Autor Zpráva
gekoncik
Profil
Bylo by možné vytvořit diskuzi o ajaxu?

Děkuji za odpověď
Str4wberry
Profil
Ne.
gekoncik
Profil
Diskuze na kterou jsi mi dal odkaz je uzavřená. Tak to napišu sem :)

Ajax je sice nový, ale moc českých novodů zatím moc není. Vím že používá hlavně metody s JS, ale hodně se do toho zapojuje PHP a některé finty by mohli být spíše na straně serveru něž klienta.

Každopádně jdu teda vytvořit diskuzi do JS :)
Alphard
Profil
gekoncik
Vím že používá hlavně metody s JS, ale hodně se do toho zapojuje PHP
IMHO právě proto, PHP problém patří do sekce PHP a JS do JS
a navíc, já tuhle diskusi pročítám docela často a problémů s AJAXem je minimum a naprostou většinu z nich lze vytrhnout z kontextu a řešit jako JS nebo PHP problém
gekoncik
Profil
IMHO právě proto, PHP problém patří do sekce PHP a JS do JS
a navíc, já tuhle diskusi pročítám docela často a problémů s AJAXem je minimum a naprostou většinu z nich lze vytrhnout z kontextu a řešit jako JS nebo PHP problém


Co když někdo vytvoří problém, nebo ho bude chtít řesit druhou metodou, která není zrovna nejlepší a nejrychlější a příspěvkami ho odkážeme na php problem? To bude muset vytvořit stejnou diskuzi i v php sekci?
Str4wberry
Profil
To bude muset vytvořit stejnou diskuzi i v php sekci?
Ne. To je na uvážení tazatele, aby se rozhodl.

Ajax je sice nový, ale moc českých novodů zatím moc není.
Za prvé mně nový nepřijde, za druhé se situace českých návodů po založení nové sekce nikterak nezlepší.

Navíc zde nepadá tolik dotazů, aby „uživily“ novou sekci.
DoubleThink
Profil *
Ajax je sice nový
Jen pro informaci, ActiveX objekt XMLHttpRequest implementoval IE5 už v roce 2002.

To bude muset vytvořit stejnou diskuzi i v php sekci?
Od kdy AJAX souvisí s PHP?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Jen pro informaci, ActiveX objekt XMLHttpRequest implementoval IE5 už v roce 2002
Jen pro informaci, v roce 2002 už existovala i šestka. Pětka vyšla v březnu 1999 a knihovna MSXML 2 byla přítomná již v SP1 pro Explorer 4 v listopadu 1998.
Někdy kolem roku 2002 implementovala XMLHttpRequest Mozilla.

AJAX je starý deset let a široce využitelný šest let.


Reaguji na gekoncika:
Já jsem proti nové kategorii také z toho důvodu, že by se hodně tříštila s kategorií JavaScript. Mnoho lidí označuje pojmem AJAX kdejaké hezké JS udělátko.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0