Autor Zpráva
Matty
Profil
Někdy se tu stává, že někteří neví, kde mají o té určité funkci najít více nebo netuší, co to je manuál. Tak mě napadlo, jestli by nešlo automaticky předělávat PHP funkce na odkaz do manuálu. Myslím tím funkce, které jsou zapsány stylem: include(), echo(), .... Určitě by to některým pomohlo. Co vy na to?
Gekon
Profil
Teď ti nedokážu říct v jakém vlákně to bylo, ale už se to tu řešilo a návrh byl zamítnut.
Matty
Profil
Aha, tak to je škoda.
Měsíček
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=18&topic=6 5714

ano je to škoda, osobně si myslím, že by to byl dobrý nápad.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekona:
Ano, návrh byl zamítnut, protože by se odkazy podle tehdejší představy pletly do běžného textu.

Mohli bychom ale zavést nějakou speciální BB značku, která by podle určitého systému generovala přímo odkazy na manuály nebo třeba na JPW.
Gekon
Profil
Chamurappi
To zní zajímavě, ale jak bys to chtěl udělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekona:
V příspěvku bych našel příslušnou značku, vyzobnul z ní potřebný identifikátor a udělal z ní odkaz na „/rozcestí?cesta=identifikátor“. Skript „rozcestí“ by pak chytře* přesměrovával na nejužitečnější referenci k tématu podle průběžně aktualizované tabulky.

Identifikátor by mohl vypadat třeba jako „html/img/alt“, „css/background“, „html5/canvas“, „php/echo“, „faq/centrování“ atd. — bylo by možné snadno a universálně odkazovat i na věci, které zatím nejsou moc dobře zdokumentovány v češtině (kupříkladu <canvas> z HTML 5) nebo na ně zatím nevede přímý odkaz, a v budoucnu jen změnit cílovou adresu identifikátoru, až se najde vhodný zdroj.

Aby to neměl DoubleThink tak jednoduché: bylo by fajn, kdyby mohli tabulku identifikátorů/odkazů upravovat i moderátoři :-)

*) Pod chytrostí si představuji, že pro diskutéra nebude nezbytné pamatovat si, jestli identifikátor někam vede a jak má správně vypadat. Takže např. identifikátor „alt“ by byl aliasem pro „html/img/alt“, „canvas“ pro „html5/canvas“ atd.
souki
Profil
Chamurappi
Takže podobně jako wiki?
Str4wberry
Profil
Ale… vždyť vytváření odkazů z „include()“ či „echo()“ by v textu vůbec nevadilo — případ, který DoubleThink zmiňuje by snad neměl nastat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na soukiho:
Slovo „wiki“ značí spíš libovolně upravitelný obsah než hierarchii odkazů, ne?
Je pravda, že zrovna Wikipedie v té intuitivnosti adres nemá konkurenci, ale o podobnou kategorizaci a provázanost hesel se snaží asi každá encyklopedie.

Reaguji na Str4wberryho:
1) Bylo by to jen pro jeden programovací jazyk a jen pro funkce. Podobné referenční odkazy by se hodily i u HTML, CSS, DOMu, JS, HTTP…
2) Zápis se závorkami značí spíše volání funkce nebo její deklaraci (bezargumentovou), než tu funkci samotnou.
3) <a href="javascript:window.print()">, <script>function main(){ alert([5, 1, 7].sort()); }</script>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0