« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Vypadá to, že za to může překřížení značek.
<B>text-align<SPAN class="jush-op">:</SPAN> center<SPAN class="jush-op">;</SPAN></SPAN></B>
Tiso, mělo by stačit nezvýrazňovat středník nakonci.
tiso
Profil
Str4wberry - pomohlo, zmenil som to. A som tiso, ďakujem.
Kajman_
Profil *
V sandboxu zlobí přepínátko vypni zapni barvení. Netušíte, s kterou novou vlastností by to mohlo kolidovat?
Pan X
Profil
Kajman:
Mě všechno funguje normálně, ale je že se to špatně cashnuté u tebe v prohlížeči.
Kajman_
Profil *
Kdepak, tím to není. I když se mrknu do hlaviček, tak je v cookies proměnná jush dvakrát (0 i 1) a nevím proč.
Jan Tvrdík
Profil
Kajman:
Zkus si smazat cookies. Teď jsem to udělal a vypínání jushe mi už zase funguje. Otázka je, jestli se ten problém někdy samovolně nevrátí.
EDIT: Tak se mi to podařilo znova rozbít při vypnují juste v ostré verzi a zapnutí v sandboxové.
keeehi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Nový JavaScript pro diskusi.

nefunguje zvýrazňování kódu (sekce PHP, jiné jsem nezkoumal)
pokud <?php echo "ahoj"; ?> obalím {pre}{/pre}, funguje to správně, pokud použiju {prephp}{/pre}, tak se kód neobarví.
pokud vynechám <?php ?> pak funguje správně jak pre tak i prephp.

dále jsem zaznamenal problémy s číslováním řádků.
Opera: číslování má o něco menší výšku řádku, než kód, takže na 30 řádku kódu je číslo 31
Firefox: číslování má o něco větší výšku řádku, než kód, takže na 31 řádku kódu je číslo 30
Chrom: zde je to úplně rozházené, pokud je před kódem normální text, číslování se posune k tomuto textu, takže to co číslováno je, tam nepatří, a nekonci číslování chybí
Explorer: Zde číslování radši není vůbec
Jan Tvrdík
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Nový JavaScript pro diskusi.

keeehi:
nefunguje zvýrazňování kódu
To není chyba, ale známá vlastnost. Řešila se už jinde.
keeehi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Nový JavaScript pro diskusi.

Jan Tvrdík:
Přesto si myslím, že pokud to je technicky možné, bylo by dobré s tím něco udělat. Podle mě by měla aplikace se přizpůsobovat uživateli, ne aby se uživatel musel přizpůsobovat aplikaci. A co když to takto použijí nepřihlášení uživatelé. Nebudou moct svůj příspěvek změnit a ostatní se budou rozčilovat, proč nevkládají kód do pre. Oni to ale udělali, jenže to prostě nefungovalo, jak předpokládali.
Str4wberry
Profil
Myslím, že je to zbytečné. Polovina lidí kód nebarví vůbec, další použijí obyčejné [pre], protože o tom, že lze určit jazyk nebudou vědět. Navíc by i neregistrovaným měl fungovat náhled, takže si výsledek mohou prohlédnout před odesláním. Kód dále mohou opravit moderátoři, kteří tak i teď často činí.

Zkrátka platí pravidlo používat obyčejné [pre] a jen v případě, že kód obarven nebude, určit jazyk.
Alphard
Profil
K tomu moc nevidím důvod. Velice často obarvování opravuji a vzpomínám si na jediný připad špatného pužítí. Větší problém je, že jush parser občas na něčem padne, zahlásí jush error, a tím to končí. Ideální by bylo, kdyby kód obarvil aspoň po místo, které zvládne a pak se nastartoval na dalším řádku. Ale jsem realista :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho a Alpharda:
Možná je to ve většině případů zbytečné, ale dopsat do skriptu přecvaknutí „začíná-li kód na ‚<?‘, přepni se do režimu [prehtml]“ by bylo rychlejší než zdůvodnit, proč je to zbytečné :-)
JavaScripty dávám vždy do [prejs], protože je autodetekce v mnoha případech nerozpozná. Totéž u CSS a [precss]. Kdybych psal v PHP, asi bych měl tendenci používat [prephp].


Reaguji na keeehiho:
Explorer: Zde číslování radši není vůbec
Stylopis ho skrývá. Chtělo by to opravit.
Chamurappi
Profil
Zdrojový kód ve vlákně Místo hodnoty udané uživatelem mi to napise undefined způsobuje chybu v JUSHi: regexps[state] is undefined (djpw_jush.js, řádek 344)


Další chyba v JUSHi se zjevila tady: Problém s javascriptem v google chrome
Chamurappi
Profil
Problém s obarvováním (úplně jiný) se teď objevil i tady:
Problem s tagem <menu> — číslování tam vlezlo do kódu.
(Doufám, že ho nikdo z kolegů neopraví.)
Kajman_
Profil *
Chamurappi:
To číslování je špatně jen v sandboxu. Takže to bude na kolegovi, co měnil styly.

Teda v chrome je to špatně i v ostré verzi za určitých okolností, tak buď tam můžeme číslování nechat s tím, že je občas posunuté, nebo ho pro chrome zakázat stejně jako pro ie.

Dík za ty chyby v jushi, nastává to při href="javascript:..., kdy se nenastavuje historický state. Počítám, že se k tomu dostanu tak ve čtvrtek.
Str4wberry
Profil
Nebo je to na kolegovi, co měnil line-height. :–)

Zkusím to srovnat napříč prohlížeči. V MSIE je jaký problém, že tam číslování není?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nebo je to na kolegovi, co měnil line-height. :–)
Ten jsme měnili oba, pokud vím :-)


Reaguji na Kajmana:
To číslování je špatně jen v sandboxu.
V Exploreru není viditelné ani v ostré verzi.

nebo ho pro chrome zakázat stejně jako pro ie
Ne, naopak, povol ho ve všem a závady odstraníme. Neexistuje žádný rozumný důvod, proč by obarvování nemohlo fungovat ve všech současných prohlížečích.

Dík za ty chyby v jushi
Zasloužily se o to, že jsou teď v djpw.js všechna volání pridejJushClass v try-catch.
Str4wberry
Profil
Tak jsem si prohlédl čísla řádek v Opeře, Firefoxu, Exploreru 6 a Chromu. Všude mi čísla řádek korespondují s kódem v [pre]. Jediný problém je s odřádkováním před [pre] v Chromu. Má někdo jiný názor?
Str4wberry
Profil
Nejprve jsem se snažil srovnat řádkování v Chromu, ale pak mně došlo, že čísla řádek jsou mimo <div class=pre>. Když jsem je tam přesunul (změnou v djpw_jush.js), tak se mi v prohlížečích, které mám po ruce (viz předchozí příspěvek), zobrazuje řádkování správně.

Otázka pro Kajmana:
Byl nějaký důvod pro umístění řádek mimo <div class=pre>?
Kajman_
Profil *
Str4wberry:
Nejsem si jistý, snad ten, že stará vlákna, co se již negenerovala z db, div neměla.
Kajman_
Profil *
Všude mi čísla řádek korespondují s kódem v [pre]

V .sandoxu jsem si všiml ve ff tohoto
http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/?action=vthread&forum=31&topic=93068#16
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
V ostré verzi to je také, na stejný jev jsem odkazoval tady ve [#14] a zřejmě jde o stejnou záhadu, kterou už hlásil Str4wberry.
Kajman_
Profil *
V ostré verzi to je také
Já to vidím v ostré verzi dobře (poslední ff a opera).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Aha, ty mluvíš o posunu číslování.
Myslel jsem, že narážíš na to druhé číslování, které je zapletené do kódu. To je zřejmě způsobené neuzavřeným <pre>.
Kajman_
Profil *
Aha tam je pre v pre. To by mohlo opravit ignorování pre, co jsou v DOM jiném pre nebo postupným obarvováním zhora dolů (nyní to barví od posledního pre nahoru) - při tom by se vnitřní div i pre zničily také.
Str4wberry
Profil
Reakce na Kajmana:
Nejsem si jistý, snad ten, že stará vlákna, co se již negenerovala z db, div neměla.
Neměla, to máš pravdu.

Nicméně bylo u těchto bez<div>ových kódu řádkování. (Nechce se mi to zpět zkoušet, ale teď tam není.)
Chamurappi
Profil
V Exploreru jsou čísla řádků nějak daleko. Zkoušel jsem si s tím hrát a navrhuji následující zjednodušení djpw_jush.js:
  this.numbs = [];
  // this.numbs_text se může vyhodit
  // ...
  while (this.numbs.length < rows) {
    var line = this.numbs.length + 1;
    this.numbs.push(line % 5 ? line : "<strong>" + line + "</strong>");
  }
  numbering.className = "numbering";
  numbering.innerHTML = this.numbs.slice(0, rows).join("<br>");
+ úpravu stylů:
pre.numbering { right: 100%; margin-right: 11px; white-space: normal; left: auto; /* = zrušit stávající left */ }
pre.numbering strong { color: #999 }
Důležitý je ten „white-space: normal“, protože od <pre> s čísly už stejně nechceme, aby se choval jako <pre>, odřádkování si děláme pomocí <br>.


Už jsem naťuknul jinde, že by se možná hodilo dát kódům max-height. Co vy na to? Byl by to oříšek.
Chamurappi
Profil
Teď někam zmizela část předchozích stylů. Minimálně tohle chybí:
pre.numbering { text-align: right; color: #AAA; }
A ještě bych přidal:
div.pre br { line-height: 140%; }
Kajman_
Profil *
Připraven nový djpw_jush.js na místě jak vždycky
- při vnořených pre obarví jen nejvnitřnější pre
- čísla jsou generována Chamurappiho joinem
- nepadá při href="javascript: (ale zatím to nebarví, počkám, až jak tenhle stav Jakub myslel)
- forum 31 (server) defaultně použije jazyk apache
- na obarvovací celek použit try
- pro cookie použita path /
- ze svn původní verze přidán sqlset - nastavování systémových proměnných v mysql
Str4wberry
Profil
Teď někam zmizela část předchozích stylů. Minimálně tohle chybí
Doplněno.

A ještě bych přidal
Přidáno.

Připraven nový djpw_jush.js na místě jak vždycky
Aktualizováno.


Reakce na Chamurappiho:
Už jsem naťuknul jinde, že by se možná hodilo dát kódům max-height. Co vy na to?
Jedině s možností jakéhosi rozbalení kódu.
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0