« 1 2 »
Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Přiznávám, že nejsem schopen to individuum komentovat v klidu. Mohl by mu konečně někdo zatrhnout jeho "rady" typu jakpsatweb - html - favicon? Tyto "příspěvky" mají mizivou informační hodnotu a jako takové pouze ředí diskusi. V kombinaci s jeho arogancí a nezřídka naprostým nepochopením dotazu je to pro mě občas dost silná káva.

Na příklady odkazovat nebudu, myslím že to není třeba.
DoubleThink
Profil *
"rady" typu jakpsatweb - html - favicon? Tyto "příspěvky" mají mizivou informační hodnotu
Určitě? Připadá mi, že směrují často přímo k řešení problému na jpw. Je pravda, že odkaz by byl pohodlnější, ale to snad není důvod k nějakým restrikcím.
Railbot
Profil
Jak psat web > Navody > Jak psat web - kontakt, Yuhů
joe
Profil
Měl bys být spíš rád, že ti někdo (peta) najde přímý odkaz na problém a tobě se to ještě nelíbí, tak co chceš? Přímo řešení problému? Snad si umíš taky něco přečíst, ne?
Timy
Profil
DoubleThink & joe
Opravdu každý mluvíme o stejném petovi? Pojďme se podívat na jeho poslední příspěvek:

favicon.com (Asi jediný relevantní „odkaz“, nicméně anglicky.)
jakpsatweb - html (V sekci HTML žádné info o favicon není.)
jakpsatweb - html - favicon (V sekci HTML žádný takový odkaz není.)
google.com favicon (Univerzální rada…)

Co kdybys popsal problem konkretne?
- stranka (Odkaz na stránku se nachází v prvním příspěvku.)
- prohlizec, verze (První smysluplný požadavek.)
- system, verze (Prakticky nepotřebné.)
- server, programy a verze (WTF?)
- co to dela a nedela? (To řekla v prvním příspěvku.)
V IE funguje favicon pouze tehdy, kdyz je stranka mezi favorite, oblibenymi (Nesmysl.)
Timy
Profil
Pro dokreslení situace si třeba projděte tato témata, především doporučuji skvosty jako Jádro Opery je převzaté z MSIE a Tisíc a jednou ne.
Joker
Profil
joe
Měl bys být spíš rád, že ti někdo (peta) najde přímý odkaz na problém a tobě se to ještě nelíbí, tak co chceš?
No, upřímně řečeno... já přestože u většiny dotazů řešení znám, kdybych se měl řídit tím co píše peta, asi bych to řešení nenašel :).
V zarážejícím procentu případů vůbec neřeší tazatelův problém. Občas sice problém řeší, akorát že úplně jiný, než na jaký se tazatel ptal :-). No a potom ta nejhorší varianta, kdy tazateli dá stručné, jednoduché a snadno pochopitelné nesprávné odpovědi.
Jinak odpovědi ve stylu "Použij Google" chápu u triviálních a často se opakujících dotazů, ale zase psát to každému je trochu přehnané.
joe
Profil
Joker
Já se na ty odkazy nedíval, takže přesně nevím jestli to přímo řeší problém, ale protože je tam dává, tak by to s tím mělo alespoň souviset :-)
Bubák
Profil
Tohle je taky perla:
Casovacem lze resit mnoho veci s generovanym kodem az po otvirani zablokovanych pop-up oken.
Zdroj: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=78 000#8
peta je zřejmě jediný na světě, kdo ví, jak na otvírání zablokovných popup oken časovačem, ale bohužel, na dotaz neodpověděl.
Timy
Profil
joe
ale protože je tam dává, tak by to s tím mělo alespoň souviset
Tato myšlenka by dávala smysl u normálního člověka, ne u Peti. Proto ostatně vzniklo (nejen) toto téma…
Tomasds
Profil
Z kategorie "mimo mísu" další příklady: Doporučte mi kurz JS v Praze nebo
S-rank.

Najít dalších deset podobných by netrvalo ani půl hodiny. Těžko to nějak komentovat.

To co rozebral Timy, to je typická ukázka snůšky keců bez přínosného obsahu. Přitom dotaz je jednoznačný a dá se odpovědět jednou větou nebo jedním linkem, ať už na článek o favicon nebo na jedno z vláken, kde se řešilo a vyřešilo totéž.

Kdyby tady "radili" jenom takoví petové, tak celá diskuse bude výčtem (občas neexistujících) rubrik jpw, proloženým občas odkazem na google nebo petovu sbírku javascriptů a místy okořeněným humorem na úrovni třetí třídy ZŠ. Připadá to někomu užitečné?
vertigo4
Profil
Tomasds
Připadá to někomu užitečné?
Nepřipadá... HRR NA NĚ!
Plaváček
Profil
Mně se nelíbí celé toto téma. Pokud je po ruce soudný moderátor, ať ho zamkne, nebo raději smaže.
vertigo4
Profil
Plaváček
Pročpak? Myslím, že stížnosti na petu jsou docela oprávněné...
Plaváček
Profil
vertigo4

Projekt, na kterém se nacházíme, nese v sobě poselství a hlavní téma: nabízí rady k tomu Jak Psát Web.

Jak s hlavním tématem tohoto webu, prosím, souvisí hodnocení jednoho uživatele, jehož myšlení vám možná uniká (přiznávám, že někdy se i mému chápání jeho myšlenkové pochody vymykají). Proč si ale osobujete právo rozhodovat o tom, zda do této ze své podstaty otevřené diskuse smí nebo nesmí přispívat?
habendorf
Profil
No a co s tím? Jestli otázka zní "zabanovat petu?", tak já za sebe říkám "NE".

Každý je nějaký a někdo je holt peta.
Joker
Profil
joe
protože je tam dává, tak by to s tím mělo alespoň souviset
Ano, předpoklad, že když už to tam dávají, asi to má nějakou souvislost s tématem, je u drtivé většiny lidí logický a správný :-).
(Na tenhle problém narážejí třeba i národnostní a rasové předsudky: Vyberete-li z určité skupiny konkrétního jedince, nemusí vykazovat vlastnosti nebo chování, které je jinak v té skupině obvyklé ;-) )

Tomasds
Já věděl, že si pamatuju nějakou "perlu" z poslední doby, akorát jsem nevěděl co... je to ten S-rank :).
suky
Profil
Ja se vzdycky jen od srdce zasmeju, ale nepripada mi, ze by se to muselo resit takto.
vertigo4
Profil
Plaváček
Ale přeci nejde o to, zda může nebo nemůže přispívat. Byl bych osobně pro ponechat toto vlákno, třeba na ně někdy peta narazí a ponaučí se ;-)...

Když zde na diskusi bylo penalizováno jedno ovoce, bylo to také rozhodnutí, které jistým způsobem také rozhodují o vyjadřování nejmenovaného člověka...
Plaváček
Profil
vertigo4

Evidentně neznáš mou oblíbenou "Bajku o ponaučení". Měl bys svou neznalost napravit. Zamkněte, prosím, toto vlákno.
Plaváček
Profil
vertigo4

Když zde na diskusi bylo penalizováno jedno ovoce, bylo to také rozhodnutí, které jistým způsobem také rozhodují o vyjadřování nejmenovaného člověka

Jedno ovoce je ale prachsprostý spammer a s takovými se nikdo mazlit nemá.
Jobík
Profil
Já souhlasím s Tomasds. Některé příspěvkyy jsou na ......
Ghosting
Profil
Pěkný perly, zvlášť ten S-RANK. Jinak proč BAN? Ovoce si ho zasloužilo, peta není spammer
Tomasds
Profil
Plaváček
Proč si ale osobujete právo rozhodovat o tom, zda do této ze své podstaty otevřené diskuse smí nebo nesmí přispívat?

Ano, to je to klíčové slovo. Diskuse je určena k diskutování nebo k pomoci při řešení problémů. Když je naplněna věcným obsahem, je z ní užitečná knowledge base. Nemůžu se zbavit dojmu, že jen malá část petových příspěvků je skutečně k věci. Nasměrování tazatele na google není odpověď a nemá žádnou hodnotu - ničemu nepřispívá. Další věcí jsou vyloženě fantasmagorické úlety (opera postavená na IE) nebo nesmysly. Někoho to pobaví, chápu. Ale člověk, který není v obraze, má v lepším případě oprávněný pocit, že z něj prostě někdo dělá vola, v horším dostane nepravdivou informaci. A nebude si pamatovat petu, ale jakpsatweb.

Popravdě nevím, proč jsem toto vlákno založil. Ban mi za daných poměrů (viz zmíněný dlouho tolerovaný evidentní spammer) nepřipadá reálný. Jen mám pocit, že když tady někdo získá takovou zkušenost , tak se sem už nevrátí a rozhodně si nebude pochvalovat, jak je na jpw skvělé fórum.
fandaa
Profil
Tomasds
Mně se peta docela líbí tím, že se alespoň snaží odpovědět, někdy jde sice trošku z cesty, ale to jde snad každý z nás. Mnozí si vlákno přečtou, i když znají odpověď, přesto neodpoví.

A připojuji se k habendorfi: „Jestli otázka zní "zabanovat petu?", tak já za sebe říkám "NE".
Joker
Profil
habendorf
No a co s tím? Jestli otázka zní "zabanovat petu?", tak já za sebe říkám "NE".
Za sebe bych taky řekl "NE". Třeba ale bude stačit, když si přečte tohle vlákno?

Mimochodem by tu mohlo být nějaké hodnocení kvality příspěvků, jako že by každý mohl dát příspěvku + nebo - a automaticky sbalovat příspěvky s hodnocením menším než něco. Ale asi by to bylo moc náročné na databázi, chápu.
vydrus
Profil
Tomasds
Myslím si, že to tu moc dramatizuješ. Vždyť ti to může být jedno. A pokud se ti to nelíbí, tak si to s ním vyřiď sám, nebo se nezdržuj v této diskusi.
Tomasds
Profil
Joker
Ovšem kdyby se hodnocení u příspěvků přiřazovalo ne příspěvkům, ale jejich autorům ..
Ghosting
Profil
Myslím si že nějaké hodonocení je stejně k ničemu, podobný uživatel typu "peta" se objeví jednou za uherák, ted už si dá možná majzla.
peta
Profil
vertigo4
viz plavacek: Mně se nelíbí celé toto téma. Pokud je po ruce soudný moderátor, ať ho zamkne, nebo raději smaže.

Mozna sis toho nevsiml, ale na foru jsou 2 temata:
- o teto diskusi
- o jakpsatweb
Jak souvisi toto tema s projektem jakpsatweb.cz , kdyz je toto tema prave zde? Uz to svedci o jiste inteligenci tazatele.



Zkouknul jsem ty odkazy na favicon a skutecne nejsou tam, kde jsem si myslel, ze by meli byt. Je to pod tagem Link, coz nemusi clovek pochopit. Na druhou stranu mozna v puvodnim tematu o linku byla zminka, z google by zjistil, ze se pouziva link a mohl si to sam dohledat na jakpsatweb, zda to tu tez nahodou precejen neni podle seznamu tagu v sekci html (ciste nahodou je to zminena sekce, tip, kde neco takove hledat a v podstrankach, jinymi slovy jsem byl az tak mimo s tim tipem, kdyz to v podstrance je? zalezi na uhhlu pohledu, ze jsem nedal primy odkaz, jak by si nekdo pral, holuby primo do pusy)
http://www.jakpsatweb.cz/html/hlavicka.html#link



'protože je tam dává, tak by to s tím mělo alespoň souviset '
Myslim, ze vetsina lidi na foru dava prispevky uplne mimo tema. Treba tato diskuze zrovna je spatne zarazena, komentare na mne a na jine lidi. Zkratka naprosto zbytecne prispevky, ktere ani naznakem s tematem nesouvisi. K cemu je treba komentar mne to nefunguje, kdyz nenapise, co presne? Co mu muzete poradit jineho, nez se zeptat na problem, pripadne dat par nahodilych tipu?
Kdyz by jsme zalozili forum PERLICKY, hodne casto bych tam prispival kopirovanim nove zalozenych temat, treba prave zakladatele teto diskuse. To by si clovek pocetl. To jsou takove ty temata typu Pomoc, Nefunguje s textem, mne to nejede.



Tomasds
Nasmerovanim tazatele na google je zakladni odpoved, ne, jak tvrdis, zadna. To je omyl. Prvni pokud by mel smerovat hledanim podobnych veci na google. Otazka asi 5 az 15 minut volby spravnych slov, listovani a tak. Pokud to selze, pak jsem zrejme zvolil spatna slova nebo je problem slozitejsi.
Casto staci dat tip na jina slova na google. Casto je odpoved jiz na prvni strance 1-20 odkazu.



Joker
Hodnoceni prispevku / prispevatelu je bezcenny udaj. Mnoho lidi tu pouziva anonymni login nebo vice loginu. A kdyz se ti bude zdat, ze mas nizke skore, tak se jednoduse smazes a zalozis znovu.
Uz spousta novych temat by dostalo nejhorsi znamku, protoze z nich nelze nic vycist. A obvykle by tu spamovali s hodnocenim prave lide, kteri maji vuci nekomu zrovna antipatie. Ted by se mohlo zdat, ze mluvim za sebe, ale mne takove hodnoceni nevadi. Aspon by se videlo, koho si vic vsimate. Coz je v podstate velmi pozitivni hodnoceni, jako u negativni reklamy. Nekdo napise tema Peta a uz vite, ze je rec o mne. Vite, kolik je tu Petru? :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0