité, kdo se ptá?
Komu takový dotaz na diskusi vadí? Ochránit zadavatele před „zapovězenými“ otázkami stejně nemůžeme, protože na sebe většinou dává kontakt.
Mám v souladu se stávajícími pravidly v úmyslu pokládat dotaz ohledně nutnosti „validního XHTML“ i nadále. Samozřejmě může doplňující otázku položit kdokoliv, což se i docela často děje. Opravdu nechápu, proč zrovna ta moje jedna věta budí tolik vášní.

3) Co znamená zkratka OT?

Všiml jsem si, že pár lidí označuje cokoliv, o čem si myslí, že porušuje pravidla, za OT. Pokud vím, tak OT znamená „off topic“, ne? Tedy mimo téma. V pravidlech této kategorie je „Držte se tématu“, což ale neznamená, že vše, co jakýmkoliv způsobem porušuje pravidla, je OT. Zejména upřesňující dotazy totiž OT nejsou a OT nikdy nebudou, ani když je zakážeme. Ani nevybíravá kritika a poučování není OT.
Lexter
Profil
Chamurappi
Tvoje všudypřítomné žvance o hatlamatla nejsou OT? Ty všudypřítomné narážky toho, že všichni, kdo píší v pseudo XHTML jsou jen tupci? Ty jsi ten poslední, kdo by tu měl stanovovat pravidla. Dal bych přednost řádným pravidlům, které by znemožnili jakékoli takové blbosti, určovali formát příspěvků atd... Nejde aby sis sám stanovil pravidla, která by ti dovolovala stále obtěžovat lidi tvými představami.

[obrázek, 171 kB]

Edit: Tak tě veřejně prosím, nesmíš to tak strašně žrát, tahle diskuse ani HTML za nadbytečné masturbace nestojí.
Railbot
Profil
Jelikož se dotyční lidé stydí vyjádřit své připomínky na správném místě
Nestydí, ale já osobně zrovna s tebou debatovat o ničem nehodlám. Snad se najde jiný odvážlivec, který má zkušenosti s jednáním s autisty a magory.
vertigo4
Profil
Jelikož se dotyční lidé stydí vyjádřit své připomínky na správném místě
Ono je to především těžké, když mažeš vše co se ti znelíbí...
Nox
Profil
Lexter
Ty jsi ten poslední, kdo by tu měl stanovovat pravidla
Myslím, že proto Chamurappi založil téma, aby se nad tím diskutovalo a nic tady sám nestanovil

Chamurappi
měl by místo nekonečného remcání navrhnout jiná.
Nějak jsem nepochopil smysl tohoto tématu, přijde mě, že zrovna se tebou napsaná věta dá aplikovat na tvůj příspěvek,
mně osobně pravidla vyhovují (ač bych rád měl často výhrady, ale přemůžu se, protože nabídnou přece jen může kdokoliv
cokoliv (v rámci zákonů)), resp. přijdou mi rozumně a volně nastavená...posuzování by možná stálo za úvahu, ale jak píšeš,
je to obtížné...

A dotaz (X)HTML - vzhledem k danému tématu si myslím, že byla na místě (ale dál by se to asi nemělo moc probírat, aby se to nezvrhlo v OT (X)HTML (flame)batu)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lextera:
Tvoje všudypřítomné žvance o hatlamatla nejsou OT?
Samozřejmě, že nejsou. Dávám si bacha.

Ty jsi ten poslední, kdo by tu měl o tomhle stanovit pravidla
Jenže věc se má tak, že já jsem moderátorem díky tobě, ne ty díky mně.
Pravidla jsem si nestanovil, pouze jsem o jejich případné změně zahájil veřejnou debatu. O pravidlech. Ne o mně.

nesmíš to tak strašně žrát, tahle diskuse ani HTML za nadbytečné masturbace nestojí
Jestli byly mé dva jednořádkové příspěvky masturbací, co jsou pak ty vaše tři stránky? :-)


Reaguji na vertiga4:
Když se někdo chce hádat o dodržování pravidel v cizím vlákně, kde není dovoleno OT, tak je samozřejmě umlčen. Proto píšu „na správném místě“.
A nejsem zde jediný aktivní moderátor. V kategorii „Práce a zakázky“ jsem dnes smazal pouze tři příspěvky (od Lextera, Měsíčka a quinuxe).
Lexter
Profil
Nox
Takových témat tady je... Chamurappi by to tady nejraději řídil sakum prásk. Překvapuje mě, že se tady furt omílá to jedno a stejně se s tím prd nadělá.
Lexter
Profil
Chamurappi
Samozřejmě, že nejsou. Dávám si bacha.
Tak si dávej většího bacha, z každého trčí arogance a domýšlivost až na půdu. Ale to je tvůj osobní problém, dořeš si to někde v koutku.

Jestli byly mé dva jednořádkové příspěvky masturbací, co jsou pak ty vaše tři stránky? :-)
Nemluvil jsem o délce příspěvků. Mluvil jsem o tvé posedlosti, kterou to tady zahnusuješ a imho tímhle topicem nám dáváš parádní příležitost zamořovat to tu dál, bravo moderátore.
vertigo4
Profil
Chamurappi
kde není dovoleno OT
a proč ses neumlčel sám? ty tvoje rýpance ohledně (X)HTML nebyly OT? Pokud jsi měl zájem o nabídku, proč jsi se neinformoval mailem či jinak?
Nox
Profil
Pokud jsi měl zájem o nabídku, proč jsi se neinformoval mailem či jinak?
Protože by to mohlo zajímat i jiné návštěvníky, případně by je (jakýkoliv v tématu položený) dotaz nemusel napadnout (ne vždy je těžší nalézt odpověd než přijít na otázku)

Je pravda, že se Chamurappi k tomuto tématu vyjadřuje v podstatě kde je to jen možné...ale nemůžu říct, že by v tom konkrétním případě byl OT
quinux
Profil
Chamurappi
Opravdu nechápu, proč zrovna ta moje jedna věta budí tolik vášní.
Nevím jak ostatní, ale já jsem reagoval především na Dranela, který nepoložil dotaz, on si doslova tupě kladl podmínky. Mé osočení, že jste drzí a nespolehliví nevychází z naší spolupráce (která nikdy nebyla), ale z vašeho vystupování, kdy se do potencionálního "zaměstnavatele" drze "navážíte" a pokud si kladete podmínky odporující zadání, tak logicky nemůžete být spolehliví, protože pokud budete svou práci odvádět s odporem k XHTML, tak se velmi snadno může stát, že ji neodvedete správně a v daném termínu.

Nabídka byla myslím dost jasně daná a pokud vám na ni něco nevyhovovalo, tak není nic jednoduššího než dané téma ignorovat. Pokud jste však o práci zájem měli/máte, je tam uveden kontakt, na kterém se můžete domluvit a třeba i na stovce mailů popovídat o rozdílech mezi HTML a XHTML.

Ovšem skoro všichni na této diskuzi ví, že zrovna ty Chamurappi o žádnou práci nestojíš a jen se prostě pořád musíš pitvat v rozdílech mezi HTML a XHTML.
Dranel
Profil
quinux
O mě beze mě? Nuže dobrá. Chamurappi třeba o tu práci zrovna nestál, ale já ano. Proto jsem se více informoval, abych potom nezjistil, že jemu se vlastně to XHTML, který stejně v IE nepojede a vyhledávače ho nezaregistrujou, teda nelíbí.

Na druhou stranu Chamurappi je moderátorem a tak má za úkol držet fórum na úrovni. Proto se s tím, narozdíl od ostatních (rečnický obrat, na nikoho nenarážím), snaží něco dělat. A proto upozorní na nesrovnalosti v poptávce/nabídce dříve, než bude pozdě.
quinux
Profil
Dranel
O mě beze mě?
Já to vláno nezaložil, stěžuj si u toho koho tolik obdivuješ.

o tu práci zrovna nestál, ale já ano
Na to, že jsi měl zájem o práci jsi za 1) vystupoval dost nevhodně a za 2) měl kontaktovat dotyčného e-mailem.

Proto jsem se více informoval, abych potom nezjistil, že jemu se vlastně to XHTML, který stejně v IE nepojede a vyhledávače ho nezaregistrujou, teda nelíbí.
Nekecej s prominutím kraviny. Všichni moc dobře víme co chtěl/chce a nějaké překrucování jak se má XHTML posílat je zcela mimo mísu.

A proto upozorní na nesrovnalosti v poptávce/nabídce dříve, než bude pozdě.
V nabídce žádné nesrovnalosti nebyly, pochop to už!
Railbot
Profil
Na druhou stranu Chamurappi je moderátorem a tak má za úkol držet fórum na úrovni.
Měl by se tedy smazat :o)

A proto upozorní na nesrovnalosti v poptávce/nabídce dříve, než bude pozdě.
Četli jsme všichni to samé? Zadání poptávky znělo jasně - XHTML. A každý krom rejpalů a duševně nemocných postižených syndromem X si umí domyslet i jaké XHTML. Žádná nesrovnalost tam nebyla. Šlo jen zase o masturbaci nad poučováním, že je XHTML a XHTML. V té sekci tedy OT.
Dero
Profil
Děcka, držte se na uzdě.

A každý krom rejpalů a duševně nemocných postižených syndromem X si umí domyslet i jaké XHTML. Žádná nesrovnalost tam nebyla. Šlo jen zase o masturbaci nad poučováním, že je XHTML a XHTML. V té sekci tedy OT.

V tomhle s Railbotem souhlasím. Ne s formou podání (na tu má Railbot snad patent ;o), ale s obsahem. Je to omílání toho samého stále a stále a stále dokola. Každý pochopí, co je myšleno, pokud si zadavatel přeje XHTML. A jak dodal Lexter, kodéřina není (a já dodám "v každodenní spotřební praxi") tak důležitá, aby se u ní chytalo za každou sebemenší nepřesnost.

Říká se, že funkční návrh jde ruku v ruce s funkční implementací. Pokud ke svému XML-like zdrojáku připíšu XHTML DOCTYPE a dokument pošlu jako text/html, bude to fungovat úplně krásně. A o to snad jde, ne? Proboha, vždyť to je krásná příležitost "ustoupit" klientovi ve věci, která vás vůbec nic nestojí. Klient zase na oplátku třeba ustoupí ve věcech, které skutečně realizovat nelze.

Ale tady polovina lidí počítá andílky na špičce jehly a nerozumí té druhé polovině, která má (často rozsáhlé) zkušenosti z reálného světa s reálnými klienty, která zná reálné porady a reálné strategie návrhu a vývoje pořádných webů a portálů. Pokud je člověk zásadový, tak se hodí být zásadový ve věcech, které will just make difference.

Tahle to není.
Manq
Profil
A každý krom rejpalů a duševně nemocných postižených syndromem X si umí domyslet i jaké XHTML. Žádná nesrovnalost tam nebyla. Šlo jen zase o masturbaci nad poučováním, že je XHTML a XHTML. V té sekci tedy OT.
To si ukradl z našeho fóra mně, ne? :o) Přesně toto si myslím.

Chamurappi
Samozřejmě, že nejsou. Dávám si bacha.
Asi málo, když má každý druhý připomínky. A podle mě oprávněné. Jak řekl Railbot.

A nejsem zde jediný aktivní moderátor.
Můj smazal asi Str4wberry. A dost mně tím naštval. Buď měl smazat i tvůj, nebo to nechat být.
Lexter
Profil
Mantisa by se rád vyjádřil k tématu:


to Chamurappi:
To, že sis v tom onom příspěvku chtěl masírovat své ego je nadmíru jasné a víš to i ty sám. O tom jsem přesvědčen. Nejvíce jsi mě však nasral tím, že jsi v novém vlákně, které jsi založil, řekl, že nikdo nenavrhl pravidla. A co moje pravidla? Vzpomínáš? Neříkám, že byla "bůhvíjaká", ale mohlo se alepoň chvíli nad nimi diskutovat. Ale řekli jste, že nejsou potřeba a nepřímo mi bylo nazačeno, že jsem ***** a mám s nimi jít do ******.

to Dero:
Možná si myslíš, že budeš pořád krásný, ale ta Tvá korektnost vždy a všude a rádoby nahled se pokaždé nehodí. Mimochodem, ty jako moderátor (+ ostatní moderátoři), děláš něco, nebo na to už nemáš čas (myslím co se týká DJPW)? přijde mi to, že Chamurappi tam je neomezeným pánem a je úplně v rauši, když může někomu smazat přspěvek. A co teprve, když může udělit BAN.
Chamurappi
Profil
Reaguji na vertiga4:
Pokud jsi měl zájem o nabídku, proč jsi se neinformoval mailem či jinak?
Zájem jsem neměl. Viz bod 2 v prvním příspěvku.

ty tvoje rýpance ohledně (X)HTML nebyly OT?
Nebyly. Viz bod 3 v prvním příspěvku.


Reaguji na quinuxe:
pokud si kladete podmínky odporující zadání, tak logicky nemůžete být spolehliví
Nebo logicky můžeme dosáhnout změny zadání. Žádné podmínky jsem si nekladl.
Příspěvek typu „ten a ten má možná k požadavkům výhrady => je nespolehlivý“ si opravdu nezaslouží nic jiného než smazání. Kdybych ho nesmazal já, udělal by to někdo jiný.

pokud budete svou práci odvádět s odporem k XHTML
Já ale nemám k XHTML odpor. Berete „velký spor o X“ strašně emotivně a mně vnucujete, že to moc žeru. Vy zapomínáte, že o nic významného nejde.


Reaguji na Dranela:
O mě beze mě?
Bude to tak lepší.

Proto jsem se více informoval, abych potom nezjistil […]
Tohle jsi s ním opravdu mohl konzultovat mailem. Mimochodem, zjisti si rozdíl mezi elementem <meta http-equiv> a HTTP hlavičkou.


Reaguji na Railbota, Dera a Manqa:
V té sekci tedy OT.
Dotaz jakkoliv upřesňující (nebo i vyvracející, napadající) původní zadání už z principu nemůže být mimo téma. Je fuk, jestli se vám nelíbí, zda vám připadá nevhodný, hloupý, šílený nebo zda porušuje pravidla — OT to prostě není. Proti pravidlům upřesňující dotaz není a v tomto vlákně se ptám: měl by být?


Reaguji na Dera:
Je to omílání toho samého stále a stále a stále dokola.
Ne, není. To vy tu pořád omíláte MIME typy. Zeptal jsem se, zda je dovoleno i HTML. Nepsal jsem mu „Měl bys zakázat XHTML kvůli blábláblá a dovolit jen HTML, protože to stejně bude HTML“.

kodéřina není tak důležitá (a já dodám "v každodenní spotřební praxi"), aby se u ní chytalo za každou sebemenší nepřesnost
Na teoretických detailech nezáleží, a právě proto jsem se zadavatele zeptal, jestli mu na tom jednom detailu záleží. Zbývající předpojatost v této debatě už není moje.

vždyť to je krásná příležitost "ustoupit" klientovi ve věci, která vás vůbec nic nestojí
A u které ani nepozná, že jsme mu ustoupili. Nenaznačoval jsem, že bych mu nechtěl ustoupit, stejně jako on nenaznačoval, že by mu na té jedné drobnosti záleželo. V tomto případě je sám „klient“ kodér, nikoliv laik.


Reaguji na Manqa:
Asi málo, když má každý druhý připomínky.
Nejsem si jistý, na čí straně je problém. Když někdo míchá dohromady věcné a osobní výhrady, můžu ty věcné přehlédnout.


Reaguji na mantisu:
že jsi v novém vlákně, které jsi založil, řekl, že nikdo nenavrhl pravidla. A co moje pravidla?
Nic takového jsem neřekl a na tvá pravidla jsem odkázal.

ale mohlo se alepoň chvíli nad nimi diskutovat. Ale řekli jste, že nejsou potřeba
Urodilo se tam během jednoho dne 15 příspěvků. Tamní debata umřela kvůli tobě, přestal jsi reagovat.

A co teprve, když může udělit BAN.
Nemůžu. Pro tvůj ban jsem nehlasoval.
Lexter
Profil
Chamurappi
Dotaz jakkoliv upřesňující (nebo i vyvracející, napadající) původní zadání už z principu nemůže být mimo téma.
Připadlo ti zadání řečené nejasně? Mě tedy ne.

Chamuhnuse, musíš sám uznat, že s tím otravuješ kde se jen naskytne příležitost. To prostě neokecáš.
quinux
Profil
Chamurappi
Nebo logicky můžeme dosáhnout změny zadání. Žádné podmínky jsem si nekladl.
A proč chceš ty měnit zadání, když to dělat nebudeš?

Příspěvek typu „ten a ten má možná k požadavkům výhrady => je nespolehlivý“ si opravdu nezaslouží nic jiného než smazání. Kdybych ho nesmazal já, udělal by to někdo jiný.
Jaké "možná"? Budeš-li mít neustále připomínky ke každé kravině, na které v podstatě ani nezáleží, tak asi na tebe logicky spoleh nebude. Když někomu řeknu, že má něco nějak udělat, prosím může vyjádřit svůj názor, ale jakmile řeknu, že to má udlat tak jakojsem řekl, tak to prostě udělá a nebude kecat a pokud kecá (což bude tvůj případ), tak je pro mne nespolehlivý.

Já ale nemám k XHTML odpor. Berete „velký spor o X“ strašně emotivně a mně vnucujete, že to moc žeru. Vy zapomínáte, že o nic významného nejde.
My jsme snad ti, kteří pokaždé kdy se objeví X před HTML, začnou rozebírat jak je to špatné a jak se to nechová jako XHTML? Děláš to pořád jen ty. Když někdo položít dotaz typu HTML vs. XHTML, tak prosím tam se realizuj, ale neustále to rozebírat i v tématech, o které se zcela jasně nezajímáš z jiného důvodu než jen, že se tam objevilo X je stupidní a trapné.
vertigo4
Profil
Chamurappi
„ty tvoje rýpance ohledně (X)HTML nebyly OT?“
Nebyly. Viz bod 3 v prvním příspěvku.

aha: http://vzkazuj.vertigo4.cz/v1887
Ghosting
Profil
Mě Chamurappi nevadí, vždycky mi dokázal pomoct, jen nechápu proč chce zrovna korigovat sekci Práce a zakázky když sekce Hosting je na tom daleko hůř. (Můj subjektivní názor, pohled.)
Ghosting
Profil
aha: http://vzkazuj.vertigo4.cz/v1887
:-D Můj bože
nightfish
Profil
nechcete vlákno přesunout "k ledu"?
Lexter
Profil
nightfish
Klidně, pak to začne být teprv zajímavý.
Měsíček
Profil
Lextere proč tedy na Chamurappiho reaguješ?
DoubleThink
Profil *
Každý pochopí, co je myšleno, pokud si zadavatel přeje XHTML. A jak dodal Lexter, kodéřina není (a já dodám "v každodenní spotřební praxi") tak důležitá, aby se u ní chytalo za každou sebemenší nepřesnost.

Nesouhlasím. Jsou klienti, kteří vyžadují, ať už z jakéhokoliv důvodu, explicitně XHTML. A XHTML není totéž co HTML i když to tak spousta laiků vnímá. Vyjasnění tohoto bodu považuji za užitečné.

Mimochodem, zajímalo by mě, co by se dělo, kdybych tam stejnou větu napsal já. Nebo Yuhů. Asi nic, že? Mám chuť to někdy vyzkoušet.


Chamurappi tam je neomezeným pánem a je úplně v rauši, když může někomu smazat přspěvek. A co teprve, když může udělit BAN
Chamurappi nemá pravomoc ani prostředek k udělování banů.
Lexter
Profil
Měsíček
A proč bych nemohl? Téma mě zajímá, tak nevidím důvod nereagovat.
Lexter
Profil
DoubleThink
Mimochodem, zajímalo by mě, co by se dělo, kdybych tam stejnou větu napsal já. Nebo Yuhů. Asi nic, že? Mám chuť to někdy vyzkoušet.
Kdybych na to narazil otevřel bych si hubu třeba i na Yuhůa (osobne je mi fuk, kdo příspěvek položil), ale to by nemělo smysl, protože by se zase našla banda lidí, kteří by mě zadupali do země.
Měsíček
Profil
"A proč bych nemohl? Téma mě zajímá, tak nevidím důvod nereagovat."

Protože mi to pak připadá (doufám, že jen připadá), že si místo řešení problému jen vyléváš ego, je to docela jednoduché na někoho kafrat, nadávat, buzerovat hezky v teploučku, rád bych viděl jak by jsi to zopakoval v reálu.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0